Allegro i inne

Piszemy tu o wszystkim, co nie pasuje do żadnej z powyższych kategorii.

Re: Allegro i inne

Postprzez Scarpomaniak » Pt paź 01, 2010 1:05 pm

Cena (na numer) nie jest jakaś super-hiper (9,75), ale kto by zapłacił za jednym razem 1600 złotych.
Jeden z ostatnich wojowników na polu popularyzacji komiksów Disneya w Polsce.
Prowadzi bloga Kacza Agencja Informacyjna, w którym informuje o komiksach Disneya wydawanych w Polsce i na świecie.
Ma nadzieję, że nastaną lepsze czasy dla komiksów Disneya.
Scarpomaniak
Pan tłumacz

Imię: Radosław
GG: 0

Postprzez KamilSz96 » Pt paź 01, 2010 1:20 pm

No właśnie.
Jakby gościu, czy tam gościuwna miał/a trochę oleju w głowie to by wydawał/a rocznikami i na pewno coś bym z tego kupił.

Tak jeszcze czekam na Diodakowy Wynalazek, bo mi go brakuje. Eh tak samo Kaczogrody, ale po tak skandalicznej cenie... Za takie coś to kogoś pozwać. :D

Aha. Na allegro jest Wehikuł czasu numer 2 tu natomiast pierwszy się chyba już sprzedał.
"Urok cichych, spokojnych miejsc, majestat srebrnego księżyca i gwiazd... Gdzie wędrowiec widzi piękno wschodów i zachodów słońca w głuszy, nietkniętej ludzką stopą i kaczą płetwą. Miejsc, które zmienia tylko upływ czasu."
KamilSz96

Imię: Kamil

Postprzez rav815 » Pt paź 01, 2010 1:47 pm

Lwy z Bagdadu już przeczytane, więc sprzedaje aby kupić kolejny komiks:
http://allegro.pl/show_item.php?item=1255139277
rav815
Bo$$ of Beagle Boy$

Postprzez Scarpomaniak » Pt paź 01, 2010 1:50 pm

CO??? Ty tylko kupujesz komiksy, by potem je sprzedać? Bardzo ciekawa rzecz, prawdziwy maniak komiksów nigdy nie sprzedaje komiksów po to żeby kupić następne.
Prowadzi bloga Kacza Agencja Informacyjna, w którym informuje o komiksach Disneya wydawanych w Polsce i na świecie.
Scarpomaniak
Pan tłumacz

Postprzez Spooky » Pt paź 01, 2010 2:41 pm

W takim razie "prawdziwy fan komiksów" nie ściąga ich z sieci :wink: :?

Co do wspominanej aukcji: to chyba jakaś prowokacja :P
Spooky
Postrach Transwalu

Imię: Albert
GG: 4520377

Postprzez Scarpomaniak » Pt paź 01, 2010 2:50 pm

Ale wydawanie na komiks 70 złotych, a potem sprzedanie za np. 30 złotych uważasz za opłacalne. Gdybym coś kupił to wolał bym zapłacić 70 złoty za dowolną ilość przeczytania tego komiksu, niż 40 złoty za przeczytanie go tylko raz. Gdybym coś ja chciałem sprzedać to dopiero gdy komiks już nie będzie dostępny w sklepach i za cenę powyżej okładkowej.
Scarpomaniak
Pan tłumacz

Postprzez rav815 » Pt paź 01, 2010 3:58 pm

Ja robię inaczej. Szukam okazji na allegro - ten komiks kupiłem za 30 zł - kupuję, czytam, sprzedaję i kupuję następne komiksy lub książki.

Wiem, że może być to dla was niezrozumiałe ale mam już "trochę" lat na karku i nie czuję już fazy kolekcjonera.

Jedynym wyjątkiem są komiksy Rosy, które chcę skompletować wszystkie.
rav815
Bo$$ of Beagle Boy$

Postprzez KamilSz96 » Pt paź 01, 2010 5:28 pm

No i proszę http://allegro.pl/116-x-komiksowo-tanio-i1252774955.html 116 sztuk komiksowa.

I pytanie. Co to jest? Jakiś one-shot? :D
"Urok cichych, spokojnych miejsc, majestat srebrnego księżyca i gwiazd... Gdzie wędrowiec widzi piękno wschodów i zachodów słońca w głuszy, nietkniętej ludzką stopą i kaczą płetwą. Miejsc, które zmienia tylko upływ czasu."
KamilSz96

Imię: Kamil

Postprzez Gęgul » Pt paź 01, 2010 5:49 pm

Wątek tej książeczki przewijał się przez forum wiele razy, jednak nikt nigdy dokładnie nie powiedział, co w niej jest. Z tekstu w aukcji można doczytać, że jest to "książka", czyli komiks to to nie jest - ewentualnie tekstowa przeróbka komiksu. W Polsce taką przeróbkę już wydano, dawno, dawno temu pojawiła się tekstowa wersja "Dziury w samolocie" Gottfredsona. Jak się doszukać, na forum są skany.
To jest twoja chwila prawdy.
Gęgul
Rozkład jazdy dla każdego

Imię: Wiktor

Postprzez Scarpomaniak » Pt paź 01, 2010 7:32 pm

rav815 napisał(a):Wiem, że może być to dla was niezrozumiałe ale mam już "trochę" lat na karku i nie czuję już fazy kolekcjonera.

To co ma powiedzieć lis, arcer, Retwaw czy wielu zbieraczy komiksów np. z forum Gildia, albo nawet sam pan Kołodziejczak?
"Od dzisiaj już nie kolekcjonujemy komiksów, bo jesteśmy na to za "starzy", więc możemy rozwiązać forum i wszystkie wydawnictwa komiksowe"
Scarpomaniak
Pan tłumacz

Postprzez Mateusssz » Pt paź 01, 2010 9:18 pm

Nie każdy ma na tyle pieniędzy, by pozwolić sobie na kupno nowych komiksów kilka razy w tygodniu - szczególnie jak czyta się również komiksy nie będące disneyowskimi - są one całkiem tanie w porównaniu z innymi. Kaczory kosztują koło 50 zł w miesiącu, jakaś inna seria kolejne 50, a 100 zł piechotą nie chodzi. I tak dobrze, że rav nie pobiera tego komiksu, lecz jest na tyle uczciwy i go odkupuje. Tak samo ktoś, kto kupuje KD okazjonalnie nie jest fanem kaczogrodzkiego uniwersum? Cóż, chyba pozostaje zmienić hasło na jakieś "jlfjdjdf" i się wylogować, gdyż nie kupuję każdego wydania z Kaczorem Donaldem, Myszką Miki czy słonikiem Dumbo. Z kilku powodów - jestem zadowolony ze swojej kolekcji, nie mam gdzie trzymać komiksów, jak i rosnące ceny czasopism nie uśmiechają mi się zbytnio.

Tu nie chodzi o wiek, lecz bardziej o wybór tego, co jest ważniejsze - Kaczory czy coś innego. Rav użył złego argumentu i wątpię, żeby chciał Was urazić.

P.S. Komiksy to nie tylko Kaczor Donald.
Mateusssz
Stróż prawa z Pizen Bluff

Imię: Mateusz

Postprzez Scarpomaniak » So paź 02, 2010 9:15 am

Sam doskonale o tym wiem, wydaje tyle, a tyle na komiksy Disneya, a resztę pieniędzy która mnie zostaje muszę rozdzielić na kupno innych. Przecież nie mogę za jednym razem kupić wszystkich komiksów z jednego pakietu Egmontu (nawet 400 złotych) tylko kupuje niektóre serie takie jak: "Przygody Tintina", "Lucky Luke" i "Kajtek i Koko" w miarę regularnie (czyli w ciągu kilku-kilkunastu dni od premiery) i to z 25 procentową zniźką, bo inaczej by mnie się to nie opłacało. A inne serie, albo ich nie kupuję w ogóle (95 % innych serii), albo kupuje je nawet 3-5 lata po premierze w jakieś promocji ("Kajko i Kokosz" i "Asteriks").
Scarpomaniak
Pan tłumacz

Postprzez Spooky » So paź 02, 2010 11:28 am

OK, Scarpomaniaku - jesteś "prawdziwym fanem komiksów" (co to w ogóle znaczy? :P). My jesteśmy zdrajcami historyjek obrazkowych, KD itd. Złamaliśmy umowę sprzed parunastu lat, w której przyrzekaliśmy kupowanie komiksów choćby nie wiem co. Koniec.

(Dlaczego mnie nie dziwi, że "prawdziwy fan komiksów" zignorował uwagę o piractwie?
BTW: przydałby się jakiś temacik o piractwie komiksów).
Spooky
Postrach Transwalu

Imię: Albert
GG: 4520377

Postprzez rav815 » So paź 02, 2010 12:07 pm

Ale ja nigdy nie powiedziałem, że jestem kolekcjonerem komiksów. Jestem zwykłym okazjonalnym czytelnikiem. Na komiksy wydaję w roku niecałe 100 zł. KD od 5 lat nie kupuję.
rav815
Bo$$ of Beagle Boy$

Postprzez Gęgul » N paź 17, 2010 4:55 pm

Na Allegro wystawione są dwa stare niemieckie odpowiedniki Giganta - 58 i 29. Sam nie kupuję, ale informuje, może ktoś z forum się pokusi :). Do końca 1 dzień, cena 9,00 z kosztami przesyłki.

PS. Nie jestem sprzedawcą :).
To jest twoja chwila prawdy.
Gęgul
Rozkład jazdy dla każdego

Imię: Wiktor

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Inne