Pytania do redakcji KD (zanim napiszesz - przeczytaj!)

Tu dzielimy się wrażeniami na temat nowych, a także starych komiksów spod znaku Disneya.

Re: Pytania do redakcji KD (zanim napiszesz - przeczytaj!)

Postprzez Doniek » Pt sie 29, 2008 10:07 pm

Moim zdaniem pisanie do p. Rutke mailów przez szanownych użytkowników tego forum :) przyczyniło się do zwiększenia się w KD ilości komiksów Dona Rosy i Carla Barksa. Można więc powiedzieć, że tworzymy "Kaczora..." :D
P. Rutke poprostu nie jest obojętny co do różnych pytań, przez co wie czego oczekuje część maniaków Disney'a, bo dla małysz dzieci to i tak jest obojętne jakie komiksy czyta, aby były kolorowe ;)
Fortuna Favet Fortibus
Doniek
Heaven won't take him...

GG: 0

Postprzez Spooky » So wrz 06, 2008 12:17 pm

Garść pytań: :D

1. Czy mógłby Pan zdradzić jakie planujecie zmiany na stronie internetowej pisma i kiedy one nastąpią?
2. Jaki jest Pana ulubiony:
- scenarzysta,
- rysownik,
- komiks.
3. Posługując się cytatem z Pańskiej wypowiedzi - kiedy możemy się spodziewać "ukłonu w stronę dojrzałych Czytelników"?
Spooky
Postrach Transwalu

Imię: Albert
GG: 4520377

Postprzez Wojtas » So wrz 06, 2008 12:43 pm

Czy jest szansa na wydanie "The Golden Helmet" Barksa?
Wojtas

Imię: Wojtek

Postprzez Verbaclous » N wrz 07, 2008 9:41 am

Czy przewidywana jest może jakaś większa zmiana szaty graficznej? Obecna jest już w użyciu trochę czasu (4 lata? Nie jestem pewien, nie chce mi się grzebać teraz w KD).

Jeśli tak, to czy można by dać jakieś małe słówko wstępu na początku pisma, coś na wzór "Waszego komputera" Ze starych, dobrych lat ;).
Verbaclous

Postprzez Mateusssz » N wrz 07, 2008 11:53 am

Czy można prosić o poprawność językową w opisach prezentów? Bo już dwa razy pojawiło się słowo "naparzać".
Mateusssz
Stróż prawa z Pizen Bluff

Imię: Mateusz

Postprzez Superkwęk - meho » N wrz 07, 2008 5:48 pm

Ja zadam moje pierwsze pytanie:
Czy na stronie www.kaczordonald.pl będzie jeszcze udostępniane FAQ? I czy będą odpowiedzi na bardziej "interesujące" pytania, gdyż napisałem tam kilka sensownych pytań i odpowiedzi na nie się nie pojawiły. :?
Brak podpisu, gdyż litery wyjechały na wakacje...
Superkwęk - meho
Heros forum

Postprzez Fergus » N wrz 07, 2008 7:42 pm

Superkwęk - meho napisał(a):I czy będą odpowiedzi na bardziej "interesujące" pytania, gdyż napisałem tam kilka sensownych pytań i odpowiedzi na nie się nie pojawiły. :?

Oczywiste jest chyba, że pytań do (k)FAQ redakcja ma mnóstwo i nie jest w stanie odpowiedzieć na wszystkie. Skoro, nie odpowiedzieli na Twoje - trudno, masz pecha ;-)

Jaki jest Pana ulubiony:
- scenarzysta,
- rysownik,
- komiks.

Sam jestem ciekawy tej odpowiedzi, ale starajmy się raczej zadawać pytania (jak zaznaczył Pan Redaktor :-)) dotyczące pisma, a nie jego gustów. Nie wiem czy to dopuścić, ale jak na razie nie widzę głosu sprzeciwu więc...
http://www.carlbarks.pl - Moja strona poświęcona Carlowi Barksowi! (Aktualnie w budowie)
Fergus

Imię: Łukasz
GG: 1465562

Postprzez Pahan » N wrz 07, 2008 8:16 pm

Przyznam, że także ciekawi mnie ewentualna odpowiedź pana Rutke, ale mam dość mieszane uczucia. :) Na jego miejscu lekko bym się zdziwił (może nawet zirytował) takim pytaniem "ni z gruchy, ni z pietruchy".

Takie coś spokojnie mogłoby się kwalifikować do działu "FAQ", ale z drugiej strony, takie zainteresowanie jego własnym zdaniem może sprawić redaktorowi przyjemność, więc ostatecznie jestem za. :)
Pahan

Postprzez Spooky » Pn wrz 08, 2008 12:46 pm

Zadałem to pytanie z dwóch powodów: jestem ciekaw zdania człowieka, który siedzi w tym temacie praktycznie cały czas, a po drugie - nie będziemy przecież ciągle o powaznych sprawach rozmawiac - pozwólmy sobie na odrobinę luzu :wink: Chociaż jeśli pan Rutke nie chce aby mu zadawano takie pytania to proszę go nie wysyłać, ale... skoro trzy osoby (a zapewne i więcej) są ciekawe odpowiedzi to warto spróbować.
Spooky
Postrach Transwalu

Postprzez Fergus » Wt wrz 09, 2008 10:30 am

1. Czy mozna liczyc na wydanie "Tralla La" Barksa w dajacej sie
przewidziec przyszlosci?

Odp. Moze byc z tym problem, bowiem nie moge go znalezc w zasobach komiksów, którymi dysponuje Kopenhaga. Wyslalem zapytanie. Tymczasem mamy jeszcze sporo nieopublikowanych dlugich Barksów.

2. Czy móglby Pan zdradzic jakie planujecie zmiany na stronie
internetowej pisma i kiedy one nastapia?

Odp. Zapewne w I pol. przyszlego roku. Dokladnie jeszcze nie wiem, co sie zmieni. Prawdopodobnie beda m. in. flashowe gierki kaczorowe.

3. Poslugujac sie cytatem z Panskiej wypowiedzi - kiedy mozemy sie spodziewac "uklonu w strone dojrzalych Czytelników"?

Odp. Prawdopodobnie w okolicach jubileuszu Donalda.

4. Czy jest szansa na wydanie "The Golden Helmet" Barksa?

Odp. Tego komiksu równiez nie ma.

5. Czy przewidywana jest moze jakas wieksza zmiana szaty graficznej?

Odp. Stopniowo ja zmieniamy. Mam nadzieje, ze zauwazyli Panstwo zmiany w layoucie stron redakcyjnych.

6. Czy mozna prosic o poprawnosc jezykowa w opisach prezentów? Juz dwa razy pojawilo sie slowo "naparzac".

Odp. Owszem, jest to kolokwializm. Ale chyba miesci sie w granicach poprawnosci jezykowej i nie przekracza granicy obscenicznosci.

7. Jaki jest Pana ulubiony:
- scenarzysta,
- rysownik,
- komiks.

Odp. Kazda historyjke, zanim ta pojawi sie w KD, czytam 3 razy na róznych etapach powstawania pisma. Pomimo, iz przeklady Jacka sa naprawde swietne i bardzo rzetelnie przygotowane, jak kazdy surowy tekst wymagaja pracy redakcyjnej np. eliminacji bledów i literówek. Redakcja stara sie tez dopakowywac przeklad dodatkowymi analogiami i ukrytymi zarcikami. Dlatego nie mam mozliwosci, tak po prostu, cieszyc sie czytaniem tych historyjek. Tym niemniej lubie dlugie komiksy napisane i narysowane z epickim rozmachem przez Rose, Barksa czy Rote. Wiem, ze wieksza sztuka jest upchnac interesujaca fabule na 2-3 planszach, niz na 30, ale i tak wole te dlugie. Nie przepadam za komiksami z Mikim i mieszkancami Myszogrodu oraz za dzielami powstajacymi we Wloszech. Zywie tez nadzieje, ze moje preferencje nie daja sie odczuc Czytelnikom, bo robiac gazete trzeba miec na uwadze ich oczekiwania. Faworytów w trzech wymienionych kategoriach nie wskaze, chociaz nadmienie, ze coraz wieksza estyma zaczynam darzyc rysunki Cesara Ferioli.
http://www.carlbarks.pl - Moja strona poświęcona Carlowi Barksowi! (Aktualnie w budowie)
Fergus

Imię: Łukasz
GG: 1465562

Postprzez Mateusssz » Wt wrz 09, 2008 12:55 pm

Tym razem nie za ciekawe wiadomości - szkoda, że ani Tralla La, ani Golden Helmet nie zostaną opublikowane - ale czekam na urodziny Donalda (to 9 czerwca, co nie?)
Mateusssz
Stróż prawa z Pizen Bluff

Imię: Mateusz

Postprzez Pahan » Wt wrz 09, 2008 1:30 pm

Jak to nie za ciekawe? :) Pan Rutke szczerze wypowiedział się, jakie komiksy lubi/nie lubi, i to się ceni. :D
Miło, że pomimo niechęci do Myszogrodu, redaktor docenia prace Ferioliego. IMO to taki mysi Rosa (nawiązania do Gottfredsona).
Pahan

Postprzez WDCmaniak » Wt wrz 09, 2008 4:07 pm

Pan Redaktor pewnie umiera i zapomina o wszystkich artystach, w końcu świat komiksów Disneya to nie tylko Barks, Rosa i Gottfredson :)

Więc kieruję pytanie:
Czy w tym roku, bądź na początku przyszłego ujrzymy w KD jakąś historyjkę Romano Scarpy lub Williama Van Horna?
WDCmaniak

Postprzez Spooky » So wrz 13, 2008 4:16 pm

Pytanie do forumowiczów czy moge zadać takie pytanie panu Rutke :D

Jak wygląda typowy dzień pracy w redakcji "Kaczora Donalda"?
Spooky
Postrach Transwalu

Postprzez Arcer » So wrz 13, 2008 5:37 pm

Mam nadzieję, że takie pytanie nie zostanie uznane za zbyt osobiste, by na nie odpowiadać; sam jestem ciekaw, "jak to działa".
Arcer
el moderatoro

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Komiksy