Własne komiksy użytkowników Disney Polska!

Piszemy tu o wszystkim, co nie pasuje do żadnej z powyższych kategorii.

Re: Własne komiksy użytkowników Disney Polska!

Postprzez Rybarota » Śr sty 06, 2010 6:18 pm

Gdzie w powyższym zdaniu "ogłaszam" że mam ładne rysunki?

Zresztą nie mówiłem do Ciebie, twoich nie czytałem.
Każde motto jest dobre w zależności od sytuacji.
Bo kto umarł, ten nie żyje...
Rybarota
Twarz Netii

GG: 0

Postprzez maniakdonald » Śr sty 06, 2010 6:26 pm

Rybarota napisał(a):Zresztą nie mówiłem do Ciebie, twoich nie czytałem.

Aha,ale to moj komiks tylko po prostu Sknerus kontra go zamiescil... :D
wez nie pie*dol bejbe
maniakdonald
Wolność wyobraźni

Imię: Juliusz
GG: 10884073

Postprzez niejaki don jm » Śr sty 06, 2010 6:32 pm

maniakdonald napisał(a):
Rybarota napisał(a):Po co ty to tutaj zamieszczasz, skoro sam wiesz że komiksy o kaczkach wogóle ci nie wychodzą :/ Tego się czytać nie da.

Dobrze,ze twoje sie da,co? :/
Zamieszczam tu je po to zeby sie doskonalily,za rok moze bede rysowal ladniej. A ty ze masz ladne rysunki to moze nie musisz wszedzie tego oglaszac,co? :?

Epic fail :D
Rybka nie narysował żadnego komiksu (a bynajmniej nie chwalił się tym na forum :) )
niejaki don jm
Byłem hardkorem ;)

Imię: Jacek

Postprzez maniakdonald » Pt sty 15, 2010 6:34 pm

wez nie pie*dol bejbe
maniakdonald
Wolność wyobraźni

Postprzez maniakdonald » So lut 20, 2010 11:03 am

wez nie pie*dol bejbe
maniakdonald
Wolność wyobraźni

Postprzez Rybarota » So lut 20, 2010 11:48 am

Nie chcę wszczynać jakiś kolejnych afer, więc wymienię tylko plusa.

-Wyrobiła Ci się kreska, można w miarę odróżnić postacie i poszczególne przedmioty.
Rybarota
Twarz Netii

Postprzez maniakdonald » So lut 20, 2010 11:55 am

Wyrobila czyli co? Wielkosc przedmiotow i postaci jest dobra,czy jak? Rozwin troszke bo chce poznac definicje tego "Wyrobienia".
wez nie pie*dol bejbe
maniakdonald
Wolność wyobraźni

Postprzez Rybarota » So lut 20, 2010 12:03 pm

To ma różne znaczenia, w moim przypadku chodziło tu o staranniejsze rysowanie, zwracanie uwagi na nawet niepotrzebne przedmioty jak chmury czy robak w trawie. Poza tym kiełkuję u Ciebie ziarno staranności.
Rybarota
Twarz Netii

Postprzez maniakdonald » N lut 28, 2010 10:26 am

wez nie pie*dol bejbe
maniakdonald
Wolność wyobraźni

Postprzez Indiana Goofs » N lut 28, 2010 12:15 pm

Nie lepiej zrobić komiks jednostronicowy, ale taki, który będzie się dało przeczytać bez musu? Włóż serce w rysowanie, bo nawet scenariuszu Ci nie ocenię.
Dobry król, to zły król

Młodzi specjaliści nie umieją pracować, zaś starzy specjaliści umieją nie pracować

KG 3/99 POTRZEBNE SKANY! INFO NA PW.
Indiana Goofs
Obieżyświat

Postprzez maniakdonald » So mar 13, 2010 10:36 am

Indiana Goofs napisał(a):Włóż serce w rysowanie, bo nawet scenariuszu Ci nie ocenię.

Ale ty jestes.No trudno.Wkładam serce...
Indiana Goofs napisał(a):Nie lepiej zrobić komiks jednostronicowy, ale taki, który będzie się dało przeczytać bez musu?

Eeeem...nie.Bo co to za rysownik który ma 1 komiks.Nawet Kelersman ma kilkanascie komiksów a niektórzy twierdzą że to za mało. :)
Nadciąga "Wielki Szajs" czyli McKwacz jednak cos kupił!
http://yfrog.com/6zskanowanie0001ocj
http://yfrog.com/0cskanowanie0002juj
http://yfrog.com/jvskanowanie0003bj
http://yfrog.com/dyskanowanie0004vqj
http://yfrog.com/4jskanowanie0005lj
http://yfrog.com/a1skanowanie0006fj
http://yfrog.com/j5skanowanie0007pjj
http://yfrog.com/58skanowanie0008sj
http://yfrog.com/jkskanowanie0009hj
http://yfrog.com/jwskanowanie0010yj

A za 2 tygodnie: "Mordosklejki".
wez nie pie*dol bejbe
maniakdonald
Wolność wyobraźni

Postprzez rysownik » So mar 13, 2010 2:46 pm

Dawno nie komentowałam Twoich komiksów, ale chyba muszę nadrobić zaległości.
Popieram całkowicie Idnianę Goofsa, którego post chyba nie do końca zrozumiałeś. Chodziło mu o to, żebyś zrobił starannie jednostronicowy komiks ze zrozumiałą dla wszystkich fabułą, bo to co na razie robisz nie jest ani zrozumiałe ani dobrze wykonane. Liczy się jakość, a nie ilość. Widzę, że zacząłeś używać linijki, ale i tak kadry są krzywe, mają kształty czworokątów (bynajmniej nie przypominają prostokątów), więc widać, że to co robisz jest robione na szybko. Do niektórych paneli bardziej się przykładasz, do innych mniej, przy czym i tak nie robisz żadnych szkiców, całą postać rysujesz od razu, "jak wyjdzie, tak wyjdzie, byle dorysować do końca". Nawet dialogi mógłbyś napisać sobie na oddzielnej kartce, sprawdzić czy są bez błędów ortograficznych i interpunkcyjnych, a potem przepisać je do dymków, na pewno uniknąłbyś błędów takich jak "telezakópów", które musiałeś wycierać. D| Jestem zadowolona, że robisz postępy w kaczorach i jak zauważył Rybarota, daje się już odróżniać postacie oraz przedmioty. Niemniej, chciałabym żebyś bardziej przykładał się do jakości wykonania, bo, w moim odczuciu, nie robisz tego przecież dla siebie.

I jeszcze jedno, niezbyt podoba mi się nazwa komiksu. "Wielki Szajs"? Nie wiem czy zdajesz sobie z tego sprawę, ale to znaczy to samo co "Wielkie g***o". Nie wiem czy właśnie taki tytuł chciałeś nadać swojej historyjce. :?
rysownik

Imię: Agata

Postprzez maniakdonald » So mar 13, 2010 6:04 pm

Masz racje.Robie to dla was. xD
Słuchaj,co do nazwy komiksu to odpowiada sknerus kontra za tytuł , ja TYLKO rysuję.Naprawdę nic więcej.Mi akurat się ten tytuł podoba bo mnie smieszy.
Scenariusz tez robił SK,więc jeden robi scenariusze lepiej,drugi gorzej.W czerwcu planuję wrzucić komiks z MOIM scenariuszem.Przyda się jakas odmiana. :)
wez nie pie*dol bejbe
maniakdonald
Wolność wyobraźni

Postprzez Mateusssz » N mar 14, 2010 12:28 pm

Dosyć dużo czasu minęło, od kiedy napisałem tu swój ostatni post. Wypowiedź Indiany skłoniła mnie jednak do poruszenia wątku.

@Indiana Goofs - może jednak warto pokusić się o coś więcej? Jedno zdanie, niepoparte przykładami nie jest zbytnio konstruktywne.
@maniakdonald - Scenariusze Sknerusa kontry jak i twoje rysunki całkiem pasują do siebie - i scenariusz, i rysunki są bez polotu, bez przygotowania, takie, jakby robione na odwał, jakbyście pracowali w tygodniku i "Oj, trzeba drukować numer więc trzeba i coś do tego numeru napisać". Można porównać do tego Dona Rosę. Od 1981 roku narysował prawie 300 okładek i "tylko" 83 bądź 84 komiksy. Jak na prawie 30 lat pracy to prawie nic. Jednakże każda jego praca jest poprzedzana badaniami, nie śpieszy się w swoich rysunkach, są one szczegółowe, dokładne. Podobnie jest z Carlem Barksem, tyle że jego okres pracy był o wiele dłuższy i o wiele bardziej twórczy - dłuższe komiksy, których CB miał w swoim dorobku sporo, też są piękne, pełne smaczków, przejść, dramatów... Nie mówię tu o 10-pagerach, które były tworzone raczej ze względu na zarobek, jednakże widać w nich to, czego u Ciebie brakuje - cierpliwość i staranność. Warto posiedzieć nad jedną stroną dłużej, a ładniej ją narysować, może nawet pokusić się o delikatną obróbkę komputerową, szczególnie jeśli chodzi o tekst, który nie jest zbyt czytelny. Widać też dużo wolnego miejsca w kadrach (4 kadry błysku to chyba o dużo za dużo), lepiej trochę zmniejszyć swoje zamiary, a zrobić to o wiele lepiej. Piękne rysunki to wielka sztuka, wychodzą ci one trochę lepiej, jednakże nadal widać w nich niestaranność. Dużo zrobiłyby, tak jak radzi rysownik, proste kadry. Gumka, ekierka, cyrkiel czy linijka służą do pomocy, a nie jedynie do konstruowania na matematyce.
@Sknerus kontra - scenariusze bez polotu, coś się stało i koniec. Często dobrymi inspiracjami są książki, może na początek wystarczy zaczerpnąć z Mikołajka, przekładając co niektóre historyjki na Kaczory, bo Hamleta czy Krzyżaków (w sumie niegłupi pomysł, Donald jako Zbyszko, Dziobas jako Maćko, Kaczencja jako Danusia, Daisy jako Jagienka, Jagiełłą byłby Sknerus, Ulrykiem Hohenzollernem mógłby być Kwakerfeller itp.) pewnie jeszcze nie czytałeś.

I jeszcze słowo na koniec:
maniakdonald napisał(a):A za 2 tygodnie: "Mordosklejki".
Po co tak się spieszyć i od razu dawać daty kiedy będzie kolejny komiks? A jak zachorujesz czy będziesz miał dużo nauki w szkole to i tak będziesz rysował? Rysownik nad swoim komiksem pracował (jeśli dobrze pamiętam) 5 miesięcy, to chyba dużo więcej niż 2 tygodnie?

Pozdrawiam,
Mateusz
Mateusssz
Stróż prawa z Pizen Bluff

Imię: Mateusz

Postprzez maniakdonald » N mar 14, 2010 6:16 pm

I tak teraz wolniej rysuję.Wczesniej 10 stronowy komiks= Tydzień.Nie potrzeba mi więcej czasu na stworzenie komiksu.Nie mogę rysować jak rysownik bo mam tylko 10lat.
Na mój wiek i tak jest dobrze z rysunkami.Za 5 lat podyskutujemy.Datę napisałem bo wiem już kiedy bedzię następny komiks.Nie można? A jak zachoruję to chyba nie zapomnę jak rysować.
A jak nic z tego dalej nie wiesz to Ci Szefuj* wyjasni :D .Zresztą Sknerus kontra cos mi mówił o scenariuszy w którym występuje sam Barks.I to jest jedno pagerówka więc mogę ją nawet rysować 2 tygodnie.

*Patrz "Mordosklejki" str 2 k 1.
wez nie pie*dol bejbe
maniakdonald
Wolność wyobraźni

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Inne