Maleficent (2014)

Tutaj rozmawiamy o disnejowskich filmach, zarówno kinowych, jak i tych, które wchodzą na DisneyDVD.

Re: Maleficent (2013)

Postprzez duśka » Cz mar 29, 2012 10:15 am

Po raz pierwszy widzę blask...
duśka

GG: 0

Postprzez Maciek! » Cz sie 16, 2012 12:41 am

A Ja się cieszę, że Burton jednak nie będzie miał z tym filmem cokolwiek wspólnego bo szanuję tego Pana, kocham większość jego filmów ale naprawdę wolę jak siedzi w jakichś autorskich projektach niż robi remaki bo te zwykle wypadają najsłabiej w jego dorobku... Z drugiej strony jeśli jest JEDEN projekt co chcę zobaczyć w jego wykonaniu to "Rodzinna Addamsów" do której się zabiera już od jakiegoś czasu...
Maciek!
Dr Moderator

Postprzez cziksel » Pt sie 24, 2012 5:35 pm

jeśli o mnie chodzi to ,,rodziny adamsów" w jego wykonaniu najbardziej się boję. Pomimo nastrojów wszystkich jego filmów itd boje się, że Adamsów jednak nie uchwyci.
cziksel

Imię: Ada
GG: 461091

Postprzez DarleenEnchanted » Śr lis 13, 2013 8:42 pm

Wczoraj ukazał się pierwszy OFICJALNY plakat filmu.
http://1.fwcdn.pl/po/73/30/557330/7580990.3.jpg?l=1384293766000
Premiera jest zapowiedziana na maj 2014.

A dziś doczekaliśmy się zwiastunu!
http://www.filmweb.pl/video/teaser/nr+1+%28polskie+napisy%29-32178
Prawdopodobnie oficjalnym polskim tytułem filmu będzie "Czarownica".

Osobiście jestem zachwycona. Ale część mnie ma pewne obawy. To zdecydowanie będzie coś nowego (nie spodziewałam się, że może dojść do spotkania między Aurorą a Maleficent). Angelina jako Czarownica wyszła świetnie (wręcz wspaniale) czego nie mogę powiedzieć o Elle. Jej Aurora do mnie nie przemawia. Po prostu nie pasuje ona zbytnio do tej postaci. Nawet charakteryzacja nie pomogła. Mam wrażenie, że to zupełnie inna Królewna niż ta którą dotychczas znałam. A szkoda... Miejmy jednak nadzieję że film wypali. Ja już rok temu napaliłam się na ten film i nie mam zamiaru z niego rezygnować. Szkoda trochę że na sam film musimy czekać aż do maja (tak, teraz narzekam a tu się okaże że ten czas szybko zleci xD).
DarleenEnchanted

Imię: Darla

Postprzez gamertr9 » Cz lis 14, 2013 10:23 am

Ja na jednej stronie znalazłem info, że premiera w marcu.
gamertr9

Postprzez DarleenEnchanted » Cz lis 14, 2013 4:51 pm

Data premiery została przełożona na maj. Mogła ulec zmianie dlatego, że podobno mają nagrywać kilka nowych scen pierwszego aktu filmu (który z tego co mi wiadomo wyszedł słabo w porównaniu z końcówką) ale nie jestem w 100% pewna czy to prawda. Ręki sobie uciąć nie dam. Na razie wszystko wskazuje na to, że premiera będzie w maju (w zwiastunie o tym wspomniano).
DarleenEnchanted

Imię: Darla

Re: Maleficent (2014)

Postprzez cziksel » Pn mar 17, 2014 5:01 pm

Muzyka w zwiastunie po prostu mnie rozwala i pojawia sie dużo smaczków, mam nadzieję, że sie nie zawiedziemy :)
cziksel

Postprzez izaulka » Wt mar 18, 2014 6:08 pm

W końcu Lana - ona ma niesamowity głos :ariel:
izaulka

Imię: Iza

Postprzez kuperkowo » Pn maja 12, 2014 5:22 pm

Pojawiły się już 1 pierwsze polskie plakaty filmu. Jego polski tytuł brzmi ,,Czarownica'' a premiera zaplanowana na 30 maja 2014r. (tak to już ok. 2,5 tygodnia).

Obrazek

Polski zwiastun: http://www.filmweb.pl/video/trailer/nr+ ... i%29-33029
"I remember it as if it was yesterday.
My papa took me to see the ancestral home of our clan.
The desolate castle on Dismal Downs, abandoned since the 17th century "
kuperkowo

Postprzez Pasisia » So maja 24, 2014 8:40 am

Już się nie mogę doczekać! :D Nie wiem czy komuś się takie info przyda, ale wczoraj zauważyłam że dali do nowego BRAVO plakat z tego filmu. Co prawda nie jest to jakaś najlepsza jakość, ale za 3zł i można się przy okazji pośmiać z pozostałej zawartości czasopisma. ;)
Pasisia

Imię: Patrycja
GG: 5242422

Re: Czarownica (2014)

Postprzez kuperkowo » So maja 24, 2014 9:26 am

Film zapowiada się dobrze, choć zobaczymy co z tego wyjdzie (chodzi mi o fabułę i przesłanie). Kolejny film Disneya doczekał się swoje sequelu (mowa tu o ,,Śpiącej Królewnie'' oczywiście). A co do artykułów to w najnowszym Tele Tygodniu jest artykuł o tym filmie. Może zeskanuję.
kuperkowo

Postprzez kuperkowo » Pn maja 26, 2014 12:46 pm

kuperkowo

Postprzez Maciek! » Cz sie 07, 2014 8:14 pm

Wszysło, było, przeszło. I nikt o tym filmie nie pisze... ;)

Moim zdaniem film ma spore wady i zalety.

Szczerze podobała mi się pewna prostota i niewinność w fabule. Narracja fimu posuwa się jak bajka w najbardziej klasycznym sensie i niestety to coś co jednych zauroczy, a innych odrzuci. Mi osobiście oglądało się do bardzo przyjemnie i uważam, że to miła odmiana niż gdyby mieli niewiadomo jak unowocześnić historię która jednak rozgrywa się w baśniowym świecie. Postać Maleficent (Angeliny) rewelacyjna. Tak naprawdę nie ma w jej postaci nic co by ją definiowało jako "złą" ponad dobrze nam znaną klątwę którą rzuca. Zapewne jakby bardziej podkreślili złowieszczą część jej natury ponad wygląda mrocznie byłaby bardziej złożóna ale pewnie wtedy gryzłoby to z baśniową narracją o której napomniałem. Wizualnie ładne. Tak, widać, że to CGI ale mi to nie przeszkadza i cały bór w którym mieszkały wróżki i inne stowry wyglądał swietnie. Filmowa Aurora nie jest jakąś może powalającą kreacją ale patrząc jak mało miała osobowości w oryginale [śpiewa jedną czy dwie piosenki, zakochuje się, zasypia i tu się jej postać kończy] i tak jest bogatsza od pierwowzoru.

Jedyne co mi tak naprawdę wadziło :
- Postacie trzech wróżek, które nie tyko mają się ni-jak do oryginału ale zostały kompletnie ogłupione i obmyte z wszelakiej godności. Są chwilami poprostu drażniące.
- Fakt, że postać Stefana robi się zła i zdradza przyjaciółkę bez tak naprawdę konkrentnego powodu. Samo "świat ludzi go skorumpował" to trochę za mało na sensowne motywacje...

Generalnie uważam "Maleficent" za film dobry poprostu nieco ubogim patrząc czego dzisiaj oczekuje się po tego typu produkcjach. Mimo wszystko oceniam jak najbardziej na plus.

P.S.
Ciągle nieco kwestionuję Polski tytuł skoro bohaterka nie jest "czarownicą", a "wróżką" ale co Ja tam wiem...
Maciek!
Dr Moderator

Postprzez cziksel » Pt sie 08, 2014 7:14 pm

Właściwie bałam się ubrać moje odczucia po ,,Czarownicy" w słowa, bo są bardzo mieszane.

Od samego początku film mnie porwał i nie mogłam się zachwycić jak pięknie została rozwinięta historia wiedźmy. Liczyłam na bogate psychologicznie charaktery i się doczekałam. Niestety pomimo tego dało się odczuć ten paskudny komercjalizm i nieścisłość w zakończeniu. Myślałam, że pozostaną konsekwentni i zrobią film będący prawdziwą gratką dla Disneyomaniaków.

Mimo wszystko- ostatnia piosenka Lany (nie jestem jej fanką, ale jeny, chyba zacznę po tym kawałku) tak idealnie zawiera w sobie cały charakter czarownicy! Słychać w jej głosie żal, pogardę, wyniosłość, smutek, zło, wszystko! I jeszcze fakt powielania znanej już wszystkim piosenki- o miłości- ileż w tym ironii i cynizmu z jej strony! Niesamowita.

I gigantyczny minus za tłumaczenie- król STEFAN? DIABOLINA? No błagam ;)
Postacie trzech wróżek wydały mi się wielce nietrafione.
Za to postać kruka inspirująca
cziksel

Postprzez Pahan » Pt sie 08, 2014 9:01 pm

cziksel napisał(a):I gigantyczny minus za tłumaczenie- król STEFAN? DIABOLINA? No błagam ;)

O, czemu? Przecież Stefan to w oryginale też Stefan, a Diabolina to imię zachowane z wersji animowanej.

A film... rzeczywiście, wzbudza mieszane uczucia. Ciekawe, że do pewnego momentu wydaje się sprytnie podążać śladami oryginału z '59 roku i jak gdyby wypełniać jego luki, by w drugiej połowie wywrócić wszystko do góry nogami i zupełnie oderwać się od pierwowzoru. Ot, taka wariacja na temat.
Moim największym zastrzeżeniem jest to o czym mówił już Maciek - umotywowanie postępowania Stefana.
Spoiler:

Na samym początku, jak tylko zapoznałem się z ogólną koncepcją filmu
Spoiler:
zareagowałem na zasadzie: "serio?". Ale wraz z rozwojem akcji zaczęło mi się podobać i film oglądało się naprawdę dobrze. Najlepszym momentem jest zdecydowanie scena, gdy Maleficent rzuca klątwę. Jest to (no, prawie) klatka w klatkę i słowo w słowo odwzorowanie analogicznej sceny z filmu animowanego, robi duże wrażenie. Ponadto spodobała mi się także dodana tu postać kruka, a zwłaszcza sceny jego przemian.
Jolie zagrała bardzo w porządku, reszta o co najmniej klasę gorzej. Wróżki rzeczywiście lekko wkurzające, poza tym te CGI-twarze były już nieco creepy. Ogólnie wizualnie było nieźle, lecz uwagę najbardziej przykuwała główna bohaterka.

Podsumowując, z wszystkimi jej wadami daję 7/10, bo mimo to, w kinie bawiłem się przednio.

A, i "Once Upon A Dream" Lany Del Rey - rewelacja, zgadzam się z Cziksel w 100%. :)
Obrazek
Pahan

GG: 2266241

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Filmy