Konkurs

Piszemy tu o wszystkim, co nie pasuje do żadnej z powyższych kategorii.

Konkurs

Postprzez Fergus » Pn gru 22, 2008 1:17 pm

Nie mogłem się zdecydować którą kategorię wybrać, ale ponieważ tutaj jest temat i o rysunkach i przewinęło się też ich kilka nt konkursów, więc wklejam tutaj (żeby nie robić już bałaganu w temacie "Pytania do redakcji...").

Poniżej wiadomość od p. Rutke, redaktora prowadzącego KD, którą dostałem razem z ostatnimi odpowiedziami:

Zeby wprawic sie w swiateczny klimat, chcialbym zaproponowac kameralny konkursik dla Forumowiczów.

Zadanie polega na stworzeniu jednoplanszowej historyjki komiksowej z postaciami z Kaczogrodu lub Myszogrodu.

Wymogi techniczne
- format: duzy pdf umozliwiajacy wytarcie tekstów z dymków i ramek oraz teksty w jakims oddzielnym pliku tekstowym. Moze to byc tez jakis dokument otwarty z tekstami na oddzielnej warstwie.
- wymiar KD to 170x260 mm

Nagroda
Autor najciekawszej pracy dostanie kalendarz InterDuck Duckomenta 2009 oraz Kaczogród Rosy z autografem autora.
Ponadto nie wykluczamy mozliwosci publikacji historyjki w KD (dlatego prosze sie trzymac wymogów technicznych).

Poniewaz prawdziwa sztuka nie cierpi pospiechu, na prace mozemy poczekac do konca stycznia.
Nosnik z materialami oraz dolaczonym adresem korespondencyjnym prosze wysylac bezposrednio do mnie:

EGMONT POLSKA Sp. z o.o.
Grzegorz Rutke
Ul. Dzielna 60
01-029 Warszawa

Jeszcze raz zycze wesolych swiat i milej zabawy przy dlubaniu historyjki,
Grzegorz

Nagrody naprawdę ciekawe :o
Ostatnio edytowano Wt gru 23, 2008 4:53 pm przez Fergus, łącznie edytowano 2 razy
http://www.carlbarks.pl - Moja strona poświęcona Carlowi Barksowi! (Aktualnie w budowie)
Fergus

Imię: Łukasz
GG: 1465562

Re: Konkurs

Postprzez Mateusssz » Pn gru 22, 2008 1:25 pm

Nawet bardzo ciekawe... Tyle, że ja nie umiem ładnie rysować...
Mateusssz
Stróż prawa z Pizen Bluff

Imię: Mateusz
GG: 0

Postprzez Mateusz Kubiak » Pn gru 22, 2008 2:07 pm

To po świętach trzeba brać się za rysunek. Ciężko może być z kolorowaniem, na tym się nie znam :cry:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Mateusz Kubiak
Ostatni z klanu McKwaczy

Postprzez Yua » Pn gru 22, 2008 3:31 pm

Po świętach? Ja już zabieram się do scenariusza:))
ajm sory !
próbowałam wejść na forum, ale moje lenistwo wzięło górę.
Yua
Tamtirda Tym Tirimdomda!

Imię: Zuzanella :)

Postprzez Doniek » Pn gru 22, 2008 4:14 pm

Wielki ukłon w stronę pana Rutke. Miło, że o nas pomyślał i zafundował "prezent gwiazdkowy" :) Mam tylko pytanko: czy nie może to być coś w rodzaju portretu, czy rysunku postaci? Ja na komiksach się nie znam, a chciałbym spróbować swoich sił
Fortuna Favet Fortibus
Doniek
Heaven won't take him...

Postprzez Fergus » Pn gru 22, 2008 5:35 pm

Mam tylko pytanko: czy nie może to być coś w rodzaju portretu, czy rysunku postaci?

Tak sobie myślę, że wszystkie pytania dotyczące konkursu, mogę jutro wysłać do Pana Rutke. Z tym, że musiałbym to zrobić właśnie już jutro, bo później zaczyna się okres świąteczny, więc bardzo możliwe, że redakcja będzie niuchwytna.

Tak czy inaczej jeśli są jeszcze jakies pytania (w kwesti konkursu), proszę zadawać je tutaj do jutrzejszych godzin porannych. Jutro po południu wysyłam.
Gdyby pojawiły się jakiekolwiek pytania po tym terminie, najwyżej doślę, je po Nowym Roku (razem ze "zwykłymi" pytaniami).
http://www.carlbarks.pl - Moja strona poświęcona Carlowi Barksowi! (Aktualnie w budowie)
Fergus

Postprzez Lone Star » Wt gru 23, 2008 9:48 am

Bardzo miło ze strony P.Rutke, ale jeśli Fergus, albo Rysek będą startować to biada pozostałym, oj biada. :wink: Chyba że jest jeszcze jakiś nieodkryty talent na forum :) Ja osobiście spróbuje coś tam zrobić. Czyli o ile dobrze zrozumiałem muszę mój narysowany komiks zeskanować, dać do PDF-a wyczyścić dymki i w oddzielnym pliku tekstowym dać teksty, tak ?
PS. Jeżeli to jest konkurs przedświąteczny jak zrozumiałem TYLKO dla użytkowników Disneypolski, może a nuż adres forum zostanie wymieniony w magazynie ?
PS2. Ma to być 1-pager czy jest może jakieś ograniczenie ? Wiem że nie opublikowali by 15 stron komiksu amatorskiego, ale tak się tylko pytam ;)
Pozdrawiam, Lone Star
“Tajemnicą długiego życia jest czerpanie przyjemności ze swej pracy.” Carl Barks
“Dream as if you'll live forever, live as if you'll die today.” James Dean
Pierwsza polska strona o Flintstonach
Lone Star
Fan Barksa

Imię: Artur

Postprzez Fergus » Wt gru 23, 2008 10:32 am

Czyli o ile dobrze zrozumiałem muszę mój narysowany komiks zeskanować, dać do PDF-a wyczyścić dymki i w oddzielnym pliku tekstowym dać teksty, tak ?

Tak wynika z maila.

Ma to być 1-pager czy jest może jakieś ograniczenie ?

Ograniczeniem jest właśnie to, że musi to być 1-pager :-)
Fergus

Postprzez WDCmaniak » Wt gru 23, 2008 10:38 am

A ja już wiem kto wygra : >
WDCmaniak

Postprzez Mateusssz » Wt gru 23, 2008 10:39 am

Ja też wiem, ale mimo to spróbuję :D
Mateusssz
Stróż prawa z Pizen Bluff

Imię: Mateusz

Postprzez Yua » Wt gru 23, 2008 10:40 am

A są jakieś nagrody pocieszenia :D ??
ajm sory !
Yua
Tamtirda Tym Tirimdomda!

Postprzez Fergus » Wt gru 23, 2008 1:12 pm

Czy nie może to być coś w rodzaju portretu, czy rysunku postaci?

Odp. W zasadzie moze. Tylko jak obiektywnie zestawic i ocenic cos, co ma jedynie wymiar wizualny, z czyms tak wielowarstwowym, jak historyjka (w której slabsze rysunki moga byc nadrabiane scenariuszem czy dialogami)? Ustalcie Panstwo, co wolicie - czy rysunek, czy historyjke. W ten sposób unikniemy dasów i pasów, które moglyby sie pojawic gdy wygra rysunek, a nie komiks i na odwrót. Na odpowiedz czekam dzisiaj do 17-tej.

Czasu jest niewiele. Do tematu dołączyłem ankietę w tej sprawie. Umówmy się, że na odpowiedzi czekam do 16.30, po tej godzinie wysyłam odpowiedź (niech nie wprowadzi Was w błąd czas, po którym ankieta się zakończy. Ustawiłem 1 dzień, bo to najkrótszy okres, jaki był możliwy do ustawienia).
Osobiście głosuję na komiks.

PS. Nagród pocieszenia nie będzie.
Fergus

Postprzez Yua » Wt gru 23, 2008 2:27 pm

Fergus napisał(a):
PS. Nagród pocieszenia nie będzie.

Kurcze felek!
ajm sory !
Yua
Tamtirda Tym Tirimdomda!

Postprzez Fergus » Wt gru 23, 2008 4:52 pm

Głosowanie zakończone, a zatem pracą na konkurs nie może być rysunek. Musi być to 1-planszowy komiks.

Edit.

Jeszcze jedna informacja:

Pragne jeszcze uscislic, ze podane wczesniej wymiary, to wielkosc KD, a nie samej czteropanelowej historyjki.

Pozdrawiam,
G.
Fergus

Postprzez Doniek » Śr gru 24, 2008 1:02 am

Fergus napisał(a): pracą na konkurs nie może być rysunek. Musi być to 1-planszowy komiks.

A idźcie! Ja się z wami tak nie bawię, tak nie można, bzydko, bardzo bzydko. :lol:
Fortuna Favet Fortibus
Doniek
Heaven won't take him...

Następna strona

Powrót do Inne