Pocahontas na DVD

Informacje i dyskusje na temat edycji Disney DVD i Disney Blu-Ray oraz wspomnienia starych kaset VHS.

Postprzez Jakijajah » Śr lip 13, 2005 7:14 pm

Na 100% stare jednodyskowe wydanie.

To stara okladka europejska. Nowa amerykanska ma tytul w ramce w ktorej jest jeszcze napis "10th anniversary edition".
Obrazek
Jakijajah

Re: Pocahontas na DVD

Postprzez RapunzelFlowerShine » Wt cze 21, 2011 1:15 pm

Ja mam dwudyskowe wydanie Pocahontas, nie Polskie oczywiście, ale też nie na 10 rocznicę (chyba). Prawdopodobnie to wydanie jakie ja mam było wcześniej albo później. Kupione w Irlandi, 3 albo 4 lata temu. Ma nawet ładną okładkę :D http://www.amazon.co.uk/Pocahontas-2-Di ... JJ6S69YN9F
Tak po zastanowieniu to wydaje mi się że to moze być to wydanie rocznicowe tylko z inną okładką bo w UK mogli zmienić ale pisze tylko "2-disc Special Edition" więc nie wiem.
RapunzelFlowerShine

GG: 20234718

Postprzez Szympi » Pn lip 04, 2011 1:46 pm

Ja mam już tych polskich wydań serdecznie dość! Disneyowskie produkcje ma teraz CD cośtam, i teraz wszystkie produkcje spotyka się w tych okropnych, żółtych opakowaniach! Np. Pocahontas, to już jest szczyt wszystkiego.
Spójrz na gwiazdy. To z nich patrzą na nas wszyscy władcy z przeszłości. Jeśli będziesz samotny, nie zapomnij, że ci królowie pośpieszą ci z pomocą. I ja także.
Szympi

Imię: Szymon
GG: 0

Postprzez jupix » Cz gru 22, 2011 2:39 pm

Niedawno odkryłem piękną piosenkę, która nie została ostatecznie włączona do filmu, a szkoda, bo jej melodia przewija się przez cały film.
Oto jest. Partię Johna ślicznie wykonuje Mel Gibson.
Dla mnie to kolejny dowód na to, iż Alan Menken stworzył tu swój najlepszy soundtrack.
600 postów w 6 lat, dwudziestka na karku, ale miłość do Disneya - dozgonna!
jupix

Imię: Wojtek

Postprzez Szympi » Cz gru 22, 2011 2:58 pm

Znam ją już od dawna. Jest to usunięta scena, która została dodana do Edycji Specjalnej filmu Pocahontas w USA (podobnie jest zresztą w przypadku Króla Lwa, gdzie została dodana usunięta scena z Porannym Raportem). Niestety, film nigdy nie został wydany w Polsce.
Co do piosenki, to... mi się, krótko mówiąc nie podoba. John Smith jest związany, wszystko go boli, jest na maksa wkurw... wkurzony i nagle zaczyna śpiewać przed Pocahontas? Jej chyba też dali jakieś 'ultimatum' co do długości jego odwiedzin, wiem, czepiam się strasznie, ale jest to chyba jedyny film, w którym coś takiego mnie irytuje.
Muzyka, słowa też mnie jakoś nie przekonują. Dobrze, że jej nie dali do filmu.
Spójrz na gwiazdy. To z nich patrzą na nas wszyscy władcy z przeszłości. Jeśli będziesz samotny, nie zapomnij, że ci królowie pośpieszą ci z pomocą. I ja także.
Szympi

Imię: Szymon

Postprzez duśka » Wt gru 27, 2011 8:13 pm

Jupix ta piosenka to nic nowego - utwór promujący film. Od początku jest na napisach końcowych i na oficjalnym soundtracku do filmu. Moim skromnym zdaniem każdy klasyk trafia do kin jest skończony, kompletny i zrobiony najlepiej jak tylko się dało - po cholerę zatem w jakichkolwiek późniejszych wydaniach dodaje się sceny, piosenki (choćby i najpiękniejsze na świecie?) Niech w dodatkach będą sceny usunięte albo alternatywne które miały się znaleźć się w filmie. Nie bez przyczyny jednak tam nie trafiły zatem czemu robią takie rzeczy nie dając nam nawet możliwości wyboru którą wersję chcemy obejrzeć zmienioną czy oryginalną? Mnie to na przykład strasznie wpienia :evil:
Po raz pierwszy widzę blask...
duśka

Postprzez DeeDee » Cz sty 12, 2012 12:45 pm

Mam pilne pytanie dotyczące zagranicznego wydania musicalowego (KLIK)
Czy jest tu ta dodatkowa scena filmu, w której Pocahontas i John śpiewają If I Never Knew You??
DeeDee

Poprzednia strona

Powrót do Wydania DVD i Blu-Ray