Floyd Gottfredson

Dyskutujemy głównie o rysownikach komiksów, ale nie zapominamy o innych Wielkich pracujących dla Wytwórni Disneya z Wujkiem Waltem na czele.

Floyd Gottfredson

Postprzez Fergus » N wrz 16, 2007 12:33 pm

No właśnie, co o nim sądzicie, a właściwie o jego komiksach? Nie zostało ich wiele wydanych w Polsce, właściwie tylko te 1-pagery, zazwyczaj publikowane w serii "Zawsze Śmieszne". Ale i tak można przeczytać wiele jego dłuższych historyjek na tej stronie, chociaż ja tego nie zrobiłem (łudzę się, że może kiedyś wydadzą jakiś w Polsce :wink:). Pod względem rysunków jest to moim zdaniem najlepszy na równi ze Scarpą rysownik Myszek. Poza tym wymyślił wiele postaci do świata Mikiego, m. in. Mordka i Ferdka, komisarza O'Harę, Fantomena i samo miasto Myszogród :D
http://www.carlbarks.pl - Moja strona poświęcona Carlowi Barksowi! (Aktualnie w budowie)
Fergus

Imię: Łukasz
GG: 1465562

Postprzez mcrr » Pn wrz 17, 2007 7:07 pm

Prawie nic nie mogę powiedzieć... Bardzo mało przeczytałem jego komiksów... Ale rysunki są bardzo przyjemne.
Jak by nie było jest bardzo miło:D
mcrr

Postprzez Humperdink » Pt wrz 21, 2007 6:12 pm

W komiksach Gottfredsona na pewno jest coś, czego nie ma we współczesnych komiksach. Mógłbym powiedzieć, że są ponadczasowe, ale nie powiem, bo właśnie przyciąga mnie do nich to, że są starszej daty. Bo przecież widać i czuć że są jakby z innej epoki komiksów, czuć... no, przeszłość. Takie zwracanie się ku komiksom Disneya z początków ich istnienia może trochę przypomina mi powracanie do komiksów z dzieciństwa; podobny powrót do korzeni, czy przeszłości. Ale może po prostu bredzę. W każdym razie tych kilka dłuższych komiksów Gottfredsona, które czytałem odznacza się ciekawą fabułą, i miło się je czytało.

Jakiś czas temu, na prośbę kaczorexa, przetłumaczyłem komiks "The Case of the Vanishing Coats" do umieszczenia na jego stronie. Strona nie działa jednak do końca poprawnie, więc jeśli ktoś chciałby go przeczytać, a nie zna angielskiego... Linki poniżej.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Humperdink

Postprzez Pahan » So wrz 22, 2007 8:14 am

Komiks bardzo fajny, jeden z pierwszych ukazujących postać Donalda.

Co do tłumaczenia, naprawdę świetna robota! :) Myślałeś o etacie tłumacza w KD :wink: ?

Ps. "O kurna!" rządzi. :lol:
Obrazek
Pahan

GG: 2266241

Postprzez Angus » N wrz 23, 2007 10:46 am

Bardzo dobry komiks w "starym duchu". Takie wlaśnie lubię; scenariusz trzymający w napięciu, rysunki miłe dla oka no i ten klimat, którego niestety nie ma w większości nowych kimiksów.

P.S. Tłumaczenie bdb.
Tutaj należy chyba coś napisać... Chwilowo nie mam weny.

Obrazek
Angus
Stróż Kaczogrodu

GG: 0

Postprzez Pahan » Śr wrz 26, 2007 3:38 pm

Na doskonale znanej nam stronie Beru, pojawił się PIERWSZY komiks Floyda Gottredsona, który jest jednocześnie PIERWSZYM komiksowym występem Myszki Miki oraz Minnie.

"Lost on a Desert Island" z 1930 roku.

Ps. Można także przeczytać drugi komiks Floyda i drugi występ Mikiego - "Death Valley". Gottfredson wprowadza do świata disneyowego komiksu pierwsze swoje postacie: Wujka Mortimera i Sylwestra Paragrafa. Debiutują także postacie znane z filmów: Klarabella, Horacy oraz Czarny Piotruś.
Obrazek
Pahan

GG: 2266241

Re: Floyd Gottfredson

Postprzez Angus McKwacz » Pn lis 21, 2011 8:04 pm

Lubię tego rysownika, ma specyficzny styl. Czytałem tylko dwa komiksy jego autorstwa ale bardzo mi się podobały.
Angus McKwacz

Re:

Postprzez TymekBR » Wt sie 26, 2014 11:36 am

Pahan napisał(a):Na doskonale znanej nam stronie Beru, pojawił się PIERWSZY komiks Floyda Gottredsona, który jest jednocześnie PIERWSZYM komiksowym występem Myszki Miki oraz Minnie.

"Lost on a Desert Island" z 1930 roku.

Lost on Desert island to nie komiks Gottfredsona tylko Disneya , z rysunkami Iwerksa i Smitha.

Co do Gottfredsona to najlepszy jego komiks wg. mnie to Editor-In-Grief.
BARKS RULES!!!
Carpe diem quam minimum percula postero - Horacy
TymekBR

Imię: tymek

Powrót do Twórcy