Polityka wydawnicza CDProjekt

Piszemy tu o wszystkim, co nie pasuje do żadnej z powyższych kategorii.

Polityka wydawnicza CDProjekt

Postprzez Inuki » Pt sie 20, 2010 7:05 pm

Postanowiłem założyć ten temat, żeby nie zaśmiecać tematu o "Pięknej i Bestii". Tutaj można chwalić i narzekać na polskiego dystrybutora filmów Disney'a. Po tym co zamierzają zrobić z wydaniem Blu-ray "Pięknej i Bestii", może warto by napisać do CDP i polskiego Disney'a z prośbą o nawrócenie. Proponuję też poruszyć sprawę na innych forach. Niech CDP wie, że niektórzy nie dają się robić w bambuko i orientują się co się dzieje na rynkach wydawniczych w innych krajach. Postaram się ułożyć jakiś tekst listu, który można by wysłać, jednak jeżeli komuś pierwszemu coś przyjdzie do głowy, to proszę, piszcie. Do premiery "Pięknej i Bestii" nie zostało dużo czasu; może jeszcze uda nam się coś zmienić, jeżeli się pospieszymy.
Inuki

GG: 0

Re: Polityka wydawnicza CDProjekt

Postprzez jupix » So sie 21, 2010 8:08 am

Co chcesz zmienić? Ciesz się, że wydają film, który jest rzadko do zdobycia. Chyba, że koniecznie ci zależy na dodatkowym teledysku lub gierce. Jeśli tak to przepraszam.
600 postów w 6 lat, dwudziestka na karku, ale miłość do Disneya - dozgonna!
jupix

Imię: Wojtek

Postprzez Scarpomaniak » So sie 21, 2010 12:08 pm

Tyle, że kupujesz film na Blu-rayu za prawie 100 złotych, i co dostajesz 1 płytę zamiast 3 płyt, i na tej płycie masz tylko 2 lub 3 dodatki zamiast kilkunastu z drugiej płyty (w tym przypadku Pięknej i Bestii prawie czterogodzinny dokument) i co nie szkoda cię tych pieniędzy?
Jeden z ostatnich wojowników na polu popularyzacji komiksów Disneya w Polsce.
Prowadzi bloga Kacza Agencja Informacyjna, w którym informuje o komiksach Disneya wydawanych w Polsce i na świecie.
Ma nadzieję, że nastaną lepsze czasy dla komiksów Disneya.
Scarpomaniak
Pan tłumacz

Imię: Radosław

Postprzez jupix » So sie 21, 2010 1:03 pm

Nie kupuję Blue - Ray, bo mam stary, poczciwy, analogowy telewizor, który jednak pozwala mi się cieszyć z filmów Disneya. Jakość ma tutaj mniejsze znaczenie, ale cóż... ja urodziłem się w zeszłym stuleciu. :)
600 postów w 6 lat, dwudziestka na karku, ale miłość do Disneya - dozgonna!
jupix

Imię: Wojtek

Postprzez Mędrek1937 » So sie 21, 2010 4:19 pm

Scarpomaniak napisał(a):Tyle, że kupujesz film na Blu-rayu za prawie 100 złotych, i co dostajesz 1 płytę zamiast 3 płyt, i na tej płycie masz tylko 2 lub 3 dodatki zamiast kilkunastu z drugiej płyty (w tym przypadku Pięknej i Bestii prawie czterogodzinny dokument) i co nie szkoda cię tych pieniędzy?

Beyond Beauty nie będzie trwac prawie 4 godzin. Miałem błędną informacje. Oficjalna: 51: z czymś.Szkoda
Obrazek
Jak po nocy świt, jak w piosence rytm, Piękna z Bestią jest
Mędrek1937

Imię: Bartek

Postprzez KamilSz96 » So sie 21, 2010 5:29 pm

Scarpomaniak napisał(a):Tyle, że kupujesz film na Blu-rayu za prawie 100 złotych, i co dostajesz 1 płytę zamiast 3 płyt, i na tej płycie masz tylko 2 lub 3 dodatki zamiast kilkunastu z drugiej płyty (w tym przypadku Pięknej i Bestii prawie czterogodzinny dokument) i co nie szkoda cię tych pieniędzy?

Nie wiem, bo się tak nie orientuje, ale na Blu-ray to jest chyba film HD :?:
"Urok cichych, spokojnych miejsc, majestat srebrnego księżyca i gwiazd... Gdzie wędrowiec widzi piękno wschodów i zachodów słońca w głuszy, nietkniętej ludzką stopą i kaczą płetwą. Miejsc, które zmienia tylko upływ czasu."
KamilSz96

Imię: Kamil

Postprzez Inuki » So sie 21, 2010 8:21 pm

jupix napisał(a):Co chcesz zmienić? Ciesz się, że wydają film, który jest rzadko do zdobycia. Chyba, że koniecznie ci zależy na dodatkowym teledysku lub gierce. Jeśli tak to przepraszam.

Nie powiedziałbym, że są problemy z jego zdobyciem; co chwilę pojawia się na Allegro, problemem jest cena (ostatnio jednak nówki można dostać za 70zł, a nie za 250zł jak kiedyś). Mnie osobiście ten problem też mógłby nie dotyczyć, bo posiadam w kolekcji poprzednie wydanie "Pięknej i Bestii", jednak nie podoba mi się fakt, że kolejny dystrybutor robi ludzi w balona. Wybacz ale za to na pewno im nie podziękuję. Zdaję sobie sprawę, że niektórzy (w tym Ty) nie interesują się wydaniami Blu-ray, bo nie mają odtwarzacza, jednak co byś zrobił gdyby ta sytuacja dotyczyła wydania DVD, które masz zamiar kupić? Z pewnością chodziaż raz powiedziałbyś sobie, że coś jest nie tak, gdybyś miał zapłacić 60zł za sam film, a w innych krajach za podobne pieniądze (często mniejsze) można by kupić wersję z dodatkami. Być może dla Ciebie ważny jest sam film, nie dodatki, jednak niektórzy, jak ja, chcieliby wiedzieć też coś więcej o filmie, o tym jak powstawał, poznać opinie scenarzystów, reżysera, itp. Rozumiem, gdyby to wydanie kosztowało maksymalnie 60zł (tak jak najnowsze wznowienia i premiery starszych filmów, które na dniach CDP ma zamiar wydać), wtedy nie miałbym nic przeciwko. Jednak skoro "Piękna i Bestia" ma kosztować 100zł (1 płyta), a "Królewna Śnieżka" kosztowała 120zł (3 płyty), to coś tu chyba jest nie tak. Skoro CDP chce wydawać tańsze wydania, dla tych, których interesuje tylko film, to OK; jednak niech da też możliwość kupna bogatszej wersji tym, których interesują również dodatki (i nie chodzi tutaj o teledysk czy grę). Dla mnie osobiście bogatsze wydanie mogłoby być trochę droższe, ważne jednak żeby był wybór i każdy mógł kupić takie wydanie jakie mu się podoba, tak jak to ma miejsce w innych krajach.
Inuki

Postprzez lis22 » Pn sie 23, 2010 1:07 pm

jupix napisał(a):Co chcesz zmienić? Ciesz się, że wydają film, który jest rzadko do zdobycia. Chyba, że koniecznie ci zależy na dodatkowym teledysku lub gierce. Jeśli tak to przepraszam.

Widzisz,ja bardzo lubię dodatkowe materiały a zwłaszcza te traktujące o produkcji filmu,pokazujące pracę animatorów,tworzenie rysunków,postaci,teł,muzyki,itp. - gry mnie zupełnie nie interesują i mogłyby one zniknąć zarówno z wydań DVD jak i BD.
Ja mam już prawie wszystkie filmy Disneya na DVD ale nawet tu kupiłbym drugi raz film gdyby pojawiło się wydanie dwu płytowe / Pocahontas,Dzwonnik z Notre Dame,Mała Syrenka,Herkules,Nowe Szaty Króla,Atlantis,itp. / a Blu-Ray kupuję na przyszłość i mam już dwa filmy Disneya ( " Królewna Śnieżka " i " Księżniczka i Żaba " ) i dlatego też cieszyłem się z tego że pomimo wtop w wydaniach DVD ( badziewna " magiczna kolekcja " i słaba " Alicja " ) CDP przykłada się przynajmniej do wydań BD - niestety,po premierze " Alicji " Burtona można było mieć złe przeczucia - przeczucia,które okazały się uzasadnione ...

Jeszcze kwestia ceny: u nas wydanie 1xBD ma kosztować 99 zł - tymczasem w USA wydanie 2xBD + 1xDVD kosztować ma 25.99 dolarów,czyli trochę ponad 80 zł:
http://www.amazon.com/Beauty-Three-Disc ... pd_sim_d_1
nie czujesz się oszukany i robiony w balona? - bo ja,tak.
lis22

Postprzez lis22 » Pn sie 23, 2010 6:01 pm

Jak widać nowa polityka CDP kwitnie bo kolejny film pozbawiony został dodatkowej płyty DVD a i dodatki nie powalają swym bogactwem:
http://www.filmweb.pl/news/%22Ksi%C4%85 ... ayu-64178#
:? :(
lis22

Postprzez Sparkling1986 » So lis 08, 2014 4:45 pm

Od początku Piękna i Bestia ma pecha do wydań - gdy w USA wychodziło dwupłytowe wydanie PE, my dostaliśmy w ramach dodatków jedynie dwa teledyski, jeden 10-minutowy dokument, grę oraz Historię tej historii. Teraz z okazji wydania filmu na BD historia się powtarza - znowu jedna płyta, a do tego to okropne menu.. Szkoda :( Jeszcze trochę i zaczną wydawać w Europie 'gołe' wydania BD.
500 days of magic, of distance, of tenderness.
500 days of intimacy, of awkwardness, of passion.
500 days of fury, of ecstasy, of uncertainty, of Summer.
Sparkling1986

Powrót do Inne