Zloty Disneyfanów?

Piszemy tu o wszystkim, co nie pasuje do żadnej z powyższych kategorii.

Zloty Disneyfanów?

Postprzez cziksel » Pn paź 15, 2012 5:08 pm

Szczerze mówiąc, już od dłuższego czasu zastanawiam się czy coś takiego istnieje, bo przecież powinno. Niby nieustające spotkanie fanów Disneya trwa w Disneylandzie, ale STAR WARSY maja przecież swoje zloty. Słyszeliście coś na ten temat?
cziksel

Imię: Ada
GG: 461091

Re: Zloty Disneyfanów?

Postprzez rarity » So cze 15, 2013 3:52 pm

Zgadzam się ,takie zloty powinny być organizowane. Fani My Little Pony i anime mają własne zloty, jakim to sposobem nikt ie organizuje spotkań dla pasjonatów Disney'a?
Nawet jeżeli takie coś by wystartowało w Polsce to niestety nie miałabym możliwości przybycia na taki zlot bo mieszkam za granicą, ale prawda jest taka że tu w Szwecji też nie jest lepiej bo zlotów Disney fanów brak co jest dość przykre bo i tutaj jest pełno dorosłych i nastlatków którzy chcieliby znaleźć kogoś z kim mogliby pogadać na swój ulubiony temat :/
Blog z moją kolekcją Disney:
http://kawaiiania.blogspot.com
rarity

Imię: Ania
GG: 0

Postprzez Retlaw » Pn gru 23, 2013 11:35 am

Zwykle spotykamy się raz do roku przy okazji wydarzeń związanych z komiksem np. mfk w Łodzi. Pewnie ciężko byłoby zorganizować coś zupełnie oddzielnego.
this time the magic is real
http://lucasfilm.pl/
http://www.beelive.pl
http://www.studioant.pl - tym się zajmuję :-]
Retlaw

Postprzez Doniek » N sie 24, 2014 10:34 am

Już 28 sierpnia w Łodzi będzie miał miejsce Światowy Dzień Publicznego Czytania Komiksów, a za nieco ponad miesiąc w dniach 3-5 października 25 Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier.
Chciałbym spytać, czy na powyższych imprezach pojawią się jacyś użytkownicy DisneyPolski? Fajnie byłoby się znów spotkać, chociażby w październiku. Mam bardzo miłe wspomnienia z ubiegłorocznego MFKiG, ale niestety nie miałem czasu podejść do kaczkofanów i porozmawiać. Teraz z chęcią bym to nadrobił. Co o tym myślicie?
Fortuna Favet Fortibus
Doniek
Heaven won't take him...

Postprzez lamero » N sie 24, 2014 10:57 am

Obawiam się, że w tym roku trudno będzie zorganizować spotkanie na festiwalu w Łodzi, ponieważ nie zapowiada się na to, żeby miały być tam przewidziane jakieś atrakcje dla fanów komiksów Disneya.
W ogóle mam wrażenie, że na MFKiG coraz rzadziej będzie można spotkać disneyowskiego rysownika. Już dwa lata temu nikogo nie było, a w zeszłym roku Don Rosa przyjechał tylko dlatego, że ogłosił na facebooku, że przyjedzie wszędzie, gdzie go się zaprosi, co pewnie jakiś fan przekazał organizatorom.
Oczywiście nie można wykluczyć spotkania forumowiczów nie połączonego ze spotkaniem rysownika, ale na przyjazd zbyt wielu osób raczej bym nie liczył.
lamero

Postprzez Maciek! » N sie 24, 2014 7:37 pm

rarity napisał(a):Zgadzam się ,takie zloty powinny być organizowane. Fani My Little Pony i anime mają własne zloty, jakim to sposobem nikt ie organizuje spotkań dla pasjonatów Disney'a?

A no słuszna uwaga, Bronies jakoś nie mają problemu zrobić raz na parę tygodni spotkanie i po 30-40 osób. Wydaje mi się, że zrobienie czegoś takiego nie powinno być problemu jak odpowiednie kręgi zostałyby poinformowane... ;)

Choć ta, lepiej poprostu spotkać się w Łodzi ;)
Maciek!
Dr Moderator

Postprzez Arcer » N wrz 14, 2014 10:56 am

Już teraz wiem, że jeśli miałbym się pojawić w Łodzi na MFKiG, to raczej tylko w niedzielę (ewentualnie w sobotę po 17:30), ale pewnie zjawię się tam tylko dla samego spotkania ze znajomymi disneymaniakami (i dla kiermaszu komiksów :) ).
Chciałbym jednak przypomnieć, że Don Rosa w październiku znowu robi objazd po Niemczech, w związku z czym wybieram się do Berlina (spotkanie z Donem będzie w piątek, 17.10 o godzinie 14:00). Czy będą inni chętni? Termin przejazdu do ustalenia (czwartek, albo noc czwartek/piątek), najchętniej znowu autokarem, ostatecznie samochodem.
Arcer
el moderatoro

Postprzez Retlaw » Pn wrz 22, 2014 5:51 am

Sobota byłaby chyba najlepsza, ale jeśli Ariel nie może to ja raczej też wybiorę niedzielę (trzeba brać pod uwagę że w sobotę będzie najwięcej atrakcj, no i kiermasz w niedzielę będzie już bardziej przebrany, btw kupię KD nr 12.2013 jak ktoś ma na zbyciu to widzimy sie w Łodzi) Ariel może jednak dasz radę w sobotę. Należy też pamiętać że Maciek ma premierę swojego komiksu tu w dobrej cenie :-) Wyjazd do berlina chyba odpada, bo piątek nie wchodzi w grę, nie ma mnie kto zastąpić w pracy więc nic nie wykombinuję.
this time the magic is real
http://lucasfilm.pl/
http://www.beelive.pl
http://www.studioant.pl - tym się zajmuję :-]
Retlaw

Postprzez Arcer » Wt wrz 23, 2014 8:26 pm

Cieszę się nawet i z takich odpowiedzi :).
W sobotę niestety nie mogę być wcześniej, bo też nie ma mnie kto zastąpić :/. Dlatego wpadnę po godzinach (pracuję 2 minuty od wyjazdu na A2) i zastanawiam się w ogóle nad noclegiem w Łodzi, żeby nie kursować dwa razy. Czy ktoś jeszcze ma taki zamiar?

Co do Berlina - wielka szkoda, ale z tego co się nieoficjalnie dowiedziałem, znajdzie się jeszcze przynajmniej jedna chętna duszyczka :). Myślałem jednak o mniej wariackiej podróży, w dzień zamiast w nocy i jednym noclegu (ewentualnie dwóch) w Berlinie. Proszę o kontakt wspomnianą duszyczkę i pozostałych również :).
Arcer
el moderatoro

Postprzez Maciek! » Śr wrz 24, 2014 8:06 am

Retlaw napisał(a):Należy też pamiętać że Maciek ma premierę swojego komiksu tu w dobrej cenie :-) Wyjazd

No tak właśnie cichutko cośtam liczyłem, że będziecie w sobotę bo mam panel dla fanów i autografry rozdaję i.... pisk, pisk...
Maciek!
Dr Moderator

Postprzez Doniek » Cz wrz 25, 2014 12:46 pm

Arcer napisał(a):Już teraz wiem, że jeśli miałbym się pojawić w Łodzi na MFKiG, to raczej tylko w niedzielę

Wielce szkoda. Jak wspomniał Retlaw sobota jest najlepsza, dla mnie bardzo ciekawe prelekcje się odbywają w tym dniu, a nie wiem czy będę nocował w Łodzi. Podejrzewam, że nie.

Arcer napisał(a):(ewentualnie w sobotę po 17:30), ale pewnie zjawię się tam tylko dla samego spotkania ze znajomymi disneymaniakami (i dla kiermaszu komiksów :) ).

Ale to i tak dobrze, bo może będzie okazja, żeby zamienić parę zdań. Czy ktoś jeszcze przybędzie i jak będę mógł takiego użytkownika DisneyPolski poznać? Ariela, Mateusza i Maćka to bez problemu poznam :), ale reszty raczej nie. Może znowu posłużą koszulki ze zeszłego roku? Od razu było wiadomo, kto korzysta z tego forum. :)

Arcer napisał(a):Don Rosa w październiku znowu robi objazd po Niemczech, w związku z czym wybieram się do Berlina (spotkanie z Donem będzie w piątek, 17.10 o godzinie 14:00). Czy będą inni chętni?

Z miłą chęcią bym się udał. Ale chyba nie będę mógł. Gdyby to był przynajmniej 18.10... :( Ale mimo wszystko prosiłbym Cię Arcerze, żebyś dał mi znać. Powiedział co, jak, gdzie i za ile, bo MOŻE jednak uda mi się wyjazd.

Arcer napisał(a):zastanawiam się w ogóle nad noclegiem w Łodzi, żeby nie kursować dwa razy. Czy ktoś jeszcze ma taki zamiar?

Właśnie ja mógłbym mieć taki zamiar. Ale tu znów wielkie MOŻE.

Maciek! napisał(a):
Retlaw napisał(a):Należy też pamiętać że Maciek ma premierę swojego komiksu tu w dobrej cenie :-) Wyjazd

No tak właśnie cichutko cośtam liczyłem, że będziecie w sobotę bo mam panel dla fanów i autografry rozdaję i.... pisk, pisk...

Będę. Porozmawiam. Kupię komiks. Wezmę autograf. :)
Fortuna Favet Fortibus
Doniek
Heaven won't take him...

Postprzez kuperkowo » Cz wrz 25, 2014 4:32 pm

Ostatnio edytowano Pt wrz 26, 2014 4:53 am przez kuperkowo, łącznie edytowano 1 raz
"I remember it as if it was yesterday.
My papa took me to see the ancestral home of our clan.
The desolate castle on Dismal Downs, abandoned since the 17th century "
kuperkowo

Postprzez Arcer » Cz wrz 25, 2014 9:56 pm

Doniek napisał(a):
Arcer napisał(a):Już teraz wiem, że jeśli miałbym się pojawić w Łodzi na MFKiG, to raczej tylko w niedzielę

Wielce szkoda. Jak wspomniał Retlaw sobota jest najlepsza, dla mnie bardzo ciekawe prelekcje się odbywają w tym dniu, a nie wiem czy będę nocował w Łodzi. Podejrzewam, że nie.
Ja również decyzję o noclegu w Łodzi uzależniam od tego, czy ktoś inny z forum zostaje do niedzieli. Jeśli nie, wracam pod koniec sobotnich atrakcji do Warszawy (i mam 4 wolne miejsca, więc mogę kogoś zabrać). Jeśli znajdą się chętni, ja również z wielką przyjemnością zostanę tam na wieczór spędzony w gronie komiksomaniaków.

Doniek napisał(a):
Arcer napisał(a):Don Rosa w październiku znowu robi objazd po Niemczech, w związku z czym wybieram się do Berlina (spotkanie z Donem będzie w piątek, 17.10 o godzinie 14:00). Czy będą inni chętni?

Z miłą chęcią bym się udał. Ale chyba nie będę mógł. Gdyby to był przynajmniej 18.10... :( Ale mimo wszystko prosiłbym Cię Arcerze, żebyś dał mi znać. Powiedział co, jak, gdzie i za ile, bo MOŻE jednak uda mi się wyjazd.

Widzę ze dwa rozwiązania, wybierzmy wspólnie to optymalne.
1. Przejazd autokarem w dzień (czwartek), dojazd do Berlina późnym popołudniem, integracja :), nocleg, w piątek rano można coś zwiedzić i idziemy na spotkanie z Donem (warto być wcześniej niż 14:00), powrót (w nocy lub w sobotę)
2. Przejazd autokarem w nocy (z czwartku na piątek, bądź tylko piątek nad ranem - zależnie od tego, kto skąd odjeżdża :) ). Dojazd na miejsce ok. 8:30, więc zbyt wiele czasu nie będzie na zwiedzanie, skoro już po 13:00 warto stać w kolejce do Dona. Powrót jak wyżej, w piątkowy wieczór lub w sobotę.

Po doświadczeniach z Polskim Busem jestem zdecydowanie za drugą opcją, nawet z naciskiem na powrót w sobotę, ale może po prostu słabo znoszę podróże autokarem :). Sam nocleg w Berlinie nie będzie bardzo drogi, osoby przyzwyczajone do studenckiego sposobu noclegu zmieszczą się w 50-60 zł za noc. Jedna sprawa jest tu bardzo ważna: możliwie szybka decyzja - jeśli zabraknie miejsc w autokarze, wybór będzie mniejszy. Do kosztów doliczamy bilet miejski, ostatnio było to bodajże 15 € za grupowy bilet (dobowy?) dla maks. 5 osób.

Liczę na odzew, kto nie jedzie ten stary gąsior!
Arcer
el moderatoro

Postprzez Maciek! » Pt wrz 26, 2014 8:04 pm

Doniek napisał(a):Będę. Porozmawiam. Kupię komiks. Wezmę autograf. :)

Mamy co prawda nieco "zaplanowany dzień" (tu panel, tu jakieś warsztaty dla dzieci) także będę siłą rzeczy głównie z ekipą Egmontu ale jak już wpadnę na was to się nie odgonimy od siebie :lol:

P.S.
I będę wdzięczny za wszelaką krytykę bo już powoli do drugiego albumu się przymierzamy ale Ciiii.... ;)
Maciek!
Dr Moderator

Postprzez Maciek! » Śr paź 01, 2014 2:11 pm

Ach tak! I to Niemiec na 90% jadę :D

[Edit]
Ach, i jak ktośby był zainteresowany to tutaj więcej info o naszym komiksie... https://www.facebook.com/liliputkomiks ;)
Maciek!
Dr Moderator

Następna strona

Powrót do Inne