Al Taliaferro

Dyskutujemy głównie o rysownikach komiksów, ale nie zapominamy o innych Wielkich pracujących dla Wytwórni Disneya z Wujkiem Waltem na czele.

Al Taliaferro

Postprzez mcrr » N maja 13, 2007 7:22 pm

Nie wiem czemu jeszcze nie było tematu dla tego rysownika :shock: W końcu jest on dość znanym rysownikiem. W końcu to on stworzył "313" Donalda. Do niedawna jego paski komiksowe były drukowane w "Kaczorze Donaldzie", a teraz są zamieszczane na ostatniej stronie "Gigantów". Ja nawet lubię jego styl. Co wy o nim sądzicie? Czy ktoś wie czy tworzył on też dłuższe komiksy, czy tylko krótkie paski komiksowe?
Ostatnio edytowano N maja 13, 2007 7:47 pm przez mcrr, łącznie edytowano 1 raz
Jak by nie było jest bardzo miło:D
mcrr

Postprzez Pahan » N maja 13, 2007 7:44 pm

Nie "All", tylko Al, popraw tytuł tematu :)

Narysował jedną dłuższą historyjkę o Donaldzie - "The Counter Spy". Można ją przeczytać w KD, niestety nie pamiętam którym (w inducksie jeszcze nie ma) pt. bodajże "Kontrwywiad kontra wywiad".
Rysował tez dużo innych historyjek powyżej 10 stron, lecz nie o kaczkach.

Poza tym, zgadzam się. Dobre rysunki, duże zasługi. :o

UPDATE: "Kontrwywiad kontra wywiad" - KD 37/2003.
Ostatnio edytowano N maja 13, 2007 7:51 pm przez Pahan, łącznie edytowano 2 razy
Obrazek
Pahan

GG: 2266241

Postprzez mcrr » N maja 13, 2007 7:49 pm

A, no tak. Mam KD z tym komiksem, czytałem go nawet nie dawno. Ale nie zauwarzyłem że to rysował Al. A zna ktoś możę stronę na której są zamieszczone paski komiksowe Ala?
mcrr

Postprzez tapir » N maja 13, 2007 8:25 pm

Tutaj są jego komiksy. W tym "Siostrzeńcy Donalda", "Mądra kurka" i mnóstwo pasków.

Ja Ala uwielbiam. Jego Donald zmieniał się z biegiem lat, jego rysunki są świetne, paski cudowne.
tapir

GG: 0

Postprzez mcrr » Pn maja 14, 2007 7:38 pm

Te jego paski komiksowe bardziej przypominają krótkie kreskówki, ale za to je lubię :)
mcrr

Postprzez Fergus » Wt wrz 04, 2007 3:19 pm

Ja bardzo lubię komiksa Ala, zwłaszcza paski komiksowe, już te jednostronnicowe komiksy nie były takie dobre. Te paski przypominały coś takiego jak Garfield. Przez kilka ostatnich dni czytam sobie jego paski komiksowe na stronie Beru, i niemal każdy wywołuje na mnie przynajmniej uśmiech na twarzy.
http://www.carlbarks.pl - Moja strona poświęcona Carlowi Barksowi! (Aktualnie w budowie)
Fergus

Imię: Łukasz
GG: 1465562

Al Taliaferro

Postprzez Gęgul » N cze 28, 2009 7:20 pm

Jeden z najbardziej zapomnianych rysowników w Polsce. W latach 1994-1997 można było oglądać jego prace w tylnej części KD - "Zawsze śmieszne". Od roku 1997 doszła możliwość obejrzenia ich w Gigantach, jednak pojawiają się tam tylko i wyłącznie 2 na raz, z 4 obrazkami i niepokolorowane. Po zakończeniu istnienia rubryki "Zawsze śmieszne" paski Taliaferro pojawiały się jednak sporadycznie, częściej jednak można było znaleźć gagi Manuela Gonzaleza o Mikim.

Wspólnie z Bobem Karpem wymyślił wiele postaci - od Babci Kaczki, poprzez Gęgula (o proszę stworzył mnie Karp! A ja go zjadłem na Wigilię!), Siostrzeńców, Daisy (komiksowo) do Profesora Kwaczyńskiego.

Na chwilę obecną prace prezentowane są w KD i Gigancie. Był jednym z pionierów komiksowych. N asamym początku rysował:

- Donalda
- Siostrzeńców
- Gęgula
- Mikiego

Później:

- Goofiego
- Horacego
- Sknerusa
- Profesora Kwaczyńskiego
- Babcię Kaczkę

I innych.

Pierwsza historia, z którą Taliaferro miał coś wspólnego, to "Boxing Champion", wykonał tam część inkingu. Najstarszą historią, którą Taliaferro współtworzył i została wydana w Polsce to "Nie ma dymu bez miłości" - tam także inking.

Pierwszy rysunek Taliaferro to zupełnie nowa postać Bucky Bug w komiksie "Bucky Makes His Name" - scenariusz i część rysunków do niej wykonał Earl Duvall.

Zanim rysował paski z Donaldem, które obecnie znamy, rysował paski o Mikim, robił także do nich inking.

Taliaferro tylko raz napisał scenariusz, bodajże nie do komiksu - był to tekst, wykonał też do niego rysunki.

Taliaferro stworzył ponad 3000 historyjek.
To jest twoja chwila prawdy.
Gęgul
Rozkład jazdy dla każdego

Imię: Wiktor

Re: Al Taliaferro

Postprzez kuperkowo » Śr lis 21, 2012 6:15 pm

Szkoda,że teraz mało jest wydawanych pasków(zwłaszcza) komiksowych.
"I remember it as if it was yesterday.
My papa took me to see the ancestral home of our clan.
The desolate castle on Dismal Downs, abandoned since the 17th century "
kuperkowo

Powrót do Twórcy