Massimo de Vita

Dyskutujemy głównie o rysownikach komiksów, ale nie zapominamy o innych Wielkich pracujących dla Wytwórni Disneya z Wujkiem Waltem na czele.

Massimo de Vita

Postprzez don ald » So lip 14, 2007 1:33 pm

Jeden z moich ulubionych rysowników.
Urodzony w 1958 r.
Vita słynął z komiksów o Indiana Goofsie.
Jego komiksy mają najczęściej charakter przygodowy.
Czy podobają się wam jego komiksy?
Ostatnio edytowano N lip 15, 2007 7:58 pm przez don ald, łącznie edytowano 1 raz
Stare numery KD rządzą!!!
Dozwolone od lat 18!

Obrazek
don ald
banicja
banicja

Postprzez Fergus » N lip 15, 2007 5:24 pm

Mi tam się podobają, najlepsze komiksy moim zdaniem rysował do 1990r. Nowsze komiksy wyglądają jak te przeciętne publikowane w Gigantach. Bardzo lubię też komiksy, jakie narysował z Myszką Miki, tutaj też trochę mniej podobają mi się nowsze komiksy, ale starsze nadal są świetne. Mam nadzieje, że będzie ich więcej w Polsce :D
http://www.carlbarks.pl - Moja strona poświęcona Carlowi Barksowi! (Aktualnie w budowie)
Fergus

Imię: Łukasz
GG: 1465562

Re: Massimo de Vita

Postprzez Gęgul » Pn gru 29, 2008 8:54 pm

Nie podobał mi się komiks De Vity "Na skrzydłach słońca". Za małe ramki...
To jest twoja chwila prawdy.
Gęgul
Rozkład jazdy dla każdego

Imię: Wiktor
GG: 0

Postprzez Gladstone » N lis 07, 2010 3:07 pm

Co sądzicie o tegorocznym zdobywcy nagrody Papersera?

Pochodzi z bardzo komiksowej rodziny, jego ojciec (Pier Lorenzo De Vita) i wuj (Napoleone De Vita) również zajmowali się komiksami Disneya (ojciec - rysował, wuj zrobił scenariusz do jednej historyjki).W latach 70 i 80 wraz z Giorgio Cavazzano byli "okrętami flagowymi" włoskich komiksów zastępując w tej roli Romano Scarpę.

Pierwsze komiksy tworzył w 1961 roku wraz z tatą, łatwo więc policzyć, że w przyszłym roku minie 50 (!) lat jak zajmuje się komiksami (które tworzy do dziś).
Początkowo rysował głównie komiksy z Donaldem, ale od 1975 roku zaczął regularnie tworzyć historie z Mikim, z których jest najbardziej znany. Rozpowszechnił postać Indiany Goofsa oraz stworzył wiele długich komiksów i serii np. najdłuższy komiks Disneya - Poszukiwacze zodiakalnego kamienia, seria La spada di ghiaccio i seria Władcy Galaktyki. Warto wspomnieć o serii komiksów z przygodami Von Mysiaka, w Polsce (w Danii też)ukazały się część 1 i 7 (dziwne nie?).

Osobiście bardzo lubię jego komiksy, czy to stare czy nowe ale najbardziej zapamiętałem komiks Indiana Dziób i Dolina 7 słońc z pierwszego Giganta. Trzymający w napięciu scenariusz, akcja, podróże, przygody - oto dlaczego polubiłem postać Indiany goofsa. Wtedy jeszcze nie wiedziałem, że autorem tej oraz innych historyjek z Mikim które tak mi się podobały był właśnie Massimo. A wy co sądzicie o tym twórcy?
DiPol - przeczytaj wydane numery fanzinu i odwiedź jego stronę internetową fanzindipol.pl
Gladstone

Postprzez kuperkowo » So lut 22, 2014 2:27 pm

Ogólnie lubię jego komiksy. Podoba mnie się jego styl rysowania oraz scenariusze.
Z jego komiksów najbardziej mnie się podobają:
- Święta z sąsiadem (taki jakoś przyjemny i atmosfera zimowa. Dobrze pokazana kłótnia Jonesa z Donaldem. No i występuje Mama Jonesa :D )
- Zagubiony pociąg (za wciągającą akcję i niebanalny plan Braci Be - z których teraz Włosi zrobili gamoniów)
- Twierdza trzech wież

A z nowszych: Podwójny figiel (tu Vel Dubelcik). A z komiksów z Indianem Goofsem najbardziej lubię: Amerykański sen .
"I remember it as if it was yesterday.
My papa took me to see the ancestral home of our clan.
The desolate castle on Dismal Downs, abandoned since the 17th century "
kuperkowo

Powrót do Twórcy