Nie mogę wysłać wiadomości na PW!

Tu rozważamy propozycje zmian na forum oraz oceniamy już zachodzące.

Nie mogę wysłać wiadomości na PW!

Postprzez EVE11 » Śr cze 20, 2018 11:33 pm

Czemu nie mogę wysłać wiadomości prywatnej? Napisałam taką, a ona tkwi w folderze "Do wysłania", a nie w "Wysłanych". Pomocy??
Jeśli chcesz być wielkim, zaczynaj od rzeczy małych. - św. Augustyn
EVE11

Imię: Ewa Klara
GG: 0

Re: Nie mogę wysłać wiadomości na PW!

Postprzez Semmko » Śr sie 01, 2018 12:57 am

Disney Polska! funkcjonuje jako forum w oparciu o platformę phpBB, na której mechanizm obsługi prywatnych wiadomości działa w taki sposób, że po wysłaniu PW najpierw trafia ona do folderu Do wysłania i czeka w nim na reakcję adresata. Chodzi o to, żeby nadawca wiedział, że odbiorca jeszcze nie przeczytał danej wiadomości. Gdy odbiorca, widząc nową PW na liście Otrzymanych, kliknie w jej tytuł, wtedy natychmiast w profilu nadawcy przechodzi ona z folderu Do wysłania do katalogu Wysłane.

EVE11, jeżeli Twoja wiadomość tkwi w folderze Do wysłania, to znaczy, że została wysłana poprawnie, tylko osoba, do której napisałaś, nie przeczytała jej (jak dotąd). Poczekaj kilka dni. I nie martw się — wiadomości prywatne jeszcze na tym forum działają. ;-)

Gdyby się tak zdarzyło, że wiadomość nie opuszcza folderu Do wysłania tygodniami czy miesiącami, to najprawdopodobniej oznacza, że odbiorca nie wie o jej istnieniu. Być może nie korzysta już z adresu poczty elektronicznej, który podał przy zakładaniu konta na DP!, albo e-mail z z informacją o nowej PW wpadł mu do Spamu.

-----------------------------------------------
MAKE DISNEY POLSKA! GREAT AGAIN
Semmko

Imię: Ziemek

Postprzez EVE11 » Śr sie 01, 2018 10:38 am

Okej. Rozumiem. Dzięki :D
Jeśli chcesz być wielkim, zaczynaj od rzeczy małych. - św. Augustyn
EVE11

Imię: Ewa Klara

Postprzez Semmko » Wt sie 07, 2018 5:12 am

EVE11 napisał(a):Okej. Rozumiem. Dzięki :D

Drobnostka! ;-) ( :P )

Nie dziękuj mi, gdyż
To był pryszcz
Drobnostka
Ha!
To właśnie cały ja — ten typ tak ma!
Drobnostka
Drobnostka

No właśnie. Pozwoliłem sobie zacytować Mauiego, bo sposób, w jaki Ci pomogłem, jest tak samo udany, jak przysługi polinezyjskiego półboga.

Chodzi o to, że w gruncie rzeczy ja nie wiem, jak działa mechanizm wiadomości prywatnych w aplikacji internetowej forum dyskusyjnego phpBB. Nie wczytywałem się w kod źródłowy, nie dokonywałem również testów za pomocą kont różnych użytkowników (bo posiadam tu tylko jedno). Nigdy. Moje wyjaśnienie z poprzedniego posta opiera się na ogólnym przekonaniu, które nabyłem dziesięć lat temu, gdy po raz pierwszy zacząłem korzystać z PW na Disney Polsce!. A to przekonanie opiera się z kolei na prostym i szybkim domyśle, którym się wtedy posłużyłem (w trakcie poznawania sposobu działania forum).

Postanowiłem zrewidować swoją wiedzę z tego zakresu, czyli (w stosunku do mojego poprzedniego posta) zająć się tą sprawą po raz drugi. Zerknąłem zatem do anglojęzycznej części internetu, by sprawdzić, co pisze się tam na temat PW w phpBB. Rezultat jest następujący: po pierwsze folder Do wysłania istnieje w tym celu, aby nadawca miał możliwość edytowania lub usunięcia wiadomości (gdy już ją wyśle, ale jeszcze zanim adresat ją odbierze), a po drugie moment automatycznego przenoszenia zawartości folderu Do wysłania do Wysłanych (u nadawcy) nie jest wcale związany z kliknięciem w tytuł danej wiadomości, ale z otworzeniem całego katalogu Otrzymane (przez Odbiorcę). Czyli funkcjonowanie mechanizmu PW wygląda nieco inaczej, niż to wcześniej przedstawiłem, chociaż trzeba tu zaznaczyć, że informacje, które znalazłem w sieci, nie są wcale pewne, a tylko często powtarzane (tu, tu czy tutaj). Ale nie będę tego problemu już dalej drążył. Na DP! wiadomości prywatne działają — i to jest najważniejsze. A jaka jest ostateczna zasada tego działania, to już pozostawiam każdemu zainteresowanemu do samodzielnego sprawdzenia. Natomiast ogólny obraz już nam się zarysował i w zupełności wystarczy do sprawnego posługiwania się PW — do czego skądinąd zachęcam, bo tyle już podzieliłem włosów na czworo* w tym temacie, że szkoda by mi było, aby poszło to na marne. :P

* Nie chodzi o to, że niepotrzebnie, po prostu to zagadnienie jest niewdzięczne — trzeba je drobiazgowo badać czy opisywać, a efektywność rezultatu jest malutka. Jednak przedstawione przeze mnie objaśnienia mogą realnie pomóc EVE11, jak też innym osobom (nawet spoza DP!), które mają prawo czuć się wręcz zaszczute przez tego typu problematyczne sytuacje (niestabilność newralgicznych funkcji — pozorna tudzież faktyczna).

Ha, ha, hej!
Tak albo siak, to jest fakt:
Drobnostka!
Oto świat cudów z moich rąk
Ej, jest okej, jest okej — drobnostka!
Lecz jakby rzec to — ja już zmykam stąd!

Taahhuuu!

:mmhead:

MAKE DISNEY POLSKA! GREAT AGAIN
Semmko

Imię: Ziemek

Powrót do Opinie, propozycje zmian