Szkoła, nauka itp.

...czyli sprawy nie-disneyowe widziane oczami Disneymaniaków...

Szkoła, nauka itp.

Postprzez Spooky » N sty 11, 2009 3:07 pm

Jako, że forum składa się z uczniów oraz tych, którzy szkołę mają już za sobą; postanowiłem założyć ten temat.
Chyba nie musze tłumaczyć o czym tu będziemy dyskutowali... :P

I tu od razu mam wątek. :)
Chodzę do trzeciej klasy gimnazjum i za kilka dni będę pisał próbne egzaminy. :? W związku z tym mam pytanie do ludzi, którzy mają tę "przyjemność" już za sobą. Przygotowywaliście się jakoś specjalnie do tego? Ja rozwiązuję tylko testy z poprzednich lat lub jakieś fikcyjne. Bo chyba nie ma sensu powtarzać rzeczy z trzech lat. Jeszcze jedno pytanie: czy mieliście wystawiane z próbnego oceny? Pytam, ponieważ u mnie mają być, a jeszcze o czyms takim nie słyszałem. Podobno robią to dla tego bo w poprzednich latach niektórzy zwyczajnie olali próbny i wychodzili po paru minutach. Sam uważam, że jest to głupie. No bo jak komuś nie zależy, to i tak mu to wisi jak napiszę. Poza tym jest dopiero styczeń i materiał nie został przerobiony. :?
Spooky
Postrach Transwalu

Imię: Albert
GG: 4520377

Re: Szkoła, nauka itp.

Postprzez Pahan » N sty 11, 2009 4:37 pm

Szczerze mówiąc, nie uczyłem się ani do próbnego, ani do właściwego. :P Moim zdaniem, jeżeli uważa się na lekcjach i nie jest się na bakier z lekturami (tu mówię o części humanistycznej) to nie ma się czego obawiać.

Pisałem test w zeszłym roku. Długą formą wypowiedzi była charakterystyka dowolnej postaci z "Kamieni na szaniec" albo "Syzyfowych prac". Wynikło z tego spore zamieszanie, ponieważ w niektórych szkołach nie przerabiano tych lektur, a w ogóle dotychczas na testach lektura nie był narzucona w pytaniu. Przyznam, że miałem trochę farta że pojawiły się "Kamienie..." - z "Syzyfowych" niewiele pamiętałem. Dlatego radzę chociaż pokrótce przypomnieć sobie przerabiane lektury. Przyda się też znać "szkielety" form wypowiedzi.

Test matematyczno przyrodniczy okazał się banalny, badał podstawowe umiejętności. Nawet jak dla mnie - a matematyki i fizyki wręcz nienawidzę.

Powyżej mowa oczywiście o tym właściwym egzaminie. :)

Z tego co pamiętam, to w mojej szkole wynik z próbnego był wpisywany do dziennika, lecz nie wiem czy miał wpływ na ocenę końcową.

Ps. Bliźniaczy temat ---> klik!
Obrazek
Pahan

GG: 2266241

Postprzez Verbaclous » N sty 11, 2009 5:32 pm

Od tego jest próbny, żeby sprawdzić co trzeba dopracować, dokształcić się, a nie kuć ile się da i potem wszystko zapomnieć (no ale punkty są!). Poza tym nie martw się, te testy są bardziej na myślenie niż na wiedzę. Całe półrocze jadę na 3-4, od biedy jakaś 5 i miałem z próbnych (które pisałem w październiku) razem 120/150, czyli czwarty w klasie.
Verbaclous

GG: 0

Postprzez Spooky » N sty 11, 2009 5:37 pm

Ale nie uważacie, że to głupota stawiać z próbnego oceny - zwłaszcza z cześci matematyczno-przyrodniczej? W końcu jak się nie pozna jakichś wzorów, a nie będą podane w zadaniu, jak to czasami na egzaminie bywa - leżysz. To już niech chociaż zmienią nazwę. Bo jak słyszę "próbny" to... wiadomo.
Spooky
Postrach Transwalu

Postprzez Gigomaniak » N sty 11, 2009 6:34 pm

Może u Ciebie są inni nauczyciele, ale jak my mieliśmy próbny test gimnazjalny(w I klasie :lol: ) też straszyli ocenami, ale jak przyszło co do czego to nikt nie wpisał nawet plusa/minusa.
Gigomaniak
Gość z PG-ku :D

Postprzez Lone Star » N sty 11, 2009 6:40 pm

Chodzę do V klasy SP, i co ? Oceny mam czasem gorsze czasem lepsze. Nie jestem jakimś prymusem, bo jedynek parę mam, ale zawsze się załapuję na średnie powyżej 4.6. Na półrocze w IV klasie miałem 4.8, na koniec 4.7, a teraz pewnie też będę 4.7/4.8.
Pozdrawiam, Lone Star
“Tajemnicą długiego życia jest czerpanie przyjemności ze swej pracy.” Carl Barks
“Dream as if you'll live forever, live as if you'll die today.” James Dean
Pierwsza polska strona o Flintstonach
Lone Star
Fan Barksa

Imię: Artur

Postprzez Gęgul » Pn sty 12, 2009 9:50 am

ja się nigdy niczym nie martwię i wychodzę na najlepsze: (V klasa SP)

NIGDY nie wkuwam NICZEGO przed sprawdzianami, opowiadaniami itp. a srednia wychodzi 5,40 :D 8)
To jest twoja chwila prawdy.
Gęgul
Rozkład jazdy dla każdego

Imię: Wiktor

Postprzez Verbaclous » Pn sty 12, 2009 1:24 pm

Nie martw się, ten dar wszystkoumienia prędzej czy później ci zniknie, a wtedy będzie ci trudno się przyzwyczaić do zakuwania całe dnie. I wtedy pała za pałą, i pałą pogania :twisted: Ze mną też tak było.
Verbaclous

Postprzez Pahan » Pn sty 12, 2009 1:56 pm

Kiedy pójdziesz do gimnazjum, najprawdopodobniej średnia spadnie Ci znacząco. :wink: Tak też było z mną, z 4.4 w 6 klasie, spadłem na 3.6 w pierwszej gim. Zresztą przejście z gimnazjum do liceum też jest niezbyt przyjemne z punktu widzenia średniej - widzę po moich obecnych ocenach.

Verbaclous napisał(a):Nie martw się, ten dar wszystkoumienia prędzej czy później ci zniknie, a wtedy będzie ci trudno się przyzwyczaić do zakuwania całe dnie. I wtedy pała za pałą, i pałą pogania :twisted: Ze mną też tak było.

Obecnie (w liceum) mam coś podobnego. :roll: Może nie aż pała za pałą, ale coś w tym stylu.
Obrazek
Pahan

Postprzez Mateusz Kubiak » Pn sty 12, 2009 2:55 pm

Mi tam przejście z podstawówki (4,8) do gimnazjum (5,1) wyszło na korzyść. Pewnie dlatego, że doszły takie głupawe przedmioty jak technika. Oczywiści również się nie uczę :D
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Mateusz Kubiak
Ostatni z klanu McKwaczy

Postprzez jupix » Pn sty 12, 2009 5:02 pm

Pahan zaskoczyłeś mnie bo uważam cię za osobę która wie naprawdę dużo przynajmniej z Disneya a takie rzeczy wiedzą tylko mądrzy ludzie :mrgreen: Ja też chodzę do 3 gim. i uważam takie uczenie się do testów za głupie. Ja uczę się niewiele, mam dobre oceny a testy są dla ludzi myśłących więc będzie dobrze. Spooky wyluzuj!
600 postów w 6 lat, dwudziestka na karku, ale miłość do Disneya - dozgonna!
jupix

Imię: Wojtek

Postprzez Spooky » Pn sty 12, 2009 6:01 pm

jupix napisał(a):Spooky wyluzuj!

:P
A u Ciebie stawiają za to oceny? Bo tak to bym z tym kompletnie wyluzował... :wink: W każdym razie mam nadzieję, że będzie tak jak w przypadku Gigomaniaka, iż jest to tylko straszenie, aby ludzie po 5 min. nie wychodzili.
Spooky
Postrach Transwalu

Postprzez Verbaclous » Pn sty 12, 2009 6:21 pm

Nikt za to ocen nie stawia. Chociaż, może za maximum punktów coś, nie wiem, nie orientuję się. Nie ma się co stresować. Pamiętasz egzamin na koniec podstawówki? Przygotuj się na coś podobnego. Pytania dla debili wymagające przeczytania linijki tekstu to połowa testu. :P A druga to umiejętność rozpisywania się na polaku, obliczeń na matmie. A angielski można rozwiązać z palcem w d**ie. większość to słuchanie i zaznaczanie A, B. C lub D. Z pisania po angielsku były może 2 zadania.
Verbaclous

Postprzez Spooky » Pn sty 12, 2009 6:26 pm

Wiem, że to mniej więcej tak wygląda :wink: Chociaż wiesz, uważam, ze np.: niektóre rzeczy są idiotyczne. Interpretacja czegoś choćby. No bo chyba, każdy widzi coś innego w wierszu czy opowiadaniu. Wisława Szymborska za interpretacje swojego wiersza dostała 60% :P
Spooky
Postrach Transwalu

Postprzez Pahan » Pn sty 12, 2009 6:37 pm

jupix napisał(a):Pahan zaskoczyłeś mnie bo uważam cię za osobę która wie naprawdę dużo przynajmniej z Disneya a takie rzeczy wiedzą tylko mądrzy ludzie :mrgreen:

E tam. Moim zdaniem średnia nie jest wyznacznikiem mądrości (czy też inteligencji).
Raczej pilności i systematyczności - a tego zawsze mi brakowało. Jako dowód powiem, że pomimo przeciętnej średniej 4.1 na koniec gimnazjum, z egzaminu zdobyłem 90/100 - a to on sprawdza czy zapamiętałeś wszystkie przydatne umiejętności.

Zdaję sobie sprawę, że moje oceny nie są rewelacyjne, jednak jestem z nich zadowolony. Powiem więcej - czuję się mądry (Pal sześć skromność! :D ), lecz oczywiście nie ze wszystkich dziedzin.

A żeby wiedzieć dużo z Disney'a lub każdej innej dziedziny, nie trzeba być kimś mega-inteligentnym - wystarczy to lubić i interesować się tym. :o

Verbaclous napisał(a):A angielski można rozwiązać z palcem w d**ie. większość to słuchanie i zaznaczanie A, B. C lub D. Z pisania po angielsku były może 2 zadania.

Mnie ten egzamin jeszcze nie dotyczył. :) A bardzo lubię angielski i myślę że napisałbym go bez problemu. Słyszałem że część gimnazjalistów bardzo się go obawia, załatwiają sobie nawet zaświadczenia o problemach ze słuchem, aby być zwolnionym z listeningu :lol:.
Najgorsze, że obowiązuje mnie (i wielu innych forumowiczów) matura z matematyki. :(
Obrazek
Pahan

Następna strona

Powrót do Rozmówki