Goofy Sportowiec/Kaczor Donald Prezentuje

Od "Gumisiów", poprzez "Kacze Opowieści" i "Super Baloo", aż po najnowsze produkcje z Wytwórni Disneya.

Postprzez Pahan » N mar 25, 2007 5:53 pm

http://www.duckfilm.de/cartoon/ammud.htm

Powyżej jest spis odcinków "nowej" serii. Kilkanaście odcinków mam nagrane, z czasów kiedy leciało w latach 90.
Jeśli będą odcinki wyświetlane w tej kolejności, to mogę "zapolować" na te których nie mam (7-10, 14, 15, 19, 21, 23, 25-40, 42-52)
Obrazek
Pahan

GG: 2266241

Postprzez Bajkofil » Wt mar 27, 2007 12:43 pm

Pahan jesteś genialny ! ta stronka jest świetna :)
Bajkofil

Postprzez Pahan » Wt mar 27, 2007 1:36 pm

No... może nie przesadzajmy z tą genialnością (ale nie zaprzeczam :wink: ) Z tej strony korzystałem już przy recenzjach Goofy'ego Sportowca, wtedy zgotowała mi niemiłą niespodzankę (patrz początkowe strony tematu). Zamiast plakatów skopiowanych z niej, wyświetliło... no własnie, co właściwie wtedy wyświetliło? Ktoś pamięta? Bo ja nie widziałem tego nigdy :?

Wiem że mówiłem, ze to nie ma sensu itd., ale... jak coś zacząłem, muszę to skończyć
Tu będą zaległe opisy z odcinków 21-44. Oczywiście w skróconej formie, bo gdybym chciał
pisać normalne, to by mnie, za przeproszniem, szlag trafił chyba :D

odc. 21

ObrazekObrazek

Donald - Donald's Dream Voice (1948)
Miki, Donald i Goofy - Moving Day (1937)
Donald i Daisy - Sleepy Time Donald (1947)
Goofy - No Smoking (1955)

Odcinek naprawdę świetny, "D's Dream Voice" chyba nieco skrócone, ale widze to po raz pierwszy, więc moge sie mylić.
"Moving Day" widziałem mniej więcej tyle razy ile "How to Swim" i naprawdę już mnie nudzi. Następny film naprawdę genialny.
Nie ma co tu kryć, każdy film z Daisy i Donaldem w rolach głownych jest świetny.
I na koniec kontrowersyjny "No Smoking". Mi się osobiście baaardzo podobał. Gag na gagu po prostu.
Pogoń Goofy'ego za papierosem - świetna scena. I to niejednoznaczne zakończenie.
Co do tego czy powinno być to puszczane, powiem tak - nie wyobrażam sobie takiej sytuacji,
aby małe dziecko (główny odbiorca wieczorynki) wpadło w nałóg po obejrzeniu filmu. Wogóle sobie nie wyobrażam aby osoba
w tym wieku mogła to zrobić. A nawet jeśli to do akcji powinni wkroczyć rodzice. A jeśli film zobaczy starsze dziecko 12-15 lat,
i zacznie palić, to będzie to świadczyło o jego inteligencji i o tym jak go wychowano.

odc. 22

ObrazekObrazekObrazek

Donald, Chip i Dale - Out on a Limb (1950)
Pluto - Bubble Bee (1949)
Donald, Chip i Dale - Donald Applecore (1952)
Goofy - The Art of Skiing (1941)

Bardzo dobry odcinek, wszystkie filmy trzymają poziom. Najlepszy był "Ogryzek Donalda" i film z Plutem.

odc. 23

ObrazekObrazek

Donald i siostrzeńcy - Soup's On (1948)
Pluto - Pluto's Party (1952)
Goofy - Freewayphobia no. 1 (1965)

"Soup's on"... pocięte i beznadziejny dubbing. Wolę moją wersję z niemieckiej kasety video z polskim lektorem z lat 80, bo sam film to mój ulubiony z Donaldem i siostrzeńcami.
"Pluto's Party" jak na Pluta, jest to słaby film. Gagi są średnio śmieszne, i wogóle miałem wrażenie że film był pocięty.
"Autostradofobia"... to jest dopiero 'emocjonujący' film. Muszę sie przyznać że prawie zasnąłem. Owszem miał ciekawe wstawki z autostradą z lotu ptaka; ciekawy był też sam fakt pojawienia się go w serii.

odc. 24

ObrazekObrazekObrazek

Donald i siostrzeńcy - Good Scouts (1938)
Pluto - Pluto's Blue Note (1947)
Donald, Chip i Dale - Out of Scale (1951)
Goofy - The Olympic Champ (1942)

Dobry odcinek, ale znudził mnie trochę bo wszystkie filmy już widziałem. O ile taki "Olympic Champ" ciągnie się w nieskończonosć, to "Out of Scale" ogląda siebardzo przyjemnie. Najlepszy występ wiewiórek obok "Two Chips and a Miss".

odc. 25

ObrazekObrazekObrazekObrazek

Donald - Cured Duck (1945)
Goofy - A Knight for a Day (1946)
Donald - Bootle Beetle (1947)
Goofy - Double Dribble (1946)

Odcinek oceniam na -4 (oczywiście subiektywna ocena) Widziałem wcześniej wszystkie filmy z odcinka oprócz "Bootle Beetle". Ten był bardzo ciekawy, zwłaszcza końcowe sceny. "Cured Duck" - klasyka wśród klasyki. Rewelacyjny short do którego często wracam. Sceny z tą maszyną do kuracji... majstersztyk :D Natomiast dwa pozostałe były już w tej serii i zapewne komentowałem je już kiedyś.

cdn. (co jakis czas będę editował tego posta).
Obrazek
Pahan

GG: 2266241

Re: Goofy Sportowiec/Kaczor Donald Prezentuje

Postprzez kuperkowo » Cz kwi 18, 2013 1:52 pm

"I remember it as if it was yesterday.
My papa took me to see the ancestral home of our clan.
The desolate castle on Dismal Downs, abandoned since the 17th century "
kuperkowo

GG: 0

Poprzednia strona

Powrót do Seriale