Nowy numer KD

Tu dzielimy się wrażeniami na temat nowych, a także starych komiksów spod znaku Disneya.

Re: Nowy numer KD

Postprzez kuperkowo » Pt gru 16, 2016 4:07 pm

W najnowszym numerze Kaczora Donalda (2017-01) 24 STRONICOWY ŚWIĄTECZNY KOMIKS Z RYSUNKAMI MIDTHUNA https://coa.inducks.org/s.php?c=D+2014-106 . Gorąco polecam!
"I remember it as if it was yesterday.
My papa took me to see the ancestral home of our clan.
The desolate castle on Dismal Downs, abandoned since the 17th century "
kuperkowo

GG: 0

Postprzez kuperkowo » So sty 07, 2017 7:23 pm

Nie chcę siać defetyzmu i w ogóle ale pojawiła się sprzedaż i nakład Kaczora Donalda w październiku 2016r. na poziomie : 39900 (nakład) , 11063 (sprzedaż ). O tyle to dziwne, że poprzednie miesiące w tym roku miały znacznie wyższą sprzedaż i spadek jest dość znaczny. Mam nadzieję, że to jednorazowa wpadka (mało powiedziane) i że nie zaburzy to niczego, choć dziwnie strona www.kaczordonald.pl znikneła i została tylko podstrona na stronie Egmontu, zresztą rzadko aktualizowana. Nie wiem czy to chwilowe (mam nadzieję) ale to dziwne .Trzeba tylko trzymać kciuki by tak niska sprzedaż się więcej nie powtórzyła.
kuperkowo

Postprzez kuperkowo » Pn lut 06, 2017 11:12 am

Kaczor Donald 2017-02

Zacznę może opis i ocenę od strony 9, bo strony 4-8 w ogóle mnie nie interesują i często ich nawet nie czytam , a zatem :) :

- Co za agent : Donald zastępuje agenta Jamesa Swonda (tak, tego od martini wstrząśniętego i niezmieszanego ) . Komiks przyzwoity, ładne rysunki. Bez jakiś szarż, ale dobry. Ocena: 7/10

- Kaczki nurkujące: Według mnie dość słaby komiks. Akcja wydawała mi się trochę przeciągnięta, do tego pewna postać potomka pirata Złotowłosego wprowadzona na siłę i tak znikąd. Ocena: 4/10

-Obrażone obrazy (reprint z numeru KD 2003-12 ) : Jako ostatni komiks redakcja zostawiła prawdziwy majstersztyk uczty komiksowej. Zdecydowanie jak dla mnie najlepszy komiks w numerze. Wszystkie dzieła sztuki malarskiej z całego świata znikają z ram, z płócien, fresków czy gdzie tam jeszcze były umieszczone . Siostrzeńcy poznają ich tajemnicę i miejsce dokąd się udały . Bardzo spodobały mi się widowiskowe rysunki Vicara, zwłaszcza sposób narysowania postaci z dzieł sztuki, które naprawdę przypominają swoje oryginały. Krzyk jest ekspresjonistyczny, postacie z piramid mają głowy zwrócone z prawą stronę itd. Czuć dbałość o detale. Mamy tutaj pokazane różne różne style malarskie : od surrealizmu, impresjonizmu po kubizm (i inne ). Komiks posiada jednak oprócz ładnych obrazów , również interesująco spajającą akcję fabułę. Ocena: 10/10
kuperkowo

Postprzez kuperkowo » Wt lut 07, 2017 10:10 pm

Długo na stronie Ruchu prenumerata Kaczora Donalda miała zawyżoną cenę i w ogóle był bałagan na stronie (według sttony rocznie wychodziło więcej numerów niż w rzeczywistości ). Teraz wreszcie cena jest normalna czyli taka jak w kiosku (9,99 zł za numer ). Darmowa dostawa do kiosków Ruchu,  dostawa pocztą do domu niestety dodatkowo płatna.https://prenumerata.ruch.com.pl/prenume ... zor-donald
kuperkowo

Postprzez kuperkowo » Śr mar 22, 2017 10:04 pm

Kaczor Donald 2017-04
e L
Na początku mamy okładkę, następnie po spisie treści mamy dział ,,Od czapki'', poteeeem. Zresztą, nieważne :) Przejdźmy do tego ,,co misie lubią najbardziej'' czyli do komiksów :) :

Trudno mi ocenić zawartość komiksową w numerze, ponieważ generalnie poziom jest średni. Komiksy są trochę takie bez wyrazu, mało pamiętliwe, choć nazwanie ich ,,złymi'' byłoby może lekką przesadą. W komiksie Trzynaste piętro na plus bym wyróżnił pomysł z
Spoiler:
, ale po za tym to nic ciekawego w komiksie nie znajduje. Następny komiks czyli Pomoc dla zająca jest wedle mojej oceny najciekawszy od strony artystycznej, rysunkowej, podobał mi się zwłaszcza sposób narysowania Zająca Wielkanocnego , a szczególnie w pewnej dość nietypowej scenie wewnątrz komiksu. Fabularnie najlepszy chyba ostatni komiks Williama Van Horna Dziwny świat , choć uważam, że [spoiler]świat wewnątrz gry[/b] mógł być ciekawszy i samo zakończenie komiksu jest takie nijakie.

W ogólności to numer oceniam na : 3

PS. W Kurierze Kaczogrodzkim jest chyba błąd frazeologiczny, bo nie powinno się pisać, że ,,woda sodowa odbija od głowy'' tylko chyba, że ,,woda sodowa uderza do głowy''
PPS. Nie wiem dlaczego, ale jak zobaczyłem w komiksie Pomoc dla zająca jak Babcia Kaczka zamyka królika na noc w klatce w stodole to trochę się zdziwiłem. Wiem, że wielu ludzi w rzeczywistości tak trzyma króliki (zwłaszcza te na mięso ) ale po Babci Kaczce - miłośniczce zwierząt - jakoś się tego nie spodziewałem. Zawsze wyobrażałem sobie farmę Babci Kaczki jako taką, gdzie wszystkie zwierzęta chodzą sobie spokojnie po posesji i są traktowane niemal jak członkowie rodziny. Ot, co .
kuperkowo

Postprzez kuperkowo » Śr cze 28, 2017 2:12 pm

Kaczor Donald 2017-07

W poprzednim numerze redakcja szumnie zapowiadała zmiany w piśmie : ,,Nowe szaty Kaczora Donalda - odmieniony magazyn na wakacje'' . Jakie okazały się te zmiany ?
Zmieniony wygląd graficzny strony ze spisem treści. Przeniesiono też pasek komiksowy z ,,Puchar za suchar'' na pod spisem treści jak to drzewiej bywało. Ta zmiana podoba mi się i szczerze mówiąc wygląda to ładniej niż jak było do tej pory. Jestem na tak. Inne zmiany są dość kosmetyczne. Zmieniono nazwę działu ,,Od czapki'' na ,,W.O.W'' , nie zmieniła się jednak formuła i treści zamieszczane w dziale. Akurat w tym numerze poziom merytoryczny treści był zadowalający ale zazwyczaj jakość tekstów w tym dziale stoi na niskim poziomie i wraz ze zmianą nazwy moim zdaniem powinni zmienić też tematykę działu. Chętnie bym zobaczył w piśmie jakieś krótkie artykuły o komiksach, postaciach komiksowych, twórcach itp. W numerze mamy też wakacyjny quiz i tu jestem za , takie quizy to dobry pomysł i mogłyby się częściej pojawiać. W zapowiedzi kolejnego numeru na ostatniej stronie pojawi się kadry nie jednego a dwóch komiksów jakie się ukażą i to jest zmiana na dobre moim zdaniem.

Przejdźmy więc do meritum, czyli do komiksów.

Kosmiczna pułapka : Hyzio, Dyzio i Zyzio bardzo chcą dostać do zabawy latający spodek, niestety Donald nie chcę im go kupić, więc budują sami własny. Komiks moim zdaniem dość przeciętny,
Spoiler:
. Komiks ratuje trochę jego krótka objętość. Autorem rysunków jest Vicar i rysunki są na przyzwoitym poziomie, ale są to wczesne Jego rysunki (z lat 70 ). Według mnie w pełni kunszt rysowniczy Vicara rozwinął się dopiero od lat 90. Ocena : 6/10

Ciepło, zimno : Drugi komiks w numerze jeśli chodzi o scenariusz i fabułę prezentuje się już moim zdaniem znacznie lepiej . Komiks umiejętnie pokazuje skąpstwo Sknerusa. Rysunki mi się podobały, komiks nie jest moim zdaniem rozciągnięty. Ocena : 7,5/10

Do suchej nitki : Tak mało mamy obecnie komiksów dziejących się w Myszogrodzie ostatnio w Kaczorze Donaldzie, a tutaj mamy aż 10 stronicową historyjkę. Na tym się (prawie ) kończą pozytywy. Historyjka jest niestety reprintem (była w KD 2006-26 ), do tego fabularnie nie najwyższych lotów. Miki pragnie dostarczyć prezent urodzinowy Minnie . Można to było ciekawie rozegrać, ale niestety tak nie zrobiono i komiks się dłuży. Komiks ma dość ładne rysunki (myszon ma czerwone portki ! :) ) ale to go nie ratuje. Rada do redakcji : my nie chcemy słabych reprintów. My chcemy dobre nowe komiksy . Ocena: 4/10

Nowa koleżanka : W sąsiedztwie Siostrzeńców pojawia się nowa ,,koleżanka'' - Sonia , która bardzo dobrze jeździ na deskorolce. Jest ona jednak dość tajemnicza i mało mówi o sobie. Skrywa ona pewną tajemnicę. Jak dla mnie taki komiks do zapomnienia.
Spoiler:
.
Ocena : 5/10

Skład na Inducks : https://coa.inducks.org/issue.php?c=pl/KD+2017-07
kuperkowo

Postprzez kuperkowo » Śr lis 22, 2017 8:15 pm

Kaczor Donald 2017-12

A więc zacznijmy od początku : W.O.W - pingwiny , Łamacz Głowy- zawsze pomijam. Skoro ,,niekomiksowy" wstęp mamy z głowy :) przejdźmy zatem do omówienia komiksów (liczba mnoga w tym zdaniu to Pluralis maiestatis afirmujący komiksy Disneya :) - taki żarcik z mojej strony :) )
Ale na poważnie ...

- Dziura w skarbcu: Dziennikarka magazynu ,,Przy forsie'' zamierza przeprowadzić wywiad ze Sknerusem Mckwaczem w jego skarbcu. Podczas udzielania wywiadu rezerwuar pieniędzy Sknerusa jest atakowany przez dwóch z jego wrogów : Magikę De Czar i Braci Be. Taki trochę komiks ,,zapchaj-dziura" jakich wielu. Taki średniak. Poprawne rysunki aczkolwiek najmniej wyróżniający się na plus komiks w numerze . Ocena : 5/10
PS. Nie byłbym sobą gdybym się nie napisał o braku korekty w jednym dymku (strona 20 kadr 2) : ,, [...] A ci pozostali są takimi samymi złodziejami jak dawniej " . Zdanie w pewnym kontekście miałoby sens ale w tym konkretnym przypadku nie są wzmiankowani żadni ,,pozostali" a jest mowa tylko o Magice i Braciach Be i wyraz ,,są" jest niepotrzebny.

- Wywiad z miliarderem: Krótki komiks z rysunkami Flemminga Andersena opowiadający jak wskazuje tytuł o wywiadzie z miliarderem, ale nie ze Sknerusem a z Johnem Kwakerfellerem. Jak dla mnie fabuła komiksu mnie zaskoczyła in plus. Zwykle w komiksach większy akcent jest położony na postać Sknerusa,a tutaj mamy tak jakby solowy występ Kwakerfellera. Rysunki, które moim zdaniem Andersen miewa nierówne, w tej historyjce podobały mi się .
Spoiler:
. Ogólnie dobry komiks. Ocena: 8/10

- Przedostatni osobnik : Już raz jeden z balabu miał stać się materiałem na czapkę dla Kaczencji, a do tego na świecie pozostał tylko jeden osobnik tego gatunku. Czy aby na pewno tylko jeden ?
Spoiler:
. Komiks ogólnie jest fabularnie dobry. Rysunki Gattino są na przyzwoitym poziomie. Znów się okazuje, że Sknerus pod skorupą osoby dla której liczą się tylko pieniądze istnieje kaczor dla które ważne są też uczucia. Niby wszystko w porządku ale coś mi zabrakło w tym komiksie. Jest przyzwoity ale trochę za mało dla mnie innowacyjny . Wydaje mi się trochę za mało bezpieczny. Mógłby mieć więcej zaskakujących zwrotów akcji. https://inducks.org/story.php?c=D+2011-017 podobał mi się trochę bardziej. Powiedziałby w sumie, że
Spoiler:
. Ocena: 7/10

W numerze jest konkurs w którym do wygrania jest komiks ,,Kawa Zombo" oraz nowe wydanie ,,Życia i Czasów Sknerusa McKwacza" Dona Rosy.
kuperkowo

Postprzez kuperkowo » Cz mar 22, 2018 1:21 pm

Kaczor Donald 2018-04

Okładka : Okładka nawiązuje do jednego z komiksów. Byłoby wszystko super, gdyy nie fakt, że nawiązuje do komiksu, które nie ma w tym numerze a na dodatek był publikowany około dwa lata temu (dokładnie w Kaczorze Donaldzie 2016-05). Uważam za bardzo dobry pomysł by okładki nawiązywały do komiksów , ale ma to moim zdaniem tylko wtedy sens jak w środku dany komiks jest, gdyż w przeciwnym razie to trochę mało profesjonalne moim zdaniem.

Nie ma bata na skrzata : In plus w komiksie prezentują się naprawdę ładne rysunki Rodriqusa. Fabuła komiksu opowiada historię o tym jak Sknerus pragnął złapać irlandzkiego skrzata. Scenariusz podoba mi się i choć mam wrażenie, że przy zakończeniu najpierw autor wymyślił ostatni kadr, a potem resztę zakończenia, aczkolwiek koncówka komiksu podoba mi się.
Ocena : 7,5/10

Pieniądze to nie wszystko : Zauważyłem, że najnowsze komiksy Noela Van Horna w sumie podobają mi się , a rysunki są wcale nie najgorsze (np. ten komiks miał naprawdę dobre rysunki moim zdaniem : https://inducks.org/story.php?c=D+2014-020 )
W tym numerze mamy komiks, w którym Noel Van Horn odpowiadał tylko za rysunki (scenariusz: Olaf Moriaty Solstrand), lecz komiks bardzo mi się podobał. Diodak cierpi na niedostatki finansów, ponieważ nie potrafi efektywnie zarządzać pieniędzmi. Tworzy, więc wynalazek, który będzie to robił za niego . Ocena: 8/10

Następnie mamy w numerze 5 jednostronicówek z serii https://inducks.org/subseries.php?c=Literature , które w skróconej formie prezentują fabułę klasyczncyh powieści (w tym numerze Alicja w Krainie Czarów, Wojna światów, Wyspa Skarbów, Czarnoksiężnik z Krainy Oz i W 80 dni dookoła świata). Komiksy są bardzo ładnie narysowane. Najbardziej spodobały się mnie dwa komiksy : ,,Myszka w Krainie Czarów" oraz ,,W Krainie Oz" . W ,,W 80 dni dookoła globu" podobał mi się końcowy żart. Najmniej podobał mi się komiks ,,Wojna planet". Z takiej ciekaowstki dodam, że w komiksie nawiązującym do Wyspy Skarbów zmienili słynne powiedzenie z książki (,Hey, ho na umrzyka skrzyni i butelka rumu" ) na ,,Jo-ho-ho i butelka mleka!" :)

Następnie mamy komiks z serii ,,Zagadki Mikiego" . Nie będę Go oceniał, ponieważ uważam większość komiksów z tej serii za bardzo nudne i ten nie jest wyjątkiem (w sumie to trochę jednak oceniłem ten komiks. W ogóle to mi się przypomniały dwa żarty :
W sumie są czynniki
W sumie jest jelito )

Wielkie orzeźwienie (rysunki : Arild Midthun) : Bardzo udany jest moim zdaniem I połowa komiksu, a główny pomysł na fabułę jest naprawdę interesujący. Trochę moim zdaniem zakończenie mogło być ciut ciekawsze, zawierać więcej niespodziewanych zwrotów akcji i bardziej dynamiczne , gdyż
Spoiler:
ale ogólnie komiks jest moim zdaniem dobry, choć mógł być lepszy, bo zabrakło pomysłu na dobre zakończenie. Ocena: 6,5/10

Ogólnie polecam numer, gdyż nie ma w nich komiksów słabych i większość z nich wyróżnia się na plus rysunkami.

W następnym numerze zostanie min: opublikowany komiks https://inducks.org/s.php?c=XPW+DTT+CP+1-1 z serii o nowym serialu ,,Kacze Opowieści" amerykańskiego wydawnictwa IDW Publishing. Liczę na więcej komiksów z tej serii i myślę, że istnieją duże szanse na to biorąc pod uwagę, że min: w Norwegii czy Danii komiksy te zostały opublikowane w ichniejszych odpowiednikach Kaczora Donalda (choć także np. w wydaniach zbiorczych np: https://inducks.org/issue.php?c=no%2FDD2017B47A ).
Egmont będzie moim zdaniem chciał (a przynajmniej wydaje się to logiczne i powinien to zrobić) wykorzystać emisję serialu i jego być moze dużą popularność do promocji swoich czasopism komiksowych . Liczę też na okładkę w stylu Kacze Opowieści i może jakiś plakat.
kuperkowo

Postprzez kuperkowo » Cz cze 14, 2018 8:05 pm

http://www.komiksydisneya.pl/2018/06/wi ... e.html?m=1 Super wiadomość. Jest światełko w tunelu.
kuperkowo

Postprzez kuperkowo » Cz cze 14, 2018 8:41 pm

Doprecyzuję :
- do tej pory Kaczor Donald miał 48 stron w tym 32 strony z komiksami
- od czerwca jest potwierdzone, że będzie miał 52 strony. Nie zostało natomiast potwierdzone ile stron z komiksami będzie w czerwcowym numerze. Ja osobiście liczę, że podobnie co w lipcowym
- Link z postu powyżej dotyczy numeru lipcowego, co do którego zostało potwierdzone, że w numerze będzie aż 43 strony z komiksami.
kuperkowo

Postprzez kuperkowo » Śr cze 20, 2018 3:13 pm

Od dzisiaj w kioskach nowy odmieniony numer Kaczora Donalda - 52 strony w tym 43 stron komiksów, okładka na kredowym grubszym papierze . Cena tylko 9,99 zł

Numer zawiera te same komiksy co : https://inducks.org/issue.php?c=dk/AA2018-23 i prawdopodobnie teraz polski Kaczor Donald będzie kopią co 4 numeru norweskiego/duńskiego/szwedzkiego tygodnika.

Moim zdaniem świetna decyzja redakcji i naprawdę bardzo dobry dzień dla komiksów Disneya w Polsce.

Obrazek
kuperkowo

Postprzez kuperkowo » Wt lip 31, 2018 12:34 pm

Kaczor Donald 2018-08

Numer tak samo jak poprzedni ma 52 stron w tym 43 strony z komiksami. Układ stron jest niemal identyczny, ale jeśli ktoś nie ma poprzedniego numeru to zaznaczę, że oprócz zwiększenia liczby stron poprawiła się też jakość papieru okładkowego - jest zauważalnie grubszy niż to było dotychczas. Kolorystyka i stylizacja stron komiksowych stała się bardziej zbliżona do tygodników skandynawskich np. tytuły komiksów i nazwy bohaterów (,,hero") są pisane inną czcionką niż zazwyczaj, a nazwy ,,hero" są koloru czerwonego a nie czarnego jak dotychczas. Imiona i nazwiska twórców komiksów są pisane drukowanymi literami, a w poprzednim numerze przy komiksie Carla Barksa było napisane ,,KOLEKCJA CARLA BARKSA" . Zrezygnowano też z kilku działów : W.O.W. (kiedyś dział się nazywał ,,Od czapki" i moim zdaniem od początku był zbędny i zazwyczaj niskiej jakości , więc ja się osobiście cieszę, że zniknął), Łamacz Głowy (osobiście prawie nigdy do niego zaglądałem i chyba nawet dawniej rzadko rozwiązywałem z niego gry, ale mam do niego stosunek ambiwalentny), To ciekawe!, Kurier Kaczogrodzki (akurat ten dział mnie się podobał, ale jeśli ma go nie być kosztem większej liczby stron z komiksami to jestem za). Z działów niekomiksowych zostały : Figle Figlarzy (wróciły do układu, że są w środku, między komiksami, a nie po komiksach) oraz ,,Puchar za suchar". Na stronie 3 pojawiły się (już od poprzedniego numeru) krótka notka od redakcji oraz linki do 3 stron Egmontu (fanpage na facebooku, księgarnia internetowa i strona wydawnictwa). Paski komiksowe (głównie holenderskie) nie nazywają się już wszystkie tak samo czyli ,,Zawsze śmieszne" a mają swoją indywidualną nazwę np. w tym numerze ,, Coś letniego" (miesiąc temu : ,,Coś na ząb")

Przechodząc do komiksów ...

Baron w balonie: komiks luźno nawiązujący do przygód Barona Münchhausena z ładnymi rysunkami Rodriqeusa. Podobała mnie się zwłaszcza sceny jak Donald widzi rzeczywistość : najpierw ujęcie w teraźniejszości jak to widzą wszyscy a potem jak to ,,inaczej" widzi świat Donald. Było to dość pomysłowe. Ogólnie : dobry komiks

Zagadki Donalda - Kradzież w zoo : brak oceny .

Upalny dzień : Krótki, holenderski komiks . Całkiem w porządku. W związku ze zmianami w piśmie i fakt, że polski Kaczor Donald będzie teraz kopią wybranych numerów pism skandynawskich to powrócą wreszcie do Polski czterorzędowe komiksy holenderskie. Na razie (w tym numerze i poprzednim) były to tylko krótkie historyjki, ale liczę też na te dłuższe co najmniej 10-stronicowe. Ogólnie : dobry komiks.

Lodowa pułapka : Średnia 1-stronicówka z FDiodakiem i Donaldem. Nic specjalnego.

Zgrani : Ta 1-stronicówka uważam, że jest lepsza od ,,Lodowej pułapki". Ogólnie niezły komiks.

Fala za falą : Tak ostatnio niewiele mysich komiksów w Kaczorze Donaldzie, więc cieszy publikacja komiksu z Mikim i Goofim. Fabuła komiksu opowiada o tym jak Miki podejrzewa o kradzież grupkę serferów amatorów i próbuję znaleźć dowody ich winy. Styl prowadzenia narracji oraz scenariusz bardzo mnie przypomina duńskie komiksy 3-rzędowe publikowane w gigantach w latach 2008-2010. Ogólnie początek i środek komiksu podobały mnie się. Zakończenie jest trochę za proste i schematyczne, ale ogólnie chętnie bym widział więcej mysich komiksów w Polsce (może Murry?) ,.

Worek forsy: Starszy, duński komiks z rysunkami Vicara + występ Granita Forsant , choć komiks głównie skupia się na postaci Donalda i różnych przeszkodach, które napotyka aby przybyć na wezwanie Sknerusa. Ogólnie : dobry komiks.

Pieska sprawa : brak oceny.

Witamy na wyspue Be! - Komiks z serii ,,Kacze opowieści " od IDW, już któryś z rzędu komiks z tej serii wydany w Polsce. Powiem tak : ogólnie po komiksach w uniwersum nowego serialu (nie tylko o tym konkretnym komiksie) spodziewałem się trochę więcej, ale myślę, że trudno jest przenieść serial na karty komiksu, także poprzez dużo mniej komiksową kreskę niż miały to ,,stare" Kacze Opowieści. Rysunki są trochę ładniejsze moim zdaniem niż w pierwszych publikowanych w Polsce komiksach z tej serii, ale ciągle trudno je nazwać moim zdaniem bardzo ładnymi. Co do komiksu to uważam, że odcinek serialu o takiej fabule lepiej by się oglądało niż czytało komiks , aczkolwiek muszę przyznać, że o ile I część komiksu mnie się nie za bardzo podobała to II część
Spoiler:
była naprawdę dobra.

Znany farciarz : Kolejna 1-stronicówka.

Jeśli chodzi o porównanie z poprzednim numerem to na duży plus numeru poprzedniego ma fakt, że zawierał on niepublikowany dotąd w Polsce tenpager Barksa i do tego moim zdaniem bardzo dobry (i to do tego ze Sknerusem ). Co do pozostałych komiksów w obu numerach to moim zdaniem są one na w miarę podobnym poziomie , zazwyczaj dość dobrym. Komiks z serii ,,Kacze Opowieści" podobał mnie się ciut bardziej w najnowszym numerze, aczkolwiek mysi komiks w poprzednim numerze mimo, że był krótszy niż w tym to był moim zdaniem co najmniej równie dobry jak komiks ,,Fala za falą" a może nawet trochę ciekawszy jak dla mnie.

Ogólnie zmiany w piśmie oceniam bardzo pozytywnie i mam nadzieję iż będą kontynuowane.
kuperkowo

Poprzednia strona

Powrót do Komiksy