Muzyka

Tu można się przedstawić innym użytkownikom, złożyć życzenia etc.

Muzyka

Postprzez tapir » Wt lut 13, 2007 3:56 pm

Czy gracie na jakiś instrumentach? Zapraszam do dyskusji na ten temat.

Ja ucze się troche na grać gitarze, ale nie systematycznie, więc jest jak jest. Teraz zaczełam też grać na harmonijce ustnej i korzystam czasami (oczywiscie dopiero zaczynam) z zagrywek internetu.

Myśle, że będzieprzyjemnie, jak podam kilka adresów:
http://gilus5.fm.interia.pl/
http://www.harptabs.com/
http://www.volcano.net/~jackmearl/

Gdyby ktoś miał w komputere nuty i taby na różne insrumenty, albo posiadał wiedze o podobnych stronach, można tu dodać.
tapir

GG: 0

Postprzez Sknerus Mckwacz » Wt lut 13, 2007 4:21 pm

Ja gram na keybordzie, a to daje mi jakotaką umiejętność gry na innych instrumentach, akordowo na pianinie czy choćby na cymbałkach ;)

Aktualnie mój repertuar składa się z nut piosenek Jacka Kaczmarskiego, kilkaset z nich jest dostępnych na tej stronie, natomiast tu są 23 taby do tych piosenek, ale dla mnie to czarna magia ;)
Ostatnio edytowano Wt lut 13, 2007 4:43 pm przez Sknerus Mckwacz, łącznie edytowano 1 raz
Sknerus Mckwacz
Sowizdrzał

Imię: Przemek
GG: 4828934

Postprzez rysownik » Wt lut 13, 2007 4:35 pm

Ja kiedyś grałam na flecie i dzwonkach. Obecnie pogrywam u babci na pianinie. Uważam, że granie muzyki jest o wiele lepsze od jej słuchania, choć muszę przyznać, że nie mam zdolności muzycznych.
rysownik

Imię: Agata

Postprzez tapir » Wt lut 13, 2007 9:55 pm

Ja też nie, bardziej plastyczny, więc muszę ćwiczyć.

Sknerus McKwacz: Nie dziwię ci się, że te tabulaturyto dla ciebie czarna magia, bo jak napisałeś grasz na keabordzie. Tabulatury do kórych dałam linki są na harmonijki, te natomiast są na gitare. "Kreski" symbolizują struny, a liczby progi. Ja bym tego nie potrafiła zagrać, ale może jakbym dużo ćwiczyła... :roll:
tapir

Postprzez Kubusubu » Śr lut 14, 2007 9:07 pm

Moje zdolności muzyczne ograniczają się do zabawkowej gitary mojego brata :wink: .
Nie zawsze mam rację,ale nigdy się nie mylę.
Kubusubu

Re: Muzyka

Postprzez archie53 » Pn wrz 20, 2010 5:53 pm

Ja nie gram na żadnych instrumentach, ale chciałbym grać na perkusji.
Samodzielnie zepsute służy najlepiej.
archie53

Postprzez Hyzio » So paź 09, 2010 8:32 pm

Nazwa tematu trochę nie pasuje, ale mniejsza o to.

Ja gram na gitarze i chodź zacząłem w maju, to dopiero od niedawna mam dużą motywację i biorę się za to naprawdę poważnie, gram codziennie jak najwięcej, jak będę mieć możliwości, to za parę dni wrzucę jakieś covery, także mój kolega gra też na gitarze i drugi na basie (jeszcze ktoś z garnkami potrzebny :P). Aktualnie mam w posiadaniu jedynie akustyka, w planach zakup elektrycznej ;). Brzmienie mam średnie, muszę struny wymienić. Gitarę mam taką - (zdjęcie jak jeszcze nie byłem w jej posiadaniu), w planach zakup (najprawdopodobniej) - tej.

Chyba nie odkopałem zbytnio.
hyz/dyz/zyz
Hyzio
Szef HDZ

Postprzez jupix » N paź 10, 2010 10:59 am

A ja uczę się 11 rok w szkole muzycznej w klasie skrzypiec. Wiąże z tym także przyszłość (studia, praca). Nie jest zbyt lekko, jakby się kto pytał :)
600 postów w 6 lat, dwudziestka na karku, ale miłość do Disneya - dozgonna!
jupix

Imię: Wojtek

Postprzez KamilSz96 » Śr kwi 20, 2011 6:39 pm

Ja się uczę kilka lat gry na keybordzie, ale też niesystematycznie. Chciałbym się jednak zapisać przez wakacje na jakieś lekcje. Mój keyboard to Yamaha Dgx 230. Ostatnio nauczyłem się Requiem for a Dream difficult version. No może nie tak perfekcyjnie jak na filmiku. Polecam jeszcze stronkę noteflight.com, gdzie możemy dzielić się z innymi nutami, a także je odtwarzać, co znacznie ułatwia naukę nut. Na koniec chciałbym się zapytać o jakieś fajne nuty, np. z filmu.
"Urok cichych, spokojnych miejsc, majestat srebrnego księżyca i gwiazd... Gdzie wędrowiec widzi piękno wschodów i zachodów słońca w głuszy, nietkniętej ludzką stopą i kaczą płetwą. Miejsc, które zmienia tylko upływ czasu."
KamilSz96

Imię: Kamil

Postprzez kaczofan33 » Pn kwi 01, 2013 7:50 pm

Witam, wiem, że temat nieświeży ale ostatnio na forum taki ruch... (ironia), w każdym razie podbiję trochę statystyki. Ja w tym roku skończę szkołę muzyczną I stopnia w klasie fortepianu.
kaczofan33

Imię: Tomek
GG: 23596328

Postprzez jajulcia » Śr maja 08, 2013 5:45 pm

Uczyłam się grać na gitarze akustycznej, ale niestety opanowałam bardzo średnio.
jajulcia

Postprzez koteczki » N wrz 15, 2013 8:19 pm

jajulcia napisał(a):Uczyłam się grać na gitarze akustycznej, ale niestety opanowałam bardzo średnio.

U mnie to samo. Ale uwielbiam ten instrument :) i każdego kto na nim gra:) :mrgreen:
koteczki

Postprzez jupix » So sty 18, 2014 12:05 pm

Ostatnio u mnie na uczelni orkiestra dęta wykonywała taki utwór:
Disney Festiwal
Rozpoznajecie wszytskie piosenki?
600 postów w 6 lat, dwudziestka na karku, ale miłość do Disneya - dozgonna!
jupix

Imię: Wojtek

Powrót do Użytkownicy