Kaczory na Facebooku

Fajną stronę wczoraj widziałem...

Kaczory na Facebooku

Postprzez Spooky » Cz maja 07, 2020 8:00 pm

Dwie grupy, przynajmniej te najpopularniejsze: "Kaczogród", "Giełda Kaczogrodu".

Od jakiegoś czasu śledzę kaczorowe rozmowy na Facebooku (zwłaszcza w pierwszej z wymienionych grup) i mam problem z oceną. Miło, że kaczory są obecne w świadomości internautów, pojawia się też sporo wątków do dyskusji. Z drugiej strony często rozmowy te dotyczą spraw błahych (i/lub niezbyt zabawnych) albo takich, które na tym forum zostały rozstrzygnięte dziesięć, piętnaście lat temu (może to młode pokolenie...?).
Inna sprawa, że interfejs Facebooka nie sprzyja zbytnio rozmowom (przynajmniej tym długodystansowym). Mam na myśli, nie wiem, czy to dobrze określam, przewijanie tekstu. O ile na forach łatwo było znaleźć, odkopać interesujący nas wątek, tak na FB dyskusja istnieje tylko wtedy, jeśli dany post (temat? nie wiem) znajduje się na wierzchu. A o to dość trudno, bo co chwila ktoś rozpoczyna nowy temat (kto boga... internaucie zabroni...).

Ot, takie przemyślenia na szybko, może ktoś zechce się wypowiedzieć ;)
Spooky
Postrach Transwalu

Imię: Albert
GG: 4520377

Re: Kaczory na Facebooku

Postprzez Arcer » Śr cze 03, 2020 8:01 pm

Trudno tu polemizować. Mam dokładnie te same wrażenia, zwłaszcza z tej grupy, którą założył ktoś spoza naszego forum. Tematy są banalne i zwykle poziom dowcipu jest żenujący.
To mnie zachęca, by jakoś ożywić forum, ale to wymaga wielu poprawek technicznych. Może, może :).
Arcer
el moderatoro

GG: 0

Postprzez Pahan » N cze 07, 2020 6:09 pm

Fajnie, że temat całkiem nie zginął i że "coś się dzieje". Z drugiej strony, trudno się nie zgodzić, że poziom wrzucanych memów jest momentami straszny, a duża część codziennych postów skończyłaby na DisneyPolsce jako spam :). Tzw. netykieta też często leży, a hejt na Mikiego przybrał rozmiary absurdu (co mnie czasem bawi, nie ukrywam). Na szczęście, dla przeciwwagi jest jeszcze społeczność wokół CKD.

Nie czyniłbym jednak zarzutu, że treści powtarzają się względem forum - w końcu każde pokolenie ma własny czas ;), a fejsbukowe grupki to też zupełnie innego rodzaju platforma wymiany myśli - szybsza, luźniejsza i stety lub nie - bardziej ulotna.

Lubię czytać niektóre dyskusje, zwłaszcza gdy mowa o Inducksie. Mam wrażenie, że stanowi on dla wielu bazę, która "tak sobie po prostu zawsze istniała" i włączają mi się jakieś kombatanckie wspomnienia, w stylu "ech, młodzieży, co wy wiecie o indeksowaniu..." :D Ostatnie przypomnienie forum i jego użytkowników było całkiem miłe. Ktoś zdaje się napisał nawet, że lubi nas czytać. To budujące, nawet jeżeli aktywności brak...

Co do potencjalnej reaktywacji - spróbować zawsze można, chociaż mam wrażanie, że czasy świetności forów jak to, niestety minęły...
Pahan

GG: 0

Postprzez Spooky » Pn cze 08, 2020 7:07 pm

Arcer napisał(a):Może, może

"DisneyPolska: Reaktywacja" :D

Pahan napisał(a): Ostatnie przypomnienie forum i jego użytkowników było całkiem miłe. Ktoś zdaje się napisał nawet, że lubi nas czytać. To budujące, nawet jeżeli aktywności brak...

Forum staje się źródłem historycznym :) Na pewno czytanie takich dawnych dyskusji sprawia przyjemność, pozwala zobaczyć, jak to "drzewiej bywało". Jeśli ktoś od niedawna jest kaczkofanem i odnajdzie nasze forum, to czeka go niezwykła lektura! Szczególnego charakteru nabiera zwłaszcza dział z pytaniami do redakcji. To naprawdę piękne, że stosunkowo niewielkie forum utrzymywało regularny kontakt z dużym wydawnictwem. Co więcej pewne pomysły, które tutaj padały, redakcja brała pod uwagę. Kiedyś to były czasy!

Pahan napisał(a): Co do potencjalnej reaktywacji - spróbować zawsze można, chociaż mam wrażanie, że czasy świetności forów jak to, niestety minęły...

Pokazuje to śmierć forum czasopisma "CD-Action". Ogromne forum, tysiące użytkowników. Działało bardzo prężnie; był moment, że odświeżenie strony wiązało się z kilkoma nowymi postami... Setki osób zalogowanych wieczorami, konkursy, wydarzenia... Teraz forum "CD-A" to niemal cmentarz, jeszcze jakoś funkcjonuje dział ze sprzętem (głównie pomoc przy kupnie komputera czy telefonu). Pozostałe tematy - cisza ("Nikt nie woła...").
Spooky
Postrach Transwalu

Imię: Albert
GG: 4520377

Powrót do Strony internetowe