Stwórzmy karty kolekcjonerskie!

Piszemy tu o wszystkim, co nie pasuje do żadnej z powyższych kategorii.

Stwórzmy karty kolekcjonerskie!

Postprzez diego » Pt sty 28, 2011 9:32 pm

Mam ostatnio okres tworzenia kart ze wszystkim co mi się nawinie, ale nie obijam w bawełnę:
Twórzcie postacie, ich szkice (nie pokolorowane), ja stworzę pierwszą serię (składa się z 8 kart).Potrzebni mi:
  • Donald
  • Diodak
  • Daisy
  • Sknerus
  • Babcia Kaczka
  • Goguś
  • Dziobas
  • i jeszcze jakiś jeden
Do każdej postaci potrzebny mi krótki opis oraz dopisek w stylu "Najbogatszy Kaczor Świata" (Sknerus)...
Jeśli dobrze by szło raz na miesiąc stworzymy jedną serię (luty - pierwsza, marzec - druga (z Myszką Miki))
Piszcie co sądzicie!
Spoiler:

EDIT: Oho! Napiszę jeszczę jaki to ma cel, a więc: Tworzenie kart ma na celu promowanie Disneya, a w szczególności głównych postaci wśród dzieci i młodzieży poprzez wspaniałą karciankę... Jak to zrobić? Drukujcie karty i przy najbliższych spotkaniach rodzinnych rozdawajcie młodszemu rodzeństwu...
A! E! I! O! U! AEIOU! A! E! I! O! U! AEIOU!...
diego

Imię: Kuba
GG: 0

Re: Stwórzmy karty kolekcjonerskie!

Postprzez Gęgul » So sty 29, 2011 10:02 am

Wszystko pięknie, ale nie mamy licencji na drukowanie wizerunków postaci. Chyba tak nie można.
To jest twoja chwila prawdy.
Gęgul
Rozkład jazdy dla każdego

Imię: Wiktor

Postprzez diego » So sty 29, 2011 7:46 pm

To możemy się zapytać tych z Egmontu - jakieś tam mają prawa, a może nawet im się spodoba pomysł i podrukują... Jak ja lubię marzyć... W każdym razie możemy takie "cuś" zrobić nawet dla własnej satysfakcji :D Ale jak nie, to nie... Proszę nie zamykajcie tego wątku (jeszcze).
diego

Postprzez Scarpomaniak » So sty 29, 2011 7:47 pm

Jestem za, a nawet przeciw, tzn. zrobić tak, ale opublikować tylko w internecie.
Jeden z ostatnich wojowników na polu popularyzacji komiksów Disneya w Polsce.
Prowadzi bloga Kacza Agencja Informacyjna, w którym informuje o komiksach Disneya wydawanych w Polsce i na świecie.
Ma nadzieję, że nastaną lepsze czasy dla komiksów Disneya.
Scarpomaniak
Pan tłumacz

Imię: Radosław

Postprzez diego » So sty 29, 2011 8:02 pm

Hurra! 2:1! Proponowałbym aby narysować profil postaci oraz jej portret (technicznie: rzut z przodu, rzut z boku)... Karty mogłyby w takim razie służyć dla niezapoznanych z Disneyem forumowiczem (wątpię) w miejsce, gdzie jest opis mogilbyśmy umieścić takie informacje jak data stworzenia postaci, pierwszy wystąp w komiksie, animacji, jego (jej) miłość, wroga itp... O, no i twórcę!!!
Proszę o pisanie (i publikowanie swoich postaci) w podpunktach poszczególne jak-to-się-tam-nazywa-punkty...

Oprócz tego składajcie propozycje dziedzin, jakimi postacie "walczyłyby" gdyby je ktoś wydrukował... Ja nie radzę (chociaż w sumie jest tyle przedszkoli im. Kubusia Puchatka i innych Disneyowców) przynajmniej do kiedy napiszę, że mamy prawo do tego :D

W kole obok imienia postaci tak myślę, by dać główny(e) atrybut(y) postaci (np. Donald - berecik)

Planowałem także zrobiś serię "Donową" co bym albo: napisał maila do Dona z prośbą o zrobienie takowych rysunków, a zeskanowane wysłać do nas lub wyciąć z historyjek, ale lepiej żebym o tym zapomniał... a niech to, teraz mam to zapisane i mnie to będzie męczyło :?
diego

Postprzez Scarpomaniak » So sty 29, 2011 8:58 pm

Ja chciałem kiedyś zrobić "Encyklopedię komiksów Disneya", gdzie każda posta była by dokładnie omówiona i byłyby obrazki jak najważniejsi twórcy tą postać przedstawiają.
Jeden z ostatnich wojowników na polu popularyzacji komiksów Disneya w Polsce.
Prowadzi bloga Kacza Agencja Informacyjna, w którym informuje o komiksach Disneya wydawanych w Polsce i na świecie.
Ma nadzieję, że nastaną lepsze czasy dla komiksów Disneya.
Scarpomaniak
Pan tłumacz

Imię: Radosław

Postprzez Brat Be 761 » So sty 29, 2011 9:17 pm

diego napisał(a):To możemy się zapytać tych z Egmontu - jakieś tam mają prawa, a może nawet im się spodoba pomysł i podrukują...

Tak, Egmont wydrukuję masowo karty zrobione przez trzynastolatków.

diego napisał(a):Drukujcie karty i przy najbliższych spotkaniach rodzinnych rozdawajcie młodszemu rodzeństwu...

Mój sześcioletni bratanek chętnie weźmie taką kartę, wróci do domu i rzuci ją na stertę innych raz dotykanych rzeczy, no bo błeh, on już się nim bawił. Wątpię nawet, że przeczyta co na niej pisze.

Nie zabraniam wam marzyć czy coś, ale ten pomysł nie ma żadnej przyszłości. Ot, kolejny temat, który pożyje tydzień, a potem zdechnie, bo nikomu nie będzie się niczego robić.
Brat Be 761
D'Oh!

Imię: Igor

Postprzez Gęgul » So sty 29, 2011 9:48 pm

Pomysł fajny, ale pomyślmy rzeczowo. Taki druk to nie propozycje i marzenia dt. komiksów. Taka inicjatywa potrzebowałaby:

a) dużej ilości tuszu
b) pewności, że jest pod to grunt
c) psa
d) zgody Disneya (Disney ≠ Egmont, a zgoda = duża ilość pieniędzy). Sknerus nam tego nie ufunduje, niestety.

Donald
Diodak
Daisy
Sknerus
Babcia Kaczka
Goguś
Dziobas
i jeszcze jakiś jeden

A ja to co?
To jest twoja chwila prawdy.
Gęgul
Rozkład jazdy dla każdego

Imię: Wiktor

Postprzez diego » N sty 30, 2011 8:34 am

OK... stwórzmy tylko tak dla własnej satysfakcji, a Gęgul oczywiście może być (jakimś trafem o nim zapomniałem)...
Niedlugo dam szkic karty na której wszystko się będzie opierało (troche lepszy będzie niż ten pierwszy szkic, który powiem wam, że i tak jest tm mim klasycznym)... Troche szkoda, że nie pomyślałem o prawach autorskich, bo wymyśliłem już nawet karty mocy, wariant do gry z kostkami, a nawet figurki (albo takie wycinane papierowe, albo Z jajek Zaini)...
Dokończę potem, czekajcie na EDIT...
diego

Powrót do Inne