Finding Dory (PIXAR 2016)

Tutaj rozmawiamy o disnejowskich filmach, zarówno kinowych, jak i tych, które wchodzą na DisneyDVD.

Finding Dory (PIXAR 2016)

Postprzez Angus McKwacz » N lip 22, 2012 3:21 pm

Gdy przeczytałem w komentarzu na jednym z portali filmowych informację o kontynuacji to uznałem to za żart. Ale to prawda! Premiera kontynuacji ,,Gdzie jest Nemo,, ma odbyć się w 2016 roku, ciekaw jestem co będzie motywem przewodnim? Nemo zgubi się po raz kolejny? Czy może dziecko Nema(?) zagubi się lub Marlin czy Dory?
Ostatnio edytowano Śr kwi 03, 2013 6:59 pm przez Angus McKwacz, łącznie edytowano 1 raz
Angus McKwacz

GG: 0

Re: Gdzie jest Nemo 2 (PIXAR 2016)

Postprzez Scarpomaniak » Śr lip 25, 2012 9:07 am

Nie wiem co powiedzieć, lecz po prostu nie chce kontynuacji "Gdzie jest Nemo?", ponieważ jest to film, któremu trudno zrobić kontynuację i bardzo obawiam się, że może z tego wyjść słabszy film od "Aut 2". Od lat czekam na kontynuacje "Iniemamocnych" i jakoś Pixar tego nie chce zrobić.
Jeden z ostatnich wojowników na polu popularyzacji komiksów Disneya w Polsce.
Prowadzi bloga Kacza Agencja Informacyjna, w którym informuje o komiksach Disneya wydawanych w Polsce i na świecie.
Ma nadzieję, że nastaną lepsze czasy dla komiksów Disneya.
Scarpomaniak
Pan tłumacz

Imię: Radosław

Postprzez Angus McKwacz » Wt sie 07, 2012 6:26 pm

W sieci pojawiło się fanowskie projekty... Interesujący pomysł na kontynuację! :D

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Angus McKwacz

Postprzez Maciek! » Cz sie 16, 2012 1:20 am

NIE! Poprostu nie! To jest bardzo, bardzo, bardzo zły pomysł...

JA PIXARA DO RESZTY NIE ROZUMIEM! Ktoś kiedyś prosił o "Gdzie jest Nemo 2" albo "Powtory i Spółka 2"? Nie! "Auta 2"? Nie! Ale jeśli jest jeden projekt o który WSZYSCY fani na internecie błagają to "Iniemamocni 2" i nawet nie próbują go ruszyć!
"Gdzie jest Nemo" podobnie jak "Up" czy "Wall-E" są tak piękne, unikatowe i zamknięte w swoich historiach, że ostro zaszkodzą pierwszemu filmowi jeśli powstanie kontynuacja i nie spełni oczekiwań... a niestety już czuję, że jak się wezmą za "Gdzie jest Nemo 2" to "Up 2" i "Wall-E 2" nie będą daleko!

(i nie, to o "Iniemamocnych 2" to nie jakieś moje samolubne gdybanie tylko jak patrzę na zagraniczne fora czy takie strony jak Spill.com gdzie fani jak i profesjonalni krytycy ostro dyskutują publicznie na temat powszechnych opinii i niestety generalizując, ogólne nastawienie "głosu ludu" jest takie jak napisałem powyżej)
Maciek!
Dr Moderator

Postprzez Angus McKwacz » Cz sie 16, 2012 5:40 pm

Reżyserem zostanie ponownie Andrew Stanton. Więcej tu: http://www.huffingtonpost.com/2012/07/1 ... 80377.html

Słowa Stantona:
"I’m sure you’ll see some other sequels of things as they grow because now we are not so blinded," Stanton was quoted as saying at the Hero Complex Film Festival. "It’s the originals that keep us really going and it’s the sequels that are like comfort food, and I think it’s the same way for the audience."
Angus McKwacz

Postprzez jupix » Pt sie 17, 2012 11:57 am

A będzie Toy Story 4? Bo też ponoć miało być.
I jeszcze Planes na wideo. Czy z tych jakże autorskich pomysłów zrezygnowano?
600 postów w 6 lat, dwudziestka na karku, ale miłość do Disneya - dozgonna!
jupix

Imię: Wojtek

Postprzez EVE11 » Pn sty 14, 2013 11:32 am

Toy Story 4? Nie, nie i jeszcze raz nie! Według mnie trylogia jest doskonała i dopełniona w 100%. Czwarta część ją zniszczy. Disney chyba szuka pieniędzy na siłę, bo ostatnio robią sporo sequeli (nie wszystkie zabijają poprzednie filmy, trzeba je po prostu tworzyć z głową).
Jeśli chcesz być wielkim, zaczynaj od rzeczy małych. - św. Augustyn
EVE11

Imię: Ewa Klara

Finding Dory [2015]

Postprzez jakopo » Śr kwi 03, 2013 11:46 am

Pixar zapowiedział kolejny film, tym razem kontynuację "Gdzie jest Nemo?". W kinach pojawić się ma w listopadzie 2015r.

Obrazek

Sam nie wiem, co o tym myśleć, nie wiem też po co robić drugą część tak zamkniętej i bardzo dobrej historii ...

http://www.pixartalk.com/2013/04/findin ... announced/
Mój blog: http://sounfunny.tumblr.com
Moja kolekcja zabawek Pixar (i nie tylko): http://www.flickr.com/photos/jacobpl
jakopo

Imię: Jakub

Re: Finding Dory (PIXAR 2016)

Postprzez izaulka » So gru 07, 2013 5:29 pm

Nie wyczekuję tego filmu i uważam, że to dość dziwny pomysł, żeby tworzyć sequel filmu sprzed 10 lat...
Mimo, że "Gdzie jest Nemo?" jest jednym z pierwszych filmów, na których byłam w kinie, nie przepadam za tym filmem. Chciałam nawet go sobie niedawno odświeżyć, ale po 30 minutach wyłączyłam. Także ten film obejrzę najwcześniej w 2019 roku (jak go puszczą na TVP :lol: )
izaulka

Imię: Iza

Postprzez Sparkling1986 » Wt paź 28, 2014 7:44 pm

Gdzie jest Nemo to mój ulubiony film Pixara i szczerze powiedziawszy ucieszyłem się, gdy przeczytałem info o kontynuacji (wszakże pixarowe sequele stoją na wysokim poziomie, nie to co te disneyowskie). Teraz jednak mam mieszane uczucia - boję się, że historia będzie wymyślona 'na siłę' i bohaterowie stracą w moich oczach :sad: Wolałbym kolejny, świeży pomysł na animację, nie będącą sequelem, spin-offem itp.
500 days of magic, of distance, of tenderness.
500 days of intimacy, of awkwardness, of passion.
500 days of fury, of ecstasy, of uncertainty, of Summer.
Sparkling1986

Postprzez Angus McKwacz » So cze 18, 2016 1:55 pm

Pojawiają się pierwsze recenzje "Gdzie jest Dory". Raczej pochlebne, ale z zachwytu nikt z krzesła nie spadł ;) Na Rotten tomatoes 95% pozytywnych opinii.
Angus McKwacz

Postprzez lis22 » Pn cze 20, 2016 12:32 pm

Już 95%? "Zootopia" ma chyba 98%, a tu krytycy znacznie bardziej się filmem zachwycali.
lis22

Postprzez jupix » Śr cze 29, 2016 1:34 pm

Byłem, bardzo polecam!
Nie jest to może tak dobry film jak część pierwsza, brakuje tu nieco epickości, tej wielkości oceanu która była w Gdzie jest Nemo? ale...
To wciąż bardzo ciepły, wzruszający film, z wieloma pięknymi przesłaniami, z bardzo sympatycznymi nowymi i starymi postaciami, brakuje tu czarnego charakteru co ja uznaje za duży plus.
Kuleje może humor choć na pewno ciekawym rozwiązaniem jest zapominalstwo Dory, które było głównym źródłem humoru w pierwszym filmie tu jest potraktowane na poważnie, jak pewien rodzaj niepełnosprawności. Tempo też jest nierówne, w pewnym momencie niemal staje by pod koniec pędzić z zawrotną szybkością. No i mamy spro nawiązań do pierwszego filmu (scena po napisach).
Nie jest to poziom najlepszych filmów Pixara, jest nie tak dobrze jak W głowie się nie mieści, ale na pewno lepiej niż w filmach z lat 2011-2013 (Dobrego dinozaura nie widziałem).
600 postów w 6 lat, dwudziestka na karku, ale miłość do Disneya - dozgonna!
jupix

Imię: Wojtek

Postprzez Angus McKwacz » Śr lip 20, 2016 8:19 am

Panowie z Pixara kolejny raz wykonali porządną robotą. "Gdzie jest Dory" nie jest filmem, który chwytałby za serce jak największe arcydzieła studia, co nie znaczy, że film jest zły, przeciwnie - jest to obraz rozrywkowy, przygodowy na poziomie. Akcja mknie do przodu jak burza, ciągle mamy do czynienia z kolejnymi nowymi stworzeniami, pomieszczeniami. Dubbing oczywiście na wysokim poziomie, zaskoczyła mnie jedna kwestia: przez cały film byłem pewien, że głosem Marlina mówi ponownie Krzysztof Globisz, co mnie ucieszyło, bo aktor wraca do zdrowia po wylewie. Dopiero na napisach końcowych spostrzegłem, że głosu Marlinowi użyczył... Rafał Sisicki.

Rozczarowała mnie natomiast ścieżka dźwiękowa. Jest poprawna, ale jakby bez polotu, ciężko jej słuchać w oderwaniu od filmu, ,a wartość głównie ilustracyjną, a szkoda bo po Thomasie Newmanie można by spodziewać się więcej.

PS. Warto zostać na napisach końcowych żeby zobaczyć scenkę po nich :D
Angus McKwacz

Powrót do Filmy