Vicar (1934-2012)

Dyskutujemy głównie o rysownikach komiksów, ale nie zapominamy o innych Wielkich pracujących dla Wytwórni Disneya z Wujkiem Waltem na czele.

Re: Vicar

Postprzez Donaldo » Śr gru 27, 2006 2:07 pm

Fergus napisał(a):
Humperdink napisał(a):Podoba mi się jego styl, ale w ostatnich latach tak jakoś się zmienił na gorsze...

A teraz pytanie dla znawców, czy owe historyjki, które były publikowane niemal na końcu każdego numeru KD w latach 1996 itd. (nie wiem czy w roku 94,95, bo nie posiadam tamtych roczników) były rysowane bieżąco, co tydzień jedna :?: Bo jakoś wydaje mi się to mało prawdopodobne, ale skąd by wzięli tyle komiksów, świetnych komiksów :D

Chyba nie...

A mi się Vicar podoba, ze względu na fajowość jego treści komiksowych :lol:
Donaldo
banicja
banicja

Postprzez esio » Śr gru 27, 2006 2:25 pm

Treści komiksowe to jednak raczej dzieło scenarzysty, Vicar daje coś od siebie, ale jednak on odpowiada głównie za sposób przedstawienia pomysłu kogoś innego. A z ostatnimi rysunkami Vicara nie jestem na bieżąco, ale nigdy nie uważałem go za rysownika wyróżniającego się, był po prostu jednym z wielu.
esio

Postprzez tapir » So sty 13, 2007 11:24 am

Ja też tak uważam, poprostu jeden z rysowników kaczek. Ale jest jeden komiks, ze względu na który, kupiłam kaczora w antykwariacie, kiedy buszowałam w gigantach. Nie pamiętam jego tytułu, ale pojawił się w 12/2003 KD (mam spis komksów na komputerze (moich), ale tylko numerów), to ten o orzywających dziełach sztuki. Kaczki wyglądają jak wszędzie, ale podobają mi się bardzo niektóre postacie z obrazów. Szczegulnie kobiety Gogeina (nie pamiętam jak się go pisze) i kadr, w którym są zebrane prawie wszystkie dzieła sztuki.
Ostatnio edytowano Wt maja 15, 2007 4:01 pm przez tapir, łącznie edytowano 1 raz
tapir

GG: 0

Postprzez mcrr » So mar 31, 2007 9:58 am

Ja nawet lubię Vicara, ale ostatnio zaczyna mi się nudzić. Ostatnio w każdym K.D jest komiks Vicara. Na początku się cieszyłem bo lubię tego rysownika, ale co za dużo to nie zdrowo :lol:
mcrr

Postprzez Retlaw » Pn kwi 02, 2007 7:26 am

Zawsze Vicara było dużo w KD, dużo w DD i MM te dużo
this time the magic is real
http://lucasfilm.pl/
http://www.beelive.pl
http://www.studioant.pl - tym się zajmuję :-]
Retlaw

Postprzez mcrr » Pn kwi 02, 2007 4:46 pm

EH...
Szkoda że takiej tradycji nie ma z Donem Rosą. Gdyby w każdym numerze KD był komiks Dona to był by przełom :)
Jak by nie było jest bardzo miło:D
mcrr

Postprzez Pahan » Pn kwi 02, 2007 4:59 pm

Don by się wtedy zapracował na śmierć :) Coś za coś. Rysuje niedużo (tylko tyle jest w stanie), ale za to jak! :D
Obrazek
Pahan

GG: 2266241

Postprzez mcrr » Pn maja 14, 2007 7:50 pm

Wracając do Vicara, jego styl w porównaniu z tymi starszymi histroyjkami się zmienił niestety na gorsze :( nowsze rysunki nie mają takiego fajnego wyrazu, dokładności.... tego czegoś.
Jak by nie było jest bardzo miło:D
mcrr

Postprzez don ald » So cze 09, 2007 11:52 am

Dla mnie Vicar i Carl Barks stoją na pierwszym miejscu,na drugim jest Rosa.Barks i Vicar rysują ładnie,ale trochę bez polotu.I ten brak polotu mi się właśnie podoba...
Stare numery KD rządzą!!!
Dozwolone od lat 18!

Obrazek
don ald
banicja
banicja

Postprzez Angus » Pn lip 02, 2007 11:43 am

Kiedys strasznie go nie lubiłem, z czasem jednak się przekonałem. Ostatnio jednak nie mam okazji czytać jego komiksów, bo nie zbieram KD :D
Tutaj należy chyba coś napisać... Chwilowo nie mam weny.

Obrazek
Angus
Stróż Kaczogrodu

Postprzez don ald » Pt lip 13, 2007 9:16 am

Mnie podobał się stary układ komiksów w KD,otóż była taka niepisana zasada:na początku 10 - cio stronicowy komiks Barksa , potem ok. 10 stron jakiegoś przygodowego z Mikim i Goofym,a na końcu 12 stron Vicara.
Ten układ mi się podobał , nie to co teraz , czyli 4 króciutkie komiksy na jeden numer.
Stare numery KD rządzą!!!
Dozwolone od lat 18!

Obrazek
don ald
banicja
banicja

Postprzez Rybarota » Pn mar 23, 2009 3:15 pm

Mi się nie podoba.Jego styl nie wyróżnia się niczym szczególnym. Ale to tylko moje zdanie :)
Każde motto jest dobre w zależności od sytuacji.
Bo kto umarł, ten nie żyje...
Rybarota
Twarz Netii

Postprzez Gladstone » So lis 13, 2010 6:17 pm

Trochę smutna wiadomość, najprawdopodobniej Vicar przeszedł na emeryturę. Od dawna nie pojawiał się w Danii jakiś nowy jego komiks a ponadto w niedawnym wywiedzie dla niemieckojęzycznego forum wspomniał o tym Kari Korhonen.

Wielka szkoda, bo był to świetny artysta, wyznaczony przez samego Carla Barksa na swojego następcę.
DiPol - przeczytaj wydane numery fanzinu i odwiedź jego stronę internetową fanzindipol.pl
Gladstone

Postprzez Scarpomaniak » So lis 13, 2010 6:21 pm

Niestety nie wiem skąd masz taką informacje, jak ja przed chwilą się dowiedziałem, że Vicar zrobił ostatnio dwa nowe komiksy dla Holendrów. Możesz podać źródło?
Jeden z ostatnich wojowników na polu popularyzacji komiksów Disneya w Polsce.
Prowadzi bloga Kacza Agencja Informacyjna, w którym informuje o komiksach Disneya wydawanych w Polsce i na świecie.
Ma nadzieję, że nastaną lepsze czasy dla komiksów Disneya.
Scarpomaniak
Pan tłumacz

Imię: Radosław

Postprzez Kwalutek » N lis 14, 2010 8:44 am

Mam nadzieję, że Vicar jeszcze trochę porysuje. Jest to świetny rysownik, ma prawie każdy jego komiksy był bardzo dobry.
Kwalutek

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Twórcy