Seria komiksów "Kaczogród"

Tu dzielimy się wrażeniami na temat nowych, a także starych komiksów spod znaku Disneya.

Re: Seria komiksów "Kaczogród"

Postprzez Spooky » Pt sie 03, 2012 1:55 pm

Zajrzyjcie do swoich "Kzk" z 2001 roku. Wspominane nazwisko pojawia się w stopce :P
Wydaje się jednak, że skoro tak mało zależy od redaktora prowadzącego dane pismo, to tym bardziej wydanie/wznowienie czegoś nowego jest trudne do wykonania.
Spooky
Postrach Transwalu

Imię: Albert
GG: 4520377

Postprzez solariskuba » So sie 04, 2012 7:07 am

Ktoś by chciał taki "Piękny" Kaczogród? http://allegro.pl/kaczogrod-carl-barks- ... 65303.html
solariskuba

GG: 0

Postprzez Scarpomaniak » N sie 05, 2012 6:01 am

Ja mam "Kaczogród" Scarpy w podobnym stanie.
No, dobra - w lepszym, uszkodzenia na okładce są małe, grzbiet nie jest uszkodzony, a środek w ogóle.
Jeden z ostatnich wojowników na polu popularyzacji komiksów Disneya w Polsce.
Prowadzi bloga Kacza Agencja Informacyjna, w którym informuje o komiksach Disneya wydawanych w Polsce i na świecie.
Ma nadzieję, że nastaną lepsze czasy dla komiksów Disneya.
Scarpomaniak
Pan tłumacz

Imię: Radosław

Postprzez Young_McDuck » Pn sie 06, 2012 9:42 pm

Ha! A jednak opłacało się wydać 65 zł na Kaczogród Barksa, który jest w bardzo dobrym stanie ;)

Co do tego maila do redakcji Witch, to wątpię czy to ma sens. Zakładam, że nie jesteś czytelnikiem tego magazynu, Scarpomaniaku. Więc kontakt z tą redakcją jest bez sensu z uwagi na to, iż nie powinniśmy się z nimi kontaktować ze sprawami pisma, które nie ma nic wspólnego z tytułowymi czarodziejkami. A jeszcze okaże się, że od korespondencji mailowych mają inną osobę. Co ona ma wtedy zrobić? Proponuję poczekać trochę. Może pani Wielądek sama się odezwie.
Young_McDuck

Postprzez mack3 » Pn cze 03, 2013 10:38 pm

Gdyby ktos był przypadkiem zainteresowany zakupem nowego (nieczytanego) Kaczogrodu Dona Rosy - zapraszam na aukcję: http://allegro.pl/kaczogrod-4-don-rosa- ... 51190.html
mack3

Postprzez solariskuba » Wt cze 04, 2013 12:31 pm

Ekhm... Mack3 - nie sprzedasz tego nigdy. Ja za taką sumę kupiłem Kaczogród Vicara. Ten sprzedaż za najwyżej 35/40 zł... Chyba, że znajdzie się jakiś rozrzutnik nie zorientowany w temacie. Poza tym oferty sprzedaży składamy w dziale "Inne".
solariskuba

Postprzez Scarpomaniak » Wt cze 04, 2013 3:00 pm

solariskuba napisał(a):Ekhm... Mack3 - nie sprzedasz tego nigdy. Ja za taką sumę kupiłem Kaczogród Vicara. Ten sprzedaż za najwyżej 35/40 zł... Chyba, że znajdzie się jakiś rozrzutnik nie zorientowany w temacie. Poza tym oferty sprzedaży składamy w dziale "Inne".

Solaris, ten Kaczogród to już unikat - w ciągu ostatnich 2 miesięcy pojawił się jeden raz i natychmiast został sprzedany za 60 złotych.
Prowadzi bloga Kacza Agencja Informacyjna, w którym informuje o komiksach Disneya wydawanych w Polsce i na świecie.
Scarpomaniak
Pan tłumacz

Postprzez solariskuba » Wt cze 04, 2013 3:41 pm

To nic nie oznacza, przecież może się trafić ktoś kto kupi za tysiaka, bo nie ma pojęcia o wartości. :D Ja go zdobyłem w zeszłym roku, w stanie nowym za 20 zł na Allegro...
solariskuba

Postprzez Arcer » Cz cze 06, 2013 11:27 am

To unikat, owszem, ale nie na taką skalę. Ten tom jeszcze pojawia się raz na jakiś czas - kupiłem sobie na zapas jeden egzemplarz rok temu za ok. 30 zł i za tyleż sprzedałem miesiąc temu (fakt, był w gorszym stanie). Dodam jednak, że gdy 3 lata temu na próbę wystawiłem na allegro tom z autografem Dona, licytacja dobiła zaledwie do 130 zł. Teraz, gdy już jest więcej takich egzemplarzy (i zapewne jesienią pojawią się kolejne, o ile Don odwiedzi Łódź), cena raczej spadnie.

Tu pytanie do Scarpomaniaka, jako że zapewne ma takie informacje: jaki (+/-) był nakład tomów "Kaczogrodu"?
Arcer
el moderatoro

Postprzez solariskuba » Cz cze 06, 2013 3:16 pm

Mam nadzieję, że oprócz dodruku KGD 4 będzie kolejny KGD Rosy. W końcu to zysk dla Egmontu, bo wtedy kupią go (nowy tom) nie tylko osoby, które odwiedzą Łódź, alre też osoby, które mają już poprzedni tom Rosy. Na miejscu Egmontu bym wydał dwa tomy KGD Rosy ze średnim nakładem.
solariskuba

Postprzez Scarpomaniak » Cz cze 06, 2013 3:30 pm

Arcer napisał(a):Tu pytanie do Scarpomaniaka, jako że zapewne ma takie informacje: jaki (+/-) był nakład tomów "Kaczogrodu"?

Huh. Nie wiem. Lecz gdyby policzyć, to Egmont musiał już rozdać prawie tysiąc egzemplarzy dwóch ostatnich KGD. Ale naprawdę nie wiem. Mogę strzelić, że 8 tysięcy egzemplarzy KGD Scarpy i 5-6 tysięcy pozostałych. Lecz jest to czysta prognoza bez żadnych danych. Dokładne dane posiadam tylko co do Kaczora Donalda. A o innych seriach:
Ale mamy tytuły takie jak „Gigant” – 20 000 sprzedanych egzemplarzy co miesiąc. Czysty komiks. Świetny, dowcipny, przygodowy, rzecz jasna dla dzieci (choć podczytywany przez nastolatków, studentów i tatusiów).

2011 rok. Ile teraz jest? Nie wiadomo, lecz sobie tak myślę - Czy reklamy z Adamem Zdrójkowskim (patrz Facebook) są potrzebne? Czy przez to podwyższy się sprzedaż? Dla mnie więcej dobrego zrobi prenumerata niż to. A co do prenumeraty - jak pierwszy tom do mnie przyjdzie to was poinformuje.
Scarpomaniak
Pan tłumacz

Postprzez kuperkowo » Cz cze 06, 2013 3:40 pm

Zgadzam się. Gigant TV jest moim zdaniem niepotrzebny, chyba, że w innej formie. Dobrym pomysłem by były zapowiedzi kolejnych następnych numerów Giganta, MegaGigi i Mamuta.
"I remember it as if it was yesterday.
My papa took me to see the ancestral home of our clan.
The desolate castle on Dismal Downs, abandoned since the 17th century "
kuperkowo

Postprzez kendo » Cz cze 06, 2013 9:04 pm

Scarpomaniak napisał(a): Mogę strzelić, że 8 tysięcy egzemplarzy KGD Scarpy i 5-6 tysięcy pozostałych. Lecz jest to czysta prognoza bez żadnych danych.

Nie ma na to żadnych szans. Obstawiam 1000 - 2000 nakładu dla "Kaczogrodu". I to raczej bliżej tysiąca, a może nawet właśnie 1000.
kendo

Imię: Krzysztof

Postprzez Scarpomaniak » Pt cze 07, 2013 5:40 am

kendo napisał(a):
Scarpomaniak napisał(a): Mogę strzelić, że 8 tysięcy egzemplarzy KGD Scarpy i 5-6 tysięcy pozostałych. Lecz jest to czysta prognoza bez żadnych danych.

Nie ma na to żadnych szans. Obstawiam 1000 - 2000 nakładu dla "Kaczogrodu". I to raczej bliżej tysiąca, a może nawet właśnie 1000.

Kendo, ty się znasz na komiksach, lecz ja się znam na komiksach Disneya. Policz sobie ile rozdano już KGD Roty w konkursach w Kaczorze Donaldzie - ponad tysiąc, sam dostałem jednego. Więc nakład musiał być sporo większy, ponieważ ten KGD nadal zalega. Tak samo z KGD Rosy, tylko, że go mniej rozdano. Dlatego nakład KGD musiał być liczony w tysiącach i mówię ci - 3 tysiące minimum, przy reklamach w Kaczorze Donaldzie. Już nie mówię, że nakład Scarpy był przeze mnie zaniżony, ponieważ wtedy KD był u szczytu popularności, a mimo tego był dostępny we wszystkich sklepach, jeszcze przez kilka lat.
Scarpomaniak
Pan tłumacz

Postprzez kendo » Pt cze 07, 2013 9:36 pm

Aha, czyli oni to potraktowali jak komiks dla czytelników KD I Giganta, a nie zwykły komiks. No to już wiem dlaczego seria upadła. Za drogie to było jak na czytelników tych dwóch magazynów/komiksów.
kendo

Imię: Krzysztof

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Komiksy