Zloty Disneyfanów?

Piszemy tu o wszystkim, co nie pasuje do żadnej z powyższych kategorii.

Re: Zloty Disneyfanów?

Postprzez Doniek » Pt paź 03, 2014 11:29 am

Maciek! napisał(a):Ach tak! I to Niemiec na 90% jadę :D

Niestety, mocno prawdopodobne, że ja nie pojadę. Serce mi krwawi. Mam nadzieję, że Don jeszcze zahaczy kiedyś o Niemcy (na Polskę też po cichu liczę, ale to chyba nie będzie tak szybko).

Arcer napisał(a):kto nie jedzie ten stary gąsior!

I wyszła moja prawdziwa natura... :D

Maciek! napisał(a):Mamy co prawda nieco "zaplanowany dzień" (tu panel, tu jakieś warsztaty dla dzieci) także będę siłą rzeczy głównie z ekipą Egmontu ale jak już wpadnę na was to się nie odgonimy od siebie :lol:

Na pewno ustawię się w kolejce po autograf. Jak starczy mi czasu i się dopcham po numerek to mam nadzieję na zamienienie paru słów. :)
No i liczę, że potem będziesz miał parę wolnych minut na nieco swobodniejszą rozmowę, bo wiadomo, że podczas rozdawania podpisów raczej za dużo ich nie będzie.
Ciekawi mnie też making of takiego tworzenia komiksów. Jak wyglądają sprawy techniczne. Domyślam się, że trzeba mieć pomysł, dobrego artystę którego scenariusz zaciekawi i zechce współtworzyć taką historyjkę. Zastanawia mnie czy to jest Twoja praca? Czy jest w jakiś sposób powiązana z komiksami, sztuką, czy raczej to tylko hobby? Sam kiedyś miałem taką drobną ideę na historyjkę. Ale była ona raczej słaba i za krótka, żeby mogła wypalić. Chyba, że byłaby tylko do szuflady. Poza tym brak mi kogoś kto by ją narysował...

Arcerze, jak u Ciebie z noclegiem? Mam nadzieję, że wpadniesz jutro chociaż na te kilka godzin.

A Lisa także będzie można zastać?

Kto się jeszcze wybiera niech da znać!
Fortuna Favet Fortibus
Doniek
Heaven won't take him...

GG: 0

Postprzez Maciek! » Pt paź 03, 2014 3:04 pm

Mateusz Lis mówił mi, że będzie w Łodzi.

Doniek napisał(a):Na pewno ustawię się w kolejce po autograf. Jak starczy mi czasu i się dopcham po numerek to mam nadzieję na zamienienie paru słów. :)

Chyba do nas nie będzie numerków :) Szczerze wątpię by do nas były jakieś wielkie kolejki więc możemy sobie swobodnie pogadać. Możliwe, że złapiemy się wcześniej :)

Domyślam się, że trzeba mieć pomysł, dobrego artystę którego scenariusz zaciekawi i zechce współtworzyć taką historyjkę.

Długo by opowiadać ale w luźnym skrócie : tak, to cała filozofia. Przyznam się, że osobiście dobrego rysownika (i od strony warsztatowej i pod względem przyjemności współpracy) szukałem kilka lat przechodząc przez wiele osób które albo mówiły, że chętnie narysują, a potem olewały sprawę albo były po prostu ciężkie w dogadaniu się. Ale wytrwałość się opłaciła ;)

Zastanawia mnie czy to jest Twoja praca? Czy jest w jakiś sposób powiązana z komiksami, sztuką, czy raczej to tylko hobby?

Ja z zawodu jestem scenarzystą, ale ten komiks to "owoc pasji" ;) Zaczęło się jako coś 100% dla przyjemności (w sensie "tworzymy dla zabawy, dla samych siebie obojętnie czy się tym ktoś zainteresuje ale niech wygląda 100% profesjonalnie"), a potem akurat był konkurs, wysłaliśmy pierwszy odcinek, nagrodę dostał, Egmont się zainteresował... the rest is history ;)
Maciek!
Dr Moderator

Postprzez Retlaw » Pt paź 03, 2014 4:35 pm

ok, będę w sobotę o ok 13, ale nie wiem jak długo, chciałbym zostać do autografów Maćka, mam nadzieje że się zobaczymy, jak coś to dzwonić, albo pisać na facebogu
this time the magic is real
http://lucasfilm.pl/
http://www.beelive.pl
http://www.studioant.pl - tym się zajmuję :-]
Retlaw

Postprzez Doniek » Pt paź 03, 2014 5:44 pm

Maciek! napisał(a):Szczerze wątpię by do nas były jakieś wielkie kolejki więc możemy sobie swobodnie pogadać. Możliwe, że złapiemy się wcześniej :)

Mam nadzieję, że będę miał czas. Chcę się załapać jeszcze na autografy Grzegorza Rosińskiego, Katarzyny Babis, Jeana Van Hamme'a, Tomasza Leśniaka i Rafała Skarżyckiego oraz braci Minkiewicz. A także posłuchać prelekcji, kupić komiksy, poprzeglądać targi. Damn! Może nie starczyć dnia.

Maciek! napisał(a):Długo by opowiadać ale w luźnym skrócie : tak, to cała filozofia. Przyznam się, że osobiście dobrego rysownika (i od strony warsztatowej i pod względem przyjemności współpracy) szukałem kilka lat przechodząc przez wiele osób które albo mówiły, że chętnie narysują, a potem olewały sprawę albo były po prostu ciężkie w dogadaniu się. Ale wytrwałość się opłaciła ;)

Taaa... to fakt. Czasem chce się coś zadziałać, ale ze względu na brak konsekwencji innych plany biorą w łeb. Cieszę się, że Ci się udało.

Maciek! napisał(a):Ja z zawodu jestem scenarzystą

Czyli miałeś już trochę ułatwione zadanie. Wiedziałeś z czym się to je. Historia to Twój własny pomysł? Trochę podejrzałem Twój profil na facebooku i zauważyłem, że w rubryce "Pracuje w:" masz wpisane "Studio Minatur Filmowych". Wow! Opowiedz coś o tej pracy jeśli możesz. Sorka, że tak wypytuję, ale to ta ludzka ciekawość nie daje mi spokoju. :D

Maciek! napisał(a):ale ten komiks to "owoc pasji" ;)

I to jest najważniejsze. To co nas napędza, daje kopa, sens i kolory życiu - pasja.

Maciek! napisał(a): Zaczęło się jako coś 100% dla przyjemności (w sensie "tworzymy dla zabawy, dla samych siebie obojętnie czy się tym ktoś zainteresuje ale niech wygląda 100% profesjonalnie"), a potem akurat był konkurs, wysłaliśmy pierwszy odcinek, nagrodę dostał, Egmont się zainteresował... the rest is history ;)

Fajnie, że projekt nie trafił do szuflady. Że postanowiliście spróbować sił w konkursie i że ktoś to docenił. Życzę tylko dalszych sukcesów! :)

Retlaw napisał(a):ok, będę w sobotę o ok 13, ale nie wiem jak długo

Przyznam, że nie wiem jak wyglądasz, więc mogę mieć problem z poznaniem Ciebie. Będę wyglądał tych osób które znam (Arcer, Lis, Maciek!), bo pewnie inni też będą do nich zagadywać.
Fortuna Favet Fortibus
Doniek
Heaven won't take him...

Postprzez lamero » Pt paź 03, 2014 5:58 pm

Dodam dla statystyk, że ja też będę w Łodzi. Przyjeżdżam tylko na sobotę (ale za to na cały dzień) z zamiarem przynajmniej częściowego uzupełnienia kolekcji KD. Jak kogoś skojarzę z zeszłego roku albo z Komiksowej Warszawy, to podejdę :).
lamero

Postprzez Maciek! » Pt paź 03, 2014 6:41 pm

Doniek napisał(a):Chcę się załapać jeszcze na autografy Grzegorza Rosińskiego, Katarzyny Babis, Jeana Van Hamme'a, Tomasza Leśniaka i Rafała Skarżyckiego oraz braci Minkiewicz.

Mnie tylko Baranowski interesuje. Mam nadzieję, że znajdę chwilkę ;)

Doniek napisał(a): Czyli miałeś już trochę ułatwione zadanie. Wiedziałeś z czym się to je.

Przedewszystkim chciałem mieć dobry, poprawnie zrobiony komiks humorystyczny ala "Asteriks", "Lucky Luke" czy "Kajko i Kokosz". Chcę z każdym innym podnosić sobie poprzeczkę ;)

Maciek! napisał(a):Historia to Twój własny pomysł?

Tak (właściwie w albumie będą trzy historie - dwie krótkie i jedna długa, tytułowa). Taka moja walentynka/pastisz świata z literatury fantasy i gier RPG które uwielbiałem w czasach gimnazjum. Jakichś oczek dla Kaczkofanów niestety nie będzie (choć jest pewien aspekt zainspirowany Barksem, nic fabularnego co pewien "feel" jeśli o przygodowy element idzie) choć pewne inne smaczki są... ;)

Doniek napisał(a): Trochę podejrzałem Twój profil na facebooku i zauważyłem, że w rubryce "Pracuje w:" masz wpisane "Studio Minatur Filmowych". Wow! Opowiedz coś o tej pracy jeśli możesz.

Tj. to nie jest stała praca co na zlecenie ale pisałem tam do kilku seriali w tym "Hip-Hip i Hurra" (z tego co mi wiadomo ma jeszcze w tym roku lecieć na "JimJamie") i jeszcze paru innych które dopiero powstają więc nie mogę o tym za wiele mówić. Ukończyłem scenariopisarstwo w Warszawie, do "Miniatur" poszedłem na praktyki, napisałem "coś na próbę", zainteresowali się i jestem na liście "podręcznych scenarzystów". Jest jeszce jedno studio dla którego mam pisać ale zobaczymy jak z tym pójdzie...

Doniek napisał(a):Sorka, że tak wypytuję, ale to ta ludzka ciekawość nie daje mi spokoju. :D

Luz. Będę miał rozgrzewkę przed jutrem :P

Doniek napisał(a):Życzę tylko dalszych sukcesów!

DZIĘĘĘĘKI :D :D :D Mam nadzieję, że nasz "Lil i Put" będzie się podobać ;) Po lekturze wal śmiało jak coś wadziło ;)
Maciek!
Dr Moderator

Postprzez Arcer » Pt paź 03, 2014 7:32 pm

Ja niestety z przyczyn losowych nie wybiorę się, więc i z noclegu nici. Przepraszam że dopiero teraz piszę, ale sam się spodziewałem, że będę miał zajętą niedzielę - a sprawa ta wyszła w sobotę.
Może nie będę nikomu podrzucał listy swoich brakujących KD do kupienia :), bo było ich za dużo...

A jak tam z Berlinem?
Arcer
el moderatoro

Postprzez lamero » Pt paź 03, 2014 8:55 pm

Co do Berlina, to dwa lata temu chyba bezpośrednio mówiłem Ci, że jak Don przyjedzie po raz kolejny do Niemiec, to już na pewno nic mnie nie powstrzyma przed spotkaniem go tam. Nie przewidziałem jednak tego, że rok później będę mógł zobaczyć, podać rękę i dostać rysunek od Dona Rosy w Polsce.
Krótko mówiąc, mimo że chętnie bym do Berlina pojechał, to jednak w tym roku też nie pojadę, bo po zeszłorocznym łódzkim spełnieniu marzeń nie mam wystarczająco dużej motywacji, żeby walczyć o wolne w robocie.
lamero

Postprzez Retlaw » N paź 05, 2014 5:55 pm

Było ok, pomimo niewielkiej ilości forumowiczów, w tym roku kiermasze nie popisały się ilością KD, w sumie to tylko kilka gigantów zauważyłem.
this time the magic is real
http://lucasfilm.pl/
http://www.beelive.pl
http://www.studioant.pl - tym się zajmuję :-]
Retlaw

Postprzez Arcer » Śr paź 08, 2014 3:02 pm

W takim razie nie żałuję, że nie odwiedziłem stoisk z komiksami. Szkoda mi tylko, że nie wyszło spotkanie z Wami.

Tymczasem, krystalizuje się plan na wyjazd do Berlina. Z powodu pracy w sobotę muszę wrócić w nocy, więc:
wyjazd w czwartek, pobyt w piątek i powrót w piątkowy wieczór.

Jak dotąd pewni wyjazdu są: Arcer, Magdalena i jej siostra. Zachęcam pozostałych disneymaniaków!
Szczegóły techniczne opiszę potem, ogólnie chodzi o wyjazd PolskimBusem, który jedzie z Warszawy przez Łódź i Poznań do Berlina, powrót tym samym środkiem transportu. Miejsca jeszcze są, nocleg zaklepiemy na dniach.
Arcer
el moderatoro

Postprzez Maciek! » Śr paź 08, 2014 6:08 pm

Ja niestety odpadam :( Początek roku szkolnego + nagłe zlecenie...
Maciek!
Dr Moderator

Postprzez Doniek » Śr paź 08, 2014 10:46 pm

Czy byłaby możliwość, aby ktoś z szanownych podróżnych do Berlina zakupił dla mnie figurkę Sknerusa lub Donalda albo plakat np. z grafiką z okładki płyty "The Life and Times of Scrooge", gdyby były po w miarę przystępnej cenie?

Zastanawialiście się nad wyjazdem w innym terminie? Don będzie w Niemczech jeszcze 20 (München), 21 (Mannheim), 22 (Stuttgart) i te terminy by dla mnie bardziej pasowały.
Fortuna Favet Fortibus
Doniek
Heaven won't take him...

Postprzez Doniek » Cz kwi 23, 2015 1:13 am

Za niecały miesiąc Komiksowa Warszawa. W programie sotkanie z Gianlucą Panniello i redakcją "Kaczora Donalda". Czy mogę się spodziewać kogoś z DisneyPolski?
Fortuna Favet Fortibus
Doniek
Heaven won't take him...

Postprzez Arcer » Pt maja 01, 2015 1:44 pm

Postaram się zajrzeć sobotnim popołudniem, chętnie zobaczę znajome twarze :).
Arcer
el moderatoro

Postprzez kuperkowo » Pt maja 01, 2015 6:17 pm

Trochę dziwne, że dwa lata pod rząd jest spotkanie z tym samym rysowników (Pannielo był/a chyba tez rok temu).
"I remember it as if it was yesterday.
My papa took me to see the ancestral home of our clan.
The desolate castle on Dismal Downs, abandoned since the 17th century "
kuperkowo

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Inne