Minnie i Daisy - nowy dwumiesięcznik

Tu dzielimy się wrażeniami na temat nowych, a także starych komiksów spod znaku Disneya.

Minnie i Daisy - nowy dwumiesięcznik

Postprzez solariskuba » Wt wrz 11, 2012 4:53 pm

Dziś w kiosku zauważyłem jakieś dziwne czasopismo pt. "Minnie i Daisy". Zwabił mnie napis 3 komiksy. Kupiłem. W środku komiksy, ale nie z Kaczogrodu (tylko występują Minnie i Daisy). Jest to raczej czasopismo dla dziewczyn. Jaka jest częstotliwość ukazywania? Redaktorem jest Agnieszka Wielądek, a tłumaczem Grzegorz Rutke (!).
Ostatnio edytowano Wt wrz 11, 2012 7:39 pm przez solariskuba, łącznie edytowano 1 raz
solariskuba

GG: 0

Re: Minnie i Daisy

Postprzez Scarpomaniak » Wt wrz 11, 2012 6:04 pm

(zmień lepiej temat na Minnie i Daisy - nowe czasopismo)
Możesz powiedzieć dokładnie jak wygląda to czasopismo, ile ma stron, ile kosztuje oraz jakie komiksy w nim są.

Jutro ruszam na poszukiwanie - jak się uda to na pewno porobię skany na CKD.
Jeden z ostatnich wojowników na polu popularyzacji komiksów Disneya w Polsce.
Prowadzi bloga Kacza Agencja Informacyjna, w którym informuje o komiksach Disneya wydawanych w Polsce i na świecie.
Ma nadzieję, że nastaną lepsze czasy dla komiksów Disneya.
Scarpomaniak
Pan tłumacz

Imię: Radosław

Postprzez solariskuba » Wt wrz 11, 2012 6:45 pm

Czasopismo ma 34 strony i kosztuje 7,99 PLN. Format KD. Dodany jest prezent. Ma o niebo lepszy papier niż KD (okładka - papier kredowy)! Komiksy to: Pomysł na modę (6 stron, 4 rzędy), Triki techniki (1 strona, 4 rzędy), Awantura o Julię (12 stron, 4 rzędy).
solariskuba

Postprzez Scarpomaniak » Wt wrz 11, 2012 6:55 pm

Bo dokładnym przeglądnięciu bazy Inducks (no, dobra zajęło mnie to pół minuty), już wiem to jest to - http://coa.inducks.org/issue.php?c=nl/MK2012-01
Prowadzi bloga Kacza Agencja Informacyjna, w którym informuje o komiksach Disneya wydawanych w Polsce i na świecie.
Scarpomaniak
Pan tłumacz

Postprzez lamero » Wt wrz 11, 2012 7:04 pm

Ehh, już myślałem, że będzie szansa na jakieś ciekawe komiksy (chociażby pamiętniki Daisy rysowane przez Barksa), a po linku Scarpomaniaka widzę, że będzie trzeba to pismo omijać szerokim łukiem...
lamero

Postprzez lis » Wt wrz 11, 2012 7:07 pm

Brawo, Scarpomaniaku, to jest właśnie to. 36 stron (z czego 19 zajmują historyjki z serii "Minnie & Daisy: Best Friends Forever") na kredowym papierze. Nie ma kodów, ale są bardzo szczegółowe creditsy.

Miny dziewczyny z saloniku prasowego nie jestem w stanie opisać.
Załączniki
dim.png
Minnie i Daisy
dim.png (582.71 KiB) Przeglądane 2947 razy
lis
administrator

Imię: Mateusz
GG: 3889388

Postprzez Scarpomaniak » Wt wrz 11, 2012 7:11 pm

Kupię jutro w Empiku przy okazji zakupu "Kaczora Donalda". A pismo będę kupował, w końcu jak nawet kupuje "MikiMaxa", który strasznie mi się ostatnio średnio podoba ("Zagadki Mikiego" są lepsze, często pojawiają się dłuższe, a wybór łamigłówek jest taki, że 1/3 zagadek była już w KD nie raz 2 razy, 1/3 była w ostatnich 3 numerach MX, a 1/3 jest nowa lub dawno nie drukowana). W końcu te 8 złotych raz na 2 miesiące (tak się ukazuje w Holandii) to nie jest majątek, a może komiksy są przynajmniej dobre i nie jest ich mało jak w MX.
Scarpomaniak
Pan tłumacz

Re: Minnie i Daisy - nowy dwumiesięcznik

Postprzez solariskuba » Wt wrz 11, 2012 7:40 pm

Takie miłe odejście od zwykłych komiksów. :)
solariskuba

Postprzez lamero » Wt wrz 11, 2012 8:32 pm

solariskuba napisał(a):Takie miłe odejście od zwykłych komiksów. :)

Gdyby tych zwykłych komiksów było duże i do tego były w większości dobre, to takich "odejść" mogłoby być wiele, po prostu nie zwracałbym na nie uwagi.
Teraz niestety muszę powiedzieć, że aż przykro mi patrzeć na to, co robi redakcja. Po przekształceniu KD w dwutygodnik zastanawialiśmy się, że może teraz będzie miejsce na jakiś dwumiesięcznik/kwartalnik, w którym pojawiałyby się komiksy najlepszych twórców.
Okazało się, że miejsce na nowe pismo się znalazło, szkoda jednak, że w środku znajdziemy rysunki zupełnie nieprzypominające twórczości klasyków.
Jasne, redakcja wydaje to, co uważa za opłacalne, gorzej, że nie ma szans, żeby takie coś spełniło oczekiwania fanów Barksa, Rosy czy Scarpy.
lamero

Postprzez Scarpomaniak » Śr wrz 12, 2012 6:25 am

lamero napisał(a):Teraz niestety muszę powiedzieć, że aż przykro mi patrzeć na to, co robi redakcja. Po przekształceniu KD w dwutygodnik zastanawialiśmy się, że może teraz będzie miejsce na jakiś dwumiesięcznik/kwartalnik, w którym pojawiałyby się komiksy najlepszych twórców.
Okazało się, że miejsce na nowe pismo się znalazło, szkoda jednak, że w środku znajdziemy rysunki zupełnie nieprzypominające twórczości klasyków.

Wolę taki magazyn niż kolejne magazyny typu "Toy Story", "Auta" czy "Fineasz i Ferb", dlaczego? Ponieważ tam to są bohaterzy z seriali, a komiksy robione z nimi są słabe. Tym razem Egmont nie uraczył nam kolejnym magazynem typu "Taniec rządzi" czy "Powodzenia, Charlie!", nie. Zrobili magazyn "Minnie i Daisy", magazyn w którym komiksy zajmują większość miejsca (a nie tak jak w magazynach typu "Fineasz i Ferb" na 48 stron, 15 stron komiksów), nikt ci nie każe kupować, lecz według mnie inicjatywa jest dobra - oczywiście liczyliśmy na coś więcej (np. niemiecki odpowiednik ma zwykłe komiksy), lecz fakt, że komiks nie jest Rosy, Barksa czy Scarpy od razu nie oznacza, że jest słaby.
Scarpomaniak
Pan tłumacz

Postprzez Gladstone » Śr wrz 12, 2012 2:09 pm

01.jpg
01.jpg (97.68 KiB) Przeglądane 2887 razy

:shock: Nie widzę sensu w obieraniu sobie za target grupy docelowej która jest zapchana różnymi Witchami i innymi cudami, w dodatku w sytuacji gdy okręt flagowy znajduje się w połowie drogi na dno. Kopiuje się z Niemiec czy Holandii jakieś dziwne wynalazki, pisemka wątpliwej jakości, przez co utwierdza się stereotypowy obraz Disneyowskich komiksów. Choć podejmowane dotąd próby (chociażby Komiksy Przygodowe, Gigant Extra czy KzK) nie przynosiły efektów, wydając dobre historyjki zamiast przeciętniactwa można tylko zyskać, a raczej nie wiążą się z tym o wiele większe koszty. Choć ostateczny efekt (czyli szybka "śmierć" pisma) byłby pewnie identyczny gdyby zdecydowano się np. na numer z komiksem "Universal Solvent" Rosy, tematyczną okładką i tekstem z Hall of Fame, Land Beneath the Ground!, tekstem o budowie naszej planety i trzęsieniach Ziemi (we współpracy z np. Centrum Nauki Kopernik - można dołożyć edukacyjną zabawkę) - a ile radości miałaby garstka fanów i jakże diametralnie inne byłoby odbieranie komiksów Disneya? Ale nie, umacniamy się w okopach z szyldem "infantylność" ...
DiPol - przeczytaj wydane numery fanzinu i odwiedź jego stronę internetową fanzindipol.pl
Gladstone

Postprzez Scarpomaniak » Śr wrz 12, 2012 2:32 pm

Żeby nie było, ja wcale nie piszę, że pomysł z magazynem "Daisy i Minnie" był dobry (moja euforia przy pierwszym poście była spowodowana tym, że myślałem, że jest to magazyn ala "Minnie" w Niemczech). Tylko sądzę, że lepsza taka gazeta niż kolejna gazeta o serialu z Disney Channel. Oczywiście podejrzewam, że magazyn Wujek Sknerus - B5 - 40/48/56/64 stron - bez gadżetu - z komiksami Carla Barksa, Rosy czy innymi lepiej by się sprzedał (no albo z gadżetem o jakim Gladstone myśli). To niech ktoś pójdzie na MFK zapyta redaktor czy jest szansa zrobienia takiego dwumiesięcznika/kwartalnika. A nie, że my tutaj narzekamy i nic z tym nie robimy. Mogło się tak zdarzyć, że dostali polecenie (z Danii) wydania tego magazynu i wydali. Ja osobiście czekam na kolejne komiksy z Hyziem, Dyziem i Zyziem w drużynie piłkarskiej (drugi komiks jest w produkcji, ale nie wiadomo czy się ukaże w Polsce), ponieważ takie magazyny dobrze się sprzedają (komiks + fajna tematyka + fajny gadżet).
A redakcja tego magazynu to same gwiazdy.
red. nacz. - Agnieszka Wielądek - wieloletnia redaktor naczelna "Witch" i kilku innych magazynów
red. prow. - Joanna Szabunio - wieloletnia tłumaczka komiksu z "Witch"
tłum. - Grzegorz Rutke - wieloletni red. prow. "Kaczora Donalda"
Scarpomaniak
Pan tłumacz

Postprzez lamero » Śr wrz 12, 2012 4:14 pm

Scarpomaniak napisał(a):Tylko sądzę, że lepsza taka gazeta niż kolejna gazeta o serialu z Disney Channel.

Ale lepsza dla kogo? Na pewno nie dla większości osób, które udzielają się na tym forum, bo nikt chyba czegoś takiego nie oczekiwał, a dodatkowo prawie nikt tego nie kupi, bo po co?
Zgadzam się z Gladstonem, wydanie tego pisma jest bez sensu, może redakcja jakiś zysk z tego wyciągnie, ale czy dużo większy, niż na przykład ze wznowienia Komiksów Przygodowych? Czy dzięki "Minnie i Daisy" uda się do komiksów z kaczkami/myszami przyciągnąć nowych czytelników albo zachęcić obecnych do kupowania takich komiksów dłużej, niż przez okres podstawówki?
Nie sądzę.
lamero

Postprzez Scarpomaniak » Śr wrz 12, 2012 4:34 pm

lamero napisał(a):
Scarpomaniak napisał(a):Tylko sądzę, że lepsza taka gazeta niż kolejna gazeta o serialu z Disney Channel.

Ale lepsza dla kogo? Na pewno nie dla większości osób, które udzielają się na tym forum, bo nikt chyba czegoś takiego nie oczekiwał, a dodatkowo prawie nikt tego nie kupi, bo po co?

Dla mnie jest lepszy ten magazyn niż kolejny magazyn o serialu z Disney Channel. Nie mówię, że pomysł jest zły, lecz jest średni - może do kogoś dotrze (raczej do czytelniczek Witch, a tam ostatnio słabo ze sprzedażą). Dla każdego z forum ten magazyn jest lepszy - nigdy bym nie kupił tworu typu "Taniec rządzi", a "Daisy i Minnie" będę kupował, ponieważ komiksy najgorsze nie są. Liczyliśmy na coś innego, lecz lepsze coś niż nic, przynajmniej widać, że da się zrobić jeszcze coś z klasycznymi postaciami (nie liczmy Playhouse Disney), jeżeli te pismo się utrzyma, może da sygnał, że z takimi postaciami da się zrobić komiks.
Dobrze, niech ktoś pojedzie na MFK(IG) i da propozycje magazynu "Wujek Sknerus", najpierw zapowiadany jako one-shot w KD, wydadzą jeden numer, sprawdzą sprzedaż i może wydadzą kolejne numery (już z reklamą - nowa seria komiksowa).
Scarpomaniak
Pan tłumacz

Postprzez Retlaw » Śr wrz 12, 2012 4:34 pm

Ja tam kupie, bo jestem ciekawy, może nie jest to szczyt marzeń i tematyka dziewczęca, ale jak kupię to się wypowiem jakiej to jest jakości. Fakt 1: mnożenie tego typu pozycji jest rzeczywiście bez sensu kiedy KD podupada. Fakt 2: KD jest to pismo targetowane bardziej na chłopców, więc może pismo dla dziewczynek które pojawia się dość rzadko przyciągnie niedosycone fanki do KD.
this time the magic is real
http://lucasfilm.pl/
http://www.beelive.pl
http://www.studioant.pl - tym się zajmuję :-]
Retlaw

Następna strona

Powrót do Komiksy