Kari Korhonen

Dyskutujemy głównie o rysownikach komiksów, ale nie zapominamy o innych Wielkich pracujących dla Wytwórni Disneya z Wujkiem Waltem na czele.

Kari Korhonen

Postprzez Fergus » So mar 17, 2007 1:45 pm

To żeby trochę rozruszać atmosferę na forum zapraszam do dyskusji na temat moim zdaniem jednego z lepszych twóców pracujących dla Disneya Kari Korhonena. Ja osobiście cenię go bardziej za scenariusze niż za rysunki. Bywało, że rysunki do jego scenariuszy wykonywał już ktoś inny (przykład: "Pętla czasu") Chociaż pod względem graficznym jego komiksy są też są też niczego sobie :D .
http://www.carlbarks.pl - Moja strona poświęcona Carlowi Barksowi! (Aktualnie w budowie)
Fergus

Imię: Łukasz
GG: 1465562

Postprzez Hyzio » So mar 17, 2007 4:47 pm

KK jest niezłym rysownikiem. Scenariusze bywają nawet komiczne, ale rysunki stoją niestety na niskim poziomie.
hyz/dyz/zyz
Hyzio
Szef HDZ

GG: 0

Postprzez Kubusubu » So mar 17, 2007 5:10 pm

Hyzio napisał(a):KK jest niezłym rysownikiem. Scenariusze bywają nawet komiczne, ale rysunki stoją niestety na niskim poziomie.

To w końcu jak on według Ciebie rysuje :?:

Ja Korhonena lubię,głównie z powodu świetnej historii o tym jak Donald nie pozwalał Hyziowi,Dyziowi i Zyziowi obejrzeć filmu "Niehonorowi dawcy krwi 2" :wink: (Niestety zapomniałem tytułu tego komiksu :cry: ).Oprócz tego lubię jego serię o dzieciństwie Donalda.
Nie zawsze mam rację,ale nigdy się nie mylę.
Kubusubu

Postprzez LKM » So mar 17, 2007 10:39 pm

Według mnie senariusze Kari Korhonena naprawde są ciekawe a nie które godne zapamiętania. Zaś jego styl rysowania jest taki sobie . Zaliczyłbym go raczej to grupy rysowników dobrze rysujacych. Jego styl nie jest rewelacyjny jeśli chodzi o rysowanie. Ale to nie przeszkadza w lekturze jego komiksów. Jego komiksy może nie zachwycaja tak jak komiksy między innymi Barksa ,Dona , Scarpy. Ale dobrze sie je czyta i się do nich wraca.
LKM
Matik

Postprzez Hyzio » N mar 18, 2007 10:58 am

Kubusubu: Ryusuje nie za dobrze, ale dobre są jego scenariusze ;)
hyz/dyz/zyz
Hyzio
Szef HDZ

Postprzez Alex » N mar 18, 2007 4:41 pm

Mi się rysunki i scenariusze Korhonena podobają, zaliczam go do jednego z lepszych rysowników.

Fergus napisał(a):Bywało, że rysunki do jego scenariuszy wykonywał już ktoś inny (przykład: "Pętla czasu")

"Pętlę czasu" narysował taki koleś co się nazywa Kari Korhonen :P

Kubusubu napisał(a):Ja Korhonena lubię,głównie z powodu świetnej historii o tym jak Donald nie pozwalał Hyziowi,Dyziowi i Zyziowi obejrzeć filmu "Niehonorowi dawcy krwi 2"

Tak się składa, że pomylili się i ten komiks narysował Arild Midthun :P
Ostatnio edytowano Pt mar 23, 2007 5:28 pm przez Alex, łącznie edytowano 1 raz
Alex

Postprzez Fergus » Pn mar 19, 2007 10:03 pm

Alex napisał(a):"Pętlę czasu" narysował taki koleś co się nazywa Kari Korhonen :P

O nie, nie. Rysunki do tego komiksu narysował Branca, natomiast taki koleś co się nazywa Kari Korhonen napisał tylko scenariusz :) . Dowód tutaj .
http://www.carlbarks.pl - Moja strona poświęcona Carlowi Barksowi! (Aktualnie w budowie)
Fergus

Postprzez rysownik » Wt mar 20, 2007 10:43 am

Alex napisał(a):Mi się rysunki u scenariusze Korhonena podobają(...)

Eemm... Może się czepiam, ale to zdanie (zwłaszcza początek) jest dla mnie niezrozumiałe.

Ja Korhonena lubię,głównie z powodu świetnej historii o tym jak Donald nie pozwalał Hyziowi,Dyziowi i Zyziowi obejrzeć filmu "Niehonorowi dawcy krwi 2"

Tak się składa, że pomylili się i ten komiks narysował Arild Midthun :P

Faktycznie, jeśli chodzi o komiks "Nie dla dzieci", to rzeczywiście Korhonen nie brał żadnego udziału w jego powstawaniu. Proszę, oto dowód.
rysownik

Imię: Agata

Postprzez Alex » Śr mar 21, 2007 1:02 pm

Fergus napisał(a):O nie, nie. Rysunki do tego komiksu narysował Branca, natomiast taki koleś co się nazywa Kari Korhonen napisał tylko scenariusz . Dowód tutaj .

A no to sorry, ja myślałem, że chodzi o "Pętlę czasu" z KD 37-38/2003, gdzie scenariusz i rysunki wykonał Korhonen.

rysownik napisał(a):Może się czepiam, ale to zdanie (zwłaszcza początek) jest dla mnie niezrozumiałe.

Jak to "niezrozumiałe" :?: Chodzi o to że podobają mi się rysunki i scenariusze Korhonena i że zaliczam go do jednego z lepszych rysowników.
Alex

Postprzez Fergus » Śr mar 21, 2007 1:47 pm

Nie ma sprawy, po prostu mówiliśmy o dwóch różnych komiksach pod takim samym tytułem. :wink: Czasem tak się zdaża, Polskiej redakcji brakuje już pomysłu na nowe tytuły, zresztą nie ma co się dziwić, w końcu trudno zliczyć ile już powstało komiksów z Kaczorami i Myszami :D
Fergus

Postprzez rysownik » Cz mar 22, 2007 7:56 pm

Ups. Przepraszam dopiero teraz się zorientowałam, że to "u" to miało być "i".
Sorry...
rysownik

Postprzez Alex » Pt mar 23, 2007 5:29 pm

Nic nie szkodzi to raczej mi się pomyliło :) Ale już poprawiłem :)
Alex

Postprzez Wojtas » N kwi 13, 2008 4:30 pm

W najnowszym KD był komiks Korhonena "Kaczogród, szósta rano".Według mnie był to świetny komiks, szczególnie podobała mi się końcówka :) A co wy myślicie o tym komiksie?
Wojtas

Imię: Wojtek

Postprzez Mateusssz » N kwi 13, 2008 7:57 pm

Jego rysunki to może nie Rosa, Barks czy Vicar ale są przyzwoite. Scenariusze stoją na bardzo wysokim poziomie. Aż bym chciał komiks - Rysunki: Don Rosa Scenariusz: Kari Korhonen
Mateusssz
Stróż prawa z Pizen Bluff

Imię: Mateusz
GG: 11346401

Postprzez rysownik » Pn kwi 14, 2008 7:49 pm

W jednym z ostatnich numerów (jeśli nie ostatnim) był komiks Korhonena i wiecie co? Naprawdę nie wiem czemu nie podobają Wam się jego rysunki, cóż... może to po prostu kwestia gustu, ale jak dla mnie to zdolny rysownik, a jego rysunki zaliczam do grupy "najlepszych z przeciętnych" jeśli nawet nie wyżej. I faktycznie, niektóre jego scenariusze naprawdę dobrze pamiętam. :)
rysownik

Następna strona

Powrót do Twórcy