Disney Channel Polska! Będzie już 2 grudnia!

Piszemy tu o wszystkim, co nie pasuje do żadnej z powyższych kategorii.

Re: Disney Channel Polska! Będzie już 2 grudnia!

Postprzez Timida » N lip 12, 2009 6:42 pm

Zwiastun Disney XD przypomniał mi tę reklamę Kaczora Donalda, w której był on stylizowany na skejta... tutaj też występują sztuczne, pseudomłodzieżowe zwroty, śpiewane (wrzeszczane?) na dość durną melodię(?)... Zbytnio mnie to nie zachęciło, ale jeśli ramówka będzie mieszanką Jetixa i Disneya, to chyba nie będzie źle...
Timida

Imię: Kasia
GG: 10100478

Postprzez Cleonina » Cz sie 20, 2009 9:05 pm

Ja się cieszę że mam Disney Channel. Całe szczęście bo XD jest raczej dla chłopaków. Stworzyli już listę programów jakie będą emitowali. Większość programów dla dziewczyn i takich jak Leniuchowo (hahaha) przeniosą do Disney Channel. Szczerze mówiąc to ta piosenka z reklamy XD mnie wkurza. Akurat jak byłam u babci to na Jetix cały czas leciała ta głupia piosenka. Na moje nieszczęście słyszałam ją tak często że aż ją śpiewać zaczęłam :x . Osobiście to mi wystarczyło tylko Disney Channel, chociaż Jetix wkrótce umarłoby śmiercią naturalną bo za dobrze to nie wyglądało.
Oglądając programy kierowane do dzieci stwierdzam że najlepsze są chyba Disney Channel i Nickelodeon. Reszta niestety powoli spada... Być może się mylę, ale to jest tylko moje zdanie.
Cleonina

GG: 7795825

Postprzez Pahan » Wt lut 16, 2010 10:51 pm

Coś mnie tknęło do wypowiedzenia się w tym temacie, po dzisiejszym wysypie postów naszego nowego kolegi Benia_blasta.

Disney Channel na początku nadawania było całkiem niezłe. Głównie dlatego, że seriale aktorskie nie przytłaczały animowanych. Obecnie kanał jest kojarzony niemal wyłącznie z Hanną Montaną. Szkoda, bo "Kim Kolwiek", "Przygody Timm'yego" czy "Brenda i pan Whiskers" to naprawdę godne polecenia i zabawne produkcje.
Co do XD mam mało do powiedzenia, bo chyba jeszcze nigdy nie miałem okazji go oglądać. Po ramówce widzę, że przejęli kilka świetnych rzeczy z Jetixa (m.in. "Ach, ten Andy" - klasyk, no i oczywiście Marvel - "Spider-Man", "X-Men"...). Resztę wypełniają powtórki animacji z DC i... niestety - kiczowate seriale aktorskie. Tęsknię za Fox Kids.
Obrazek
Pahan

GG: 2266241

Postprzez pimpoke » Śr lut 17, 2010 4:53 pm

Czy Ach ten Andy emitują wogóle? A pamiętacie klase 401 czy jak to się nazywało? Też było fajne... szkoda że już nie ma tego. chyba
Unclescrooge-nick darkai

Prowadzący grę "Kieruj Imperium McKwacza Edycja II"
Można wygrać ciekawe nagrody niespodzianki :)
pimpoke

GG: 0

Postprzez dokil » Śr lut 17, 2010 7:00 pm

"Brenda i pan Whiskers"... ach, kiedyś moja ulubiona pozycja w DC, a na drugim miejscu "Przygody Timmy'ego". Teraz jedyne co pozostało po tym pierwszym to jeden odcinek, chyba o za piętnaście 10. Ja DC oglądam tylko wtedy, gdy na lepszych programach nic nie ma. Do tego reklamują bez przerwy ten HSM on stage i HM. Miejsce lepszych pozycji zajął taki kicz jak Jonas.
"Nie ma geniuszu bez ziarna szaleństwa." - Arystoteles
dokil

Imię: Daniel

Postprzez Pahan » Śr lut 17, 2010 7:04 pm

Andy'ego emitują, nawet oglądałem dziś rano jeden odcinek. Co do "Dzieciaków z klasy 402" - świetny serial, jedna z perełek Fox Kids/Jetix. Brakuje także "Kota Ika", "Tajnych akt psiej agencji", "Kleszcza" oraz przede wszystkim "Świata według Ludwiczka". Jeśli by to wszystko przywrócili, cieszyłbym się niezmiernie.
Obrazek
Pahan

Postprzez Scarpomaniak » Cz lut 18, 2010 8:58 am

Większość przez ciebie wymienionych seriali (oprócz "Kleszcza") leci na Jelix Play.
Jeden z ostatnich wojowników na polu popularyzacji komiksów Disneya w Polsce.
Prowadzi bloga Kacza Agencja Informacyjna, w którym informuje o komiksach Disneya wydawanych w Polsce i na świecie.
Ma nadzieję, że nastaną lepsze czasy dla komiksów Disneya.
Scarpomaniak
Pan tłumacz

Imię: Radosław

Postprzez Pahan » Cz lut 18, 2010 11:27 am

Tak, zauważyłem to. Niestety kanał nie jest ogólnodostępny. :( Można go oglądać tylko za pośrednictwem platformy n, oraz ewentualnie kablówki i TV z Neostrady.

Jetix Play to kanał kierowany do młodszych widzów, jednak lecą na nim - moim zdaniem - lepsze i mądrzejsze seriale niż na Disney XD. Najlepszy przykład? Ludwiczek.
Obrazek
Pahan

Postprzez Cleonina » So mar 13, 2010 11:30 pm

Teraz mam też XD...
Zgadzam się z poprzednikami... Niestety produkcje seriali Disneya spadają na psy. Ramówka na DC też już mnie nie ciekawi tak jak kiedyś. Dawniej oglądałam to prawie cały czas, bo jak włączyłam to oderwać się nie mogłam. Dzięki DC widziałam też wiele filmów pełnometrażowych, które miałam zamiar zobaczyć np. Lis i pies. Teraz to się wszystko rozwaliło. Jak leci jakiś film to jest to Camp Rock, HSM, albo jakiś inny film z głupimi gwiazdkami. Seriale też się zmieniły. Wiele zniknęło np. Nowa szkoła króla, Fillmore, Legenda Tarzana i inne... Teraz jak włączam na DC to po prostu ręce mi opadają... W dodatku ciągle tylko powtórki, bo te nowe lecą w soboty i niedziele rano. Kto normalny wstaje jak ma wolne w sobote ?! I nie ma już piątku fanów, a w tym czasie leciały właśnie najlepsze seriale i premiery kreskówek i filmów. Wracało się w piątek po ciężkim dniu, zaczynał się weekend i oglądało się to co się lubiło, a nie jakąś szmire. Wydaje mi się, że DC coraz bardziej staje się dla małych dziewczynek uwielbiających Jonasów i " SwEaTA$$nEE " gwiazdeczki.
Jeśli chodzi o XD zapewne słyszeliście o nowej "rockowej" komedii? Jak to usłyszałam to wybuchłam śmiechem... Nie powinni się brać za serial z muzyką rockową, bo przecież od razu wiadomo, że to nie będzie prawdziwy rock. Nie jestem fanką tego typu muzyki, ale za to Disney moim zdaniem bardziej pasuje do muzyki np. Jezzowej. Ale to tylko moje zdanie. Nie zmienia to jednak faktu, że tego typu muzykę powinni zostawić w spokoju, ponieważ starsze osoby zapewne znają ludzi słuchającej tego typu muzyki. Nie mówię, że są! Nie w tym rzecz... chodzi mi o to, że i nam i im nie spodoba się raczej ten serial. Postawmy się w ich sytuacji. Gdyby np. Kaczor Donald palił, brał narkotyki i robił inne różne rzeczy...
Moim zdaniem, wszystko schodzi na psy... DC kiedyś było super kanałem, a teraz? Co będzie za kilka lat?
Cleonina

GG: 7795825

Postprzez KamilSz96 » Wt sie 03, 2010 4:52 pm

Ja gdzieś na necie czytałem, że teraz dzieciaki to tzw. "Pokolenie XD" i dlatego powstał kanał disney XD. Nie wiem ,bo mi się wydaje, że te seriale są bezsensowne tak samo kreskówki. Zresztą najlepiej było jak był FOX KIDS :D , a nie jakieś jetixy czy disneye. to samo tyczy się na przykład CN bo kiedyś kreskówki mieli fajne.
"Urok cichych, spokojnych miejsc, majestat srebrnego księżyca i gwiazd... Gdzie wędrowiec widzi piękno wschodów i zachodów słońca w głuszy, nietkniętej ludzką stopą i kaczą płetwą. Miejsc, które zmienia tylko upływ czasu."
KamilSz96

Imię: Kamil

Postprzez Lone Star » Śr sie 04, 2010 9:29 am

Co racja to racja. Współczesne kreskówki i seriale moim zdaniem bardziej ogłupiają młodych odbiorców niż edukują i dostarczają rozrywki. Spójrzmy np. na kreskówki Hanna-Barbera (Flintstonowie, Jetsonowie, Scooby-Doo, Miś Yogi), albo znaną serie "Zwariowane melodie" - bajki te posiadają świetną animacje, interesujące scenariusze (dla przykładu, studio HB stworzyło 166 odcinkoów "Flintstonów" i każdy z nich opowiada inną, ciekawą historię). Porównajmy to z (wg. mnie śmieciami, bo tego już kreskówką nazwać się nie da) kreskówkami które obecnie nadaje stacja Cartoon Netwrok, nie będę przytaczał wszystkich nazw, bo nie oglądam tego kanału, jednak kiedyś skusiłem się na jeden odcinek "Wyspy totalnej porażki" - jest to kreskówka opierająca się na chamstwie, a humor jest równy zeru. Dlatego też dla mnie złota era kreskówek zaczyna się w latach 40-tych, kiedy to zaczęto produkować takie klasyczne serie jak "Tom i Jerry" i trwa powiedzmy do lat 90-tych - wtedy jeszcze powstało kilka zabawnych i dobrych animacji. Oczywiście nie mówie, że wszystko co wydane po 2000 roku jest nie do strawienia przez widza, bo prawdą jest, że istnieją wyjątki, ale niestety jest ich niewiele...
Pozdrawiam, Lone Star
“Tajemnicą długiego życia jest czerpanie przyjemności ze swej pracy.” Carl Barks
“Dream as if you'll live forever, live as if you'll die today.” James Dean
Pierwsza polska strona o Flintstonach
Lone Star
Fan Barksa

Imię: Artur

Postprzez Kaczeniec » Cz paź 14, 2010 8:57 am

Ja pamiętam Disney Channel ze startu, był super, aż do chyba 2009 roku. Pamiętam jak wyglądała ramówka na start kanału:
17:00 Iniemamocni
18:50 Klasyka Disneya (był to short pt. "Donald's Tire Trouble")
19:00 Lilo i Stich 2: Mały Feler Sticha
20:05 Byle do Przerwy (pamiętam, że był to odcinek 51b)
20:15 Nie ma to jak hotel
20:35 Świat Raven
21:00 Filip z Przyszłości (był to odcinek 1)
21:25 Chłopiec Poznaje Świat
21:50 Klasyka Disneya (był to odcinek "Modern Inventions")
Po Klasyce Disneya, a przed testcardem był ident z bramą i strzałami z łuku, a tło za logo kanału było turkusowe z cegłami. (to chyba rzadkość według mnie, a według wyglądu tego identu, ten ident miał się pojawiać przed niewyemitowanym w Polsce serialu anim. "Dave the Barbarian"

Pamiętam też ramówkę na drugi dzień:
06:00 Kacza Paczka
06:25 Goofy i inni
06:50 Cafe Myszka
07:15 Legenda Tarzana
07:40 Lilo i Stich
08:00-11:15 Maraton Kim Kolwiek (wrogowie od miejsc 8 do 1)
11:15 Klasyka Disneya
11:30 Kim Kolwiek: Szatański Plan
12:50 Amerykański Smok: Jake Long (był to odcinek 1)
13:15 Kacza Paczka
13:40 Legenda Tarzana
14:00 Byle do Przerwy
14:25 Maggie Brzęczymucha (pamiętam ten serial animowany, a premierę w tym dniu miał odcinek 7, a tak w ogóle, czy ktoś tę kreskówkę pamięta?)
14:45 Brenda i Pan Whiskers (pamiętam, że wyemitowano epizod 14)
15:15 Goofy i inni
15:40 Cafe Myszka
16:00 Nowe Szaty Króla 2: Nowe wcielenie Kronka
17:35 Lloyd w Kosmosie
18:00 Kim Kolwiek
18:25 Byle do Przerwy
18:50 Klasyka Disneya
19:00 High School Musical
20:35 Świat Raven
21:00 Filip z Przyszłości (był to odcinek 1)
21:25 Chłopiec Poznaje Świat
21:50 Klasyka Disneya

Tęsknie za wszystkimi kreskówkami, które były emitowane od początku kanału, a swoją drogą, czy ktoś pamięta, "Lloyda w Kosmosie", bądź "Maggie Brzęczymuchę", albo to:
Obrazek
To były zapowiedzi "za chwilę" Disney Channel od grudnia 2006 do lata 2007, jeszcze przed "sławnymi" paskami, z których wyskakiwały postacie.
Mówiąc w skrócie, tęsknię za Disney Channel z lat 2006-20009.
Kaczeniec

Postprzez archie53 » So gru 04, 2010 6:07 pm

Ja lubiłem ten kanał, oczywiście kiedyś. Teraz ma fatalne kreskówki [ jedynym ocaleniem było Teraz Miki, bo po pierwsze: klasyka, po drugie MM, KD, i G. Czyli Miki, Donald, i Goofy. To co każdy na tym forum lubi. Teraz zszedł na psy, ale dla mnie jest dobrze, bo emitują Wróżków Chrzestnych.
Samodzielnie zepsute służy najlepiej.
archie53

Postprzez jupix » Wt lut 08, 2011 8:59 am

Disney Channel zdobył wczoraj Telekamerę 2011 w kategorii Najlepszy Kanał Dziecięcy.
600 postów w 6 lat, dwudziestka na karku, ale miłość do Disneya - dozgonna!
jupix

Imię: Wojtek

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Inne