Czcionka Walta Disneya

Piszemy tu o wszystkim, co nie pasuje do żadnej z powyższych kategorii.

Czcionka Walta Disneya

Postprzez kowal.tom » Pn lut 06, 2012 1:28 pm

Mam pytanie do miłośników produkcji WD: czy Waszym zdaniem charakterystyczna czcionka Walta Disneya jest opatentowana? Logika karze mi myśleć, że tak właśnie jest.
Spotkałem ostatnio polską firmę, która używa właśnie tej czcionki na swoich produktach. Ponieważ firma ta nie jest w żaden sposób związana z produktami dla dzieci, wątpię w to, że używa tej czcionki legalnie. Jako fan WD oburza mnie, ale nie wiem co z tym zrobić.
kowal.tom

Imię: Tomek
GG: 0

Re: Czcionka Walta Disneya

Postprzez jupix » Wt lut 07, 2012 3:58 pm

Zawsze myślałem, że jest to kopia podpisu Walta Disneya. W logo studia użyta została chyba pierwszy raz w 1985 roku.
Wydaję mi się, że ta firma raczej nie ma zgody na takie napisy, choć gdyby takową kupili to i tak dla wytwórni byłby to niewielki zysk.
600 postów w 6 lat, dwudziestka na karku, ale miłość do Disneya - dozgonna!
jupix

Imię: Wojtek

Postprzez cziksel » Śr lut 08, 2012 8:28 pm

Często widzę takie czcionki na różnych produktach. Można nawet ściągnąć taką z internetu, nie sądzę, żeby była ona opatentowana. Myślę, że Disney zastrzega sobie prawo tylko do podpisu, ale głowy nie dam.
cziksel

Imię: Ada
GG: 461091

Postprzez Arcer » Cz lut 09, 2012 7:19 pm

Spotkałem się z tą czcionką już jakieś 10 lat temu, a na pewno powstała dużo wcześniej (jako plik czcionki, oczywiście). Natomiast samo logo zaprojektował nie Disney, a ktoryś z jego animatorów (nie pamiętam nazwiska, ale było wymienione w "Czarnym księciu Hollywood" - w internecie jakoś się na nie dotąd nie natknąłem). Sam podpis W. Disneya wyglądał dokładnie tak.
Arcer
el moderatoro

Powrót do Inne