Super Baloo-co z tym dubbingiem??

Od "Gumisiów", poprzez "Kacze Opowieści" i "Super Baloo", aż po najnowsze produkcje z Wytwórni Disneya.

Super Baloo-co z tym dubbingiem??

Postprzez AleX_Ciapata » Cz sty 17, 2008 9:22 am

W którymś poscie bylo napisane,że Super Baloo jest dubbingowane od nowa.Wiadomo coś na ten temat dzisiaj??

Swoją drogą zastanawiam się,czy przypadkiem Master Film nie posiada u siebie w archiwum(o ile je mają) starych ścieżek dźwiękowych z polskim dubbingiem.(Bo jak wszycy pamiętają,taśmy z Super Baloo poszły z dymem w porzarze archiwum TVP)

Mam cichą nadzieję,że Jan Prochyra dał się namówić na to przedsięwzięcie :D

Pozdrawiam
AleX,Ciapata
Jeżeli potrzebujesz pomocy,wezwij rzeźnika;]
AleX_Ciapata

Re: Super Baloo-co z tym dubbingiem??

Postprzez Inuki » Pn maja 30, 2011 4:50 pm

Kupiłem dzisiaj "Super Baloo" na DVD i niestety, jest nowy dubbing (Master Film na zlecenie Disney Character Voices International). Szlak :evil:

Nowa obsada wygląda następująco: Paweł Sarakiewicz, Kajetan Lewandowski, Wojciech Wysocki, Andrzej Arciszewski, Aleksander Mikołajczak, Izabela Bukowska, Aleksander Bednarz i inni.

Czyli ze starej obsady pozostał tylko Louies, a genialny wręcz duet Pilaszewska i Prochyra poszedł w zapomnienie :( Pozmieniane jest praktycznie wszystko, włącznie ze słowami piosenki tytułowej, która niestety teraz jest kiepska. Ogólnie mam wrażenie, że nowy dubbing jest na trochę wyższym poziomie niż ten z "Kaczych opowieści" ale to jednak nie to. Strasznie wyszedł Kit, Rebeka jest OK, do Baloo można się przyzwyczaić ale momentami teksty brzmią dość sztucznie. No i ciekawostka: napisy są chyba do STAREJ wersji, bo lektor czyta tytuł "Pogromy i błyskawice", a napisy mają "Walka o kamień" (chodzi o pilota serialu).

Szczerze, to nie wiem czy kupować. Obejrzę jeszcze drugą płytę i pomyślę. Źle nie jest, jednak szału nie ma i tak jak w przypadku "Kaczych opowieści" poprzedni dubbing był lepszy, bardziej naturalny. Takie jest moje zdanie. Jak ja teraz żałuję, że pomazałem te wszystkie kasety VHS z kreskówkami Disney'a z TVP1. Jaki ja głupi byłem :x Swoją drogą, to ile TVP puściła odcinków? Był komplet?

PS. Post zamieściłem w temacie o "Super Baloo" i w "kalendarzu wydań DisneyDVD w Polsce", żeby można było łatwiej znaleźć ale jak moderacja uzna, że jeden temat wystarczy, to proszę o usunięcie któregoś postu :wink:
Inuki

GG: 0

Postprzez kseroboy » Pn maja 30, 2011 6:33 pm

Inuki, a jakie odcinki tam znajdziemy?
kseroboy

Postprzez Inuki » Pn maja 30, 2011 7:34 pm

Płyta 1:
- Pogromy i błyskawice (1-4) (Walka o kamień) - Plunder And Lightning

Płyta 2:
- Stąd do nowoczesności (Epokowy wynalazek) - From Here To Machinery
- Nie taki potwór straszny, jak go malują (Opiekunka do dziecka) - It Came From Beneath The Sea Duck
- Czas nie czeka na niedźwiedzia (W samą porę) - Time Waits For No Bear
- Nie spada mama z nieba (Mama na jeden dzień) - Mommy For A Day

Pierwsze, to tytuł z okładki, w nawiasie stare tłumaczenie, potem tytuł oryginalny. Zaznaczam, że drugiej płyty jeszcze nie oglądałem i nie wiem, czy odcinki są dokładnie w takiej kolejności jak to pisze na okładce. Wygląda jednak na to, że kolejność jest taka, jak w wydaniu amerykańskim. No i jeżeli zostanie u nas wydana reszta, to powinniśmy dostać w sumie 14 płyt, czyli 54 odcinki (tak jak w USA); Czesi i Węgrzy tak mają. Tylko co z pozostałymi 11 odcinkami?
Ostatnio edytowano Pn maja 30, 2011 7:59 pm przez Inuki, łącznie edytowano 1 raz
Inuki

Postprzez kseroboy » Pn maja 30, 2011 7:52 pm

Dziękuję kolego z Leszna :)

Czyli jest i jeden odcinek, którego w internecie nie ma - Prolog Walka o Kamień
kseroboy

Postprzez Scarpomaniak » Śr cze 01, 2011 6:00 pm

Na Wikipedii dodałem obsadę nowego dubbingu oraz tytuły odcinków, ale proszę o uzupełnienie przy aktorach postaci, które grają:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Super_Balo ... _na_DVD.29
Oto co znalazłem przy drugim (szóstym) odcinku pt. "Nie taki potwór straszny, jak go malują":
superbaloo2.jpg
superbaloo2.jpg (126.99 KiB) Przeglądane 14769 razy

To nie żaden błąd, że myślicie o tym samym, Don Rosa napisał scenariusz do dwóch odcinków "Super Baloo": "It Came From Beneath The Sea Duck" i "I Only Have Ice For You", napisał też trzeci scenariusz, ale on nie został wykorzystany (wg archiwalnych wypowiedzi z forum).
Jeden z ostatnich wojowników na polu popularyzacji komiksów Disneya w Polsce.
Prowadzi bloga Kacza Agencja Informacyjna, w którym informuje o komiksach Disneya wydawanych w Polsce i na świecie.
Ma nadzieję, że nastaną lepsze czasy dla komiksów Disneya.
Scarpomaniak
Pan tłumacz

Imię: Radosław

Postprzez Baloo » N cze 26, 2011 11:46 pm

Jeśli starczy Wam odwagi :D, to proszę bardzo, obejrzyjcie sobie nowy opening: http://www.youtube.com/watch?v=XB3dPo-4JoE .
Może nie jest on taki kiepski, lecz na pewno brzmi dziwnie... W kwestii samego dubbingu sprawa ma się nieco gorzej. Od strony technicznej zmontowany może i profesjonalnie. Jedyną rzeczą która najbardziej razi, jest nowa obsada, do której bardzo trudno się przyzwyczaić. Szczerze powiedziawszy, na początku odeszła mnie ochota by obejrzeć resztę nowych odcinków, z tego właśnie względu. Pal licho szczegóły, jeśli głosy bohaterów irytują. To wydanie traktował bym bardziej w charakterze ciekawostki :? . Dla mnie jedyną wersją dubbingu pozostanie na zawsze tylko ta pierwsza (może to tylko kwestia przyzwyczajenia). To oczywiście moje zdanie.
Dobrze że pozostały nam jeszcze stare odcinki (to dziwne, ale mam sentyment nawet do tego starego logo TVP). Trudno stwierdzić z całą pewnością, ale tak, TVP wyemitowała raczej wszystkie odcinki. Problem może stanowić tylko dotarcie do tych paru brakujących tytułów.
"If it's got wings, I can fly it. Sometimes if it doesn't ! '' - Baloo

Obrazek
Baloo

Postprzez Retlaw » Pt wrz 23, 2011 6:06 pm

Mnie się podoba, może nie jest to stary dubbing, ale całkiem fajnie zrobiony.
this time the magic is real
http://lucasfilm.pl/
http://www.beelive.pl
http://www.studioant.pl - tym się zajmuję :-]
Retlaw

Postprzez Baloo » N paź 02, 2011 9:59 pm

Nowy dubbing jest w porządku... Po prostu jest inny - nowy. Jednych pewnie przekona, innych zaś zniechęci. Przynajmniej w miarę przyzwoicie dopasowali głos do głównego bohatera, nie jak miało to miejsce w przypadku Sknerusa z "nowych" Kaczych opowieści :)
"If it's got wings, I can fly it. Sometimes if it doesn't ! '' - Baloo

Obrazek
Baloo

Postprzez kuperkowo » Pt sty 08, 2016 7:09 am

"I remember it as if it was yesterday.
My papa took me to see the ancestral home of our clan.
The desolate castle on Dismal Downs, abandoned since the 17th century "
kuperkowo

Postprzez Piotrek » N kwi 24, 2016 7:22 pm

Czy ktoś wie gdzie są lub ma i może wrzucić odcinki pilotażowe (Walka o kamień) ze starym dubbingiem? Nie to że nowy jest zły, po prostu chciałbym sobie obejrzeć też ze starym. :)
Piotrek

Imię: Piotr
GG: 48420567

Powrót do Seriale