Zdjęcia

...czyli sprawy nie-disneyowe widziane oczami Disneymaniaków...

Re: Zdjęcia

Postprzez Hyzio » Pn sie 02, 2010 7:52 pm

post do usunięcia!!
Ostatnio edytowano Wt lis 17, 2015 9:02 pm przez Hyzio, łącznie edytowano 2 razy
hyz/dyz/zyz
Hyzio
Szef HDZ

GG: 0

Postprzez Pahan » Pn maja 02, 2011 5:36 pm

Jako założyciel tematu, pozwoliłem sobie na pewne modyfikacje. Po pierwsze przeniosłem go do "Rozmówek" a wiąże się to ze zmianą formuły, a raczej jej poszerzeniem. Mianowicie, pomyślałem, że mogłoby to być miejsce do wrzucania własnoręcznie zrobionych ciekawych zdjęć. Oczywiście, stara funkcja też pozostaje (chociaż, w dobie nk i twarzoksiążki nie jest już taki interesująca).

Tak więc, aby godnie zacząć temat zaprezentuje zdjęcia... wprost z mojego podwórka. I to świeżutkie, bo dosłownie sprzed kilkunastu minut. :)

Niezmiennie od 1999 roku, gdzieś na przełomie kwietnie i maja Krośnian budzi charakterystyczny szum.

Obrazek

Górskie Zawody Balonowe (bo o nich mowa) to chyba najbardziej wyczekiwana impreza w naszym mieście. Oprócz oglądania rywalizacji sportowej, (w której biorą udział zarówno polscy baloniarze, jak i zagraniczni) jest to okazja to odprężenia i relaksu. Na płycie krośnieńskiego lotniska (swego czasu największego w Europie), organizowane są imprezy plenerowe z koncertami zespołów (w tym roku m.in. happysad i raper TeTris) oraz wesołe miasteczko. Jest też okazja obejrzeć z bliska samoloty, a niekiedy także "przelecieć się" nimi (lub balonem). Całość trwa kilka dni, i zbiera ludzi z całego Krosna i okolic. Naturalnie, są także entuzjaści z dalszych stron Polski.

Poniższe zdjęcia robiłem kiedy miała miejsce jedna z popołudniowych konkurencji zawodów.
Nie jest to szczyt jakości i rewelacyjnego kadrowania, ale zamieściłem je raczej poglądowo dla ludzi, którzy o istnieniu takiej imprezy nie wiedzieli. Balony (szczególnie widziane pierwszy raz) robią wrażenie, a dla mieszkańców miasta są już niemal niezbitym dowodem na nadejście wiosny. :)

Obrazek Obrazek Obrazek
ObrazekObrazek

Także - jeżeli ktoś będzie w tych dniach w pobliżu - zapraszam i polecam, w imieniu moim i pozostałych forumowiczów z Krosna! :D

PS 1. Tutaj można poczytać co nie co na temat Zawodów i rozgrywanych konkurencji. Strona, niestety nie aktualizowana od 3 lat.
PS 2. Nawet "Kaczor Donald" pisał kiedyś o Zawodach. Było to w numerze 16/2001, w znienawidzonej rubryce "Kwakspress". Co prawda, więcej miejsca poświęcono Inowrocławiowi, ale zawsze coś. Ja byłem dumny :).
PS 3. Wiem, że cały ten post wygląda jakby był sponsorowany przez miasto Krosno, ale uwierzcie mi, ze nie był. :wink:
Obrazek
Pahan

GG: 2266241

Postprzez Gęgul » Pn maja 02, 2011 8:13 pm

Dołączam się do postu Pahana i zapraszam do zobaczenia w przyszłym roku naszej imprezki (autobus na Lotnisko w koło Krosna jeździ za darmo, ludzie palą NA TYK!!!). Szkoda jedynie, że w tym roku samych balonów było stosunkowo mało, gdyż anturaż pogodowy niezbyt pozwolił na rozegranie wszystkich zawodów (dzisiaj było ładnie i balony startowały rano i wieczorem - ah, widok baloniku na tle zachodzącego słońca, jakież to romatyczne!!!)
Na lotnisko zlatuje się przy ładnej pogodzie pół powiatu, a nieudolnie zorganizowane tegoroczne podobne coś w Jaśle nie przyciągnęło wiele osób.

Zapraszam do Krosna, rano, wieczór, we dnie, w nocy!

PS W lecie są jeszcze Karpackie Klimaty, też super impreza na krośnieńskiej starówce pod koniec wakacji :)

PS 2 Na zdjęciach dzielnica Suchodół?
To jest twoja chwila prawdy.
Gęgul
Rozkład jazdy dla każdego

Imię: Wiktor

Postprzez Pahan » Śr sie 17, 2011 6:23 pm

I Podkarpacki Kongres Disneymaniaków można uznać za zakończony. :D Co prawda, nie wszyscy z Podkarpacia, ale goście są zawsze mile widziani. :)

Spoiler:
Obrazek
Pahan

Postprzez Arcer » Śr sie 17, 2011 7:21 pm

Nie dopisałem tego numeru KD do swojej kolekcji w Inducks gdy była okazja, i wykrakałem. Podczas nocnej jazdy po serpentynach sok dokonał dzieła zniszczenia w kuferku, numer nie nadaje się do niczego :?.
Miło poznać innych ludzi o tak samo pokręconym podejściu do komiksów :wink:.
Arcer
el moderatoro

Postprzez Pahan » Śr sie 17, 2011 7:40 pm

Uuu, to rzeczywiście pech. Teraz przynajmniej wiesz, że górzysty teren nie zawsze sprzyja przewozowi komiksów w bagażniku motocykla. :D Na zdjęciu jest jeszcze w niezłym stanie, więc masz pamiątkę. :wink: Na szczęście nie był to jakiś specjalnie wartościowy numer.
Obrazek
Pahan

Postprzez Gęgul » Śr sie 17, 2011 7:56 pm

Podczas nocnej jazdy po serpentynach sok dokonał dzieła zniszczenia w kuferku, numer nie nadaje się do niczego

Lii, to nic. Mi przy wsiadaniu do autobusu zamykające się drzwi zgniotły Giganta 6/98. Przednia i tylna okładka była rozszarpana, grzbiecik zmiął się tak, że mógł dołączyć do okładki, a początkowe strony praktycznie są nieczytelne ze smaru na drzwiach. Pocieszycielska mina kierowcy niezapomniana :wink:
To jest twoja chwila prawdy.
Gęgul
Rozkład jazdy dla każdego

Imię: Wiktor

Postprzez Arcer » N sie 21, 2011 7:16 pm

Czy któraś z fotek powstała w moim rodzinnych stronach? :).

PS. Ostatni link nie działa.
Arcer
el moderatoro

Postprzez Mateusssz » N sie 21, 2011 8:42 pm

Wszystko to opolskie zoo/ogródek/ewentualnie pole za Opolem :) Fotek z Lubelszczyzny jeszcze nie wrzuciłem na deviantarta ;).
Co do zdjęcia - trzeba dopisać ręcznie ).jpg - i będzie śmigać.
Mateusssz
Stróż prawa z Pizen Bluff

Imię: Mateusz

Postprzez Pahan » N sie 21, 2011 9:19 pm

Mateusssz napisał(a):Co do zdjęcia - trzeba dopisać ręcznie ).jpg - i będzie śmigać.

No właśnie nie chce śmigać. A próbowałem już dopisywania na kilka sposobów. :)
Obrazek
Pahan

Postprzez Retlaw » Pn sie 22, 2011 7:09 am

Niezłe te foty, trochę doszkolenia z teorii zasad kompozycji i jest z Ciebie świetny fotograf, ale ostatni link rzeczywiście nie działa.
this time the magic is real
http://lucasfilm.pl/
http://www.beelive.pl
http://www.studioant.pl - tym się zajmuję :-]
Retlaw

Postprzez Mateusssz » Pn sie 22, 2011 4:19 pm

http://imageshack.us/photo/my-images/37/dsc0052q2.jpg/ - teraz powinno śmigać wszystko

@Retlaw - dziękuję za miłe słowa, dopiero się uczę :)
Mateusssz
Stróż prawa z Pizen Bluff

Imię: Mateusz

Postprzez Arcer » Pn sty 07, 2013 5:37 pm

Portret w doborowym towarzystwie :)

Obrazek
Arcer
el moderatoro

Postprzez kuperkowo » Pn sty 07, 2013 5:39 pm

Fajna fotka.
"I remember it as if it was yesterday.
My papa took me to see the ancestral home of our clan.
The desolate castle on Dismal Downs, abandoned since the 17th century "
kuperkowo

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmówki