Król Carl Barks

Dyskutujemy głównie o rysownikach komiksów, ale nie zapominamy o innych Wielkich pracujących dla Wytwórni Disneya z Wujkiem Waltem na czele.

Postprzez mcrr » Śr mar 14, 2007 4:23 pm

Łezka mówisz? Mnie to spotkało w komiksie Dona Rosy "list z domu", no oczywiście w przenośni, nie rozbeczałem sie ale komiks był naprawde extra No ale rzeczywiście niektore komiksy Barksa też mają taki wpływ. :wink:
mcrr

Postprzez fantomen » N kwi 22, 2007 11:39 am

według mnie komiksy Dona Rosy są o wieeeeeeeeeeeeeeeeeeeele lepsze od komiksów Barksa, szczerze mówiąc to nie widze w nich nic specjalnego
fantomen

Postprzez rysownik » N kwi 22, 2007 1:57 pm

Bluźnisz, gdyby nie Barks to Don Rosa nie zostałby rysownikiem komiksów (kaczkowych). Poza tym (co gorsze!) nie byłoby postaci Sknerusa. Ok, możesz mieć własne zdanie, ale najpierw rozważ czy Barks na pewno był zbędny w historii kaczego komiksu.

P.S. Ekhem, lepiej popatrz na swoje posty (interpunkcja). Acha, nie powinno się przeciągać słów, zmniejsza to czytelność postów (co widzimy powyżej).
rysownik

Imię: Agata
GG: 0

Postprzez Pahan » N kwi 22, 2007 4:32 pm

Powtórka z rozrwyki :) Kiedyś już była identyczna sytuacja, i też zacząłem ripostę od "Bluźnisz" :wink: Oczywiście to prawda. Gdybyś powiedział takie coś Donowi, to napewno nie byłby zadowolony.
Obrazek
Pahan

GG: 2266241

Postprzez fantomen » Pn kwi 23, 2007 1:42 pm

Nie chodziło mi o znaczenie w świecie komiksów o KD, tylko ich jakość. Oczywiście Carl Barks bardziej pszysłużył się komiksom(o KD).
fantomen

Postprzez Pahan » Pn kwi 23, 2007 1:52 pm

Jakość komiksów Barksa nie pozostawia nic do życzenia. Jest taka sama jak jakość komiksów Dona Rosy. Scenariusze są ciekawe i wciągające, a rysunki bardzo dobre, ale bez przerostu formy nad treścią.
Obrazek
Pahan

Postprzez Doniek » Pn kwi 23, 2007 4:58 pm

Słuchajcie, nie podoba mi sie Wasza agresja jesli ktos ma inne zdanie na temat komiksow Barksa, czy Rosy niz Wy. Fantomen powiedzial, ze niepodoba mu sie jakosc historyjek Barksa i świetnie. To jest jego zdanie. A Wy uważacie, że nie ma w nich żadnej skazy. I jest super. Wiem, ze niezawsze czyjes zdanie nam sie podoba, albo jest kontrowersyjne, ale to jest JEGO ZDANIE. Trzeba sie z tym pogodzic i wysluchac przeciwnej strony, a nie atakowac.
Fortuna Favet Fortibus
Doniek
Heaven won't take him...

Postprzez Angus » Wt kwi 24, 2007 1:01 pm

Barks był mistrzem 10-pagerów, Rosa stworzył według mnie największe dzieło wśród literatury disneyowskiej (każdy chyba wie co mam na myśli) i dzięki temu stawiam między oboma panami znak równości.
Tutaj należy chyba coś napisać... Chwilowo nie mam weny.

Obrazek
Angus
Stróż Kaczogrodu

Postprzez mentor » Wt kwi 24, 2007 6:43 pm

Historyjki Barksa bardzo lubię, ale nie pod względem rysunków. Wg mnie te są lepsze u Rosy. Barksa lubię za dobre scenariusz, postacie, pomysły itd.
Story in a game is like a story in a - movie. It's got to be there, but it's not important.
~John Carmack
mentor
(dawniej kaczorex)

Postprzez fantomen » Wt kwi 24, 2007 7:24 pm

Według mnie Don Rosa ma i najlepsz rysunki i scenariusze.
fantomen

Postprzez rysownik » Wt kwi 24, 2007 11:08 pm

Cóż, może to trochę offtopic, ale myślę, że styl Rosy w ostatnim czasie się pogorszył. Te plakaty/kalendarze są takie... inne, dziwne tzn. bardzo ładne, ale czegoś im brakuję...
rysownik

Imię: Agata

Postprzez tapir » Śr kwi 25, 2007 7:09 am

Zauważ, że w niektórych plakatach korzysta bezpośrednio i celowo obrazki Barksa. Np. w pierwszym, przedstawia, no ... "metamorfoze" Sknerusa, która jest dziełem Carla Barksa, więc upodobnił się do niego.

Uważam, że rysunki Barksa są świetne. Chociarz Rosa się na nich wzorował, to stworzył coś przeciwnego. Rysunki tego pierwszego są cudowne w swojej prostocie, a rysunki tego drugiego są niesamowite pod względem szczegółów. Choć musze przyznać, że chyba troche bardziej wole rysunki Dona, to i tak te Carla Barksa są znakomite.
tapir

Postprzez don ald » Pt lip 13, 2007 9:39 am

Macie złe wyobrażenie o Barksie( ja też ) , bo nie czytaliście jego dłuższych komiksów , tylko te 10 -cio stronicowe.Dlatego wydaje nam się , że Carl rysował proste komiksy.
Stare numery KD rządzą!!!
Dozwolone od lat 18!

Obrazek
don ald
banicja
banicja

Postprzez esio » Pt lip 13, 2007 10:09 am

Dlaczego zakładasz, ze nie czytaliśmy dłuższych komiksów Barksa? Ja osobiście czytałem sporo z nich, tak jak zapewne większość użytkowników tego forum. I rzeczywiście, w długich komiksach fabuła jest bardzo rozbudowana, ciekawa, zaskakujaca. Ale rysunki się wiele nie różnią, są proste i przez to bardzo ładne. Po prostu, bez żadnej głębszej filozofii.
esio

Postprzez Pahan » Pt lip 13, 2007 11:01 am

Ja też czytalem sporo dłuższych komiksów Barksa, i rzeczywiście styl jest tak samo prosty,a zarazem ładny jak w 10 pagerach. Ale i mistrzowi zdarzają się wpadki-błędy techniczne, które można zobaczyć tu i tu (w tym drugim warto poczytać o największej tajemnicy kaczego komiksu, na samym końcu).
Były też całe komiksy, które podobały mi się mniej - np. "Interplantary postman" albo "Pipeline of Danger".
Tobie don ald, jeśli nie czytałeś dłuższych komiksów Barksa, polecam na początek [url=http://disneycomics.free.fr/Ducks/Barks/1965/railroad/Thumbnails.html]
Mystery of the Ghost Town Railroad (1965)[/url], oraz The Second-richest Duck (1956). Oczywiście, jeżeli odpowiada ci angielski.
Obrazek
Pahan

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Twórcy