McDonald' s bez Disneya

Tu rozmawiamy o sytuacji panującej w firmie założonej przez Walta Disneya.

McDonald' s bez Disneya

Postprzez lis » Cz cze 16, 2005 5:11 pm

Nie będzie już zabawek Disneya w McDonald's. Strasznie badziewne były, ale trochę mi będzie ich brakować w restauracjach.

Z Wyborczej:

Kończy się jeden z najdłuższych marketingowych sojuszy w historii. Umowa między Walt Disney Co. oraz McDonald's wygaśnie już w przyszłym roku. Potentat branży szybkiego żywienia zaczyna się rozglądać za nowym partnerem
I oto spełniło się marzenie: dzieci i rodzice mogli zjeść "Happy Meal" w najszczęśliwszym miejscu pod słońcem" - tak w swojej książce "Fast Food Nation" amerykański reporter Eric Schlosser opisał zawarcie na przełomie lat 50. i 60. sojuszu, dzięki któremu McDonald's mógł sprzedawać hamburgery w parkach rozrywki Disneya.
Kilkadziesiąt lat później, w 1996r.. porozumienie objęło także branżę filmową. Na mocy dziesięcioletniego kontraktu McDonalds stał się głównym partnerem promocyjnym wytwórni filmowych Walt Disney Co. w branży gastronomicznej. Dzięki temu w barach tej spółki pojawiły się zabawki wzorowane na postaciach z wielkich produkcji Disneya, a logo McDonald's zaczęło pojawiać się na płytach DVD i kasetach wideo z filmami tej wytwórni. Umowa regulowała liczbę tematycznych promocji filmowych w sieci McDonald's oraz natężenie ich kampanii reklamowych w mediach. Konkurencyjne sieci szybkiego żywienia najczęściej wiązały się z różnymi wytwórniami przy poszczególnych produkcjach.
lis
administrator

Imię: Mateusz
GG: 3889388

Re: McDonald' s bez Disneya

Postprzez Maciek! » Cz cze 16, 2005 10:33 pm

lis napisał(a):Nie będzie już zabawek Disneya w McDonald's. Strasznie badziewne były, ale trochę mi będzie ich brakować w restauracjach.

Nie wszystkie. Pamiętam że kiedyś chodziłem regularnie do McDonalda bo dawali takie fajne pluszowe pacynki (to było z okazji 2000 roku bodajrze) Te były spoko...
Maciek!
Dr Moderator

Postprzez Inuitka » Cz cze 16, 2005 11:13 pm

A mnie ktoś w dodatku mówił, że McDonald's rozgląda się za nowym partnerem i najprawdopodobniej będzie to DreamWorks... :?
i have almost forgotten the way it felt when he held out his hand for mine...
Inuitka

Postprzez Jakijajah » Pt cze 17, 2005 5:18 pm

To nie tak.

Zabawki raczej nie znikna.

Chodzi o to, ze nie bedzie juz takiej sztywnej dlugoterminowej umowy. McDonalds nie chcial juz wspierać marketingowo finansowych klap w rodzaju "Planety Skarbów".

Disney powiedzial "prosze bardzo", bo im McDonald's też bruździł - miedzy innymi mial duzy wplyw na ustalanie dat premirer kinowych i DVD.
Obrazek
Jakijajah

Postprzez Meriones Minor » Wt gru 06, 2005 10:51 pm

No a tak właściwie, co by szkodzilo, żeby się przytulili do Dreamworks? Może wyszłyby jakies fajne zabawki (na Mustanga z Dzikiej Doliny już niestety za późno, ale może trafi się coś innego ;) )... Bo co innego było w Mc przez ostatnich parę lat? Na okrągło Disney - maskotki McDonald's - Hot Wheels - Barbie :?.
"Cały świat będzie ci nieprzyjazny, Książę o Tysiącu Wrogów, i ktokolwiek cię schwyta, zabije cię"
~Richard Adams, "Wodnikowe Wzgórze"
Meriones Minor

Imię: Marta
GG: 2200395

Postprzez Hyzio » N lut 19, 2006 3:27 pm

Jakie to były zabawki
hyz/dyz/zyz
Hyzio
Szef HDZ

GG: 0

Postprzez Młody Skaut » N lut 19, 2006 3:32 pm

Hyzio napisał(a):Jakie to były zabawki

Ja raz w McDonaldzie miałem plastikowego Donalda, dmuchającego w tubę i wygrywającego taką śmieszną melodyjkę, rodem z cyrku.
Ta zabawka do dzisiaj stoi na telewizorze w moim pokoju, obok modelu skarbca Sknerusa.
"Pecunia non olet" - "Pieniądze nie śmierdzą"
"Divide et impera" - "Dziel i rządź"
Młody Skaut
Generalny naddrużynowy

Postprzez Bajkofil » N gru 17, 2006 8:41 am

To ja miałem pluszowgo Timona , Goofego , mój kot lubił ich najbardziej , no i przepadli gdzies bez wieści :cry: miałem jeszcze długiego (ten jamnik z Toy Story) tego złego bohatera z Pocahontas i też te gadające próchno , sorka drzewo ;) zabawki ffakt badziewne były ale jaką frajdę dawały :)
Bajkofil

Postprzez Jakijajah » N gru 17, 2006 9:57 am

Ban za bezczeszczenie Babci Wierzby!!!

I nie Długi, tylko Cienki :)
Obrazek
Jakijajah

Postprzez Yua » Pn wrz 22, 2008 4:13 pm

Ja miałam m.in.
Megarę,Pegaza,demony z herkulesa
Muszu z Gongiem
Timona śpiewającego Hakunę Matatę,
Karnawałowych:Minnie,Pluto i Daisy
Przytulanki z Kubusia Puchatka:Prosiaczka,Puchatka,Tygryska,Królika.
I jeszcze więcej,ale już nie pamiętam.
ajm sory !
próbowałam wejść na forum, ale moje lenistwo wzięło górę.
Yua
Tamtirda Tym Tirimdomda!

Imię: Zuzanella :)

Postprzez Cleonina » N gru 28, 2008 3:27 pm

Szkoda ;(. Ja bardzo lubilam te zabawki. Raz sie rozplakalam bo nie bylotej zabawki ktora chcialam. Ale bardzo je lubilam. Pomimo tego ze byly badziewne to i tak je lubilam i mam ich duzo jeszcze. Teraz sa jakies nowe komputerowe.
Cleonina

GG: 7795825

Postprzez izaulka » Cz lut 06, 2014 6:55 pm

Te zabawki to część mojego dzieciństwa :D
Miałam z moimi braćmi m.in.: Lilo, Jumbę, tę kobietę-kosmitkę z "Lilo i Stich", Pacho, wiewiórkę z "Nowych Szat Króla", świecznik i zegar z "Pięknej i Bestii", Śnieżkę i Nieśmiałka, pluszowego Timona, a na szkolnej loterii wygrałam również Maleństwo... ach, to były dobre czasy :wink:
izaulka

Imię: Iza

Powrót do Firma