"Mega Giga"

Tu dzielimy się wrażeniami na temat nowych, a także starych komiksów spod znaku Disneya.

Re: "Mega Giga"

Postprzez kendo » N gru 23, 2012 3:51 pm

Znaczy jak brakuje? Nie ma tego kadru?

Właśnie, skoro KD jest słaby, to może kupię sobie jakiegoś grubaska...
Który numer Mamuta, czy tam innego grubasa polecacie i dlaczego?
kendo

Imię: Krzysztof
GG: 0

Postprzez Gladstone » N gru 23, 2012 4:24 pm

Wszystkie kadry są ale w tym z prawej strony nie ma tych dużych liter, są tylko te czarne ptaki. Jak pisałem pod obrazkiem:
w naszej wersji zabrakło liter zasłanianych przez ptaki - stąd nie wiadomo dlaczego Donald pracujący dla EBL mysli, że pracuje dla FBI...

Historyjki w tomikach znacząco różnią się od tych w "Kaczorzez Donaldzie", najlepiej sam się przekonaj czy Ci się spodobają. Ostatni numer "grubaska" który według mnie był bardzo dobry to Gigant Mamut 12. Polecam szczególnie ze względu na to, że jak mniemam, wciąż nie posiadasz "Kaczogrodu" Romano Scarpy z komiksem "Afera Fasolowa".
DiPol - przeczytaj wydane numery fanzinu i odwiedź jego stronę internetową fanzindipol.pl
Gladstone

Postprzez kendo » N gru 23, 2012 6:35 pm

Czytałem Giganty z 1992-94 i 1998-99 + kilka nowszych, także wiem, że różnią się. Często na plus. Szczególnie fajne są te różne historyczne, że wykorzystują postacie z Kaczogrodu, ale przenoszą je np. do starożytnej Grecji:-) Znaczy podobały mi się za łebka, teraz nie wiem.

Akurat zaproponowałeś Aferę fasolową, czyli jedyny gigantowy, jak z tych nowych już mam na liście :)

Spróbuję z tym jednym z nowszych grubasów o wikingach, wydaje się być ciekawy.
kendo

Imię: Krzysztof

Postprzez solariskuba » Pn gru 24, 2012 12:01 am

Jest tam komiks Roty. Ale chyba lepszy ten najnowszy o szpiegach. M.in. dzięki komiksie Scarpy.
solariskuba

Postprzez miki2001 » Pn gru 24, 2012 7:35 am

Mnie oszukano w moim MGG 38! Po stronie 448 jest znów 33 i tak do 481 strony tomiku, przez co straciłem historyjkę z moim ulubionym Ele-Mele! Zeskanowałby ktoś te strony i dał mi na PW?
Fan Carla Barksa.
Skany Komiksów Disneya
miki2001

Imię: Michał
GG: 33422272

Postprzez Scarpomaniak » Pn gru 24, 2012 10:01 am

miki2001 napisał(a):Mnie oszukano w moim MGG 38! Po stronie 448 jest znów 33 i tak do 481 strony tomiku, przez co straciłem historyjkę z moim ulubionym Ele-Mele! Zeskanowałby ktoś te strony i dał mi na PW?

Prześlij swój egzemplarz do Egmontu, wyślą ci poprawny.
Jeden z ostatnich wojowników na polu popularyzacji komiksów Disneya w Polsce.
Prowadzi bloga Kacza Agencja Informacyjna, w którym informuje o komiksach Disneya wydawanych w Polsce i na świecie.
Ma nadzieję, że nastaną lepsze czasy dla komiksów Disneya.
Scarpomaniak
Pan tłumacz

Imię: Radosław

Postprzez KamilSz96 » Pn gru 24, 2012 10:52 am

miki2001 napisał(a):Mnie oszukano w moim MGG 38! Po stronie 448 jest znów 33 i tak do 481 strony tomiku, przez co straciłem historyjkę z moim ulubionym Ele-Mele! Zeskanowałby ktoś te strony i dał mi na PW?

Nie złość się tak od razu ;) Ja tak kupiłem czwarty numer giganta z 2009 roku, ale zwróciłem, czasami się tak zdarza.
"Urok cichych, spokojnych miejsc, majestat srebrnego księżyca i gwiazd... Gdzie wędrowiec widzi piękno wschodów i zachodów słońca w głuszy, nietkniętej ludzką stopą i kaczą płetwą. Miejsc, które zmienia tylko upływ czasu."
KamilSz96

Imię: Kamil

Postprzez miki2001 » Pn gru 24, 2012 11:07 am

Drugi raz! Wcześniej KD 2010-40 brak 16 środkowych stron. Tego też wysłać? Skąd wziąć adres do wysyłki?
Fan Carla Barksa.
Skany Komiksów Disneya
miki2001

Imię: Michał
GG: 33422272

Postprzez kuperkowo » Pn gru 24, 2012 11:46 am

Adres do wysyłki: Egmont Polska Sp. z o.o. ul.Dzielna 60 , 01-029 Warszawa
"I remember it as if it was yesterday.
My papa took me to see the ancestral home of our clan.
The desolate castle on Dismal Downs, abandoned since the 17th century "
kuperkowo

Postprzez Scarpomaniak » Pn gru 24, 2012 2:45 pm

miki2001 napisał(a):Drugi raz! Wcześniej KD 2010-40 brak 16 środkowych stron. Tego też wysłać? Skąd wziąć adres do wysyłki?

Tego nie wysyłaj, ponieważ już nie mają tego egzemplarza na stanie.
Prowadzi bloga Kacza Agencja Informacyjna, w którym informuje o komiksach Disneya wydawanych w Polsce i na świecie.
Scarpomaniak
Pan tłumacz

Postprzez solariskuba » Wt lut 05, 2013 7:59 pm

kendo: Z grubasków polecam obowiązkowy MGG 34 z komiksem Gottfredsona!
solariskuba

Postprzez Scarpomaniak » Śr maja 29, 2013 12:25 pm

Tydzień temu ukazał się nowy tom MegaGiga pt. Skarb kaczorów
Obrazek
Skład na Inducks
Przeczytałem już większość tomu i pokrótce omówię niektóre komiksy z niego.
Kaczor Donald i złota złotaczka - Po raz pierwszy ten komiks ukazał się w naszej części Europy w pełnej wersji, wcześniej takich kadrów brakowało w nim:
strona 23, kadr 6
strona 24, cała
strona 25, cała bez kadru 3
strona 26, cała
strona 27, cała
Dodano ramkę wyjaśniającą na stronie 28.
Co do komiksu - bardzo dobry, ciekawy pomysł ze "złotaczką", dużo humoru. A był to jeden z tych komiksów Scarpy co były robione masowo (Cimino/Scarpa/Cavazzano). Bardzo dobrze, że dodano usunięte strony, ponieważ scena z dobrym i złym Sknerusem jedna z najlepszych w komiksie. Wg mnie komiks zasługuje na 9/10, ponieważ było kilka lepszych komiksów Scapry, lecz muszę powiedzieć, że wśród komiksów duetu Cimino/Scarpa, trudno znaleźć dużo lepszych.
Zagadki w spadku - Być może nie jest to komiks najwyższych lotów, lecz duży plus dla redakcji (niemieckiej), że dali nowszy włoski komiks, który nie był jeszcze wydany w naszej części Europy. A komiks na jakieś 7,5/10 mogę ocenić, ponieważ dość fajnie go się czytało
Daisy i nabici w butelkę - Przez 47 lat komiks ten ukazał się pięć razy, wszystkie publikacje były we Włoszech. Przez 2 miesiące teraz został wydany też pięć razy, lecz w pięciu różnych krajach. A komiks bardzo dobry. Trochę gorszy od pierwszego komiksu Scarpy, lecz trudno, żeby 12-stronicowy komiks był lepszy. Na 12 stronach Scarpa (autor scenariusza także) zawarł mnóstwo humoru, tyle ile czasami jest w jednym znacznie dłuższym komiksie. Historyjkę świetnie się czytało i mogę jej z pewnością postawić 8,5/10.
Niezbyt ciche usługi - Jestem przeciwko komiksów Williama Van Horna w MGG/MAM. Ponieważ dużo tracą na tym rysunki, a na dodatek przy dłuższych komiksach, ta historyjka wygląda gorzej. Mi się komiks średnio podobał i maksymalnie mogę go ocenić na 7/10, ponieważ jest w nim naprawdę mało akcji.
Jeszcze było kilka innych, lepszych lub gorszych komiksów. Podobał mi się też komiks De Vity (Kaczor Donald i talar Czarnobrodego), Leoni'ego (Kaczor Donald i skarb znikąd), oba komiksy Cavazzana (Wujek Sknerus i zagadka celtycka i Ostatnie zdjęcie w Paryżu). A reszta komiksów dużo gorsza nie była (żadnego komiksu nie oceniłbym poniżej 6,5/10).
Ogólnie polecam ten tom (choć jeszcze trzech komiksów nie przeczytałem), ponieważ większość komiksów jest w nim naprawdę dobra, mamy komiksy dobrych twórców (m.in. Scarpa, De Vita, Cavazzano), reprintów jest naprawdę mało (117 stron), a cena - w porównaniu z normalną ceną Giganta - bardzo atrakcyjna.
Scarpomaniak
Pan tłumacz

Postprzez kuperkowo » Śr lis 26, 2014 4:16 pm

Wyszedł niedawno nowy MegaGiga 42 ,,Efekt badyla''. Czas na krótką opinię o nim.
Na pierwszy rzut oka (i INDUCKS nas w tym utwierdza) aż poraża liczba reprintów, który jest aż 11. Niema cały tom (jakieś 2/3) to reprinty. Nowych komiksów jest tylko 6, z czego jeden jest dość długi i ma 72 stron. Nie jest to dobrze, bo choć niektóre reprinty są z Komiksów Gigant, to nie widzę sensu czytania po raz 2 tego samego komiksu.
Ocenię teraz nowe komiksy.

Inny wymiar (Romano Scarpa)- 1 komiks z Protonikiem Bip-Bip i niewątpliwie komiks numeru. Komiks podobał mnie się. Mamy klasyczny model ,,z wyłudzaniem okupu'' , ale jest on ciekawie zrobiony. Podobały mnie się też wątki z tymi ,,deszczami'' , z ,,radiem'' czy też z podróżowaniem między wymiarami i ,,złym klonem'' Protonika. Były nawet śmieszne i ciekawe. Choć sam plan Czarnego Piotrusia nawet przy dzisiejszym rozwojowi nauki wydaję się trochę niedorzeczny, ale mnie to nie przeszkadzało. Tak na marginesie to zauważyliście, że Miki został ,,ostrzej'' narysowany i w ogóle momentami wydawał się bardziej groźny, agresywniejszy niż zwykle. Na przykład scena, w której walczą z Czarnym Piotrusiem PRAWDZIWĄ BRONIĄ (pomniejszoną trochę ale jednak). Twarz Mikiego w tych scenach była naprawdę ostra biorąc pod uwagę, że w nowszych komiksach myszon nigdy nie stosuje przemocy. I nie wiem czy to błąd, ale strona 68 ma wyraźnie inne kolorowanie od całego komiksu. Pewnie błąd drukarski.

Mój własny duch (Massimo De Vita) - Komiks jest trochę takim nawiązaniem do filmu ,,Avatar''. To znaczy Miki zostaje potraktowany takim samym urządzaniem co ten doktor w Avatarze, tylko ciągle posiada swoje ciało i to nie jest prawdziwe ciało tylko projekcja (jest jakby ,,duchem'' i może przenikać przez inne rzeczy). Komiks taki sobie i myślę, że dla dzieci może być trochę niezrozumiały. Jest jednak trochę lepszy od komiksu ,,Kryształowa kula'' , który też mówił o zdolności przechodzenia przez ściany.

Dzioby są różne (Enrico Faccini) - Taki trochę zapychacz, ale nie był taki znowu zły. Pomysł jest oryginalny i nie ma dłużyzn. Mamy też ciekawe połączenie postaci: Emil Orzeł, Bracia Be, Sknerus, Siostrzeńcy, Donald. Ten ostatni w tym komiksie zachowuje się dość ,,nieetycznie'' szantażując Sknerusa w zamian za skrócenie długów. Komiks był moim zdaniem przeciętny, ale fajnie się go czytało.

Niewierne kopie (scen: Fabio Michelini , rys: Corrado Mastantuono) - Bardzo przyjemny komiks z ciekawym pomysłem. Mnie się podobał. Trudno coś więcej o nim powiedzieć. No może to , że Diodak ma kolorowanie ,,ala Komiksy Gigant'' czyli ,,łososiowa'' :) koszula.

Po kawałeczku (Rodolfo Cimino) - Bracia Be próbują ukraść pieniądze Sknerusa poprzez ,,aktywowane powietrze''. Sam pomysł uważam za mocno wątpliwy, ale komiks był całkiem dobry. Zastanowiło mnie tylko, że ten wynalazca bardzo łatwo się zgodził na pomaganie Braciom Be. Właściwie co mu mogli zrobić, gdyby odmówił ? Choć to może przez obecne kreowanie Braci Be na ,,niegroźnych gamonii'' zapomniałem, że potrafią być również groźni, choć osobiście trudno mnie sobie wyobrazić , żeby kogoś uderzyli na przykład. Choć mógł specjalnie im pomóc żeby potem pomóc Sknerusowi, a przez to , że znał ,,sprzęt wroga'' ta pomoc byłaby skuteczniejsza. Pomijając te niuanse komiks był całkiem niezły.

Ale prehistoria (Giorgio Di Vita) - Komiks z serii ,,Goofy pisze powieść''. Moim zdaniem jest całkiem ciekawy, ale trudno nie lubić Goofiego. Jego absurdalne myślenie i pomysły przyprawiają o duży uśmiech na twarzy. Komiks mógł moim zdaniem być trochę ciekawszy i śmieszniejszy, ale nie było źle.

A jak tam reprinty ? Generalnie były nawet OK. Na początku mamy dwa dość niezłe gagi. ,,Na śmigle pegaza'' i ,,Diodak i wynalazek wieku''. Ciekawy też komiks ,,Swiatła idea'' o żarówcę . ,,W sektorze górniczym bez zmian'' rozwaliło mnie też rozumowanie Sknerusa ,,Zrobię robota, który wydobywa surowce i zwolnię niepotrzebnych górników to na pewno wstrzymają swój strajk'' )Ta, jasne...
Słabsze moim zdanie były też następujące komiksy:
- ,,Jak będę duży'' (choć ciągle rozwalają mnie rysunki z płaczącym Zyziem ,,Nie chcę dorosnąć. AAAAA'' ). W tym komiksie Hyzio jest trochę zbyt dziecinny. Interaktywna lalka niania ? Budowane domki dla psów ? To są pomysły chłopca, które mamy brać na poważnie ? Nawet jeśli tak to są dość głupie.
- ,,Kaczogród: reaktywacja'' -
- ,,Wygoda w domu i zagrodzie''
-,,Kryształowa kula'' (komiks to jeden wielki misz mas, bez ładu i składu. Naprawdę nie było innych lepszych komiksów, które mogli zreprintować?)
Na uwagę zasługuje też komiks ,,W klonach siła'' , który mimo, że jest dziwny do bólu to podejmuje wątku psychologiczne związane z klonowaniem i jego moralności. Naprawdę myślałem, że
Spoiler:
.

Ogólnie numer jest raczej dość słaby, choć nie jest moim zdaniem gorszy od ostatniego ,,grubasa'' (czyli tego Mamuta o prehistorii), bo jednak niektóre komiksy są dobre. Jakby nie było tyle reprintów lub te słabsze zostały zastąpione lepszymi to może mogło być nawet nieźle, ale jest jak jest.
"I remember it as if it was yesterday.
My papa took me to see the ancestral home of our clan.
The desolate castle on Dismal Downs, abandoned since the 17th century "
kuperkowo

Poprzednia strona

Powrót do Komiksy