Pytania do redakcji KD (zanim napiszesz - przeczytaj!)

Tu dzielimy się wrażeniami na temat nowych, a także starych komiksów spod znaku Disneya.

Re: Pytania do redakcji KD (zanim napiszesz - przeczytaj!)

Postprzez Wojtas » Wt sie 26, 2008 9:32 am

Czy jest szansa na wydanie któregoś z tych czterech komiksów:
"Back to the Klondike", "Lost in the Andes!", "The Old Castles Secret", "Christmas on Bear Mountain"?
Wojtas

Imię: Wojtek
GG: 0

Postprzez Gigomaniak » Wt sie 26, 2008 10:11 am

Kiedy pani Woźniak wróci z urlopu?
Jeżeli już wróciła to powtórzę pytanie Lisa: Czy 100. numer(1/2009) serii Gigant Poleca zostanie jakoś uczczony np.: wydaniem specjalnym, dłuższym??
Gigomaniak
Gość z PG-ku :D

Postprzez Mateusssz » Wt sie 26, 2008 11:28 am

WDCmaniak - chodzi mi o coś takiego jak Sknerus, KzK czy Diodakowy wynalazek. Czyli moje pytanie brzmi:
Czy jest możliwość wydania specjalnego Kaczora Donalda (4 panelowego) podobnego do $knerusa, Komiksów z Kaczogrodu itp. tylko o innej tematyce np. o świętach?
Mateusssz
Stróż prawa z Pizen Bluff

Imię: Mateusz

Postprzez Fergus » Wt sie 26, 2008 6:11 pm

A może prościej:

Czy planujecie jakies Wydania Specjalne KD, np. o świętach?

?
W większości "KD Wydanie Specjalne" zawierają komiksy w 4 rzędach na stronę. Wyjątkiem był chyba tylko ten "prawie jak Gigant", czyli KDWS* 3/2004 "Powracające prezenty". Z ostatnich odpowiedzi wynika, że redakcja, nie planuje żadnych wydań specjalnych (ani z komiksami 3-rzędowymi, ani 4-rzędowymi), więc można trochę uogólnić.

*KDWS -> "Kaczor Donald Wydanie Specjalne"
http://www.carlbarks.pl - Moja strona poświęcona Carlowi Barksowi! (Aktualnie w budowie)
Fergus

Imię: Łukasz
GG: 1465562

Postprzez Fergus » Śr sie 27, 2008 1:43 pm

1. Kiedy planowane jest wydanie "Fireman Mickey" i "The Mail Pilot"?

Odp. W KD 46-47 i 48. Z tym, ze jeszcze nie wiem, czy zamiast którejs z tych dwóch wymienionych przez Pana, nie dac "The Robin Hood Adventure" ze scenariuszem Osborne'a i narysowanej przez Gottfredsona.

2. Czy jest szansa aby w jakims wydaniu rocznicowym "Kaczora Donalda"
(np.: na 15-lecie) do czasopisma zostala dolaczona plyta ze skanami
najwazniejszych wydan KD (np.: 1 nr, 100 nr, z najwiekszym nakladem
itp.). Mysle, ze wielu fanów, zwlaszcza tych starszych, z radoscia
przyjeloby taki prezent zamiast zabawki. Poza tym mlodsi mogliby
zobaczyc jak kiedys wygladalo ich kochane czasopismo.

Odp. Bedziemy sie zastanawiac, jaki mozemy wykonac uklon w strone "dojrzalych" Czytelników. Bedzie to jedna z opcji branych pod uwage.

3. Czy planujecie jakies zmiany na Waszej stronie internetowej i
czestsze jej uaktualnianie (kaczordonald.pl)?

Odp. Tak, planujemy takie zmiany. Natomiast osmielam sie zauwazyc, ze strona jest aktualizowana co tydzien. Oczywiscie sa na niej równiez elementy, które tam wisza juz bardzo dlugo.

4. Jakie dokladnie przyczyny powoduja nieustanny wzrost ceny "Kaczora"?

Odp. Przez slowo "nieustanny" rozumiem rokroczny. Wynika to z inflacji, jak równiez wzrostu cen druku, kolportazu, etc. W ciagu roku ceny sa stale, ew. podnosimy je jednorazowo w numerach z drozsza i bardziej atrakcyjna zabawka.

5. Czy jest szansa na wydanie któregos z tych czterech komiksów:
"Back to the Klondike", "Lost in the Andes!", "The Old Castles Secret",
"Christmas on Bear Mountain"?

Odp. Szanse te okreslilbym jako bardzo duze. Jak, mam nadzieje Panstwo zauwazyli, staram sie umieszczac w KD coraz wiecej dlugich komiksów, takze Dona Rosy. Musze nimi gospodarowac dosc oszczednie, poniewaz zasoby tych, do których mam dostep nie sa studnia bez dna. Dlugi komiks Rosy bedzie w wydaniu gwiazdkowym (52-43/08) albo tym poprzedzajacym je (w tym roku bedzie o 1 numer KD wiecej). W okolicach swiat chcialbym jeszcze puscic cos swiatecznego: "Christmas On Bear Mountain" albo "A Christmas For Shacktown" Barksa. Co sie tyczy komiksu Rosy, to bedzie to najprawdopodobniej "Return to Xanadu".

6. Kiedy pani Wozniak wróci z urlopu? Czy 100. numer (1/2009) serii
Gigant Poleca zostanie jakos uczczony np.: wydaniem specjalnym,
dluzszym??

Odp. W zakresie zawartosci pocketów nie mamy takiej swobody, jak w tygodniku KD. Zarówno Megagiga, jak i Gigant sa drukowane w ramach koprodukcji kilku krajów (wymienia sie tylko czarny kolor, zeby napisy byly w stosownym jezyku. Ten sam mechanizm ma miejsce na wiekszosci stron komiksowych w KD, z ta róznica, ze to my ustalamy, co bedzie w danym numerze - pewnie stad zauwazone przez Panstwa podobienstwo odpowiedników KD z panstw Europy Wschodniej i Balkanów). Jednak zawartosc pocketów jest z góry ustalona. Co wiecej, numeracja w innych krajach jest odmienna, a co za tym idzie, nasz setny Gigant wcale nie bedzie setnym w innych krajach koproducenckich.

7. Wydacie kiedys jakis odcinek z serii paperinik new adventures? Bylo
cos takiego wydane pare lat temu w "Komiksach z Kaczogrodu" ale to tylko
jeden numer z kilkudziesieciu.

Odp. Chodzi o oddzielna publikacje, czy w ramach regularnych Kaczorów? Moge rozwazyc to ostatnie i zorientowac sie w zakresie dostepnosci materialów.

8. Czy planujecie jakies Wydania Specjalne KD, np. o swietach?

Odp. Nie planujemy.
http://www.carlbarks.pl - Moja strona poświęcona Carlowi Barksowi! (Aktualnie w budowie)
Fergus

Postprzez Pahan » Śr sie 27, 2008 2:10 pm

No i kolejne dobre wiadomości. :D Trzeba przyznać że bardzo się starają.
Podsumujmy:
- 2 komiksy Gottfredsona (no i tu wolałbym, aby nie zmieniali pierwotnych planów, bo "Robina" mam w FCBD 2007.)

- "Return to Xanadu" Rosy (w prawdzie reprint, ale nie mam pierwszego wydania więc się cieszę :) )

- No i najważniejsze - kolejny długi komiks Barksa, i to jeden z dwóch świątecznych klasyków. Osobiście wolałbym "A Christmas for Shacktown", ale nie pogniewam się jeśli będzie "Niedźwiedzia Góra" - wręcz przeciwnie.

Obiecująco brzmi również "Szanse określiłbym jak bardzo duże" w stosunku do wymienionych w pytaniu historyjek Barksa. Chyba, że chodziło tylko o "Christmas on Bear Mountain". :?:
Pahan

Postprzez Mateusssz » Śr sie 27, 2008 2:30 pm

Wspaniałe wiadomości! Bardzo się cieszę z komiksów Barksa i ze skanów ale szkoda że jest Return... - już je mam. Gotfredson - co dadzą będę zadowolony bo nie mam tych komiksów.
Mateusssz
Stróż prawa z Pizen Bluff

Imię: Mateusz

Postprzez Spooky » Śr sie 27, 2008 2:31 pm

Cieszę się, że pan Grzegorz poświęca nam tyle uwagi.
Zapowiadają się ciekawe święta jesli chodzi o komiksy :donald: Fajnie by było gdyby ten pomysł ze skanami na płycie przeszedł ;). Spora część czytelników na pewno by się ucieszyła.
Spooky
Postrach Transwalu

Imię: Albert
GG: 4520377

Postprzez Fergus » Śr sie 27, 2008 3:33 pm

Małe uzupełnienie. Wiadomości które przed chwilą dostałem od p. Rutke:

Korzystajac z okazji pragne dodac, ze wiekszosc komiksów Rosy, które bedziemy publikowac w KD opatrzymy stronami tytulowymi jego autorstwa (albo zrobimy z nich okladki calego numeru). Pierwszy taki pin-up pojawi sie w KD 39/08 jako str. tytulowa "On Stolen Time". Powstalo tez troche okladek narysowanych przez Rose do komiksów Barksa. Oczywiscie tez postaram sie je zamieszczac.

Przegladajac historyjki uswiadomilem sobie, ze zapomnialem na amen o "Sharpie...", która mialem opublikowac w pierwszej kolejnosci, co zreszta deklarowalem w korespondencji z Panem. Tak wiec w grudniu zamiescilibysmy wlasnie ja. A z RTX mozna poczekac az wyczerpiemy zapas dziewiczych (niepublikowanych przez nas) komiksów Dona Rosy.

----------------------------------------------------------------------------------------

Spooky napisał(a):Fajnie by było gdyby ten pomysł ze skanami na płycie przeszedł . Spora część czytelników na pewno by się ucieszyła.

Część, która nie posiada takich numerów pewnie chciałaby też poczytać sobie archwialne wydania :-) Osobiście ucieszyłbym się z takiego prezentu (o niebo lepsze niż jakiś SUPER MIX PREZETNTÓW, TYLKO W TYM NUMERZE), mimo, że mam niemal wszystkie archiwalne KD (z wyjątkiem góra 10-15) ciekaw jestem jak taka płytka wyglądałaby w ostatecznej postaci.
Fergus

Postprzez esio » Śr sie 27, 2008 4:08 pm

Co by nie mówić, to starania redakcji żeby zaspokoić wymagania tak malutkiej grupki czytelników jaką jesteśmy zasługują na szacunek :)
Bardzo dobrze że pan Rutke zauważył, że Return to Xanadu był już publikowany. Z tej okazji moje pytanie: czy można liczyć na wydanie "Tralla La" Barksa w dającej się przewidzieć przyszłości?
użytkownik przechodzi kryzys kaczkofaństwa
esio

Postprzez Spooky » Śr sie 27, 2008 4:22 pm

Fergus napisał(a):ciekaw jestem jak taka płytka wyglądałaby w ostatecznej postaci.

Raczej na 100% (jeśli to w ogóle dojdzie do skutku) komiksy zostaną upublikowane w najpopularniejszym formacie do tego typu spraw - pdf. Płytka być może będzie zawierała tylko pliki chociaż może dla wygody czytelników zostanie stworzone specjalne menu, z którego będziemy mieć łatwy dostęp do skanów.
Warto by było gdyby oprócz "KD" zamieszczono jakies tapety, minigry itp. związane z tą tematyką (w końcu nie wszyscy mają dostęp do internetu, a redakcja na pewno ma dostęp do materiałów także niepublikowanych w sieci). Taka płytka typowo disneyowska :P.
Spooky
Postrach Transwalu

Imię: Albert
GG: 4520377

Postprzez Superkwęk - meho » Śr sie 27, 2008 5:27 pm

Niegdyś w kaczorach podwójnych były różne płyty z grami (oczywiscie w wersji demonstracyjnej), ale to było już dosyc dawno gdzieś w tych latach gdzie KD schodził na psy... :roll:
Brak podpisu, gdyż litery wyjechały na wakacje...
Superkwęk - meho
Heros forum

Postprzez Gigomaniak » Śr sie 27, 2008 5:31 pm

Trzeba przyznać, że p. Rutke jest chyba najlepszym jak dotąd redaktorem KD.
Komisky Gottfredsona-ucieszę się z każdego zestawu komiksów, gdyż żadnego z nich(komiksów)nie mam...
RTX - dobrze, że nie wydadzą. Może i go nie mam, ale zawsze można kupić na allegro.
Świąteczny komiks Carla Barksa-również jak w przypadku Gottfredson ucieszę się z obu, ale trochę bardziej wolałbym Niedźwiedzią Górę, bo Boże Narodzenie w Shacktown znam z wersji opowiadanej(z książki "Wesołych Świąt" z '91r.)
Gigomaniak
Gość z PG-ku :D

Postprzez Arturro » Śr sie 27, 2008 6:13 pm

Musze również przyznać że pan Rutke jest chyba najlepszym redaktorem KD, ja swoja przygode z kaczorami zacząłem od 96 r, co prawda już od 3 lat go nie kupuje, ale widze że zmiany idą w dobrym kierunku, wreszcie czytelnicy mają na coś wpływ. No i kolejne 2 komiksy Dona "On Stolen Time" i "Sharpie of Culebra Cut " :D .
Arturro

Imię: Artur

Postprzez mcrr » Cz sie 28, 2008 3:29 pm

Wszystko idzie w dobrym kierunku. Ja KD przestałem kupować od początku roku 2008 i kupuje tylko numery, w których jest jakiś komiks warty uwagi, a w tym roku trochę ich było i zapowiada się jeszcze trochę :) . Dobrze, że redakcja zauważyła naszą "mniejszość" i robi coś w kierunku poprawienia jakości pisma.
mcrr

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Komiksy