Alicja w Krainie Czarów (1951) - nowe wydanie 2DVD!

Informacje i dyskusje na temat edycji Disney DVD i Disney Blu-Ray oraz wspomnienia starych kaset VHS.

Re: Alicja w Krainie Czarów (1951) - nowe wydanie 2DVD!

Postprzez lis22 » Pt kwi 16, 2010 5:59 pm

Która to już? - " Kopciuszek ", " Zakochany Kundel "? , " Mała Syrenka "," Pocahontas "," Atlantis "," Nowe Szaty Króla " i " Lilo i Stich " ...
u nas wszystko to " wykastrowane " jedno płytówki ...

Szczerze to nie spodziewałem się że DVD tak szybko ' odejdzie do lamusa ' ... a widać to choćby po tym,że coraz więcej filmów na DVD ma mniej dodatków niż wydanie BD lub nie ma ich wcale lub bardzo mało - w przypadku " Alicji " brakuje nawet standardowego dodatku występującego na każdej płycie DVD z filmem - komentarzy audio ...
Z drugiej strony zaś,w Polsce wydania BD są traktowane równie po " macoszemu " co i DVD: brak drugiej płyty,brak dodatków,itp.
Są też swoiste " niewypały " na Blu-Ray / nie tylko w Polsce / - chociażby spartaczony " Gladiator " czy trylogia " Władca Pierścieni ' która na Blu-Ray dysponuje tylko trochę lepszą jakością obrazu niż na DVD, ale gorszą od tego z jaką te filmy wyświetlano chociażby na Canal+HD ...
i za to trzeba zapłacić prawie 400 zł ...
lis22

GG: 0

Postprzez Inuki » N kwi 18, 2010 10:41 am

To, że dodatki są po angielsku, to już jest śmiech na sali. Osobiście nie widziałem jeszcze żadnego wydania DVD jakiejkolwiek animacji Disney'a w którym dodatki byłyby w wersji oryginalnej. Ja tego wydania nie kupię; nie ma mowy. W ogóle mam takie jakieś wrażenie, że ten film został wydany tylko ze względu na to, że zrobiono wersję aktorską. Odcinają kupony od filmu Burtona i tyle. Świadczyć może o tym mi.in. brak wersji Blu-ray i nie wydanie tego filmu w wszystkich krajach (np. w Czechach). Szukając po sieci informacji o tym wydaniu, można wnioskować, że to wydanie ukazało się w krajach, w których nie ukazała się wersja bodajże z 2005 roku. Brak wersji Blu-ray naprawdę mnie dziwi i coś mi się wydaje, że za jakiś czas wyjdzie jeszcze jedna, bardziej dopracowana wersja i to również na Blu-ray. Disney ostatnio zdecydowanie bardziej wspiera Blu-ray, więc nie wydanie tego filmu na tym nośniku może świadczyć o tym, że jest to faktycznie jakby reedycja edycji "masterpiece". Co Wy o tym myślicie?
Inuki

Postprzez ICspotsM » N kwi 18, 2010 11:03 am

Inuki napisał(a):To, że dodatki są po angielsku, to już jest śmiech na sali. Osobiście nie widziałem jeszcze żadnego wydania DVD jakiejkolwiek animacji Disney'a w którym dodatki byłyby w wersji oryginalnej. Ja tego wydania nie kupię; nie ma mowy. W ogóle mam takie jakieś wrażenie, że ten film został wydany tylko ze względu na to, że zrobiono wersję aktorską. Odcinają kupony od filmu Burtona i tyle. Świadczyć może o tym mi.in. brak wersji Blu-ray i nie wydanie tego filmu w wszystkich krajach (np. w Czechach). Szukając po sieci informacji o tym wydaniu, można wnioskować, że to wydanie ukazało się w krajach, w których nie ukazała się wersja bodajże z 2005 roku. Brak wersji Blu-ray naprawdę mnie dziwi i coś mi się wydaje, że za jakiś czas wyjdzie jeszcze jedna, bardziej dopracowana wersja i to również na Blu-ray. Disney ostatnio zdecydowanie bardziej wspiera Blu-ray, więc nie wydanie tego filmu na tym nośniku może świadczyć o tym, że jest to faktycznie jakby reedycja edycji "masterpiece". Co Wy o tym myślicie?

Osobiście wolałbym kupić wydanie na Blu-ray'u... Dla chętnych, lubiąch ryzyko:
http://www.allegro.pl/item1000002765_al ... u_ray.html :mike:

Oferta rzeczywiście nie powala. Jedynym powodem, dla którego kupię to wydanie DVD jest klasyczny dublaż z lat '60., który wprost uwielbiam.
Odnoszę wrażenie, że większość osób udzielających się na tym forum wychodzi z założenia - lubię ten film = ten film jest dobry; nie lubię tego filmu = ten film jest kiepski. Odczucie względem filmu to nie to samo co jego ocena podparta argumentami.
ICspotsM

Postprzez lis22 » N kwi 18, 2010 1:53 pm

Eee ... to z linku to raczej nie jest Blu-Ray ... pachnie mi to naciągarstwem i oszustwem ...

Wadą obecnie wydanej wersji " Alicji " nie jest menu i dodatki po angielsku tylko brak drugiej płyty i porządnych dodatków z wersji USA - jednego nie rozumiem,skoro już nie chciało im się tłumaczyć menu i dodatków to co im szkodziło wrzucić po prostu wydanie USA + polski dubbing i napisy w filmie? - może chodziło oto,żeby film był jak najtańszy? - podobnie będzie z majową " tanią serią ".
O ile się nie mylę " Alicja " już wyszła dobrze wydana w USA chyba w takiej rozkładanej okładce jak " Król Lew " - czy były to dwie płyty?,obecnie nie pamiętam ale można to sprawdzić na Amazonie.
Moim zdaniem obecnie naturalnie " jedzie " się na sukcesie filmu Tima Burtona,ale nie podejrzewam że amerykanie wydadzą wkrótce ponownie " Alicję " na DVD / chyba że na BD / skoro oni u siebie wydali już dwie,przyzwoite edycje tego filmu - to tylko nam dali w d.... :?

A teraz zrobię małego off topa i zajmę się Blu-Rayem:
w piątek kupiłem swój pierwszy film Disneya / i pierwszy w ogóle / na BD,choć nie mam na razie perspektyw na jego obejrzenie / brak odtwarzacza / napędu BD i telewizora / monitora Full HD /,martwi mnie tylko jedna rzecz ...
wielu ludzi mówi że BD przetrwa tylko jakieś 5 lat i upadnie podobnie jak DVD gdyż znikną fizyczne nośniki danych a wszystko / filmy,gry / będzie ściągane z sieci ...
Trochę mi się to nie widzi gdyż już teraz mówi się że oglądanie filmów na kompie ustępuje kinu domowemu / stacjonarne odtwarzacze i porządne telewizory LCD Full HD / - DVD ze względu na wysoką rozdzielczość nowych monitorów a BD ponieważ ponoć na monitorze Full HD nie osiągnie się takiej jakości obrazu jak na porządnym telewizorze - i tu mam pytanko do posiadaczy filmów na BD i napędów BD w kompie:
czy film z BD na kompie rzeczywiście ma dużo słabszą jakość?
czy na kompie da się skalować filmy z DVD do jakości Full HD,czy to tylko domena stacjonarnych odtwarzaczy BD?
czy na kompie działają opcje BD Live i obraz w obrazie?

Jest jeszcze jedna niepokojąca sprawa: ponoć płyty BD są o wiele mniej trwałe niż DVD a ich żywotność to,ok.dwa lata ... a DVD ponoć jeszcze krócej ...
to dziwne,bo sam mam filmy na DVD z 2001 roku a muzykę na CD nawet z 1993 roku i wszystko działa.
lis22

Postprzez duśka » N kwi 18, 2010 5:52 pm

lis22 napisał(a):A teraz zrobię małego off topa i zajmę się Blu-Rayem:
w piątek kupiłem swój pierwszy film Disneya / i pierwszy w ogóle / na BD,choć nie mam na razie perspektyw na jego obejrzenie / brak odtwarzacza / napędu BD i telewizora / monitora Full HD /,martwi mnie tylko jedna rzecz ...
wielu ludzi mówi że BD przetrwa tylko jakieś 5 lat i upadnie podobnie jak DVD gdyż znikną fizyczne nośniki danych a wszystko / filmy,gry / będzie ściągane z sieci ...
Trochę mi się to nie widzi gdyż już teraz mówi się że oglądanie filmów na kompie ustępuje kinu domowemu / stacjonarne odtwarzacze i porządne telewizory LCD Full HD / - DVD ze względu na wysoką rozdzielczość nowych monitorów a BD ponieważ ponoć na monitorze Full HD nie osiągnie się takiej jakości obrazu jak na porządnym telewizorze - i tu mam pytanko do posiadaczy filmów na BD i napędów BD w kompie:
1.czy film z BD na kompie rzeczywiście ma dużo słabszą jakość?
2.czy na kompie da się skalować filmy z DVD do jakości Full HD,czy to tylko domena stacjonarnych odtwarzaczy BD?
3.czy na kompie działają opcje BD Live i obraz w obrazie?

Jest jeszcze jedna niepokojąca sprawa: ponoć płyty BD są o wiele mniej trwałe niż DVD a ich żywotność to,ok.dwa lata ... a DVD ponoć jeszcze krócej ...
to dziwne,bo sam mam filmy na DVD z 2001 roku a muzykę na CD nawet z 1993 roku i wszystko działa.

ad1. tak - problem polega na tym że nawet na dużym monitorze np. 19''-22'' nie zobaczysz różnicy pomiędzy DVD a BD
ad2. można skalować na pewno w PowerDVD i WinDVD ale jest jeden minus - cena programów
ad3. w w/w programach nie ma problemu, nie wiem jak w programach "freeware"
Ogólnie rzecz ujmując BD to postęp i to ogromny w dziedzinie "home theater" i wcale tak szybko nie da o sobie zapomnieć jeżeli tylko "konsumenci" dadzą mu okazję zagościć w ich domach - obraz i dźwięk jest tu rewelacyjny. Rozdzielczość 1920x1080 do tego bezstratne formaty dźwięku nareszcie pozwalają widzom w pełni cieszyć się radością płynącą z oglądania i słuchania. Dla mnie to drugie, czyli dźwięk jest tym na co od dawna czekałam w cyfrowej muzyce - już nie mogę doczekać się Fantazji 2000 na BD.
Osobiście posiadam BD Player + TV 37" + kino domowe (wszystko marki SONY) i kilka filmów na BD, o to moje wrażenia:
Znakomity obraz - BD bije tu DVD bezsprzecznie!!! Czysta przyjemność z oglądania. Co do dźwięku niestety CD Projekt nie daje nam możliwości cieszenia się z dźwięku HD :-( Na płytach które posiadam tylko angielska wersja językowa jest w DTS-HD reszta (włącznie z językiem polskim) to zwykły Dolby Digital 5.1 czyli to co na DVD. Nie rozumiem takiego podejścia do wydawania płyt :x

Co do oglądania płyt z kompa czy kina, to myślę że to każdego indywidualna sprawa. Komputer też możesz podłączyć do TV 52'' + kino domowe lub podłączyć pod dobry zestaw głośników komputerowych.

Co do żywotności nośników to zauważ różnice pomiędzy płytami tłoczonymi (oryginalnymi, kupionymi w sklepie), a wypalanymi (nagrywanymi na komputerze) zdecydowanie żywotność tych drugich jest mała czyli tak jak piszesz ok 5 lat. O tłoczone bym się nie martwiła :wink:
Po raz pierwszy widzę blask...
duśka

Postprzez lis22 » N kwi 18, 2010 6:10 pm

ad1. tak - problem polega na tym że nawet na dużym monitorze np. 19''-22'' nie zobaczysz różnicy pomiędzy DVD a BD

Zaraz ... czyli na monitorze 24 cale z matrycą TFT IPS i w rozdzielczości 1920x1080 pikseli / np.taki model: http://www.bitshop.pl/vmchk/28-Monitory ... IHDCP.html / filmy z oryginalnych płyt Blu-Ray będą wyświetlane w jakości DVD - bez żadnej różnicy? .. :o
Czy na obrazie z płyty BD na takim porządnym monitorze też będzie tyle pikseli / kwadracików / co na obrazie z DVD / zwłaszcza na filmach Disneya,szczególnie zły obraz w menu filmów oraz kwadraciki podczas projekcji samego filmu /?

Komputer też możesz podłączyć do TV 52'' + kino domowe lub podłączyć pod dobry zestaw głośników komputerowych.

Problem polega na tym że praktycznie nie mam miejsca nawet na 32 calowy telewizor Full HD - ewentualnie mógłbym go powiesić na ścianie ale boję się takiego rozwiązania no i łączyłoby się ono ze znacznym przemeblowaniem pokoju - bardzo znacznym ...
lis22

Postprzez duśka » N kwi 18, 2010 7:12 pm

lis22 napisał(a):
Zaraz ... czyli na monitorze 24 cale z matrycą TFT IPS i w rozdzielczości 1920x1080 pikseli / np.taki model: http://www.bitshop.pl/vmchk/28-Monitory ... IHDCP.html / filmy z oryginalnych płyt Blu-Ray będą wyświetlane w jakości DVD - bez żadnej różnicy? .. :o
Czy na obrazie z płyty BD na takim porządnym monitorze też będzie tyle pikseli / kwadracików / co na obrazie z DVD / zwłaszcza na filmach Disneya,szczególnie zły obraz w menu filmów oraz kwadraciki podczas projekcji samego filmu /?

Chodziło mi o to, że twoje oko nie dostrzeże różnicy. W kwestii technicznej to oczywiście, ze pikseli jest więcej w przypadku BD bo rozdzielczość jest 1920x1080 ale zauważ, że w przypadku monitora/TV 24'' a np. 42'' i przy takiej samej rozdzielczości różnica polega na rozmiarze piksela. Piękno BD polega na tym, że film na TV 42'' możesz oglądać siedząc kilka centymetrów od ekranu nie widząc "kwadracików" co w przypadku DVD jest niemożliwe. Przykład:
1. Siedzisz przed TV 24'' w odległości 20 cm od ekranu oglądasz film na DVD potem BD i nie zobaczysz "kwadracików" (artefaktów) w obu przypadkach.
2. Siedzisz przed TV 42'' w odległości 20 cm od ekranu oglądasz film na DVD widzisz "kwadraciki" i naturalnym jest że będziesz chciał się oddalić od TV, w przypadku BD "kwadracików" nie będzie i z powodzeniem możesz obejrzeć tak cały film :-)
lis22 napisał(a):
Komputer też możesz podłączyć do TV 52'' + kino domowe lub podłączyć pod dobry zestaw głośników komputerowych.

Problem polega na tym że praktycznie nie mam miejsca nawet na 32 calowy telewizor Full HD - ewentualnie mógłbym go powiesić na ścianie ale boję się takiego rozwiązania no i łączyłoby się ono ze znacznym przemeblowaniem pokoju - bardzo znacznym ...

Jeżeli nie masz miejsca to sprawa rozwiązuje się sama :-)

Podsumowując:
Żeby zobaczyć różnicę pomiędzy DVD a BD na 24 calach musiałbyś siedzieć z nosem przyklejonym do monitora :wink:
duśka

Postprzez lis22 » N kwi 18, 2010 8:06 pm

No to teraz się zmartwiłem ... nie sądziłem że obraz z BD będzie na monitorze gorszy od DVD ... :?
Ja jestem osobą słabo widzącą i oglądam tv z dość bliskiej odległości / niestety,jestem dość wymagający w kwestii jakości obrazu i każdy błąd,piksel mnie wkurza / ale jeśli na kompie obraz z BD ma być gorszy niż w przypadku DVD to chyba nie ma sensu kupować monitora i napędu BD ... :cry:

1. Siedzisz przed TV 24'' w odległości 20 cm od ekranu oglądasz film na DVD potem BD i nie zobaczysz "kwadracików" (artefaktów) w obu przypadkach.

Hmm ... ale chyba na tak małym ekranie tv / jeśli nie ma on rozdzielczości Full HD / nie da się obejrzeć filmu z płyty BD? - ja na razie jestem laikiem w kwestii BD i związanej z nim technologii,więc sorry jeśli moje pytania są głupie ...
bo gdyby można było kupić tv o nie tak dużych rozmiarach a na którym i BD i DVD wyglądałyby świetnie,to byłoby to spełnieniem moich marzeń - ale do BD ponoć najlepsze są jak największe tv ...

P.S: Oglądałaś jakiś film z BD na kompie? - ja oglądałem jeden film w HD Ready / 1280x720 pikseli / i różnica pomiędzy nim a DVD była widoczna.
lis22

Postprzez duśka » N kwi 18, 2010 9:15 pm

Pytania nie są nigdy śmieszne, cieszę się że jestem w stanie choć trochę rozjaśnić Ci te sprawy. Ze mnie też żaden ekspert :roll: ale mam u swego boku mężczyznę, który się interesuje wszelkimi technowinkami i przez to niektóre rzeczy także mi nie są tak do końca obce :wink:
Kontynuując:
Jeżeli widziałeś różnicę pomiędzy DVD a HD Ready to znaczy, że w Twoim przypadku rozwiązanie z monitorem 24'' Full HD jest jak najbardziej wskazane tym bardziej, że zupełnie inaczej zinterpretowałeś mojego wcześniejszego posta. Pomiędzy DVD a HD Ready/Full HD jest różnica z tym, że na dużym ekranie jest ona oczywista i łatwiej dostrzegalna - to przez cały czas staram Ci się wytłumaczyć.
Obraz na kompie z BD nie będzie gorszy - po prostu kiedy ktoś włączy Ci film nie będziesz wiedział czy jest to DVD czy BD (przy tak małym ekranie różnica jest prawie niezauważalna). Jeżeli oglądasz filmy z bliska i jesteś osobą słabo widzącą to rozwiązanie: monitor Full HD + napęd BD jest bardzo dobre.
lis22 napisał(a):Hmm ... ale chyba na tak małym ekranie tv / jeśli nie ma on rozdzielczości Full HD / nie da się obejrzeć filmu z płyty BD?

Napiszę tak - nigdy nie podłączałam odtwarzacza BD do telewizora z rozdzielczością PAL (złączem komponentowym :?: ) ale zauważ, że jeśli ustawisz we właściwościach Windows rozdzielczość wyższą niż natywna monitora to przywita Cię komunikat "poza zakresem".

proszę poczytaj sobie:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Bluray
http://pl.wikipedia.org/wiki/DVD
http://pl.wikipedia.org/wiki/Rozdzielczo%C5%9B%C4%87_ekranu
duśka

Postprzez Jupiter » Śr wrz 22, 2010 8:14 pm

http://www.youtube.com/watch?v=2IWZEt0Z_Uo
Zwiastun tej nowej edycji na BD
Jupiter

Postprzez Rachel » Cz wrz 23, 2010 2:34 pm

Jupiter napisał(a):http://www.youtube.com/watch?v=2IWZEt0Z_Uo
Zwiastun tej nowej edycji na BD

''Also available on dvd''. Po co w takim razie wydali Un-Anniversary Edition? :?
Rachel

Postprzez Jupiter » Cz wrz 23, 2010 6:52 pm

a faktycznie... przeoczyłem ten szczegół... Tez nie mam zielonego pojęcia po co znowu to wydają.
Jupiter

Postprzez Minky » Pt wrz 24, 2010 7:39 am

Chyba że wyjdzie nowe wydanie BR, a "Edycja specjalna z okazji braku okazji" będzie dalej dostępna, bo nie wydadzą żadnej na 60-lecie. Po prostu przedłużą czas dostępności DVD na rynku.
Minky

Imię: Magdalena
GG: 1372890

Postprzez Rachel » So paź 30, 2010 11:22 am

Obrazek
Okładka Alice in Wonderland: 60th Anniversary Edition Blu-ray.
Rachel

Postprzez Inuki » Cz sty 20, 2011 11:12 pm

Jest już recenzja wydania Blu-ray; a o polskiej edycji nadal cisza :?

http://www.blu-ray.com/movies/Alice-in-Wonderland-Blu-ray/7709/#Review
Inuki

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Wydania DVD i Blu-Ray