Karteczki

Tutaj opisujemy wszystkie interesujące gadżety, które wpadły w nasze ręce.

Karteczki

Postprzez Spooky » N paź 11, 2009 9:55 am

Kiedy chodziłem do przedszkola panowała wielka mania na tzw. karteczki. Przedstawiały one róznych bohaterów z bajek, samochody, koszykarzy itp. Były także karteczki disneyowskie - z Kaczorem Donaldem, Królewną Śnieżką, Królem Lwem i wieloma, wieloma innymi. Udało mi się ich zebrać całkiem sporo. Poniżej prezentuje kilka z nich, aby ci co nie mieli z nimi do czynienia wiedzieli jak to wygląda :)
DSC01577.JPG
DSC01577.JPG (84.08 KiB) Przeglądane 5409 razy

DSC01576.JPG
DSC01576.JPG (81.99 KiB) Przeglądane 5409 razy

DSC01575.JPG
DSC01575.JPG (82.91 KiB) Przeglądane 5409 razy
Spooky
Postrach Transwalu

Imię: Albert
GG: 4520377

Re: Karteczki

Postprzez Pahan » N paź 11, 2009 12:02 pm

Miałem tego sporo, lecz obydwa segregatory niestety zaginęły w tajemniczych okolicznościach wieki temu. :? Pamiętam np. pierwszą karteczkę którą zaprezentowałeś (ta po lewej), miałem też więcej z tej serii. Dużym wzięciem cieszyły się także karteczki z Kubusiem Puchatkiem.
W moim przedszkolu, to te disnejowskie i tak wymiękały w konfrontacji z karteczkami z "Herculesa" (serialu z Kevinem Sorbo) oraz z "Titanica" (a jak był na nich DiCaprio to już w ogóle się było szychą :lol:).
Obrazek
Pahan

GG: 2266241

Postprzez Arcer » N paź 11, 2009 12:10 pm

Zabawne, jak ta moda się rozpowszechniła :-).
Również nie oparłem się manii karteczek, a do tej pory zachowała się (gdzieś w szafkach) karteczka z serii z pierwszego zdjęcia, tj. "Duck Around the Clock". Ale prawdą jest to, że to inne serie wywoływały szalone emocje (u mnie w szkole np. ze zdjeciami członków "Just 5"). Disneyowskie starałem się pozyskać dla siebie osobiście, a nie dla lansu :).
Arcer
el moderatoro

GG: 0

Postprzez Sknerus kontra » N paź 11, 2009 3:54 pm

Ja też trochę tego miałem.
Ale mój brat się nimi już zajął..[czyli zniszcył]
Grrr Z=Y Y=Z
Sknerus kontra
Dobry Pan ze Skarbca

Imię: hdiueqftywduhfwhyf

Postprzez Yua » N paź 11, 2009 5:57 pm

Ach,to były czasy :lol: .
Miałam takich karteczek ze dwa segregatory ( po siostrze ) i ze dwa własne ( ale z witchem i innymi ). Miałam mnóstwo Disney'owskich, chociażby Donald,Miki,Arielka czy 101 dalmatyńczyków. O! I całe mnóstwo księżniczek.
Jednak kilka lat temu powycinałam wszystkie i zaczęłam układać kolaże (czyt. obejrzałam i wyrzuciłam gdzieś hen, daleko). A szkoda.
ajm sory !
próbowałam wejść na forum, ale moje lenistwo wzięło górę.
Yua
Tamtirda Tym Tirimdomda!

Imię: Zuzanella :)

Postprzez Semmko » N paź 11, 2009 11:38 pm

Ja także pamiętam to zjawisko. Punkt kulminacyjny miało, chyba, w czwartej klasie. Najcenniejsze pochodziły z serii „Czarodziejka z księżyca” i stanowiły wartość dla przedstawicieli obu płci, przy czym, jak sądzę, nie zawsze z tych samych względów. Przez pewien czas funkcjonowały w roli pieniądza o wcale nie tak małej sile nabywczej. W tamtym czasie byłem negatywnie nastawiony do tego typu atrakcji (która to trzeźwość myślenia przeminęła z wiekiem), ale gdzieś w moich archiwach powinna znaleźć się pewna porcja tych materiałów. Dlaczego? Część otrzymałem jako wyraz wdzięczności (np. za przysługi), ale nie wykluczam, że sam też mogłem takowe nabyć. Pamiętam dość dobrze moment przyglądania się im w sklepie, ale chwili zakupu już nie.

Ile wspomnień może obudzić prosta wzmianka o błahych rzeczach. Pełniąc rolę dyżurnego, wiedziony patriotycznymi ideami, porządkowałem salę – dosuwałem krzesła, wyrównywałem ławki, a nawet (ile ja wtedy miałem czasu!) porządkowałem stanowiska pracy, omijając jedynie te, przy których zasiadały negatywnie nastawione do mnie osoby, w obawie o ewentualne, ale całkiem prawdopodobne choć oszczercze, oskarżenia o kradzież. Ktoś cieszył się, że przy jego stoliku zapanował porządek i wręczył mi owe karteczki. Pamiętam, że wzbraniałem się przed ich przyjęciem, ale jak to się skończyło... nie wiem. Teraz zastanawiam się tylko, czy wypełniając obowiązki funkcjonariusza publicznego, jakim niewątpliwie bywałem wtedy co jakiś czas, nie dopuściłem się czynu zabronionego, uczestnicząc w opisanej sytuacji. Nie wiecie, czy takie rzeczy nie ulegają przypadkiem przedawnieniu?

Szał karteczek powoli przygasał. Dzisiaj jest tylko wspomnieniem, z którego można wyciągnąć morał. Na każdym etapie życia pojawiają się ekwiwalenty karteczek, zawsze bardzo pożądanych. Udział w ich zdobywaniu dokonuje bezwzględnej hierarchizacji ludzi. One same posiadają przecież niezaprzeczalną wartość. Ale jaką właściwie? Nie większą, niż tę, którą faktycznie mają. Monety ze skarbca Sknerusa stanowiły dla niego wartość sentymentalną, ale także i ekonomiczną, choć one same nie były niczym więcej niż tylko masą zimnego, nic nie znaczącego metalu.
Semmko

Imię: Ziemek

Postprzez fan kaczek » Pn paź 12, 2009 6:52 pm

Eeeee.....Mówią że takie coś jest dla dziewczyn.Jakieś 2 lata temu panowała niezła moda na nie na moim podwórku,ale wśród dziewczyn.Co do "Sailor moon" to ludzie których znam którzy lubią moją ulubioną kreskówkę Disneya lubią też to,ale ja nie.Słuchając wypowiedzi Semmko przysuwa mi się myśl : "To zaczyna być forum Braci Be;ludzie tu zostają zbrodniarzami" :wink: U mnie w klasie taka moda nie panowała,a jeśli jakaś panowała (a była tylko jedna jednodniowa) to na Bravo Sporty.Czemu?Bo "oni" lubili rubrykę "Dziewczyna tygodnia" :wink:
Małysz na prezydenta!
fan kaczek
Moje życie. Kaczki i myszy!

Imię: Patryk

Postprzez cziksel » N lip 24, 2011 12:10 pm

Sięgbęłam na półkę po stary segregator i coś mnie tknęło- może chciałby się ktoś pocztownie wymienić? :D
Mam do zaoferowania: WITCH, Króla Lwa, Kaczor Donald, Myszka miki, Iniemamocni, Gdzie jest Nemo, Ranczo, Tarzan, Kubuś uchatek, Herkules, Mój brat niedźwiedź, Lilo i stitch.
A chętnie zdobyłabym jakąkolwiek z Małą syrenką, piratami z karaibów, miasteczkiem halloween, piękna i bestią, księzniczka i żabą, zaplątanymi. Jeżeli ktoś by miał, lub chciał jakieś zdobyć, to napiszcie, powklejam zdjęcia z bajki, która was interesuje.
Ja też wymieniłabym się, ba, nawet bym kupiła , jakieś pocztówki. Np z Pocahontas... Ale to już na inny temat ;)
cziksel

Imię: Ada
GG: 461091

Postprzez Kamisha » Pn paź 24, 2011 11:28 am

Ostatnio nabyłam za bezcen 20 notesików z Królem Lwem :) Niektóre miały nawet jeszcze te małe naklejki ;)
Kamisha

Postprzez rarity » So cze 30, 2012 7:13 pm

Właśnie chciałam otworzyć ten sam temat :D
Ja,muszę się przyznać, nadal kolekcjonuję karteczki a dokładniej zaczęłam na nowo ;)
Jak byłam mała to też zbierałam karteczki i byłam szychą jeżeli chodzi o karteczki z Herkulesa xD
Niestety, czas zrobił swoje i zawieruszyłam gdzieś moją starą kolekcję (zapewne wyrzucona).
Ja teraz mieszkam w Szwecji i tutaj nie mają i nie mieli takiej mody, najprawdopodobniej to to była tylko moda w Polsce i mniejsza w Niemczech.
Mam dwa blogi, jeden szwedzki na którym pokazałam moje karteczki i nawet nie wiecie jak się ludzie nimi zachwycali. Polacy miamczą że to hobby dla dzieci a mi nawet dziewczyny po 20'stce pisały czy bym paru nie sprzedała xD

Ja sprowadzam sobie teraz karteczki z Allegro, moją kolekcję możecie zobaczyć na moim drugim blogu :D
Blog z moją kolekcją Disney:
http://kawaiiania.blogspot.com
rarity

Imię: Ania

Postprzez kaloszek » Cz paź 03, 2013 12:17 pm

Ja zbierałem. Uwielbiałem mieć małe i duże jednocześnie :)
Odpowiedzi na Twoje pytania znajdziesz na portalu https://viqo.pl Sprawdź!
kaloszek

Imię: Marek

Postprzez zieloneserduszko » Pt lis 15, 2013 6:37 pm

Genialna sprawa :) Do dziś mam kilka na pamiątkę dzieciństwa :)
zieloneserduszko

Imię: Ewelina
GG: 1547789

Powrót do Gadżety