Król Carl Barks

Dyskutujemy głównie o rysownikach komiksów, ale nie zapominamy o innych Wielkich pracujących dla Wytwórni Disneya z Wujkiem Waltem na czele.

Król Carl Barks

Postprzez Quacky » N sty 16, 2005 7:11 pm

Wyobraźcie sobie ten świat, gdyby się Carl Barks nigdy nie urodził... tak, byłoby tu pusto... Świat kaczek praktycznie by nie istniał.

Myśle, że już na czasie stworzyć jakąś kaczke i dać jej na imie Carl, żeby o nim wiedzieli wszyscy czytelnicy komiksów (ani połowa z nich nigdy w życiu nie słyszała to imie. To wstyd!)

Moim zdaniem jest Carl Mistrz nad Mistrzami. Chociaż ja bardziej lubię komiksy Dona Rosy, to uważam, że gdyby nie było Carla... właściwie nie byłoby może ani Dona. A może ani Vicara. Don uwielbiał komiksy Carla od dzieciństwa a sam uważa, że Król Carl jest największym artystą, który kiedykolwiek rysował kaczki. A Vicar ma pono w swojej pracowni na ścianie jego portret! To już świadczy o wszystkim.

Dzięki Carl!
Dulík: Zítra je první den školy. Deset měsíců budeme čučet na třídní zdi!
Kulík: Taková ztráta času, stejně toho víme víc než učitelé!
KD: W/WDC 169 A
Quacky

Postprzez Jakijajah » N sty 16, 2005 8:53 pm

Carl, oddajemy Ci hold!
Obrazek
Jakijajah

Postprzez Inuitka » Pn sty 17, 2005 2:05 am

Jakijajah napisał(a):Carl, oddajemy Ci hold!

He he he :D
i have almost forgotten the way it felt when he held out his hand for mine...
Inuitka

Postprzez Quacky » Pn sty 17, 2005 9:46 am

Jakijajah napisał(a):Carl, oddajemy Ci hold!

Temu człowieku naprawde trzeba oddać hold! Który jego komiks najbardziej wam się podoba?
Quacky

Postprzez esio » Pn sty 17, 2005 3:57 pm

Jest tych komiksów tyle, że ciężko wszystkie zapamiętać, więc się nie wypowiem.
esio

Postprzez Quacky » Pn sty 17, 2005 7:00 pm

esio napisał(a):Jest tych komiksów tyle, że ciężko wszystkie zapamiętać, więc się nie wypowiem.

Racja... chyba postawiłem głupie pytanie. Prosze was wszystkich, żebyście popatrzyli na kod komiksu, z którego przedstawiłem część w dole moich postów. Jest to komiks Carla? Na I.N.D.U.C.K.S. mi wyskoczyło że tak... super komiks. Kiedy go po raz pierwszy czytałem, umiałem go na pamięć :shock: :lol: (nie, nie jestem szalony... naprawde tak było a nadal go bardzo lubię)
Quacky

Postprzez lis » Wt sty 25, 2005 8:12 pm

Myślę, że w naszym kraju, w którym:
  1. komiksy są uważane za rozrywkę dla dzieci i ludzi ograniczonych umysłowo
  2. komiksy Disneya są uważane przez komiksowych fanów i specjalistów za rozrywkę wyłącznie dla dzieci i ludzi ograniczonych umysłowo
niemożliwe jest uzmysłowienie ludziom, że Carl Barks to Wielki Artysta i Wizjoner, a słowa takie jak moje są przyjmowane, w najlepszym przypadku, z drwiną.
Jak można by to zmienić?
- publikując, odpowiednio wydane (czyt. w magazynie skoncetrowanym na komiksach, a nie zabawkach) najlepsze jego komiksy
- publikując artykuły o Carlu Barksie, także w Internecie (zadanie dla Was)
- nie przekręcając jego nazwiska w audycjach radiowych ;-)
- wychwalając go pod Niebiosa na forach internetowych ;-)
- nie zastępując "Carla Barksa" "Królikiem Bugsem" (piję tu tłumacza wstępu do jednego z tomów sagi o "Usagim Yojimbo")

Tak, pan Carl jest w naszym pięknym kraju zupełnie nieznany, a jego prace niedoceniane. Jak ja chciałbym mieszkać w Skandynawii...
lis
administrator

Imię: Mateusz
GG: 3889388

Postprzez esio » Śr sty 26, 2005 11:08 am

Myśle, że już na czasie stworzyć jakąś kaczke i dać jej na imie Carl, żeby o nim wiedzieli wszyscy czytelnicy komiksów (ani połowa z nich nigdy w życiu nie słyszała to imie. To wstyd

Połowa czytelników komiksów wogóle nie wie, że to rysują

komiksy są uważane za rozrywkę dla dzieci i ludzi ograniczonych umysłowo

Prawda. W jednej księgarni widziałem "Kaczogród" Romano Scarpy na półce z książeczkami dla dzieci do 5 lat.

Jak można by to zmienić?
- publikując, odpowiednio wydane (czyt. w magazynie skoncetrowanym na komiksach, a nie zabawkach) najlepsze jego komiksy

To jest chyba niemożliwe.
esio

Postprzez Quacky » Śr sty 26, 2005 5:37 pm

lis napisał(a):pan Carl jest w naszym pięknym kraju zupełnie nieznany, a jego prace niedoceniane. Jak ja chciałbym mieszkać w Skandynawii...

Ach ta Skandynawia... to tylko potwierdza moją teorię, że te kraje są sympatyczne. :lol:

A co do Carla, w ogóle się nie dziwię, że nikt go nie zna. Tłumacze albo wydawnictwo miałoby chociaż na okładce wypisać wszystkie komiksy w numerze i obok nich dopisać imiona autorów.
Quacky

Postprzez Retlaw » Cz sty 27, 2005 4:14 pm

Zamiast KD, komiksy mogłyby wychodzić tylko w tomach odp. rysowników. Tak jak kaczogród, tylko nazwa mi tu nie pasuje. Jeden miesięcznie by wystarczył, 250 stron.
this time the magic is real
http://lucasfilm.pl/
http://www.beelive.pl
http://www.studioant.pl - tym się zajmuję :-]
Retlaw

GG: 0

Postprzez esio » Cz sty 27, 2005 5:32 pm

Taki "Kaczogród" sprzedawany co miesiąc chyba by się nie sprzedawał z powodu ceny (prawie 30 zł co miesiąc to trochę dużo)
esio

Postprzez Doniek » Cz kwi 28, 2005 10:26 am

lis napisał(a):Myślę, że w naszym kraju, w którym:
  1. komiksy są uważane za rozrywkę dla dzieci i ludzi ograniczonych umysłowo
  2. komiksy Disneya są uważane przez komiksowych fanów i specjalistów za rozrywkę wyłącznie dla dzieci i ludzi ograniczonych umysłowo
niemożliwe jest uzmysłowienie ludziom, że Carl Barks to Wielki Artysta i Wizjoner, a słowa takie jak moje są przyjmowane, w najlepszym przypadku, z drwiną.

Masz całkowitą rację. Ludzie uśmiechają się drwiąco przechodząc obok osoby ok 17 lat,która czyta komiksy z Donaldem i uważają takie osoby za zdziecinniałe. A przecież to nie jest tak. Ludzie traktują bardziej poważniej osobę która czyta Asterixa i Obelixa niż kaczomaniaków. Carl Barks jest naprawdę wielką osobą. Ma wspaniałą fantazję i pomysł udowadniając to stworzeniem tylu bohaterów. Gdyby ludzie sami spróbowali przeczytać jego komiksy na pewno zmienili bu zdam=nie.
Fortuna Favet Fortibus
Doniek
Heaven won't take him...

Postprzez Doniek » Cz kwi 28, 2005 10:28 am

esio napisał(a):Taki "Kaczogród" sprzedawany co miesiąc

Dobrze by było żeby był sprzedawany co miesiąc...

esio napisał(a):Taki "Kaczogród" chyba by się nie sprzedawał z powodu ceny (prawie 30 zł co miesiąc to trochę dużo)

No tak, ale zobacz jakie wydanie.
Fortuna Favet Fortibus
Doniek
Heaven won't take him...

Postprzez Quacky » N maja 01, 2005 8:39 am

Tomasz napisał(a):No tak, ale zobacz jakie wydanie.

Tomku... używaj przicisku "edytuj".
Quacky

Re: Król Carl Barks

Postprzez Humperdink » Pt lip 08, 2005 12:04 pm

Quacky napisał(a):. Don uwielbiał komiksy Carla od dzieciństwa a sam uważa, że Król Carl jest największym artystą, który kiedykolwiek rysował kaczki. A Vicar ma pono w swojej pracowni na ścianie jego portret! To już świadczy o wszystkim.

Tak, uważam Dona za mistrza, a skoro On uważa Carla Barksa za mistrza to znaczy że Barks jest nie mniejszym mistrzem niż Don Rosa. :D

Dzięki za kaczki mistrzu!
Ostatnio edytowano Wt lip 12, 2005 11:11 am przez Humperdink, łącznie edytowano 1 raz
Humperdink

Następna strona

Powrót do Twórcy