Donowy quiz

Sprawdź swoją wiedzę o świecie Disneya!

Donowy quiz

Postprzez tapir » Pn gru 11, 2006 3:16 pm

Zapraszam do quizu, ale tym razem zawierającedo pytania na temat komiksów Dona Rosy. Zakładam ten temat poniewż poprzedni quiz stanoł w miejscu, a pomyślałam, że i tak przydało by się więej pytań na temat mistrza. (prosze mnie nie linczować, iż "gry na forum" staneły właśnie na pytaniu o Rose)

Zaczynam:

W komiksie "Samotnik z hrabstwa McKwacz" jednemu z Braci Be spada na głowe klosz od latarni. Taki wypadek zdarza się bohaterowi epizotycznemu innego komiksu Dona. Gdzie, i w jakim komiksie?

Podpowiem, że był wydany w KD.
tapir

GG: 0

Re: Donowy quiz

Postprzez kaczofan33 » So sie 21, 2010 2:49 pm

tapir napisał(a):Zapraszam do quizu, ale tym razem zawierającedo pytania na temat komiksów Dona Rosy. Zakładam ten temat poniewż poprzedni quiz stanoł w miejscu, a pomyślałam, że i tak przydało by się więej pytań na temat mistrza. (prosze mnie nie linczować, iż "gry na forum" staneły właśnie na pytaniu o Rose)

Zaczynam:

W komiksie "Samotnik z hrabstwa McKwacz" jednemu z Braci Be spada na głowe klosz od latarni. Taki wypadek zdarza się bohaterowi epizotycznemu innego komiksu Dona. Gdzie, i w jakim komiksie?

Podpowiem, że był wydany w KD.

nie wiem czy w KD ale napewno Gigant Poleca TOM 95 komiks "Amulet na miarę" klatka 5 str. 227
kaczofan33

Imię: Tomek
GG: 23596328

Postprzez KamilSz96 » So sie 21, 2010 5:23 pm

Yyy... amulet na miarę nie jest komiksem Rosy. :? W ogóle w gigantach nie ma komiksów Rosy, bo to 4 panelówki, a gigant jest 3 panelowy.
"Urok cichych, spokojnych miejsc, majestat srebrnego księżyca i gwiazd... Gdzie wędrowiec widzi piękno wschodów i zachodów słońca w głuszy, nietkniętej ludzką stopą i kaczą płetwą. Miejsc, które zmienia tylko upływ czasu."
KamilSz96

Imię: Kamil

Postprzez Gladstone » N sie 22, 2010 9:26 am

Ja bym się nie spodziewał, że odpowiedź na pytanie zadane 11 grudnia 2006 znajduje się w komiksie wydanym w Polsce 15 sierpnia 2008, w dodatku w komiksie który powstał w 1962 roku, a więc na długo zanim Rosa zaczął rysować komiksy. :lol:
DiPol - przeczytaj wydane numery fanzinu i odwiedź jego stronę internetową fanzindipol.pl
Gladstone

Postprzez KamilSz96 » N sie 22, 2010 5:03 pm

No cóż nieźle te informacje "wydrążyłeś" pobiłeś mnie na całej linii. :D
"Urok cichych, spokojnych miejsc, majestat srebrnego księżyca i gwiazd... Gdzie wędrowiec widzi piękno wschodów i zachodów słońca w głuszy, nietkniętej ludzką stopą i kaczą płetwą. Miejsc, które zmienia tylko upływ czasu."
KamilSz96

Imię: Kamil

Postprzez dokil » Śr wrz 08, 2010 6:37 pm

Cała sytuacja jest wyjątkowo zabawna, ale najpierw obowiązek potem zabawa. Odpowiedź na pytanie: "Pokręceni", strona 6 kadr 7.
"Nie ma geniuszu bez ziarna szaleństwa." - Arystoteles
dokil

Imię: Daniel

Postprzez Gęgul » Śr wrz 08, 2010 6:54 pm

Oho! Po 4 latach oczekiwania ktoś odpowiedział na to pytanie :). Dokil zada pytanie (obyśmy nie musieli czekać znowu 4 lata na odpowiedź) :).
To jest twoja chwila prawdy.
Gęgul
Rozkład jazdy dla każdego

Imię: Wiktor

Postprzez dokil » Śr wrz 08, 2010 7:35 pm

Dobrze. Łatwe na rozgrzewkę. Podaj wszystkie sequele Dona do komiksów Barksa, razem z pierwowzorami np. (komiks nie-donowy)
Micro Ducks from Outer Space - Return of the Micro Ducks
"Nie ma geniuszu bez ziarna szaleństwa." - Arystoteles
dokil

Imię: Daniel

Postprzez Angus McKwacz » So lis 26, 2011 10:22 pm

Chyba znó przyjdzie nam czekać cztery lata na następną odpowiedź :roll:
Angus McKwacz

Powrót do Gry i quizy