chciałbym zostać aktorem disneya

Piszemy tu o wszystkim, co nie pasuje do żadnej z powyższych kategorii.

chciałbym zostać aktorem disneya

Postprzez przemo » Wt sie 19, 2008 7:17 pm

cześć wszystkim
jak to uwzględniłem w temacie chciałbym zostać aktorem Disneya, ale nie wiem jak
i tu pojawia sie moje pytanie, które brzmi następująco:
Gdzie są castingi, bądź jakiegoś rodzaju pobory na aktorów?
Teraz niedawno się odbyły igrzyska Disney Channel i właśnie tam ujrzałem ludzi, dzieciaki z różnych krajów. Chciałbym spróbować.
Od dziecka marzyłem o grze jako aktor ale nigdy nie było pieniędzy ani warunków do spełnienia mojego marzenia, które tkwi we mnie do teraz.
Cały czas myślę o tym jak to było by fajnie zagrać w jakimś serialu, choć zadowolą mnie małe role też mnie zadowolą.
Pomóżcie!!!
przemo

Re: chciałbym zostać aktorem disneya

Postprzez Jakijajah » Wt sie 19, 2008 10:12 pm

Nie chcę burzyć twoich marzeń, ale to raczej nie możliwe.
Jeśli oglądasz Disney Channel to wiesz, że kanał nie emituje żadnych lokalnych czyli polskich produkcji. Osoby, które reprezentowały Francję, Hiszpanię, Hongkong itp na Disney Games to prowadzący lub występujący w programach kręconych na te rynki. U nas to nie możliwe.
Więc pronuję szukać szczęścia w aktorstwie poza Disneyem.
Obrazek
Jakijajah

Postprzez Mateusssz » Śr sie 20, 2008 9:23 am

A jakby wysłać emaila do Disneya z zapytaniem?
Mateusssz
Stróż prawa z Pizen Bluff

Imię: Mateusz
GG: 0

Postprzez mentor » Śr sie 20, 2008 11:58 am

Ale aby zostać aktorem trzeba iść na studia filmowe albo stawić się na casting do jakiegoś filmu. Disney nic nie powie, jeśli wyślesz do nich ot tak maila. Dlaczego? Bo nie wiedzą jak grasz, czy jesteś w tym dobry, do jakich ról byś się nadawał itd....
Story in a game is like a story in a - movie. It's got to be there, but it's not important.
~John Carmack
mentor
(dawniej kaczorex)

Postprzez KTZ » Śr sie 20, 2008 7:04 pm

W Polsce niewiele zdziałasz, ale zawsze możesz:
a) polecieć do USA i chodzić na castingi
b) wysłać próbkę swoich umiejętności na CD do odpowiednich osób
c) spróbować sił w polskim dubbingu - jedyne, możliwe wyjście, studia wciąż poszukują nowych głosów i niekoniecznie muszą być nimi wyszkoleni aktorzy. W Warszawie możesz poszukać takich studiów jak MASTER FILM, Start International Polska, SUN Studio Polska jak i Sonica, bo to im powierzana jest praca nad polskim dubbingiem filmów Disney'a.
KTZ

Postprzez mentor » Śr sie 20, 2008 10:18 pm

Przemowi chodzi chyba o aktorstwo, a nie o dubbingowanie ;) A jeszcze nie słyszałem, żeby osoba, która podkładała głos została dostrzeżona przez producentów jako aktor...

2 opcja - całkiem dobre. Pomysł nawet niezły, ale trzeba tu pokombinować. Na początek nie radziłbym dawać tego od razu do Disneya. Najpierw może to wysłać mniej znanym polskim aktorom, którzy ocenią co robisz źle, a co dobrze. Potem, gdy się poprawisz, wysłać wideo aktorom/reżyserom, którzy są o piętro wyżej. I tak jeszcze ze dwa razy i do któregoś aktora Disneya (tak, tak, aktora). Może Zaca Effrona? Skoro jest teraz na topie wśród aktorów Disneya... Jeśli wypadniesz dobrze w jego oczach, może Ci pomóc w dotarciu do producenta.

Po prostu łut szczęścia i talent :) I trzeba wiedzieć, do których osób to wysłać...

1 opcja - odnoszę wrażenie, że Przemo jest niepełnoletni, więc to po prostu niemożliwe.
Story in a game is like a story in a - movie. It's got to be there, but it's not important.
~John Carmack
mentor
(dawniej kaczorex)

Postprzez KTZ » Cz sie 21, 2008 8:50 am

Przecież wiem, że mówił o aktorstwie :P. Ale jedynym w miarę możliwym wyjściem, by "zagrać" w jakimś filmie Disney'a w Polsce jest dubbing. :D
Tak więc teraz nasuwają mi się dwa racjonalne wyjścia:
a) próbujesz szczęścia w polskich produkcjach
b) idziesz na castingi do dubbingu.
Dubbing też wymaga umiejętności aktorskich, też jest pewnym sposobem wykazania się i spopularyzowania: "Jonasz Tołopiło - w dubbingu od maleńkości, Kajetan Lewandowski - tak samo...". Oni mieli, rzecz jasna, łatwiejszy start, ale...
KTZ

Postprzez Yua » So sie 23, 2008 2:10 pm

Aaaah!Marzenia.Ale ja bym wolała pisać scenariusze albo śpiewać piosenki:))Albo rysować animacje do 2D.Albo grać też by było fajnie,albo dubbingować,albo być pomysłodawcą.
ajm sory !
próbowałam wejść na forum, ale moje lenistwo wzięło górę.
Yua
Tamtirda Tym Tirimdomda!

Imię: Zuzanella :)

Postprzez duśka » Wt sie 26, 2008 5:43 am

Jak to nie :?: przecież w Polsce jest taki zawód, który się nazywa aktor dubbingowy :!:
Po raz pierwszy widzę blask...
duśka

Postprzez disneylandparis » Pn sty 25, 2010 3:21 pm

Może warto spróbować najpierw swych sił w castingu do pracy w Disneyland Paris? Odbędzie się 7 lutego 2010 w Warszawie a szczegóły znajdziecie na poniższej stronie: http://www.disneylandparis-casting.eu
disneylandparis

Postprzez pavi12345678 » Cz sie 19, 2010 2:53 am

:D tak jak ten koleś pisał nie masz szans ja mieszkam w wielkiej brytani i nawet z tąd niebiorom ludzi
jezeli chciałbys zostac aktorem disney chanel musiał bys mieszkac w Stanach Zjednoczonych w włoszech i tp
polska niema szans bo disney chanel niezałozyła Polska a wiec twoje mazenia legły w gruzach no chyba ze sie przeprowadzisz do stanów zjednoczonych nawet z wielkiej brytani dzieciakuw niebiorom a............tez bylem wsciekły jak sie dowiedzialem :evil:
pavi12345678

Imię: Pavi ko

Powrót do Inne