Książki

...czyli sprawy nie-disneyowe widziane oczami Disneymaniaków...

Postprzez esio » Pn lip 02, 2007 6:53 pm

Świat Dusku - rzeczywiście genialna seria. Ja akurat nie czytałem po kolei tych ksiażek, ale w sumie nie jest to konieczne. Humor Pratchetta nietypowy, ale momentami porażający:D Także polecamm te książki.
esio

Postprzez Angus » Cz lip 05, 2007 11:08 am

Sknerus Mckwacz napisał(a):Ja namiętnie czytałem Christie :)

I które dzieła tej autorki podobały Ci się najbardziej? Mi jak narazie chyba "Morderstwo w..." i może jeszcze "Tajemniczy przeciwnik". Ogólnie wszystkie są świetne.
Tutaj należy chyba coś napisać... Chwilowo nie mam weny.

Obrazek
Angus
Stróż Kaczogrodu

GG: 0

Postprzez Sknerus Mckwacz » Cz lip 05, 2007 1:36 pm

Chyba Orient Express, "Zabójstwo Rogera Ackroyda" (genialny pomysł, polecam), "Samotny Dom" i może jeszcze "Kurtyna" - ponieważ... smutne.
Sknerus Mckwacz
Sowizdrzał

Imię: Przemek
GG: 4828934

Postprzez DONAld » So sty 19, 2008 10:15 am

Ja lubię HP ( 26 stycznia wychodzą "Śmiertelna relikwie" )Zaczytuję się też w Mikołajku ( Rene Gościnny) Pozatym nie wiem czy ktoś zna serie " Felix, net i nika " (Rafał Kosik )Naprawdę fajna książka dla młodzieży.
Obrazek
DONAld
Kaczor o dwóch dziobach

Postprzez Sknerus Mckwacz » So sty 19, 2008 10:22 am

26 stycznia wychodzą "Śmiertelna relikwie"

Oficjalny polski tytuł to "Insygnia śmierci". :-) Sam przeczytałem w sumie półjednego tomu pottera i nie wiem zbyt wiele o tych klimatach, jednak w moim mieście jest jedna z dwóch drukarni tej książki w Polsce, więc nawet mi coś się o uszy obiło :)

Mikołajka czytałem. Naprawdę przyjemna książka, ciekawy humor. Nie sięgnąłem jeszcze po ten najnowszy, wielostronnicowy tom.
Sknerus Mckwacz
Sowizdrzał

Imię: Przemek
GG: 4828934

Postprzez DONAld » Pn sty 21, 2008 7:03 am

Chodzi Ci o " Nowe przygody Mikołajka Tom II" ? Ja to już prawie przeczytałem i moim zdaniem jest nawet lepszy od pierwszego tomu.
To tylko moje zdanie , a o gustach się ( podobno) nie dyskutuje.
Obrazek
DONAld
Kaczor o dwóch dziobach

Re: Książki

Postprzez Spooky » Śr gru 31, 2008 7:16 pm

Podsumowanie roku 2008 i nie tylko :P
Jeśli chodzi właśnie o książki był to bardzo dobry rok. W Polsce ukazała się długo oczekiwana 7. część Potter'a. Ile było przy tym emocji :D Jako wielki fan Rowling i jej twórczości stwierdzam, że książka sprostała wyzwaniu i znakomicie kończy tą długoletnią przygodę. (Chociaż, prawdę pisząc, zakończenie wyprowadziło mnie lekko z równowagi. Spodziewałem się czegoś "innego", a nie - Harry z Voldziem stoją na środku Sali i... koniec. W każdym razie cieszę się z historii Snape'a i Dumbledor'a - prawdziwy majsterszyk). Dodatkowo na koniec roku premierę miały "Baśnie Barda Beedle'a" - także ciekawa pozycja.
Jedziemy dalej :wink: Christopher Paolini i jego "Brisingr". Nie czekałem jaakoś specjalnie na tę powieść, ale że czytałem dwie poprzednie części wypadało poznać także tą... Autor na pewno poprawił swój styl pisania. Bitwy, podróże są ciekawiej opisane niz poprzednio. Poza tym czerpał (aby nie powiedziec ściągał) z dobrych wzorców. Kurde, przecież te Serca Smoków, czy jak to się tam zwało to nic innego jak Horkruksy!

A teraz trochę starsze tytuły, z którymi miałem styczność jednak dopiero w tym roku. "Powrót z gwiazd" Lema, "Tunel" Kraśko, "Posłuszeństwo" Zahna - znaczek jakości od Spooky'ego :) ("Insygnia" także go dostają :))
Spooky
Postrach Transwalu

Imię: Albert
GG: 4520377

Postprzez Cleonina » Śr gru 31, 2008 8:13 pm

Kocham Wodnikowe Wzgorze i Opowiesci z Wodnikowego Wzgorza, biografie, czytalam kiedys Serie niefortunnych zdarzen ale skonczylam bo byla zbyt przerazajaca ;) i HP ale mi sie znudzil. Ciekawe ksiazki o fantastyce i rozne inne. No i jeszcze "poradniki" i pozostale serie Witch.
Cleonina

GG: 7795825

Postprzez Yua » Cz sty 01, 2009 12:38 pm

Cleonina napisał(a):czytalam kiedys Serie niefortunnych zdarzen ale skonczylam bo byla zbyt przerazajaca ;)

Ja ciągle czytam,ale nie porywa mnie ta akcja,jak kiedyś. Teraz wzięłam się za ''Diabeł ubiera się u Prady '', a potem ''Zmierzch'',bo moja siostra dostała całą trylogię na święta.
ajm sory !
próbowałam wejść na forum, ale moje lenistwo wzięło górę.
Yua
Tamtirda Tym Tirimdomda!

Imię: Zuzanella :)

Postprzez WDCmaniak » Cz sty 01, 2009 1:20 pm

Dostałem rok temu pierwszy tom "Niefortunnych [...]". Tak statycznej książki dawno nie widziałem, od tej pory nie złapałem się chyba za nic prócz lektur szkolnych.
Czasem jak mnie coś napadnie to czytam kryminały Christie, ale tylko z Poirotem.
WDCmaniak

Postprzez maniakdonald » Śr lip 15, 2009 3:27 pm

Miesiac temu zainteresowalem sie ksiazkami wiec wczoraj kupilem sobie taka ksiazke''Siedem cudow starozytnosci",autorstwa Matthewa Reilly ego.Czy ktos zna ta ksiazke?
wez nie pie*dol bejbe
maniakdonald
Wolność wyobraźni

Imię: Juliusz
GG: 10884073

Postprzez Angus » Śr wrz 23, 2009 6:16 pm

Niedawno przeczytałem Sagę o Wiedźminie i co tu dużo pisać - polecam! Chociaż z góry ostrzegam, że jeżeli ktoś liczy na fantasy w stylu "Władcy", to moze się zawieść. "Wiedźmin" napisany jest w zupełnie innym klimacie.
Tutaj należy chyba coś napisać... Chwilowo nie mam weny.

Obrazek
Angus
Stróż Kaczogrodu

Postprzez Rybarota » Cz wrz 24, 2009 8:20 pm

Wszystkie "Tomki" Alfreda Szklarskiego ;p Dużo też czytam książek o zwierzętach.
Każde motto jest dobre w zależności od sytuacji.
Bo kto umarł, ten nie żyje...
Rybarota
Twarz Netii

Postprzez Brat Be 761 » Pt wrz 25, 2009 5:01 am

Ja też zaczynam czytać "Tomki" Szklarskiego. Na wakacjach kupiłem sobie na tropach Yeti i mi się spodobało, a wczoraj skołowałem sobie wszystkie części od babci.
Brat Be 761
D'Oh!

Imię: Igor

Postprzez Yua » N gru 20, 2009 6:41 pm

A ja w ten piątek przeczytałam ( nie, no dobra, pochłonęłam ) ''Carrie'' pana Stefana Króla. Zachwycił mnie sposób, w jaki on napisał te dzieło - momentami czułam się jako osoba stojąca z boku. Jestem bardzo zadowolona,że jednak nie czytałam po raz setny innej książki, po którą miałam sięgać, a zaraz będę brała się za ''Miasteczko Salem''.
ajm sory !
próbowałam wejść na forum, ale moje lenistwo wzięło górę.
Yua
Tamtirda Tym Tirimdomda!

Imię: Zuzanella :)

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmówki