OSCARY 2016

Tutaj rozmawiamy o disnejowskich filmach, zarówno kinowych, jak i tych, które wchodzą na DisneyDVD.

Re: OSCARY 2011

Postprzez lis22 » Wt sty 24, 2012 5:31 pm

" Kota w Butach ' i " Kung Fu Pandy 2 " w ogóle nie powinno być wśród nominowanych, a brak " TinTina " ... no, cóż, ponoć film został zdyskwalifikowany za to, że ... nie jest animacją, gdyż wykorzystywał system przechwytywania ruchów aktorów 9 MC )
z piosenkami to już mały skandal, dwie nominacje i brak wśród nominowanych Eltona i Madonny - cóż, już wiadomo, że dwaj zdobywcy Złotych Globów nie powalczą o Oscara
cieszy za to fakt dwóch nominacji dla Johna Williamsa, tyle że, zwykle gdy Akademia nominuje dwie prace Williamsa to nie daje Mu nagrody - liczę jednak na to, że zarówno Williams jak i Kamiński ( " War Horse " ) mają szansę na Oscara.
lis22

GG: 0

Postprzez jupix » Wt sty 24, 2012 5:53 pm

Polskie akcenty to:
Janusz Kamiński - zdjęcia
W ciemności - najlepszy film nieanglojęzyczny

W przypadku Tintina faktycznie masz racje. Ale to nie usprawiedliwia nominacji dla Kung Fu pandy. W tej sytuacji należy chyba kibicować tradycyjnej animacji w Chico i Ricie oraz niememu Artyście.
600 postów w 6 lat, dwudziestka na karku, ale miłość do Disneya - dozgonna!
jupix

Imię: Wojtek

Postprzez Scarpomaniak » Wt sty 24, 2012 6:32 pm

jupix napisał(a):Bardzo mi przykro, że Akademia wolała nominować aż dwa średniawe filmy DreamWorksa pomijając przy tym przynajmniej nie gorsze Kubusia Puchatka, Auta 2 czy Artur ratuje święta. Brak nominacji dla Przygód Tintina to już mały skandal.

Jestem zdruzgotany, rozumiem brak nominacji dla Aut 2, ale brak nominacji dla Kubusia Puchatka to mały skandal, a brak nominacji dla Przygód Tintina, a te dwa filmy co wymienił lis, czyli produkcje Dream Worksa, które były dosyć średnie (jak na tą firmę) nie wiem dlaczego znalazły się na listę, czyżby Oscary sprzyjały DreamWorksowi? DramWorks już przejął nagrody Annie, a co teraz Oscary dla DreamWorksa, czyżby już tylko nagrody Złotych Globów nie sprzyjały tej firmie?
Jeden z ostatnich wojowników na polu popularyzacji komiksów Disneya w Polsce.
Prowadzi bloga Kacza Agencja Informacyjna, w którym informuje o komiksach Disneya wydawanych w Polsce i na świecie.
Ma nadzieję, że nastaną lepsze czasy dla komiksów Disneya.
Scarpomaniak
Pan tłumacz

Imię: Radosław

Postprzez lis » Wt sty 24, 2012 7:05 pm

Już bez przesady z tymi "Oscarami dla Dreamworksa" - dotychczas film tej wytwórni wygrał w tej kategorii tylko raz (dwa razy, jeśli liczyć "Wallace'a i Gromita" z Aardman Animations). I w tym roku też nie wygra. Zaś co do Tintina, w oscarowym regulaminie czytamy:

An animated feature film is defined as a motion picture with a running time of more than 40 minutes, in which movement and characters’ performances are created using a frame-by-frame technique. Motion capture by itself is not an animation technique. In addition, a significant number of the major characters must be animated, and animation must figure in no less than 75 percent of the picture’s running time.

Trudno się zgodzić z taką definicją. Obstawiam, że w ciągu kilku lat ten punkt regulaminu zostanie przeredagowany.

Oscar dla Kamińskiego zdecydowanie bardziej prawdopodobny niż dla Holland.
lis
administrator

Imię: Mateusz
GG: 3889388

Re: OSCARY 2012

Postprzez jupix » So sty 12, 2013 7:17 pm

Znamy nominowanych w tym roku.

Najlepszy Film
Lincoln
Życie Pi
Wróg numer jeden
Django
Les Mirables Nędznicy
Miłość
Operacja Argo
Bestie z południowych krain
Poradnik pozytywnego myślenia

Najlepszy film animowany
Merida Waleczna
Ralph Demolka
Frankenweenie
ParaNorman
Piraci!

Najlepszy krótkometrażowy film animowany
Disneyowski Paperman - trzymamy kciuki!
Po uszy
Adam i pies
Simpsonowie: The longest Daycare
Fresh Guacamole

Polski akcent to Janusz Kamiński nominowany za zdjęcia do Lincolna.
Trzymam kciuki za Meridę. Byłby to już 7 Oscar na 10 możliwych. Jak myślicie uda się?
jupix

Postprzez Mędrek1937 » N sty 13, 2013 9:37 am

Według mnie Merida nie ma aż tak wielkich szans na zwycięstwo. Owszem, film był dobry, ale recenzje otrzymał średnie i reakcja widzów też nie była jakoś entuzjastyczna. Myślę, że walka potoczy się między Frankenweenie, Ralphem lub ParaNormanem. Zdziwiłbym się, gdyby Piraci! wygrali, a Merida...to jednak byłoby faworyzowanie Pixara. Gdzie temu filmowi do takich ich arcydzieł jak Odlot, Toy Story 3, czy Wall-e, a to przecież te zdobyły nagrodę

Ale osobiście uwarzam, że obok niedoskonałości Merida ma to coś.
Obrazek
Jak po nocy świt, jak w piosence rytm, Piękna z Bestią jest
Mędrek1937

Imię: Bartek

Postprzez jupix » N sty 13, 2013 2:14 pm

Ale nie mamy porównywać Meridy do Wall-ego, Odlotu czy Toy Story 3 tylko do innych nominowanych. Z pewnością jest to lepszy film niż Piraci! czy ParaNorman. Pozostałe filmy Frankewenie i Ralph to produkcje Disneya, a zatem Oscar i tak powinien trafić do naszej wytwórni.
Polecam za to obejrzeć Paperman, co prawda na razie jest tylko w słabej wersji na youtubie, ale i tak robi piękne wrażenie. Jest to obraz komputerowy kolorowany w 2D, czy coś w tym stylu, w każdym razie bardzo ciekawa technika no i cudny klimat.
jupix

Postprzez Retlaw » Pn lut 25, 2013 5:39 am

Oskary dla Meridy i Papermana, druga pozycja jak najbardziej zasłużenie, ale mnie osobiście bardziej podobał się Ralph niż Merida.
this time the magic is real
http://lucasfilm.pl/
http://www.beelive.pl
http://www.studioant.pl - tym się zajmuję :-]
Retlaw

Postprzez izaulka » Pn lut 25, 2013 2:27 pm

Retlaw napisał(a):Oskary dla Meridy i Papermana, druga pozycja jak najbardziej zasłużenie, ale mnie osobiście bardziej podobał się Ralph niż Merida.

Wyjąłeś mi to z klawiatury! :wink:

Disney w końcu miał szansę na statuetkę, ale niestety :cry:

Nie wiem jaka będzie "Kraina Lodu" ani "Uniwersytet Potworny", ale jeśli Disney znowu przegra z Pixarem, to zacznie być trochę podejrzane (bo Disney na prawdę się stara, a Pixar zaczyna mieć pomysły wtórne).
izaulka

Imię: Iza

Postprzez Scarpomaniak » Pn lut 25, 2013 2:37 pm

izaulka napisał(a):
Retlaw napisał(a):bo Disney na prawdę się stara, a Pixar zaczyna mieć pomysły wtórne).

Aaaa... Czyli jak naprawdę dobre filmy Pixara zdobywają Oskara to jest dla ciebie podejrzane, a jak średnie filmy DreamWorksa zdobywają Annie to jest dobre. Rozumiem.
A tak na serio - wszystkie wcześniejsze nagrody Pixara w tej kategorii były wyborami bezdyskusyjnymi, ponieważ żaden inny film nie dorastał im do pięt, to już wygrana "Meridy walecznej" taka nie była. Było widać, że Disney (i Pixar) miał trzy dobre filmy w poprzednim roku, wszystkie podobnego poziomu - widocznie wybierającym trochę bardziej spodobała się "Merida".
Prowadzi bloga Kacza Agencja Informacyjna, w którym informuje o komiksach Disneya wydawanych w Polsce i na świecie.
Scarpomaniak
Pan tłumacz

Postprzez izaulka » Pn lut 25, 2013 2:59 pm

Scarpomaniak napisał(a):
izaulka napisał(a):
Retlaw napisał(a):bo Disney na prawdę się stara, a Pixar zaczyna mieć pomysły wtórne).

Aaaa... Czyli jak naprawdę dobre filmy Pixara zdobywają Oskara to jest dla ciebie podejrzane, a jak średnie filmy DreamWorksa zdobywają Annie to jest dobre. Rozumiem.

Moment, moment. Zaznacz, że te filmy DW są średnie DLA CIEBIE. Przecież przyznałam, że wygrana Kung Fu Pandy z Wall.E to porażka. Ale nie porównuj go do "Jak wytresować smoka". I nie wgłębiam się w te wszystkie kategorie, tylko chodzi mi o najlepszy film.

Z kolei mnie wydaje się, że gdy ktoś napisze o faworyzowaniu DW to wszyscy się z nim zgadzają, ale gdy ktoś wspomni o faworyzowaniu Pixara wszyscy zaprzeczają. W końcu forum Disneya. :roll:

C'mon, Pixar od "Gdzie jest Nemo?" zdobywał wszystkie nagrody za animację (z pominięciem obu części "Aut""), tak samo z Globami. Nie zaprzeczam, "Wall.E" i "Odlot" (choć gdyby "Księżniczka i żaba" dostały Oscara, nie byłoby tragedii) i "Ratatuj" (ten z kolei nie miał groźnej konkurencji) to filmy, które na niego załużyły, ale w 2010 - powtórze to po raz kolejny - DreamWorks wykonał dzieło marzeń, które powinno otrzymać statuetkę.
izaulka

Postprzez Scarpomaniak » Pn lut 25, 2013 3:55 pm

izaulka napisał(a):ale w 2010 - powtórze to po raz kolejny - DreamWorks wykonał dzieło marzeń, które powinno otrzymać statuetkę.

Tak, lecz wówczas Pixar zrobił genialny film, czyli "Toy Story 3", które zostało wówczas nominowane do kategorii "Najlepszy film" (co bardziej podkreśla jakość filmu niż statuetka w kategorii animacji), a jak wiemy film DreamWorksa nie - więcej TS3 bezdyskusyjnie wygrało. Żeby udowodnić, że nie jest to opinia tylko moja, lecz także widzów i innych krytyków podaje dane ze światowych serwisów:
Toy Story 3:
IMBD - 8,5
RT - 99%
Jak wytresować smoka:
IMBD - 8,3
RT - 98%
Nie była to deklasacja, lecz TS3 wygrało znacząco.
Gdyby "Jak wytresować smoka" powstał w 2012 czy 2011 to by wygrał, lecz w 2010 roku był lepszy film, czy "Toy Story 3" i nic z tym nie zrobisz.
Scarpomaniak
Pan tłumacz

Postprzez izaulka » Pn lut 25, 2013 4:30 pm

No dobra, wszystko pięknie, co nie zmienia faktu że mam prawo uważać inaczej i nic z tym nie zrobisz. :roll: Z tego co wiem, nie tylko tak uważam. A może po prostu mam inny gust niż ty? I Akademia ma inny gust? Inny nie znaczy gorszy.
izaulka

Postprzez Retlaw » Wt lut 26, 2013 6:10 am

Ja mam wrażenie że generalnie nagrody filmowe,a Oscary szczególnie, od jakiegoś już czasu przestają być obiektywne, nagrody wygrywają ci co mają wygrać, fakt że Pixar do tej pory deklasował wszystkich jest niepodważalny, lecz tym razem chyba nie tylko moim zdaniem Ralph był lepszy od Meridy, i nawet jeśli ta różnica jest niewielka, lub oba filmy są równie dobre, to statuetka powinna przypaść właśnie Ralphowi z tego powodu, że to zawsze PIXARowi przypada ten zaszczyt.
this time the magic is real
http://lucasfilm.pl/
http://www.beelive.pl
http://www.studioant.pl - tym się zajmuję :-]
Retlaw

Postprzez Angus McKwacz » Śr lut 27, 2013 7:44 pm

Rok temu ich film nawet nie był nominowany do Oscara. Poza tym robią świetne filmy, więc Oscary są zasłużone z mojego punktu widzenia.
Angus McKwacz

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Filmy