Inducks 2013

Tu dzielimy się wrażeniami na temat nowych, a także starych komiksów spod znaku Disneya.

Inducks 2013

Postprzez Arcer » Wt sty 08, 2013 12:15 pm

Dla porządku pozwolę sobie wrzucić nowy wątek. Z tego, co pojawia się co jakiś czas na blogu Inducks, będą wprowadzane pewne zmiany w działaniu interfejsu, stąd też proszę o bieżące sugestie, gdy coś będzie wymagało poprawki.

Jeśli chodzi o tłumaczenie brakujących elementów interfejsu na język polski, to niedługo to uzupełnię. Nie mogę w żaden sposób doprosić się o odpowiednie pliki :).

Plan na ten rok: skany Komiksowa (wraz z uzupełnieniem ich indeksów). Poza tym chyba niewiele brakuje naszej edycji.
Kody gier postaram się uzupełniać na bieżąco, tak jak to czynię od paru miesięcy (przy czytaniu danego komiksu). Proszę o ewentualną pomoc ze skanami w sytuacji, gdy nie ma żadnego w bazie. Udało mi sie uzyskać trochę komiksów rosyjskich, które mają kody wpisane wprost w grach, może to pomoże. Łotewskie wydania rządzą w tej kwestii :), ale nie mam ani jednego.

Z drobniejszych rzeczy: W związku z tym, że widoczne są teraz nicki osób, które posiadają poszczególne wydania, proszę właścicieli tej gazetki o podesłanie mi indeksu, lub jego zalążka. Jest tam przynajmniej dwóch aktywnych forumowiczów, nie będę tu wymieniał z imienia ale proszę o pomoc :).
Arcer
el moderatoro

GG: 0

Re: Inducks 2013

Postprzez lamero » Wt sty 08, 2013 3:28 pm

Możliwe, że jedną z dwóch osób, o których mówisz, jestem ja, ponieważ posiadam tę książeczkę i przyznałem się do tego na inducksie :).
Nie robiłem nigdy indeksu i nie do końca orientuję się, jakie informacje miałbym Ci wysłać.
Większość historyjek ma rok powstania i fragment kodu postaci x-xx lub x-x (ale jest też sporo jedynie z rokiem), jednak nie wiem, jak na tej podstawie znaleźć daną historyjkę na inducksie. Weźmy na przykład pierwszy pasek, mamy tam rok 1951 i kod 1-24, jak teraz znaleźć do niego link? W pasku występują Donald oraz Babcia Kaczka, której zamarzło mleko.

Kiedy już będę wiedział, co i jak, to mogę się zadeklarować, że powysyłam kody/linki do tych historyjek, które się da, ewentualnie mogę wysłać Ci skan całej gazetki, ale nie obiecuję, że zrobię to wszystko w tym tygodniu, raczej to kwestia 2-3 tygodni.
lamero

Postprzez Arcer » Wt sty 08, 2013 3:35 pm

Czyli ten pasek. I taka jest cała filozofia, interesuje mnie tylko po ile pasków jest na stronie i czy strony są "przewrócone" czy paski są od lewej do prawej.
Nie ma pośpiechu, ale dzięki za zgłoszenie :).
Arcer
el moderatoro

Postprzez lamero » Wt sty 08, 2013 3:44 pm

O właśnie, brakowało mi tego YD na początku kodu, przeszukiwałem te zaczynające się na ZD, bo takie były w trzeciej książeczce z tej serii.
Od razu napiszę, że na stronie są po 3 paski wydrukowane w pionie, czyli trzeba obrócić gazetkę o 90 stopni, żeby dało się czytać. Z tego, co zauważyłem po szybkim przejrzeniu, to chyba każda historyjka składa się z jednego paska, więc pewnie wszystkie kody będą zaczynać się od YD.
Pozostałe kody prześlę Ci w czasie tych kilku tygodni na priva.
lamero

Re: Wasze kolekcje i zbiory komiksów

Postprzez Tarabu » Wt sty 08, 2013 11:57 pm

Próbowałem wrzucić coś z wcześniej pokazanej mojej kolekcji na inducks, ale nie wyszło mi.
Może ktoś mi pomoże? Jest gdzieś instrukcja krok po kroku? Jak tworzyć te kody np.? Z głowy mam je brać?
Ewentualnie mogę komuś przesłać skany i ta osoba to zrobi za mnie. ;)
Tarabu

Postprzez kuperkowo » Śr sty 09, 2013 3:27 pm

Chcesz dodać jakiś skan do komiksu lub postaci?
"I remember it as if it was yesterday.
My papa took me to see the ancestral home of our clan.
The desolate castle on Dismal Downs, abandoned since the 17th century "
kuperkowo

Postprzez kuperkowo » Śr sty 09, 2013 4:26 pm

A propo indeksów: Czym się właściwie różni fabuła od scenariusza. W niektórych, zwłaszcza starszych komiksach inna osoba wymyślała fabułę, a inna scenariusz.
Czy chodzi o to, że fabuła to taki ogólny zamysł komiksu jak choćby: ,, Sknerus dowiaduję się o tym, że u w Tybecie w okolicach Mont Everestu są ukryte wielkie ilości złota. Wraz z Donaldem i Siostrzeńcami. Po kilku dniach niepowodzeń dzięki yeti odkrywa zakamuflowany tunel w jaskini, który prowadzi do skarbu. Dzięki pluskwie w kapeluszu o miejscu tym dowiaduję się również Kwakerfeler, który też rozpoczyna poszukiwania. Sknerus jednak wygrywa '' , a scenarzysta dopracowuję różne szczegóły i wymyśla tekst do dymków. Dobrze rozumuje?
kuperkowo

Postprzez Arcer » Śr sty 09, 2013 5:27 pm

Dokładnie tak. Z tego chociażby powodu wpisaliśmy w polu "scenariusz" nazwiska osób, które napisały tekst do dymków w konkursach w "Łamaczu głowy" (piśmie 1993-95). Oczywiście baza Inducks ich nie przyjmuje, ale w sumie prawda jest taka, jak wpisaliśmy.
Arcer
el moderatoro

Postprzez Arcer » Śr sty 09, 2013 5:29 pm

Tarabu, wyjaśnij proszę, co dokładnie chcesz zrobić. Jeśli stworzyć nowy indeks, to np. poprzez link "Indeksowanie online", a jeśli tylko uzupełnić swoją wirtualną kolekcję, to wystarczy jedynie po zalogowaniu zaznaczyć poszczególne numery i tomy, po czym zaktualizować zapis.
Arcer
el moderatoro

Postprzez Tarabu » N sty 13, 2013 9:57 am

Chcę dodać kilka numerów Krainy Zwierząt, których w ogóle nie ma w spisie.

http://coa.inducks.org/publication.php?c=pl/KZ
Mam kilka numerów z 2012r. Wysłałem jeden próbnie z miesiąc temu, ale coś chyba źle zrobiłem bo się nie pojawił... :/
Tarabu

Postprzez kuperkowo » N sty 13, 2013 1:06 pm

Nie jestem pewien, ale chyba wchodzisz w ,,Indeksowanie online'' , następnie dajesz zaindeksuj nowy numer, wybierasz kraj ,,Polska'' i magazyn ,,Kraina zwierząt''. Przy drugiej kropce na której pisze: ,,•albo wpisz kod danego czasopisma'' jest puste miejsce do wpisania numeru magazynu ( wpisujesz np: 2007-10) i dajesz DODAJ NUMER. Następnie numer indeksujesz i wciskasz: Wysłać do INDUCKS definytwnie, potwierdzasz i gotowe. Przynajmniej tak mi się wydaję.
kuperkowo

Postprzez Arcer » N sty 13, 2013 1:49 pm

Dzięki, właśnie załatwiamy to przez PW żeby niepotrzebnie nie zasypywać tematu. Choć instrukcja może się komuś przydać, więc zostawiam ją.
Arcer
el moderatoro

Postprzez Retlaw » Pn sty 14, 2013 7:47 pm

Mam tego troszeczkę jak się co niektórzy domyślają, a nawet kilka niezindeksowanych pozycji przyuważyłem, ale obecnie mam problem z dostaniem się do mojej kolekcji, w tym do tego o co prosił kolega Arcer. Jak się odrobinę ogarnę to spróbuję zająć się tematem
this time the magic is real
http://lucasfilm.pl/
http://www.beelive.pl
http://www.studioant.pl - tym się zajmuję :-]
Retlaw

Postprzez kuperkowo » So lut 15, 2014 12:06 pm

Zawsze mnie to nurtowało. Co oznacza w Inducks zakładka ,,most controversial'' na jakiej zasadzie są do niej dodawane komiksy.
Są kontrowersyjne? Wątpię. Ktoś wie o co z tym chodzi ?

PS. Chodzi mi o to: https://coa.inducks.org/recommend.php?top100=1&contro=1
kuperkowo

Postprzez miki2001 » So lut 15, 2014 12:57 pm

Najbardziej Kontrowensyjne? Z najbardziej roznymi ocenami bodajze.
Fan Carla Barksa.
Skany Komiksów Disneya
miki2001

Imię: Michał
GG: 33422272

Następna strona

Powrót do Komiksy