Drzewo Genealogiczne Kaczora Donalda

Piszemy tu o wszystkim, co nie pasuje do żadnej z powyższych kategorii.

Drzewo Genealogiczne Kaczora Donalda

Postprzez Avador » Pn paź 10, 2005 3:01 pm

Co sądzicie o drzewie genealogicznym Kaczora Donalda, co wy na to by rozpisać konkretnie kto kiedy się urodził, kto kogo był matką lub ojcem, a także wskazać linki do udokumentowanych ślubów naszych bohaterów, np Kaczora Kwaczyńskiego (Ludwik Van Drake) + siostra Sknerusa McKwacza bodajże Matylda? Ja się gubię w tej kaczej rodzinie trochę - ktoś by z was wykonał prosty schemat i umieścił tu link :wink:
Avador

Postprzez optimus » Wt paź 11, 2005 9:41 pm

1. Pierwsze słyszę że Kwaczyński jest mężem siostry Sknerusa
2. Pomysł niezły ale problem polega na tym iż każdy twórca ma własną wizję. Przykład: większośc rysowników umieszcza Sknerusa w dzisiejszym "nowoczesnym" Kaczogrodzie - bohater ten w ogóle się nie starzeje (inni też nie). Świat idzie naprzód a on razem z nim.
Za to chronologii trzyma się Don Rosa. Z tego co wiem według notek Rosy Babcia Kaczka zmarła w l. 60 a Sknerus w 1970. W komiksach Rosy ze Sknerusem nie zwracamy zwykle na to uwagi, ale samochody przecież raczej nie przypominają dzisiejszych (pomijam już fakt iż w Polsce wówczas prawie w ogóle nie było samochodów ;)). Nie pojawia się też np. internet.
Chwilowo brak pomysłu na podpis...
optimus

Postprzez Arcer » Śr paź 12, 2005 1:28 pm

optimus napisał(a):1. Pierwsze słyszę że Kwaczyński jest mężem siostry Sknerusa

To akurat prawda (pod warunkiem, że pod nazwiskiem "prof. Kwaczyński" rozumiemy Ludwiga von Drake'a :-)).

optimus napisał(a):2. Pomysł niezły ale problem polega na tym iż każdy twórca ma własną wizję. Przykład: większośc rysowników umieszcza Sknerusa w dzisiejszym "nowoczesnym" Kaczogrodzie - bohater ten w ogóle się nie starzeje (inni też nie). Świat idzie naprzód a on razem z nim.
Za to chronologii trzyma się Don Rosa. Z tego co wiem według notek Rosy Babcia Kaczka zmarła w l. 60 a Sknerus w 1970. W komiksach Rosy ze Sknerusem nie zwracamy zwykle na to uwagi, ale samochody przecież raczej nie przypominają dzisiejszych (pomijam już fakt iż w Polsce wówczas prawie w ogóle nie było samochodów ;)). Nie pojawia się też np. internet.

Zgadza się, a na przykład w latach 1999-2000 w KD było bardzo wiele komiksów związanych z internetem lub takich, gdzie internet się pojawiał. Don próbuje pokazać wszelkie urządzenia techniczne w sposób, w jaki wyglądały w latach 50. i 60. XX w., kiedy to trwa akcja jego komiksów ze Sknerusem i Donaldem. Przykładem jest tajemnicze urządzenie Diodaka do wyszukiwania wszelkich złych intencji wobec Sknerusa ("Najeźdźcy") lub samochody (np. auto Babci Kaczki w "Dawnych wspomnień czar" - chyba, bo nie jestem pewien, czy dobrze pamiętam).
P.S. Według Dona Rosy Sknerus zmarł w roku 1967 w wieku 100 lat :-(.
Arcer
el moderatoro

GG: 0

Inne Drzewko

Postprzez Hyzio » N kwi 30, 2006 8:23 am

Tutaj mam takie inne bardzo czytelne drzewko
Obrazek
Nie podobają mi się tylko czapeczki HDZ
hyz/dyz/zyz
Hyzio
Szef HDZ

Postprzez Pahan » N kwi 30, 2006 10:17 am

Czy ktoś mi może wyjaśnić kim jest Gideon McKwacz, i skąd wizerunek ojca siostrzeńców?
Pahan

GG: 2266241

Postprzez Arcer » N kwi 30, 2006 1:31 pm

Gideon to chyba brat Skneursa wymyślony przez Scarpę - prawda to czy też nie?
Aha, skąd jest to drzewko? Są tu błędy w porównaniu z drzewem z KD 8/96. Np. Greta Garbo zamiast Grabo.
Arcer
el moderatoro

Postprzez Hyzio » Pn maja 01, 2006 3:18 pm

Tak wogule to gdzie jest na drzewie Kwacjusz McLupm który jest rzekomo kuzynem Sknerusa.
hyz/dyz/zyz
Hyzio
Szef HDZ

Postprzez Humperdink » Pn maja 01, 2006 3:28 pm

Obawiam się, Hyziu, że go tam nie ma. Podobnie jak wielu innych, mało ważnych postaci.
Powiało grozą?
Humperdink

Postprzez lis » Pn maja 01, 2006 5:01 pm

Dlaczego Humperdinku sugerujesz, że McLump jest mało ważną postacią?
lis
administrator

Imię: Mateusz
GG: 3889388

Postprzez esio » Pn maja 01, 2006 5:21 pm

Wydaje mi się, że w takim drzewie uwzględnione powinny zostać postacie, które wystąpiły w min. kilku komiksach. Nie lubię np. nazwiska Kaczor Donald Fauntleroy, bo to, że wystąpiło w 1 kreskówce nie jest dla mnie wystarczającym argumentem. Wyjątek mogą stanowić postacie z Drzewa Dona Rosy, które nie wystąpiły nigdzie.
użytkownik przechodzi kryzys kaczkofaństwa
esio

Postprzez Pahan » Pn maja 01, 2006 5:34 pm

Arcer napisał(a):Gideon to chyba brat Skneursa wymyślony przez Scarpę - prawda to czy też nie?

Ale dlaczego jego linia wychodzi tylko od Fergusa? Czyżby wg tego drzewa Fergus miał inną? :lol:
Pahan

GG: 2266241

Postprzez Humperdink » Pn maja 01, 2006 5:35 pm

lis napisał(a):Dlaczego Humperdinku sugerujesz, że McLump jest mało ważną postacią?

Dla mnie to po prostu nie jest ważna postać, ledwo trochę ważniejsza niż Miko. Poza tym w moich oczach jest trochę taki nienaturalny.
Wystąpił tylko w dziesięciu komiksach Williama Van Horna, nikt inny go nie rysuje. Ostatnio styl tego rysownika zaczyna mi się nawet podobać.
Powiało grozą?
Humperdink

Postprzez lis » Pn maja 01, 2006 6:01 pm

esio napisał(a):Wydaje mi się, że w takim drzewie uwzględnione powinny zostać postacie, które wystąpiły w min. kilku komiksach. Nie lubię np. nazwiska Kaczor Donald Fauntleroy, bo to, że wystąpiło w 1 kreskówce nie jest dla mnie wystarczającym argumentem. Wyjątek mogą stanowić postacie z Drzewa Dona Rosy, które nie wystąpiły nigdzie.

Uwzględnianie imion, które nie pojawiły się nigdzie poza jednym drzewem stworzonym przez jednego rysownika - dobrze;
Uwzględnianie imienia, które pojawiło się w jednej kreskówce, stworzonej przez całą grupę artystów za życia, pod pełną kontrolą i za akceptacją Walta - źle.
Obawiam się Esiu, iż nie rozumiem Twojego toku myślenia...

Humperdink napisał(a):Poza tym w moich oczach jest trochę taki nienaturalny.

Na czym polega ta nienaturalność? Wybacz, że drążę temat, ale jestem ciekawy.

A 10 historii to i tak więcej, niż ma na swoim koncie 70% postaci przedstawionych na powyższym drzewie ;)
lis
administrator

Imię: Mateusz
GG: 3889388

Postprzez Hyzio » Pn maja 01, 2006 7:19 pm

Tak chciałem tylko dodać ale na Oryginalnym Polskim drzewie jest bardzo nieczytelna czcionka. :)
hyz/dyz/zyz
Hyzio
Szef HDZ

Postprzez Humperdink » Wt maja 02, 2006 8:13 am

lis napisał(a):
Humperdink napisał(a):Poza tym w moich oczach jest trochę taki nienaturalny.

Na czym polega ta nienaturalność? Wybacz, że drążę temat, ale jestem ciekawy.

Nie wiem, naprawdę nie wiem.. On chyba wdarł się do świata kaczek na jaki już sobie ukształtowałem pogląd i po prostu został odrzucony.
Ekhem, no więc tak: Jest nienaturalny, bo nie pasuje do reszty. Dlaczego? Bo nie. :)
Powiało grozą?
Humperdink

Następna strona

Powrót do Inne