Massimo Fecchi

Dyskutujemy głównie o rysownikach komiksów, ale nie zapominamy o innych Wielkich pracujących dla Wytwórni Disneya z Wujkiem Waltem na czele.

Massimo Fecchi

Postprzez Fergus » N lis 25, 2007 5:44 pm

No właśnie, jeden z najczęściej rysujących twórców dla Giganta. A według mnie także jeden z najlepszych "gigantowych" rysowników, w tych wydaniach stawiam go zaraz po twórcach takich jak: Flemming Andersen, Romano Scarpa, Massimo De Vita. Ale co do samych rysunków to najbardziej lubię sposób w jaki rysuje Donalda, trochę mniej podobają mi się siostrzeńcy - co nie znaczy, że są brzydcy :wink: Co więcej jestem o tyle szczęśliwy, że mimo to, że Fecchi tworzy nizwykle szybko (albo spędza nad pracą wiele więcej godzin niż inni :-)) to jego rysunki mimo to wyglądają na bardzo staranne, czego czasem nie widać w pracach niektórych włoskich rysowników.
Ciekawi mnie co Wy o nim myslicie, spotkałem się już gdzieniegdzie na tym forum z opiniami, ale tematu o nim nie widzę, więc pora go założyć :D
http://www.carlbarks.pl - Moja strona poświęcona Carlowi Barksowi! (Aktualnie w budowie)
Fergus

Imię: Łukasz
GG: 1465562

Postprzez mcrr » N lis 25, 2007 7:25 pm

Lubię jego komiksy... Ale nie jest w czołówce mojej toplisty... Jego rysunki są dla mnie jakieś takie nudne... Chyba jedyny komiks Fecchiego który bardzo mi się podobał to "Mroczny dwór".
Jak by nie było jest bardzo miło:D
mcrr

Postprzez DONAld » Śr sty 30, 2008 8:15 pm

Ja lubię komiksy Fecchiego. Moim zdaniem jego styl jest trochę podobny do Rosy ( i do mojego :D ) z powodu kancików w ustach (?). Jak czytałem na stronie Fergusa to jest rzadkością. Komiksy Massima są wg. mnie dokładne i dopracowane . Jako drugiego rozpoznawałem jego styl ( pierwszy był Don Rosa )
Obrazek
DONAld
Kaczor o dwóch dziobach

GG: 0

Postprzez mcrr » Śr sty 30, 2008 8:58 pm

Fecchi rysuje podobnie do Rosy?! Ja bym tak nie powiedział... Kanciki to jeszcze nie powód żeby porównywać Rose do Fecchiego. Fechchi rysuje ładnie (kanciki też rysuje, nie zaprzeczam :wink: ) ale, że ich style są podobne to się absolutnie nie zgodzę.
Jak by nie było jest bardzo miło:D
mcrr

Postprzez DONAld » Cz sty 31, 2008 12:31 pm

Ja mam trochę inne patrzenia na kaczki . Doszukuję się w nich ... ludzkości (?). I u Fecchiego coś takiego znalazłem i u Rosy też. W każdym bądź razie w stylu Dona i w stylu Feccchiego widzę coś podobnego ( ale zrymowałem :wink: )
Obrazek
DONAld
Kaczor o dwóch dziobach

Re: Massimo Fecchi

Postprzez Angus McKwacz » So lis 20, 2010 6:53 pm

lubię Fecchiego, ale faktycznie wybiera marne scenariusze weźmy chociażby komiksy: zemsta wielkiej frytki, plemię długowłosych i wiele innych.
Angus McKwacz

Postprzez Gęgul » So lis 20, 2010 9:25 pm

On nie wybiera tych scenariuszy - są mu dostarczane przez redakcję.
Fecchi od niedawna ma słabe komiksy. Jednymi z moich ulubionych komiksów są m.in. Zemsta Kwanitu, Upojna kwiatów woń (pierwszy jego komiks), Wrodzony talent i Mania z nieba.
To jest twoja chwila prawdy.
Gęgul
Rozkład jazdy dla każdego

Imię: Wiktor

Postprzez Magdalena » N gru 12, 2010 5:51 pm

Mi bardzo zapadły w pamięć dwa komiksy Fecchiego z Ireyon: Dawno temu w Kur i Prawdziwy kanał :)
Magdalena

GG: 6880009

Postprzez Gęgul » N gru 12, 2010 7:16 pm

"Prawdziwy kanał" nie był komiksem Fecchiego, ale Smeta. Tak czy kwak, oba komiksy z tą postacią są bdb, osobiście wolę ten z rysunkami Massimo, ale minimalnie. Chciałbym zobaczyć jeszcze jakiś komiks z Superkwękiem rysowany przez Fecchiego, bo fajnie go rysuje.
To jest twoja chwila prawdy.
Gęgul
Rozkład jazdy dla każdego

Imię: Wiktor

Postprzez Magdalena » N gru 12, 2010 9:42 pm

Ojć, mój błąd :oops: No tak, ten z rysunkami Smety jest taki, że się tak wyrażę ,,brutalniejszy" w tych scenach z tym doktorkiem, śmieciami i ściekami.
Magdalena

GG: 6880009

Postprzez archie53 » Pn gru 13, 2010 4:25 pm

Lubię rysunki Fechhiego, ale najlepszy nie jest. Bym go porównał z Rosą, ale raczej nie. Ładnie rysuje Gogusia, ale Jones u niego wygląda okropnie. Wujek Sknerus jest taki sobie, chociaż ani dobry, ani zły. Podobał mi się "Szczęśliwy Dzień Donalda" i "Mroczny Dwór".
Samodzielnie zepsute służy najlepiej.
archie53

Postprzez Famous » So kwi 23, 2011 9:51 am

Fecchi jest dla mnie najlepszym rysownikiem w Gigantach. Uważam tak jak DONAld, że jego rysunki są dopracowane i dokładne. Komiksy Fecchiego czytam najchętniej ze wszystkich innych Gigantowych komiksów, choć przyznam szczerze, że niektóre mają nudne scenariusze i są słabsze od pozostałych. Żaden jednak rysownik i pisarz scenariuszy nie jest idealny, więc trzeba im wybaczyć...
A tak na marginesie: jak czyta się Fecchi? Feczczi, czy jak? :lol:
"Oszczędnością i pracą kaczki się bogacą"
Obrazek
Famous

Imię: Damian

Postprzez alohau » Wt sty 29, 2013 7:57 pm

Nie przepadam za komiksami : Scarpy(ponieważ mają żółte lub niebieskie tło,i używa tylko kilku kolorów a nie wszystkich jakich się da) i Andersena(rysuje jakby rysował flamastrem co powiększa nawet małe szczeguły a obrazek jest niewielki co sprawia wrażenie że wszystko się zlewa(oczywiście inni mogą się ze mną nie zgodzić) nie przepadam za Andersenem może też dlatego że nie lubię opowiadań z CAP, które występują w prawie we wszystkich jego komiksach.
Najbardziej lubię komiksy: Cavazzano, fecchiego i bancelisa. siostrzeńcy najbardziej podobają mi się w wersji fecchiego i donald także.
Czy wiecie wszystko o gigant poleca? zróbcie Qwiz! http://testwiedzy.pl/test/59135/gigant-poleca.html
alohau

Imię: Marcin

Postprzez solariskuba » Wt sty 29, 2013 8:21 pm

To gdybybył komiks z wspaniałym scenariuszem (np. Rosy), Scarpa by wykonał rysunki to już byłby obrzydliwy? Komiksu nie można oceniać po rysunkach...
solariskuba

Postprzez KamilSz96 » Wt sty 29, 2013 8:38 pm

alohau napisał(a):Nie przepadam za komiksami : Scarpy(ponieważ mają żółte lub niebieskie tło,i używa tylko kilku kolorów a nie wszystkich jakich się da) i Andersena(rysuje jakby rysował flamastrem co powiększa nawet małe szczeguły a obrazek jest niewielki co sprawia wrażenie że wszystko się zlewa(oczywiście inni mogą się ze mną nie zgodzić) nie przepadam za Andersenem może też dlatego że nie lubię opowiadań z CAP, które występują w prawie we wszystkich jego komiksach.
Najbardziej lubię komiksy: Cavazzano, fecchiego i bancelisa. siostrzeńcy najbardziej podobają mi się w wersji fecchiego i donald także.

Co do Scarpy, to brak różnorodności kolorów nie jest Jego winą, lecz techniki kolorowania, jaka wtedy była :) Gdzieś na forum kiedyś była o tym dyskusja. (Moim zdaniem takie kolorowanie nadaje klimat tym historyjkom)
"Urok cichych, spokojnych miejsc, majestat srebrnego księżyca i gwiazd... Gdzie wędrowiec widzi piękno wschodów i zachodów słońca w głuszy, nietkniętej ludzką stopą i kaczą płetwą. Miejsc, które zmienia tylko upływ czasu."
KamilSz96

Imię: Kamil

Następna strona

Powrót do Twórcy