Jakie style rysowników rozpoznajecie?

Dyskutujemy głównie o rysownikach komiksów, ale nie zapominamy o innych Wielkich pracujących dla Wytwórni Disneya z Wujkiem Waltem na czele.

Jakie style rysowników rozpoznajecie?

Postprzez Wojtas » Śr kwi 02, 2008 4:23 pm

W tym temacie piszcie style rysowników jakie rozpoznajecie. Ja rozpoznaje style:
Don Rosa, Carl Barks, Marco Rota ,Vicar, Al Taliaferro, Daan Jippes, Ferioli, Nuez, Miquel, Santiago Bareira, Carlos Mota, Rodriques, Fechchi, Flemming Andersen i sporo innych :)
Wojtas

Imię: Wojtek
GG: 0

Postprzez mcrr » Śr kwi 02, 2008 5:29 pm

Uuuu! Za dlugo by wymieniać. Ale dobra, spróbuję : Fecchi, Ferioli, Flemming Andersen, Don Rosa, Carl Barks, Marco Rota, Vicar, Dan Jipes, Romano Scarpa, Giorgio Cawazzano, Daniel Branca, Mau Heymans, Bas Heymans, William Van Horn, Noel Van Horn, Al Taliaferro, Floyd Gottfredson, Francesco Guerrini, Kari Korhonen, Enrico Faccini... Być może kogoś pominąłem... Ale chyba najmniej charakterystyczne style mają włoscy rysownicy. Oni ogólnie rysują jakoś tak podobnie.
Jak by nie było jest bardzo miło:D
mcrr

Postprzez Mateusssz » Śr kwi 02, 2008 6:11 pm

mcrr napisał(a):Uuuu! Za dlugo by wymieniać. Ale dobra, spróbuję : Fecchi, Ferioli, Flemming Andersen, Don Rosa, Carl Barks, Marco Rota, Vicar, Dan Jipes, Romano Scarpa, Giorgio Cawazzano, Daniel Branca, Mau Heymans, Bas Heymans, William Van Horn, Noel Van Horn, Al Taliaferro, Floyd Gottfredson, Francesco Guerrini, Kari Korhonen, Enrico Faccini... Być może kogoś pominąłem... Ale chyba najmniej charakterystyczne style mają włoscy rysownicy. Oni ogólnie rysują jakoś tak podobnie.

Ja tak samo, ale jeszcze rozpoznaję Angela i Gottardo (choć za nimi nie przepadam) ;)
Mateusssz
Stróż prawa z Pizen Bluff

Imię: Mateusz

Postprzez Wojtas » Cz kwi 03, 2008 10:38 am

Ja od niedawna rozpoznaje styl Branci ( on bardzo charakterystycznie rysuje siostrzeńców ) Aha zapomniałem napisać że rozpoznaje styl Wiliama van Horna i większości rysowników myszy :D
Wojtas

Postprzez mcrr » Cz kwi 03, 2008 1:37 pm

Zapomniałem napisać imię rysownika, którego stylu bardzo nie lubię ale go rozpoznaję... mianowicie jest to Bernardo :)
Jak by nie było jest bardzo miło:D
mcrr

Postprzez WDCmaniak » So kwi 05, 2008 6:11 pm

Ja rozpoznaję style następujących rysowników: Carl Barks, Don Rosa, Daan Jippes, Marco Rota, Ferioli, Lara Molinari, Flemming Andersen, Massimo Fecchi, Giorgio di Vita, Romano Scarpa, Vicar, Tony Strobl, Silvia Ziche, Bernardo, William & Noel van Horn, Bas & Mau Heymans, Freddy Milton, Daniel Branca, Giorgio Cavazzano, Andrea Freccero, Al Taliaferro, Floyd Gottfredson, Kari Korhonen, Enricco Faccini, Paul Murry, Francisco Rodriques Peinado, Pasquale, Bancells, Sander Gulien, Jose Colomer, Wanda Gattino, Masarolli, Manrique, Marsal, Giuseppe Della Santa, Giovan Battista Carpi i wielu innych, których pominąłem. A, i jeszcze jedno - nie zapominajmy o naszych rodakach - rozpoznaję także style Fergusa, Rysownik i mcrrr.
Ostatnio edytowano Pn kwi 07, 2008 8:18 am przez WDCmaniak, łącznie edytowano 1 raz
WDCmaniak

Postprzez Wojtas » N kwi 06, 2008 9:37 am

Oprócz tych stylów rysowników które już wymieniłem rozpoznaje też style takich rysowników jak:Sander Gulien, Paul Murry, Wanda Gattino,Massarolli, Bernado, Bas i Mau Heymans, Pasquale, Scarpa, Salvatore Deiana, Kari Korhonen, Faccini,
Carpi.
Wojtas

Postprzez DONAld » So cze 07, 2008 12:30 pm

Ja przyznam się szczerze, że nie rozpoznaję zbyt wiele stylów. Jednak zawsze , kiedy czytam jakiś komiks to zanim spojrzę na rysownkia, próbuję sam go rozpoznać. To rysownicy których styl rozpoznaję: Massimo Fecchi, Don Rosa, Carl Barks, Romano Scarpa, Enrico Faccini, Al Taliaferro, Flemming Andersen, Gottardo.
Obrazek
DONAld
Kaczor o dwóch dziobach

Re: Jakie style rysowników rozpoznajecie?

Postprzez Gęgul » Pn gru 29, 2008 7:56 pm

A ja: Scarpa, Massimo De Vita, Giorgio De Vita, Rosa, Rota, Barks, Andersen, Fecchi, Mau Heymans, Coantuloni (o imieniu Tiberio - nie wiem czy dobre nazwisko) Scala, Vicar, Barosso, Carpi, Facchini (Enrico), Chicherini (Guilo) i innych, których nie pamiętam
To jest twoja chwila prawdy.
Gęgul
Rozkład jazdy dla każdego

Imię: Wiktor

Postprzez Rybarota » Pt kwi 03, 2009 6:14 am

Ja dużo naprawdę, tylko nie znam wszystkich na pamięć... Gdybym widział jakiś komiks, to dopiero wtedy bym rozpoznał.... :mrgreen:
Każde motto jest dobre w zależności od sytuacji.
Bo kto umarł, ten nie żyje...
Rybarota
Twarz Netii

Postprzez Angus McKwacz » So lis 20, 2010 6:14 pm

Styl Dona Rosy rozpoznam nawet z zamkniętymi oczami :D
bez problemu poznam też styl Barksa, Scarpy, Fecchiego, Andersena, Jipesa, Vicara i De Vity.
Angus McKwacz

Powrót do Twórcy