Wasze kolekcje i zbiory komiksów

Tu dzielimy się wrażeniami na temat nowych, a także starych komiksów spod znaku Disneya.

Re: Wasze kolekcje i zbiory komiksów

Postprzez Kwakarianin » So lis 15, 2014 8:36 am

Tak, znam ten problem ;)
Warto jednak uzupełniać kolekcję kupując paczki po kilka lub kilkanaście sztuk komiksów.
W przeciwnym razie zostaje "dziubanie" po sztuce co często nie jest opłacalne gdyż koszty przesyłki przewyższają wartość samego komiksu.
Ja akurat "GP" mam komplet, braki mam głównie w "KD", ale również sukcesywnie je uzupełniam :)
"Kwakarium" - darmowy fanzin czytelników i kolekcjonerów komiksów disneyowskich
Kwakarianin

GG: 0

Postprzez Arcer » So lis 15, 2014 9:56 pm

Dawno nie aktualizowałem informacji na temat swojej kolekcji. Z kilku rzeczy, które mnie najbardziej cieszą:
prawie kompletny zbiór KD (brakuje mi w sumie ok. 50 numerów), a także zebranie kilkudziesięciu numerów KD z wkładkami. Po tylu latach przypomnienie sobie dziecięcej frajdy obecnej przy wyrywaniu gier i innych dodatków kartonowych z pisma naprawdę dało ogromną przyjemność. Tu można podejrzeć listę z okładkami.
Na zdjęciach widoczne są też wybrane smaczki dla kaczkofanów, które wychwycą pewnie starsi stażem ;).
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Poza tym przy okazji zrobiłem zdjęcia komiksów, które mi się powtarzają, oraz wydań zagranicznych, których zbiór w ubiegłym roku znacznie się rozrósł. Prawdę mówiąc, te ostatnie mogę upłynnić :).
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Arcer
el moderatoro

Postprzez Kwakarianin » N lis 16, 2014 6:28 pm

Arcer, gratuluję pięknych zbiorów :)
Dostrzegłem pośród nich kilka coraz trudniej dostępnych pozycji, mam tu na myśli pierwszą serię "Komiks Gigant" czy "Donalda i Spółkę".
W jednym z kartonów z zagranicznymi komiksami dostrzegłem nawet "Topolino" :)
Przyznam, że zaskoczył mnie nieco sposób przechowywania wydań zeszytowych, jak rozumiem w tych segregatorach masz tylko "Kaczora Donalda"? Czy inne zeszytówki też (MM, DD)?
Ile numerów mieści Ci się w takim segregatorze? Pytam, bo sam "KD" akurat układam w stosy na moim regale.
O swojej kolekcji pisałem już jakiś czas temu, mam również zdjęcia robione w lipcu, co prawda nie zawierają one moich ostatnich zakupów, ale z drugiej strony to nie było ich ostatnio aż tak wiele.
Wkrótce je tutaj wrzucę ;)
Kwakarianin

Postprzez vicar » Pn lis 17, 2014 3:10 pm

Widzę, że masz oprawione roczniki niektórych KD :D Sam robiłeś, czy to są te co kiedyś można było wygrać w konkursach? Pamiętam, że jak byłem w Finlandii, to tam w miejskiej bibliotece można było spotkać oprawiony cały rocznik ichniejszego KD... z 1972 r. np. W muzeum Laponii w Rovaniemi był np KD w języku Saami :D

Muszę przyznać, że mnie akurat cieszy posiadanie wszystkich KD, bo dokupowanie pojedyńczych brakujących to męczarnia. Zwłaszcza w odpowiednim stanie. Pamiętam, że chyba z 4 razy kupowałem ostatnie numery KD rocznika 2004 bo zawsze były jakieś pomasakrowane.

Do przedmówcy - pierwszą serię Giganta nie tak ciężko chyba dostać :) Ja swoją dosyć szybko znalazłem. Podobnie DiS.

Co do pytania o segregatory odpowiem za Arcera, bo ja też tak przechowuję roczniki KD. W jednym segregatorze zmieści się cały rocznik tygodnika, jest napchany, ale bez przesady. Ja mam tak popakowane jeszcze MM i DD i myślę, że jest to dobry sposób, numery się ładnie uleżą i zakonserwują.

Co do wydań zagranicznych - ja też mam manię, że jak jestem za granicą to muszę kupić ichniejsze pismo. Nawet jak jest w języku, którego nie rozumiem :P
vicar

Postprzez Kwakarianin » Wt lis 18, 2014 9:38 pm

Vicar pisze:
pierwszą serię Giganta nie tak ciężko chyba dostać :) Ja swoją dosyć szybko znalazłem. Podobnie DiS

Przyznam, że faktycznie co do "GP" masz rację, są one jeszcze dostępne, ja mam na myśli to, że w bardzo dobrym stanie jest ona coraz ciężej dostępna, wszak ma już swoje lata.
Jeśli o "DiS" chodzi to mam komplet od dawna więc przyznam, że nie śledzę zbyt uważnie jego dostępności. Jak zaglądam to widzę pojedyncze numery, a stan ich bywa przeróżny :)

W kwestii przechowywania zeszytówek w segregatorach - przyznam, że po tym jak zobaczyłem na zdjęciach Arcera jak to wygląda - sam będę się musiał zastanowić, czy moich "KD" tak nie przechowywać... Tym bardziej skoro w jednym segregatorze mieści się cały rocznik...

Też mam manię dotyczącą zagranicznych wydań. Jak coś znajdę, to zawsze zastanowię się nad zakupem. Ostatnio znajomy przywiózł mi z Włoch "Topolino" i "Grande Clasicci". Jednak jak dla mnie najbardziej "klimatyczne" są te z lat 80 i nie mam tu na myśli tylko włoskich komiksów :)
Kwakarianin

Postprzez Arcer » Śr lis 19, 2014 12:52 pm

To oczywiście nie takie proste, że cały rocznik KD mieści się w jednym pudełku. Trudno zresztą o to, gdy różne roczniki zawierają różną liczbę numerów :). Nie widać tego dobrze na zdjęciu z powodu słabej jakości, ale mam podpisane numery mniej więcej do rocznika 2004. Kolejnych jeszcze nie podpisałem, bo mam braki i nie wiadomo, ile numerów trzeba będzie przełożyć do kolejnego pudełka.
Na pewno to zbieranie daje niesamowitą frajdę, choć kosztuje sporo czasu i pieniędzy. Parę lat temu wszystkie wydania z początku półki, na której teraz stoją MGG i oprawione roczniki KD, stały razem z kartonami z KD. Przez ostatnie 6-7 lat uzbierałem całą dolną półkę.
Arcer
el moderatoro

Postprzez Kwakarianin » Śr lis 19, 2014 8:20 pm

Sposób przechowywania komiksów w segregatorach uważam za bardzo fajne i ciekawe rozwiązanie. Faktycznie wprowadza to ład i porządek w zbiorach i ułatwia szybkie odnalezienie konkretnego egzemplarza. Muszę to rozważyć w swojej kolekcji :)
Ja niestety największe braki mam w "KD", brakuje mi tu całkiem sporo, mam około 60% ze wszystkich wydanych "KD".
Ostatnio zwolniłem tempo uzupełniania braków, udało mi się jednak skompletować serię "Kaczogród" :)
Kwakarianin

Poprzednia strona

Powrót do Komiksy