Inside out (PIXAR 2015)

Tutaj rozmawiamy o disnejowskich filmach, zarówno kinowych, jak i tych, które wchodzą na DisneyDVD.

Re: Inside out (PIXAR 2015)

Postprzez Maciek! » Wt gru 09, 2014 3:41 am

Maciek!
Dr Moderator

Postprzez izaulka » Cz gru 11, 2014 3:00 pm

izaulka

Imię: Iza
GG: 0

Postprzez JanetJ » N gru 21, 2014 1:06 am

Czy to już nie było poruszane wiele razy w innych filmach typu "Było sobie życie" itp?
JanetJ

Postprzez Maciek! » N gru 21, 2014 1:26 pm

Nie do końca. W "Było sobie życie" (czy np. "Ozzy i Drix"/"Osmosis Jones") było to bardziej o życiu fizycznych mikroskopijnych elementów de facto zamieszkujących nasze ciała (krwinki, komórki, bakterie, płyny, tkanki etc.) tu mamy symboliczne postacie reprezentujące różne emocje, które mieszkają sobie w naszej podświadomości także bardziej psychologiczny koncept... co nawiasem mówiąc też tu i tam było wykorzystane ale znane motywy mi nie wadzą jak są przedstawione w naprawdę ciekawy sposób.

Tu na razie jest nawet zabanwie choć mam ze dwie uwagi ale na razie nie wiem czy dawać bo bardziej brzmią jak czepialstwo ;)
Maciek!
Dr Moderator

Postprzez kuperkowo » Wt cze 23, 2015 5:03 pm

Polska premiera 1 lipca (to już niedługo!).
"I remember it as if it was yesterday.
My papa took me to see the ancestral home of our clan.
The desolate castle on Dismal Downs, abandoned since the 17th century "
kuperkowo

Postprzez Angus McKwacz » So cze 27, 2015 9:05 pm

Film oceniany jest bardzo wysoko, recenzenci pieją z zachwytu, widzowie tłumnie gromadzą się na seansach. Mówi się, że Pixar zawiesił jeszcze wyżej poprzeczkę.

Wybieram się na film z wielką ciekawością, ponieważ to Pixar, to jestem przekonany, że się nie zawiodę, jak zwykle, jednak póki co nie jestem tak napalony na ten film jak byłem na "Toy story 3" czy "Meridę Waleczną".
Angus McKwacz

Postprzez Scarpomaniak » N cze 28, 2015 2:28 pm

Moja recenzja sprzed tygodnia.

POWRÓT PIXARA W WIELKIM STYLU!
Przez 5 lat od ostatniego genialnego filmu Pixara wiele się zmieniło w świecie animacji, na dobre tory wróciło Walt Disney Animation Studios. Natomiast Studio Ghibli wstrzymało produkcję nowych filmów. DreamWorks robi coraz to słabsze filmy, z wyjątkami prezentującymi wyższy poziom. I minęło 5 lat, podczas których choć pojawiły się trzy filmy Pixar ("Auta 2", "Merida waleczna" i "Uniwersytet potworny"), które choć graficznie prezentowały najwyższy możliwy poziom, to fabularnie były słabe i powtarzały schematy z innych filmów. Niektórym się już zdawało, że to już koniec Pixara, szczególnie gdy były zapowiadane filmy na kolejne lata, a wśród nich wiele kontynuacji. Niektórzy już myśleli, że teraz Pixar będzie odcinał tylko kupony od tego co wymyślił wcześniej.
Po długim oczekiwaniu, w tym miesiącu premierę miał film "W głowie się nie mieści" (w USA, w Polsce w ten weekend odbyły się też pokazy przedpremierowe, lecz oficjalna premiera 1 lub 3 lipca), film którego głównymi bohaterami są emocje będące w głowie 11-letniej Riley. Jak widać, jest to najbardziej niedorzeczny pomysł Pixara do tej pory. Ale kto kilkanaście lat temu spodziewał się, że będą robione filmy o gadających zabawkach, o potworach straszących ludzi, po to by wytworzyć energię, o gadających samochodach, o szczurze z talentem kulinarnym, o ostatnim robocie na Ziemi, o latającym domu starca? Pixar nie jeden raz pokazał, że da się zrobić film o wszystkim. Ale ten film według mnie jest pewnym krokiem naprzód, ponieważ jeżeli do tej pory mieliśmy do czynienia z ożywianiem rzeczy materialnych, to ten film ożywia i antropomorfizuje emocje. Za chwilę ktoś może powiedzieć "Było sobie życie", tylko ten francuski serial ożywiał komórki, białka, przeciwciała, a tu mamy ożywioną tak nierzeczywistą rzecz jaką są emocje. Pixarowi znowu się udało, co chyba nikogo nie dziwi. Film jest śmieszny, ciekawy, ale też potrafi wzruszyć. Tak jak sporo filmów Pixara, film ma smutniejsze momenty, które mogą doprowadzić do płaczu nie jedne dziecko i nie jednego dorosłego i dzięki dwu liniowości akcji sceny wesołe są przeplatane wesołymi, a film ogląda się z zaciekawieniem. Film jest świetnie napisany, ma dobrze rozplanowaną akcję i każdy element jest ważny dla akcji całego filmu. Choć był jeden moment, w którym sądziłem, że już zbyt długo uwaga była skupiona tylko na emocjach. Niestety samo dojście do zakończenia nie jest najlepsze, ponieważ same zakończenie i morał z niego wychodzący jest doskonałe, ale wydaje mi się, że w pewnym momencie twórcy ciut się zagalopowali i musieli szybciej przejść. Przez to sądzę że są dwa-trzy filmy Pixara, które cenie bardziej niż "Inside Out". Plus za to, że w filmie jest najbardziej niespodziewane nawiązanie do "Gwiezdnych wojen" w historii.
Graficznie jest to najwyższy poziom, Pixarowi udało się osiągnąć dwa różne style animacji, tak że mimo to film animowany, to traktujemy świat ludzi, jako świat realny, a tylko świat emocji, jako świat wymyślony. I animacja ludzi Pixara jest najlepszą animacją ludzi w tym momencie, ponieważ Disney od "Zaplątanych" trochę stanął w miejscu", a u DreamWorksa to wygląda jeszcze gorzej. Na dodatek jest scena w którym bohaterowie przechodzą kilkanaście przemian - jest ona rewelacyjnie zrealizowana i dodaje kolorytu całemu filmowi.
Dubbing bardzo dobry, trochę się bałem tego, że Małgorzata Socha użyczyła głosu Radości, ale wypadła w tej roli bardzo dobrze. I wielki plus za to, że po raz pierwszy od "Odlotu" do filmu Pixara powróciły polskie napisy, tzn. jest polskie logo filmu i np. polskie nagłówki w gazecie, prawie każdy napis jest przetłumaczony. Polska obsada, jak to bywa od pewnego czasu, jest podawana zamiast oryginalnej obsady w napisach końcowych.
I jeszcze na koniec, ja jako ogromny fan Pixara ogromnie się wzruszyłem, gdy na samym początku pojawiło się logo firmy, ponieważ po długiej przerwie kolejny film tego studia pojawił się w kinach, i od razu czułem, że nie będzie to taki nijaki seans jak trzech poprzednich filmów.
Ocena: gorszy od "Wall-e'go", poziomu "Ratatuja", lepszy od "Dawno temu w trawie".
Polecam! W kinach od 1 lipca!
NAJLEPSZY FILM ANIMOWANY 2015 ROKU*!
* - co, że jest dopiero czerwiec, trudno by było coś lepszego!
Jeden z ostatnich wojowników na polu popularyzacji komiksów Disneya w Polsce.
Prowadzi bloga Kacza Agencja Informacyjna, w którym informuje o komiksach Disneya wydawanych w Polsce i na świecie.
Ma nadzieję, że nastaną lepsze czasy dla komiksów Disneya.
Scarpomaniak
Pan tłumacz

Imię: Radosław

Postprzez jupix » Pt lip 10, 2015 11:07 am

Rewelacyjny film, rewelacyjny pomysł!
Pixar powraca w wielkim stylu! 9/10 Forumowicze do kin!
Pytanie do Scarpomaniaka- gdzie widziałeś te Gwiezdne wojny?
600 postów w 6 lat, dwudziestka na karku, ale miłość do Disneya - dozgonna!
jupix

Imię: Wojtek

Postprzez izaulka » Pt lip 10, 2015 4:35 pm

Właśnie, ja też nie widziałam Star Wars...
Ja powiem krótko - najlepszy PIXAR, film mnie wzruszył i rozbawił. 10/10
izaulka

Postprzez Scarpomaniak » So lip 11, 2015 7:24 am

jupix napisał(a):Pytanie do Scarpomaniaka- gdzie widziałeś te Gwiezdne wojny?

Byłem na filmie drugi raz i patrząc drugi raz za scenę, która wydawała mi się być nawiązaniem do "Gwiezdnych wojen", nie jest to dla mnie aż tak oczywiste. Jak zobaczę na DVD/Blu-Ray to dokładniej ją omówię.
Prowadzi bloga Kacza Agencja Informacyjna, w którym informuje o komiksach Disneya wydawanych w Polsce i na świecie.
Scarpomaniak
Pan tłumacz

Postprzez kuperkowo » So lip 11, 2015 7:14 pm

A tak na marginesie: Kiedy możemy się spodziewać wydania DVD ? Do osób, które się orientują trochę w temacie: Mniej więcej po jakim czasie od premiery wychodzą zwykle w Polsce wydania Disney/Pixar Dvd/Blu Ray ?
"I remember it as if it was yesterday.
My papa took me to see the ancestral home of our clan.
The desolate castle on Dismal Downs, abandoned since the 17th century "
kuperkowo

Postprzez Angus McKwacz » Pn lip 13, 2015 3:41 pm

Twórcy z Pixara wykazali się wielką pomysłowością, wykonanie filmu jest genialne, animacja zarówno śmieszy jak mnie wzrusza. Chociaż jak dla mnie do Toy Story 3 jednak mu trochę brakuje, zwłaszcza jeśli chodzi o zakończenie, trochę mnie zawiodło, ot, wszyscy szczęśliwi, wszystko idealnie, chociaż z drugiej strony jeszcze żaden film Pixaru nie miał takiego zakończenia, bo do tej pory każda animacja była zamkniętą historią, tu aż prosi się o kontynuację :D Polecam każdemu i myślę, że Oscar za animację ma już w kieszeni, chodzą nawet słuchy że ma szansę stać się pierwszym filmem animowanym, który zdobędzie Oscara za najlepszy film, choć to chyba jednak zbyt optymistyczne opinie.
Angus McKwacz

Postprzez Sparkling1986 » Cz lip 30, 2015 12:15 pm

kuperkowo napisał(a):A tak na marginesie: Kiedy możemy się spodziewać wydania DVD ? Do osób, które się orientują trochę w temacie: Mniej więcej po jakim czasie od premiery wychodzą zwykle w Polsce wydania Disney/Pixar Dvd/Blu Ray ?

W USA ma trafić do sklepów w listopadzie (wg prognoz dvdizzy), ale dokładna data jeszcze nie została podana. W Polsce filmy Disneya trafiają zwykle ok. 4-6 miesięcy po premierze kinowej.
500 days of magic, of distance, of tenderness.
500 days of intimacy, of awkwardness, of passion.
500 days of fury, of ecstasy, of uncertainty, of Summer.
Sparkling1986

Postprzez izaulka » Cz lip 30, 2015 3:41 pm

Strzelam, że będzie u nas w grudniu.
izaulka

Postprzez Scarpomaniak » Cz lip 30, 2015 8:28 pm

izaulka napisał(a):Strzelam, że będzie u nas w grudniu.

Raczej listopad. Ponieważ w przeciwieństwie do wielu innych animowanych filmów Disneya, ten w Polsce był w kinach dość wcześnie. Na dodatek takie "Avengers 2" było w maju w kinach, a w wrześniu będzie na płytach. Pewnie w październiku będzie "Kraina jutra", a miesiąc później Pixar. Pewnie w wydaniach, DVD, DVD+plakat, BD i BD3D. Na płytę z dodatkami w Polsce trudno liczyć.
Scarpomaniak
Pan tłumacz

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Filmy