Własne komiksy użytkowników Disney Polska!

Piszemy tu o wszystkim, co nie pasuje do żadnej z powyższych kategorii.

Re: Własne komiksy użytkowników Disney Polska!

Postprzez rysownik » Pt paź 09, 2009 3:22 pm

Nie no, nie mam pretensji do Ciebie, sama wiem jak to jest pisać pod wpływem emocji. Rozumiem, że Cię to denerwuje, mnie zresztą też, ale jeśli chodzi o młodszych to staram się rozumieć, że dopiero zaczynają z kaczorami i wielki wpływ mają na nich ulubieni twórcy. Ale w komiksach bardziej doświadczonych, zawodowych twórców czegoś takiego nie rozumiem. W każdym razie dziękuję Ci za opinię. :)

A co do tego całego pomysłu z komiksami. Czy to już nie przesada? Wiele osób przyznaje, że nie lubi ściągać komiksów i czytać na komputerze. Po co kolejne pisma? Nie wystarczyłoby poprzestać na jednym, albo dwóch? Już w ogóle się nie orientuję, które czasopisma online się ukazują, a które nie, ani które pomysły zostały wcielone w życie. Zresztą "nasze" komiksy do mnie nie przemawiają. Nie wystarczy Wam publikowanie ich na forum?
rysownik

Imię: Agata
GG: 0

Postprzez niejaki don jm » Pt paź 09, 2009 3:29 pm

rysownik napisał(a):Nie no, nie mam pretensji do Ciebie, sama wiem jak to jest pisać pod wpływem emocji. Rozumiem, że Cię to denerwuje, mnie zresztą też, ale jeśli chodzi o młodszych to staram się rozumieć, że dopiero zaczynają z kaczorami i wielki wpływ mają na nich ulubieni twórcy. Ale w komiksach bardziej doświadczonych, zawodowych twórców czegoś takiego nie rozumiem. W każdym razie dziękuję Ci za opinię. :)

ODP.: Co do doświadzonych twórców. Sknerus kontra sknerus był świetny, a wszystkie Rosy są nawiązaniami (większe bądź mniejszymi) do Barksa. No ale co innego Giganty :)

A co do tego całego pomysłu z komiksami. Czy to już nie przesada? Wiele osób przyznaje, że nie lubi ściągać komiksów i czytać na komputerze. Po co kolejne pisma? Nie wystarczyłoby poprzestać na jednym, albo dwóch? Już w ogóle się nie orientuję, które czasopisma online się ukazują, a które nie, ani które pomysły zostały wcielone w życie. Zresztą "nasze" komiksy do mnie nie przemawiają. Nie wystarczy Wam publikowanie ich na forum?

Ja lubię czytać na kompie, ale limit transferu mi na to nie pozwala.
niejaki don jm
Byłem hardkorem ;)

Imię: Jacek

Postprzez maniakdonald » Pn paź 12, 2009 3:38 pm

wez nie pie*dol bejbe
maniakdonald
Wolność wyobraźni

Imię: Juliusz
GG: 10884073

Postprzez Lone Star » Pn paź 12, 2009 4:52 pm

1. Tak trudno wziąć linijke i narysować pare równych kratek, od tak żeby wyglądało to wszystklo estetycznie?
2. Języki u kaczorów wyglądają jak wampirze zęby ;P
3. Naprawdę wygląda to jakbyś robił owy komiks w około 10-15 minut. Popracuj nad nimi większy odcinek czasu a napewno po paru próbach posuniesz się ze swoimi rysunkami naprzód.
Pozdrawiam, Lone Star
“Tajemnicą długiego życia jest czerpanie przyjemności ze swej pracy.” Carl Barks
“Dream as if you'll live forever, live as if you'll die today.” James Dean
Pierwsza polska strona o Flintstonach
Lone Star
Fan Barksa

Imię: Artur

Postprzez 665 » Pn paź 12, 2009 5:17 pm

Estetyka, estetyka, estetyka, zapewniam, że jak wszystko będzie równe i ładnie skomponowane, to "poziom" komiksu podniesie się o dobre 70%.
665

GG: 8417053

Postprzez maniakdonald » Wt paź 13, 2009 4:13 pm

Lone Star napisał(a):1. Tak trudno wziąć linijke i narysować pare równych kratek, od tak żeby wyglądało to wszystklo estetycznie?

Postaram sie zeby od komiksu "Kaczor Donald na wydmie morskiej" kratki byly rowne.Ukaze sie ten komiks po tym jak narysuje 2 czesc "Uliczki" (jest w trakcie rysowania).
Lone Star napisał(a):2. Języki u kaczorów wyglądają jak wampirze zęby ;P

Bo to sa wampirze zeby(przeciez to komiks na Haloween i chodzi o to zeby Donald wygladal jak wampir).
665 napisał(a):Estetyka, estetyka, estetyka, zapewniam, że jak wszystko będzie równe i ładnie skomponowane, to "poziom" komiksu podniesie się o dobre 70%.

Dziekuje za dobre rady.Postaram sie ulepszac komiksy.
PS Oceniajcie tez scenariusz nie tylko rysunki!
wez nie pie*dol bejbe
maniakdonald
Wolność wyobraźni

Postprzez 665 » Wt paź 13, 2009 7:00 pm

PS Oceniajcie tez scenariusz nie tylko rysunki!

No więc, scenariusz jest dużym plusem tego komiksu. Gdyby nie to, co już pisałam wcześniej - czyli estetyka (będę ciągle o niej przypominać, aż nie zobaczę efektów!) - komiks czytałoby się naprawdę miło. :)
665

Postprzez Gęgul » Wt paź 13, 2009 7:13 pm

Poszukujemy chętnych do publikowania własnych komiksów na łamach "Kaczorów z Kaczogrodu" (nie muszą być z kaczorami czy też myszami). Jeżeli ktoś jest chętny, niech tu napisze...
To jest twoja chwila prawdy.
Gęgul
Rozkład jazdy dla każdego

Imię: Wiktor

Postprzez niejaki don jm » Śr paź 14, 2009 7:59 am

@ maniakdonald -> całego komiksu nioe przeczytałem znudziłem się ( a ja lubię czytać komiksy na kompie) Co do kratek to te przypominały mi papirus zarysowany (a Egipcjanie pisali hieroglifami) więc w tym komiksie na +
PS kto to pisał bo "Śmierć nadchodzi" na koniec i cały wstęp były głupie. No i skoro na koniec napisałeś "Jesteś przerażony? Jeśli tak to nie czytaj 2 części" to czemu parę linijek dalej napisałeś "CDN" No i jeszcze " 2 części" był ortograf -powinno być "2-giej części"

@ Gęgul Rozumiem, że 80 stron i więcej nie przejdą :?: Bo jeśli przejdą chyba wezmę się za literaturę źródłową :P
niejaki don jm
Byłem hardkorem ;)

Postprzez maniakdonald » Cz paź 22, 2009 12:58 pm

"Mroczna Uliczka" Cz.2- juz 31 pazdziernika!
Z gory przepraszam za krzywe ramki ale proste beda od nastepnego komiksu :)
wez nie pie*dol bejbe
maniakdonald
Wolność wyobraźni

Postprzez 665 » N paź 25, 2009 10:45 pm

Jezu, jak nie masz linijki to podaj adres a Ci prześlę ładną, 30 centymetrową.
665

Postprzez maniakdonald » Pn paź 26, 2009 5:51 pm

665 napisał(a):Jezu, jak nie masz linijki to podaj adres a Ci prześlę ładną, 30 centymetrową.

Nie podaje sie adresu nieznajomym.
Poza tym mam linijke tylko od dzisiaj zaczne rysowac proste.
PS Nie wymagajcie ode mnie za wiele.
wez nie pie*dol bejbe
maniakdonald
Wolność wyobraźni

Postprzez niejaki don jm » Pn paź 26, 2009 6:37 pm

maniakdonald napisał(a):
665 napisał(a):Jezu, jak nie masz linijki to podaj adres a Ci prześlę ładną, 30 centymetrową.

Nie podaje sie adresu nieznajomym.
Poza tym mam linijke tylko od dzisiaj zaczne rysowac proste.
PS Nie wymagajcie ode mnie za wiele.

Trochę poczucia humoru :E Nie wymagajcie ode mnie za wiele. No LOL gościu -skoro to publikujesz to chyba mam prawo coś wymagać :) A ramki proste to chyba nic trudnego.

I mała prośba do administracji -> dajcie opcję IGNORUJ bym nie musiał czytać postów tego pana :P

Spoiler:
niejaki don jm
Byłem hardkorem ;)

Postprzez 665 » Pn paź 26, 2009 8:33 pm

ManiakDonald - Jeśli wychodzisz z czymś "do ludzi" to licz się z tym, że raczej nie będą Ci wlewać, że Twoje prace są najcudowniejsze na świecie jeśli tak rzeczywiście nie jest...
665

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Inne