Mamuty

Tu dzielimy się wrażeniami na temat nowych, a także starych komiksów spod znaku Disneya.

Re: Mamuty

Postprzez Gladstone » Cz lis 04, 2010 2:07 pm

Trudno by było zrobić skan w takiej jakości z marnego papieru, oczywiście, że jest to materiał który dostaje redakcja z Danii. Nie ma co porównywać, ale takie Topolino ukazuje się na dużo lepszym papierze (choć cienkim) i widać to w skanach które są na inducks. Ale rzeczywiście trzeba się cieszyć z tego co mamy, zawsze papier mógł być taki jak w Gigantach 98, kiedy to strony prześwitywały, teraz papier w tomikach jest naprawdę przyzwoity.
DiPol - przeczytaj wydane numery fanzinu i odwiedź jego stronę internetową fanzindipol.pl
Gladstone

GG: 0

Postprzez Gęgul » So gru 04, 2010 7:27 pm

Trochę zdań o najnowszym Mamucie:

Chociaż nie ma tu starych komiksów, tomik jest warty do kupienia. Opiszę tu kilka historyjek w nim zawartych:

Na pierwszy rzut oka widać, że w numerze jest bardzo dużo historyjek ze scenariuszem Cimino, których jest aż siedem (których jest 17, nie licząc 1-panelówki). Każdy z tych komiksów jest o Sknerusie, który zazwyczaj poszukuje skarbu lub wymyśla sposób na wzbogacenie. Po lekturze widać, że Cimino to mistrz, bo każda z jego historyjek o Sknerusie nie ma powtórzonej fabuły, (może z wyjątkiem robota - patrz "Czarownice w akcji" i "Slabostka Sknerusa") komiksy wogule mi się nie ciągnęły. W historyjkach Cimina uwielbiam też rzeczy paranormalne, które wydają się zwyczajne - w "Odwecie nieruchomych" były to skały, które mruczały, ale nie wywoływało to większych zmarwień u Kaczogrodzian.

Złoty piasek - 8/10
Sejf króla Sknery - 8/10
Koncertowe katastrofy - jedyny komiks Cimina w tomiku nie nawiązujący do tematyki skarbów i złota - 9/10
Odwet nieruchomych - 9/10
Złoto prerii - 8/10
Złote kłosy - trochę podobny wątek zboża do innego komiksu Cimina wydanego w Mamucie pt. "Kukurydza z odzysku" - 8/10
Implozja monetarna - przy czytaniu na myśl przychodziła mi "Opowieść przedświąteczka" Barksa - oczywiście chodzi o pieniądzach pod ziemią - 9/10

Pełną parą - początkowo myślałem, że będzie to kolejny nudny komiks - na szczęście myliłem się. Scenariusz dopracowany, dobry materiał na film. Nie zabrakło gagów, a wątek krązacego wokół miasta skarbca nadawałby się na horror :). Ciekawa też była zmiana ról - Filon jako czarny charakter, a Siostrzeńcy jako pomocnicy Diodaka. Cordara pomyślał też, jak wprawić przeciwnika w błąd - mały epizod z Diodakiem w 1. części staje się kluczowy pod koniec. Ale nie będę więcej zdradzał :). - 9/10

Na uwagę zasługuje też "Sprawa willi Danara" o paryskim Mikim - nietypowy scenariusz. Chciałbym przeczytać inne historyjki z tej serii - 9/10

Pozostałym historyjkom wystawię mocne 7/10

Co do 1-panelówki - kawał, który nie rozśmieszy nawet niedorozwiniętej ameby - 2/10 (za rysunki, nie liczę w średniej numeru).

ŚREDNIA: 8,7
Tomik warty kupienia.
To jest twoja chwila prawdy.
Gęgul
Rozkład jazdy dla każdego

Imię: Wiktor

Postprzez Angus McKwacz » So gru 04, 2010 8:49 pm

Zgadzam się z Gęgulem. Głupszej i nudniejszej jednopanelówki jeszce nigdy nie widziałem.
Angus McKwacz

Postprzez diego » N sty 16, 2011 8:00 pm

Poza tym jest tam pewna niezgodność- skoro potrafili wstawić go do ciężarówki, czemu nie potrafią go włożyć znowu? Oprócz tego mam pytanie: czy żuraw jest różowy???!!!
A! E! I! O! U! AEIOU! A! E! I! O! U! AEIOU!...
diego

Imię: Kuba

Postprzez Gęgul » N sty 16, 2011 8:07 pm

Na pewno nie jest różowy. A może ktoś orientuje się, jak nazywamy żurawia (maszynę) po włosku? Bo może jest to flaming ;). Wyżej wymienione i fakt, że jakoś ten sejf musieli wnieść (chyba, że mieli już gotowy, a kosztowności wkładali po kolei) dodaje tylko więcej beznadziejności tego komiksu, którego uważam za najsłabszego wszechczasów. Dobrze, że ma tylko jedną stronę.
Gęgul

Postprzez diego » N sty 16, 2011 8:34 pm

Heh... dobrze, że definicją komiksu nie jest "Komiks musi mieć przunajmnie 5 stron"... wtedy zrobionoby opowiadanie:
"Pewnego razu Bracia Be ukradli sejf (jechali ciężarówką), jednak jechali za szybko i im wypadł. Sejf niestety był bardzo ciężki, więc nie mogli go wnieść z powrotem do ciężarówki... Wtedy wpadli na pomysł, aby użyć żurawia... poszli do zoo, ponieważ tam są żurawie... Hahaha"
A ciekawe jak daleko było zoo od miejsca zdarzenia...
A! E! I! O! U! AEIOU! A! E! I! O! U! AEIOU!...
diego

Imię: Kuba

Postprzez Gęgul » N sty 16, 2011 9:17 pm

No, bez przesady. Akurat 1-panelówki cechują się tym, że wszędzie jest zazwyczaj blisko ;).
Gęgul

Postprzez Gęgul » Wt lut 22, 2011 7:01 pm

Mam już nowego Mamuta. Jak? Tajemnica :). Zdradzę tylko tyle, że jest wart kupienia mimo reprintów, doszła także nowa tłumaczka. Wszystkie komiksy zostały przetłumaczone przez Aleksandrę Bałucką i Joannę Janiszewską-Rain.
Reprinty mają także nowe przekłady.
Następny tom 17 maja.
Gęgul

Postprzez Scarpomaniak » Wt lut 22, 2011 7:09 pm

Zdradzę, ponieważ niektórzy mogą być zbyt niecierpliwi:
Antykwariusz podpisał umowę z Egmontem i ma o wiele wcześniej.

Mam także pytanie go Gęgula, czy tak będzie już z każdym tomem, czy tylko ten jeden raz?
Jeden z ostatnich wojowników na polu popularyzacji komiksów Disneya w Polsce.
Prowadzi bloga Kacza Agencja Informacyjna, w którym informuje o komiksach Disneya wydawanych w Polsce i na świecie.
Ma nadzieję, że nastaną lepsze czasy dla komiksów Disneya.
Scarpomaniak
Pan tłumacz

Imię: Radosław

Postprzez Gęgul » Wt lut 22, 2011 7:31 pm

Prawdpodobnie z każdym. Ale niekoniecznie :).
Gęgul

Postprzez Scarpomaniak » Wt lut 22, 2011 7:40 pm

Nie wydaje mi się, ponieważ wg mnie to jest jakiś ewenement, co jest związane z dwoma datami dystrybucji (na niektórych sklepach jest napisane, że mają już tego Mamuta), nie wydaje mi się, żeby z innymi tomami też tak było.
Prowadzi bloga Kacza Agencja Informacyjna, w którym informuje o komiksach Disneya wydawanych w Polsce i na świecie.
Scarpomaniak
Pan tłumacz

Postprzez Gęgul » Wt lut 22, 2011 7:52 pm

Dlatego mówię "raczej". Antykwariusz też jeszcze nie wiedział. Tak czy siak, będzie mógł je mieć jakieś 2-3 dni wcześniej.
Gęgul

Postprzez Scarpomaniak » Śr mar 09, 2011 12:53 pm

Już jest! Wg moich informacji już powinien być wszędzie (przynajmniej w Rybniku).
Scarpomaniak
Pan tłumacz

Postprzez Maciek! » Wt maja 03, 2011 12:21 pm

Co do ostatniego "MAMUTA", "Kung-Fu Granda", historyjka "Procent in loco"... Czy tylko mnie zszokował kadr gdzie Donald, Sknerus i Kwakefeler strzelają do Braci Be z karabinów maszynowych i pistoletów? :shock: :shock: :shock:
Maciek!
Dr Moderator

Postprzez Gęgul » Wt maja 03, 2011 12:37 pm

No, może nie wygląda to normalnie, ale starsze komiksy włoskie są dosyć brutalne. Przecież w najnowszym MGG (a dokładniej w komiksie Scarpy i Martiny, który ma najbardziej czarny humor ze wszystkich scenarzystów, jakich poznałem) Mikiego chcieli posadzić na krześle elektrycznym :twisted:.
Gęgul

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Komiksy