KOMIKSY DONA ROSY!

Tu dzielimy się wrażeniami na temat nowych, a także starych komiksów spod znaku Disneya.

Re: KOMIKSY DONA ROSY!

Postprzez WDCmaniak » N maja 22, 2011 10:08 am

A oto i Starstruck Duck, czyli jedyny komiks [a właściwie - scenariusz] D. Rosy, w którym pojawia się M. Miki.
WDCmaniak

GG: 0

Postprzez rav815 » N maja 22, 2011 10:33 am

WDCmaniak napisał(a):A oto i Starstruck Duck, czyli jedyny komiks [a właściwie - scenariusz] D. Rosy, w którym pojawia się M. Miki.

To szkice Rosy? Przetłumaczę ten komiks i wrzucę na stronkę :)
rav815
Bo$$ of Beagle Boy$

Postprzez WDCmaniak » N maja 22, 2011 11:30 am

Tak, to są szkice Rosy, dokładnie te z II HoF'u, które wycięto z kzk3. Boom wydrukował każdą stronę w całości.
WDCmaniak

Postprzez Pahan » N maja 22, 2011 12:22 pm

Heh, właściwie to pierwszy raz przeczytałem ten komiks. Wcześniej jedynie pobieżnie go przeglądałem. Szkoda, że dane nam jest oglądać jedynie szkice. Bardzo chciałbym zobaczyć jak wygląda Goofy w wydaniu Rosy, bo o ile się nie mylę, nigdzie go nie umieszczał (chodzi mi o ilustracje itp.) Nawiązania do filmów krótkometrażowych (np. Clock Cleaners) bardzo zgrabne, no i rozkładające na łopatki gagi. Szczególnie wymiata ten, kiedy Donald zostaje poproszony o autograf :D.

I takie pytanko: czy wiadomo coś w sprawie tej odnalezionej po latach "młodzieńczej" kaczorowej historyjki Dona, o której wspominał niegdyś lis?
Obrazek
Pahan

GG: 2266241

Postprzez WDCmaniak » N maja 22, 2011 1:25 pm

I takie pytanko: czy wiadomo coś w sprawie tej odnalezionej po latach "młodzieńczej" kaczorowej historyjki Dona, o której wspominał niegdyś lis?
Kolekcja D.R. ma opóźnienie, najbliższy możliwy termin wydania (& przecieku) to wrzesień br.
WDCmaniak

"Skarbnica wiedzy" Dona Rosy

Postprzez kendo » Pt lut 01, 2013 4:45 pm

Przeczytałem znakomitą "Skarbnicę wiedzy". Jestem pod ogromnym wrażeniem tego, jak zgrabnie Rosa połączył fakty historyczne z tylu epok. Uwielbiam te podróże po kilku krajach/kontynentach. Cudnie.

Ci co czytali, mogą sobie w sumie dalszą część wiadomości darować. Pewnie wiedzą to, co zaraz napiszę...

Niestety znowu muszę wrzucić kilka gorzkich słów o pewnych osobnikach:
a) opis tego komiksu, który można znaleźć w kilku miejscach internetu, psuje całą zabawę i jest ogromnym spoilerem. Jeśli ktoś jeszcze "Skarbnicy wiedzy" nie czytał (ciekawe czy jest ktoś taki, oprócz mnie), to na Boga!, niech omija wszelkie opisy tego komiksu wielkim łukiem (np. na Inducks). Niestety moja zabawa została zepsuta, bo przeczytałem przed wchłonięciem komiksu. Zastanawiam się co ma pod kopułą twórca tego opisu....
b) okładka. Nie mogę w tym miejscu napisać o co chodzi, bo nie będę lepszy od pewnych osobników... Rosa subtelnie podał na okładce rozwiązanie całej historii, którą zapewne sprawdzilibyśmy po przeczytaniu komiksu z wypiekami na twarzy ("O, faktycznie!"), ale jak widać Egmont też lubi niszczyć pracę artystów i zatarł te ślady. Wyjaśnienie, dlaczego w Europie okładka jest inna, niż w USA mnie nie przekonuje.

To, co Rosa pokazał subtelnie na okładce, zostało zamazane i pokazane wprost, w postaci opisu. Jeśli ktoś wspomnianej notki nie czytał, to stracił na szczęście tylko ten smaczek z okładki w USA. A i tak za dużo stracił!
kendo

Imię: Krzysztof

Postprzez lamero » Śr lut 27, 2013 12:47 am

Kupiłem ostatnio okazyjnie drugi tom KzK z 2010 roku i przypominałem sobie zawarte w nim komiksy (wszystkie znałem już dużo wcześniej z innych wydań).
Według mnie jedną z najlepszych historii w tym tomie, a także jedną z najlepszych w ogóle historii Rosy jest "Czy to jawa, czy sen?".
Wydaje mi się jednak, że w komiksie tym jest dosyć poważna luka/błąd, po zidentyfikowaniu której dalsze czytanie może być nieco mniej przyjemne.

Przypomnę krótko (osoby nieznające komiksu powinny tutaj przestać czytać mój post), że ogólnie chodzi o to, że Bracia Be włamują się przy pomocy specjalnego urządzenia do umysłu śpiącego Sknerusa. McKwacz we śnie nie ma oporów przed wyjawieniem kodu do swojego sejfu, co złodzieje chcą wykorzystać.
W pewnym momencie do skarbca przyjeżdża policja (a może to była ochrona, musiałbym przeczytać komiks jeszcze raz, bo powtarzając go sobie przeleciałem go jedynie łebkach), która nie może jednak po prostu odpiąć od aparatury Braci Be i ich aresztować, bo mogłoby to mieć groźne konsekwencje dla śpiących osób. Do snu Sknerusa wysyłany jest Donald, który ma dopilnować tego, żeby Sknerus nie zdradził kodu.
I teraz dochodzimy do tego błędu. Po co te wszystkie kombinacje z Donaldem, skoro Sknerus mógłby po prostu wyjawić interesujące złodziei dane, następnie wszyscy by się obudzili, policja aresztowałaby Braci Be, a Sknerus najzwyczajniej w świecie zmieniłby kod do skarbca.
Jasne, można sobie tłumaczyć, że żaden z bohaterów nie wpadł na przytoczony przeze mnie pomysł, ale Don Rosa raczej do takich banalnych rozwiązań nas nie przyzwyczaił.
A może błędu wcale nie ma? Może przegapiłem coś przeglądając komiks, a może Rosa sam próbował jakoś to wytłumaczyć? Fajnie by było, gdyby okazało się, że ktoś wie coś na ten temat.
lamero

Postprzez Arcer » Śr lut 27, 2013 1:40 pm

W którym państwie włamanie do cudzego snu jest przestępstwem? :wink:
Arcer
el moderatoro

Postprzez lamero » Śr lut 27, 2013 4:31 pm

Do aresztowania wystarczy chyba samo włamanie się do skarbca ;).
Według mnie, plan Braci Be legł w gruzach w momencie, kiedy Diodak uwolnił się z węzłów i zawiadomił o wszystkim Donalda.
lamero

Postprzez vicar » Pt mar 01, 2013 3:19 pm

Może sejf Sknerusa nie ma możliwości po prostu "przeprogramowania". Trzeba by wymienić całe solidne drzwi, a to byłby już duży wydatek.
vicar

Postprzez lamero » Pt mar 01, 2013 4:24 pm

Brałem to pod uwagę, ale jest to mocno naciągane wytłumaczenie i jeżeli nie ma pokrycia w jakimś komiksie Barksa, to podejrzewam, że Don Rosa w ten sposób by tego nie wyjaśniał.
lamero

Postprzez JereManU » Śr mar 20, 2013 5:39 pm

Czy w 2012 w żadnym numerze KD nie było komiksu autorstwa Dona?
JereManU

Postprzez Scarpomaniak » Śr mar 20, 2013 6:07 pm

JereManU napisał(a):Czy w 2012 w żadnym numerze KD nie było komiksu autorstwa Dona?

Był jeden, lecz reprint, "Na srebrnej tacy" w KD 2012-11
Jeden z ostatnich wojowników na polu popularyzacji komiksów Disneya w Polsce.
Prowadzi bloga Kacza Agencja Informacyjna, w którym informuje o komiksach Disneya wydawanych w Polsce i na świecie.
Ma nadzieję, że nastaną lepsze czasy dla komiksów Disneya.
Scarpomaniak
Pan tłumacz

Imię: Radosław

Postprzez Akuumo » Cz cze 06, 2013 4:20 pm

Witam, bardzo lubię komiksy Dona Rosy, ze względu na jego dokładność, gagi i rozbudowane obrazy. Mam jednak pytanie, a właściwie prośbę:
Czy ktoś mógłby podać mi komiksy wchodzące w skład "cyklu podróżniczego Rosy"? Był on wspomniany m.in. w 3 tomie najnowszych Komiksów z Kaczogrodu.

Pozdrawiam :D
Akuumo

Postprzez solariskuba » Cz cze 06, 2013 7:42 pm

Inducks, słoneczko INDUCKS - to trzeba znać. Wiem, że jesteś nowy, ale trzeba było przeszukać trochę bardziej neta. ;) http://coa.inducks.org/issue.php?c=pl%2FKOM2011-01
solariskuba

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Komiksy