Disney Parada - kolekcja figurek DeAgostini

Tutaj opisujemy wszystkie interesujące gadżety, które wpadły w nasze ręce.

Disney Parada - kolekcja figurek DeAgostini

Postprzez lis » So mar 10, 2007 6:34 pm

Dzisiaj w kiosku dojrzałem czasopismo "Disney Parada", które było dołączone do takiej oto figurki Mikiego:
Obrazek
Nie mogłem znaleźć jakiejkolwiek wzmianki o tym wydawnictwie na stronie DeAgostini, nie zetknąłem się z nim w żadnym innym kiosku, więc podejrzewam, iż jest to seria testowa, wrzucona jedynie do wybranych kiosków. W regularnej sprzedaży może się pojawić za kilka miesięcy, albo wcale. Cena tego egzemplarza to 9,90 zł.

Skan wszystkich ośmiu stron czasopisma, na ostatniej zdjęcia wszystkich figurek w kolekcji:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
lis
administrator

Imię: Mateusz
GG: 3889388

Postprzez tapir » So mar 10, 2007 9:52 pm

Bardzo chciałabym trafić na takie figurki. Sprawdze w Krakowie, może gdzieś będzie. Chociarz Sknerus wygląda jakby chciał zjeść dziesięciocentówke. Obawiam się jednak, że może to nie wyjść, bo wydaje mi się, że jeśli dodali tu takie wiersze, to będzie to jednorazowe. Czy na ostaniej stronie nie było napisane, że to zeszyt promcyjny? I jestem wprost pewna, że widziałam już gdzieś ten opis gogusia. A i te wiersze... :lol:
tapir

GG: 0

Postprzez Arcer » N mar 11, 2007 12:01 pm

Masz rację, ten fragment jest wprost przepisany z Wikipedii. Dziwne, bo akurat ten fragment był skrytykowany w dyskusji jako niepoprawny stylistycznie - widocznie DeAgostini nie ma wielkich wymagań :-).
Możliwe, że inne artykuły też skopiowali, ale nie chciało mi się sprawdzać.
Arcer
el moderatoro

Postprzez Fergus » N mar 11, 2007 12:45 pm

Widziałem to dzisiaj w kiosku, figurka Mikiego jest sporo większa niż się spodziweałem. A tak w ogóle to nie spodziewam się żeby wiele osób to kupiło. W przypadku DeAgostini jest zazwyczaj tak, że tylko pierwszy numer jest w cenie promocyjnej 9.90zł, a następne już chyba 19.90zł (drugi numer) i trzeci jeszcze więcej , powyżej 20zł. Nie wiem jak z tymi.

Ciekawe co byłoby w następnych takich numerach, przecież nie dadzą znowu tych samych wierszyków. Skoro w pierwszym numerze jest figurka Mikiego, to wypadałoby poświęcić mu w gazetce więcej uwagi.
http://www.carlbarks.pl - Moja strona poświęcona Carlowi Barksowi! (Aktualnie w budowie)
Fergus

Imię: Łukasz
GG: 1465562

Postprzez tapir » N mar 11, 2007 3:49 pm

Mnie jescze dziwi, że nie pomyśleli nawet o siostrzeńcach, a Diodak i Dziobas też byliby fajni. Ale masz racje, Deagostini wydaje mnóstwo figurek, ale kosztują one niecałe 25 zł. :(
tapir

Postprzez tapir » Pn mar 12, 2007 1:40 pm

Chyba już wiem na czym to wszystko polega. Pamiętać "Zabawki z dawnych lat"? Wszystkie zabawki były wypuszczone jednocześnie w twkj samej cenie (mam nadzieje, że jeszczegdszieś są, bo bym taką chciała). Myśle, że z disneyem będzie tak samo, bo widziałam dzisiaj Pluta. Nie miałam piueniędzy, ale i tak będe teraz polować na kaczki, i może ostatecznie na Mikiego.
tapir

Postprzez Jakijajah » Pn mar 12, 2007 3:51 pm

DeAgostini (chyba oni) miało też serię z porcelanowymi figurkami. BYły o tyle fajne, że było sporo niezbyt popularnych postaci. Czaiłem się, żeby kupić Yzmę, ale jak już się zdecydowałem, to już zniknęła z kiosku.

Widziałem też fajną Jane.

Ten załączony na obrazku Miki wygląda strasznie :shock:
Seria figurek z Looney Tunes wyglądała znacznie lepiej.
Obrazek
Jakijajah

Postprzez tapir » Pn mar 12, 2007 3:56 pm

Masz troche racji, bo ju na zdjeciach wszystko wyglada niedokladnie, a w dodatku zrobione sa z lekkiego plastiku. Ale to nie stoi na przeszkodzie, zeby sobie kupic Gogusia albo Donalda.
tapir

Postprzez tapir » Wt mar 13, 2007 3:46 pm

Znowu ja, no cóż.

Mama mi właśnie kupiła Sknerusa, i teraz wiem, że się pomyliłam. Ten plastik wydawał się lekki, kiedy podniosłam pluta na cm razem z kartonem :wink:. Wszystko jest przezwoite, a jescze będe polowa, chociażby na Donalda. :D
tapir

Postprzez mcrr » Wt mar 13, 2007 8:48 pm

Widziałem tylko mikiego i goofiego. Chciałbym zebrać całą kolekcje kaczek ale raczej trudno będzie ją zdobyć... Ale będe walczył :lol:
Ostatnio edytowano Cz kwi 19, 2007 8:03 pm przez mcrr, łącznie edytowano 1 raz
Jak by nie było jest bardzo miło:D
mcrr

Postprzez tapir » Śr mar 14, 2007 7:20 pm

Jakijajah napisał(a):Seria figurek z Looney Tunes wyglądała znacznie lepiej.

Dzisiaj widziałam to po raz pierwszy. Moim zdanie to te disneyowskie figurki to cudeńka w porównianiu do tego gniotowatego kogucika na plastikowym kamieniu.
tapir

Postprzez LKM » Śr mar 14, 2007 7:35 pm

Wspaniała seria. Szkoda tylko ze taka droga. Ja widziałem tylko numer z figurką Sknerusa. I zrobił na mnie pozytywne wrażenie. Może jak uda sie zaoszczędzic kupie sobie numer z Donaldem.
LKM
Matik

Postprzez mcrr » Śr mar 14, 2007 7:40 pm

Eh nie da rady zdobyć wszystkich... :cry:
Ostatnio edytowano Cz kwi 19, 2007 8:04 pm przez mcrr, łącznie edytowano 1 raz
Jak by nie było jest bardzo miło:D
mcrr

Postprzez tapir » Cz mar 15, 2007 5:25 pm

tapir napisał(a):
Jakijajah napisał(a):Seria figurek z Looney Tunes wyglądała znacznie lepiej.

Dzisiaj widziałam to po raz pierwszy. Moim zdanie to te disneyowskie figurki to cudeńka w porównianiu do tego gniotowatego kogucika na plastikowym kamieniu.

Co ja mówie? ... W żadnym poównaniu. Te figurki (przynajmniej kaczki) są świetne. Mam już Gogusia i Sknerusa. Jakijajah, czy widziałeś je na żywo? Wylądają dżo lepiej. No może Pluto mi się nie podobał.
tapir

Postprzez Fergus » So paź 20, 2007 2:03 pm

Widzieliście ile tego wydali we Włoszech?

Link

A wie ktoś w końcu ile tych figurek wydano w Polsce i czy już skończyli, czy jeszcze kontynuują tą serię?
http://www.carlbarks.pl - Moja strona poświęcona Carlowi Barksowi! (Aktualnie w budowie)
Fergus

Imię: Łukasz
GG: 1465562

Następna strona

Powrót do Gadżety