Król Carl Barks

Dyskutujemy głównie o rysownikach komiksów, ale nie zapominamy o innych Wielkich pracujących dla Wytwórni Disneya z Wujkiem Waltem na czele.

Postprzez tapir » Pt lip 13, 2007 11:27 am

don ald napisał(a):Macie złe wyobrażenie o Barksie( ja też ) , bo nie czytaliście jego dłuższych komiksów , tylko te 10 -cio stronicowe.Dlatego wydaje nam się , że Carl rysował proste komiksy.

Jak już powiedzieli moi poprzednicy, chodziło mi o obrazki. Bardzo proste i ładne, bez zbędnych ozdóbek.
tapir

GG: 0

Postprzez Arcer » Pt lip 13, 2007 1:21 pm

Pahan napisał(a):Ale i mistrzowi zdarzają się wpadki-błędy techniczne, które można zobaczyć tu i tu (w tym drugim warto poczytać o największej tajemnicy kaczego komiksu, na samym końcu)
Fantastyczna strona! Sam się kiedyś zastanawiałem nak niektórymi błędami, które znalazłem w komiksach tam wypisanych (np. "Truant Officer Donald", czyli "Wielkie wagary"). Ale największa tajemnica zawsze nurtowała mnie najbardziej :-).
Arcer
el moderatoro

Postprzez Fergus » So sie 11, 2007 9:31 am

Poza tymi błędami wymienionymi na tamtej stronie ja znalazłem jeszcze jeden w komiksie "Domowa menażeria" (org. "Plenty of Pets") Barksa. W "Kaczogrodzie" Vicara jest wspomniane, że Barks popełnił dwa razy błąd polegający na tym, że postać wyciąga równocześnie prawą nogę i prawą rękę (lub lewą nogę i lewą rękę) w trakcie chodzenia lub biegania. Znalazłem jeden z nich właśnie w komiksie "Domowa menażeria", w kadrze 5 strony siódmej:

Obrazek
(kadr pochodzi z disneycomics.free.fr)

EDIT:

Znalazłem też drugi taki błąd, w komiksie "Kłusownicy" (org."The Mighty Trapper") (KD 15/97r.)w kadrze 3 na stronie 7 wszyscy trzej siostrzeńcy wyciągają jednocześnie prawą rękę i prawą nogę do przodu i na odwrót.

Obrazek
(kadr pochodzi z disneycomics.free.fr)
http://www.carlbarks.pl - Moja strona poświęcona Carlowi Barksowi! (Aktualnie w budowie)
Fergus

Imię: Łukasz
GG: 1465562

Postprzez mcrr » So lis 17, 2007 4:25 pm

A jakiś komiks o tym jak Sknerus szukał złota w czasach młodości (CARLA BARKSA) był wydany w Polsce?
Jak by nie było jest bardzo miło:D
mcrr

Postprzez Pahan » So lis 17, 2007 4:36 pm

Niestety nie. W ogóle to Barks nie rysował takich historyjek. Młodość Sknreusa pojawiała się chyba tylko w retrospekcjach. Chociaż nie jestem pewny, bo jest chyba taka krótka historyjka jak Sknerus był mały, ale to dosłownie kilka stron, nic szczególnego.
Obrazek
Pahan

GG: 2266241

Postprzez Wojtas » Cz maja 15, 2008 12:46 pm

Czy wie ktoś może jaki jest pierwszy i ostatni komiks Barksa? Jeśli tak, bardzo bym prosił o linki do tych komiksów w Inducsie.
Wojtas

Imię: Wojtek

Postprzez Pahan » Cz maja 15, 2008 1:02 pm

Pierwszy przy którym pracował to "Donald Duck Finds Pirate Gold" (razem z Jackiem Hannah).

Pierwszy samodzielny komiks to "Victory Garden".

Ostatni samodzielny komiks to "Danity Daredevil" (scenariusz nieznany, więc samodzielność można zakwestionować, dlatego możesz jeszcze zobaczyć "The Cattle King" i "The Doom Diamond" - te były ostatnimi napewno samodzielnymi).

Natomiast ostatni komiks nad którym pracował osobiście to "Horsing Around the History", do rysunków Williama Van Horna wydany w 1994 roku.

W 2000 roku wydano komiks "Somewhere in Nowhere" z rysunkami Pata Blocka, do scenariusza Barska z 1997 roku. (Z tego co mi wiadomo nie pracował nad komiksem osobiście).

Ps. To naprawdę łatwo znaleźć. :?
Obrazek
Pahan

Postprzez WDCmaniak » Cz maja 15, 2008 1:58 pm

Scenariusz do Victory Garden napisała na szybko Eleanor Packer (źródło : "Carl Barks Conversations") i był on na tyle marny, że Carl go przepisał. Dopiero trzeci, czy czwarty komiks z listy na stronie Beru był w pełni napisany przez niego.
Bardzo dobrze pracowało mu się z Van Hornem nad "Horsing Around[...]". Na początku napisał scenariusz na maszynie, później zrobił storyboard i musieli poprawić tylko kilka kadrów. Jeśli ktoś chce zobaczyć skany tego komiksu po angielsku proszę pisać na PW, albo pod mikolaj.szafranski(at)gazeta.pl

"DD Finds Pirate Gold" - Mistrz narysował strony 1, 2, 5, 12-40.

Scenariusz do "Somewhere in Nowhere" napisał John Lustig.
Polecam jego stronkę:
http://lastkisscomics.com/reading/sin.htm
http://lastkisscomics.com/reading/sinsyn.htm

Troszeczkę o historyjce napisałem w temacie "Pat Block".
Pat Block komentując historyjkę napisał(a):Sądzę, że gdyby w moim domu był pożar i mógłbym uratować tylko jedną rzecz ze swojej kolekcji to byłyby te zapiski Carla w szkicowniku

Co do "Dainty Daredevil" - Barks przeszedł na emeryturę w 1967. Lecz Chase Craig (redaktor Western Publishing) wiedział, że traci wielki talent i poprosił go o napisanie kilku scenariuszy (począwszy od "King Scrooge the First", albo "Pawns of the Loup Garou" - nie pamiętam, proszę mnie poprawić) i narysowanie komiksu (bo akurat mieli lukę w jakiejś publikacji).
WDCmaniak

Postprzez Wojtas » Pt maja 16, 2008 10:41 am

Wielkie dzięki Pahan za informacje :)
Ps. To naprawdę łatwo znaleźć :?

Sorry za(może nieduży, ale jednak)kłopot, nie jestem zbyt dobry w wyszukiwaniu różnych rzeczy.
Wojtas

Postprzez esio » Pt maja 16, 2008 2:12 pm

Radzę poćwiczyć, to bardzo przydatna umiejętność w dzisiejszych czasach, w których codziennie jesteśmy zalewani milionami informacji.
użytkownik przechodzi kryzys kaczkofaństwa
esio

Postprzez kaczor-deltolus » Cz maja 22, 2008 1:50 pm

Wiecie, że Carl Barks był chudy??? ! :shock:
kaczor-deltolus
banicja
banicja

Postprzez Pahan » Cz maja 22, 2008 1:52 pm

A wiecie że kaczor-deltolus niedługo dostanie bana?
Obrazek
Pahan

Postprzez Mateusssz » Cz maja 22, 2008 1:53 pm

Pahan napisał(a):A wiecie że kaczor-deltous niedługo dostanie bana?

Wiemy! Carl Barks był wielkim artystą i co z tego, że był chudy?! To dzięki niemu ty znasz Kaczora Donalda!
Mateusssz
Stróż prawa z Pizen Bluff

Imię: Mateusz

Postprzez Wojtas » Pt maja 23, 2008 8:07 am

Radzę ci się uspokoić, kaczor-deltolus. W zaledwie dwa dni napisałeś 25 postów, założyłeś 4 tematy w tym jeden tak beznadziejny, że szkoda gadać. Przeklinasz, obrażasz innych użytkowników. Lepiej się uspokój bo za coś takiego możesz dostać szybkiego bana :twisted:
Wojtas

Re: Król Carl Barks

Postprzez Gęgul » N mar 22, 2009 6:34 am

Bez komentarza:

Barks

Czyżby mistrz miał chwilę słabości.
To jest twoja chwila prawdy.
Gęgul
Rozkład jazdy dla każdego

Imię: Wiktor